Anaγκη αιματοσ

  • Δημιουργός θέματος Vampirion
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Copy-Paste Μήνυμα

ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ

Καλημέρα , το κοριτσάκι ενός φίλου μας που είναι μόλις 4 χρονών πάσχει από μορφή
Καρκίνου Νευροβλάστομα και είναι σε πολύ κρίσιμη κατάσταση. Χρειάζεται επειγόντως αίμα ΑΒ Θετικό.
Παρακαλώ πολύ όποιον έχει την ίδια ομάδα αίματος να δώσει αίμα και να προωθήσει
αυτό το μήνυμα σε όσους περισσότερους γνωστούς μπορεί!!
Τα στοιχεία είναι:
Αργυρώ Τερεζάκη
του Μανούσου και της Δέσποινας,
Αγλαία Κυριακού Ογκολογικό τμήμα
ή στο τμήμα αιμοδοσίας
Ευχαριστούμε πολύ που βοηθάτε την Αργυρώ.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΧΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΧΑΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΑΛΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ

DIADOSE TO SE OLOUS TOUS FILOUUS SOU!

ΦΙΛΙΚΑ ΓΕΝΟΒΕΦΑ :)
 

DeletedUser1003

Guest
δεν γνωρίζω κάτι τέτοιο.. λογικά επιτρέπεται.

και όποιος μπορεί να βοηθήσει είναι καλό για το κοριτσάκι.!
 

DeletedUser

Guest
δυστηχως δεν εχω αυτη την ομαδα αιματος:(
 

DeletedUser

Guest
ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΣΥΓΓΝΩΜΗ!!!!!!ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΑ:mad:!!!!Αλλος δεν εχει μπερδεψει τους κανονες????Τελος παντων,δεν εχω αυτη την ομαδα αιματος.
 

DeletedUser

Guest
παιδιά για όσους θέλουν και ιατρικά μπορούν να δώσουν θα ήθελα να αναφέρω ότι δεδομένου ότι η ομάδα αβ θετικό είναι πανδέκτης ...αίμα μπορούν να δώσουν για την συγκεκριμένη περίπτωση όλες οι παρακάτω ομάδες αίματος.

α θετικό
β θετικό
0 θετικό
αβ θετικό
 

DeletedUser

Guest
τελικα τι επαθε το παιδι?εζησε:)?πεθανε:(?
 

DeletedUser293

Guest
μην περιμένετε να μάθετε νέα από εδώ, δεν είναι ιατρικό φόρουμ. απλά γίνεται μία παρένθεση για ένα τόσο σοβαρό θέμα, ώστε να ενημερωθούν όσοι περισσότεροι γίνεται ότι πρέπει να βοηθήσουν.

αν θέλετε να βοηθήσετε, απλά δώστε αίμα....
 

DeletedUser

Guest
To πρόβλημα είναι ότι τις περισσότερες φορές το μήνυμα φτάνει πολύ αργά σε fora και δημιουργούνται πολλά ευτράπελα. Επειδή έχω πάει αρκετές φορές έτσι για να δώσω αίμα (Ο+) και έμαθα στο νοσοκομείο ότι ο ασθενής πέθανε/έγινε καλά πριν 2 και 3 μήνες, θα παρακαλέσω αν δε γνωρίζετε ημερομηνία να μην ποστάρετε τέτοιες ανακοινώσεις.

Κανείς δε θέλει να πεθάνει κάποιος συνάνθρωπός μας, αλλά πραγματικά κάποιες φορές γίνεται αστείο το να περιορίζεις την ευαισθησία σου σε ένα copy-paste.

H άλλη λύση βέβαια είναι να μας πεις αν όντως το διασταύρωσες και συντρέχει λόγος, οπότε έχει νόημα να κινητοποιηθούμε.

Έτσι στο χύμα δε γίνεται δουλειά, δυστυχώς... Όσο γρήγορη κι αν είναι πλέον η επικοινωνία, η καθυστέρηση λόγω ανθρώπινου παράγοντα είναι πάντοτε ΤΕΡΑΣΤΙΑ.
 

DeletedUser293

Guest
αν απευθύνεσαι σε εμένα, εγώ απλά απάντησα στον φίλο παραπάνω.

το ότι πήγες στο νοσοκομείο να δώσεις αίμα ανεξαρτήτως του ποιος θα πάρει το αίμα είναι αυτό που έχει σημασία, και μπράβο σου...
 

DeletedUser

Guest
Το τόπικ κλειδώνει επειδή έχει καταντήσει κέντρο σπαμ , και αν κάποιος έχει νέα να ειδοποιήσει ενα mod
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή