2012

DeletedUser

Guest
η μονη αληθεια ειναι πως θα περασει ενας "μετεωρητης" κατι χιλιαδες χιλιομετρα διπλα απο την γη,ε βρηκαν την ευκαιρια οι χολιγουντιανοι να βγαλουν χρηματα.επισης με τοση αναταραχη που προκαλεσε η ταινια αναγκαστηκε η ν.α.σ.α να προσγειωσει τους ανθρωπους στην γη.
παντως σε περιπτωση που ερχοταν κατα πανω μας μετεωτητης υπαρχουν τροποι για να αποφευχθει η συγκρουση.
καλησπερα,τα παραπανω ισχυουν.

(μεχρι που φτανει ο ανθρωπινος νους)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3288

Guest
το εργο ηταν ετσι και ετσι:eek: αλλα τα ηχιτικα εφε δεν εχαναν!:cool:
 

DeletedUser2065

Guest
Μιας και το είδα 2 φορές θέλω να σχολιάσω.. Καταρχήν καταλάβετε οτι είναι απλά ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ, τίποτα παραπάνω και μην την κρίνετε με γνώμονα(το σακατεψα; ) το αν μπορεί να επαληθευθεί ή όχι, γιατι αν το κάνετε αύτο σκεφτείτε ενα σωρο ταινίες που είναι ΤΑΙΝΙΑΡΕΣ, που και αυτες ειναι χιλιόμετρα μακρυα απο την πραγματικότητα (απο τη δική μας πραγματικότητα πάντα). Σαν ταινία μου άρεσε γιατι διήρκησε 2:30 ώρες αν θυμάμε καλά και δεν βαρέθηκα ουτε στιγμή να πω να την κλείσω κτλ. Κάτι άλλο που μου άρεσε στο στόρυ είναι ο ρόλος του προέδρου της Αμερικής οπου τον υποδύθηκε ο Ντανι Γκλόβερ και για πρώτη φορά που είδα ανθρωπο που κατέχει αυτο το αξίωμα (ακομα και σε ταινια) και δεν είπα όξω φ@%στη.. Πολύ καλή ερμηνεία.. Γενικότερα μου άρεσαν όλοι οι ρόλοι του έργου, απο τον μοναχο δαλάι λάμα wannabe με το γλιστερό συμπλέκτη μέχρι και τους πρωταγωνιστές. Το μόνο που μπορώ να πω οτι το σχολίασα κοροιδευτικά με τον κολλητο μου που το βλέπαμε είναι οι υπερβολές, ειδικά εκει με τα αεροπλάνα και με την λιμουζίνα..
 

DeletedUser

Guest
μεγαλη μουφα... το ειδα....
τιποτα, απογοητευτηκα τελειως... :(
 

DeletedUser

Guest
Μη γραφεις greeklish φιλε... Αλλαξε γρηγορα το μηνυμα σου σε ελληνικα και διαβασε τους κανονες...
 

DeletedUser

Guest
ευχαριστω. ειμαι καινουργιος και δεν εχω διαβασει τους κανονες ακομα.ελεγα οτι πηγε η αδερφη μου και με ειπαι οτι ηταν βλακια και ετσι δεν πηγα :d
 

DeletedUser1509

Guest
εχουνε πει πως ειναι χαλια η ταινια και αξιζουν μονο τα εφε που εχει αληθευει?
 

DeletedUser

Guest
γενικα με ειπαν οτι η ιστορια της ταινιας ειναι πολη ψυτικη αλλα εχει πολη καλα εφε...
 

DeletedUser

Guest
Το σίγουρο είναι ότι ο Anodinos στις 22/12/2012 θα γράψει στο φόρουμ. :D
 

DeletedUser

Guest
Εγω παντος πηγα και ειδα την ταινια και ηταν καλη ειχε πολλα εφε και ετσι... Αλλα παντος πρωσοπικη μου αποψη δεν πιστευω πως θα γινει κατι εκεινη την χρονια ολα γινονται για εμπορικους σκοπους ολες οι φιμες που βγενουν και οσο για το ημερολογιο τον maya μπορει να τους τελειωσαν οι σελιδες στο ημερολογιο...:D:D Μην ξεχνατε πως τα ιδια λεγανε και για το 2000...
 

DeletedUser8

Guest
ρε να κανω μια ερωτηση?
αφου η ημερομηνια που χρεισημοποιουμε καθιερώθηκε πολυ μετα τους μαγια...
πως μετρουσανε με αυτο το ημερολόγιο
επίσης ο χρηστός γεννηθίκε το 3 π.χ οποτε κανονικα εχουμε 20/12/2012 μ.χ

με λιγα λογια ολα αυτα ειναι κλασικες μαλακιες μου ειναι γεματα ατελιες.
 

DeletedUser1509

Guest
τιποτα δεν θα γινει βγενει ο καθε βλακας και λεει καθε 20-30 χρονια οτι θα καταστραφει ο κοσμος
 

DeletedUser1509

Guest
πηγα και ειδα την ταινια πριν ωρες και μου αρεσε προσωπικα
 

DeletedUser3328

Guest
Θα σας πρότεινα να μην πάτε να το δείτε γιατί πολύ απλά είναι σκέτη αμερικανιά.
Όποιος θέλει να μάθει πραγματικά τι ΛΈΝΕ ότι θα συμβεί ας κοιτάξει λίγο History Channel και ας το ψάξει στο διαδύκτιο.
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι στις 23-12-2012 θα έρθει η συντέλεια του κόσμου γιατί τα τελευταία 300 χρόνια έχουν βγάλει πάνω απο 100 παρόμοιες θεωρίες.

Όπως πληροφορήθηκα από το History Channel(youtube θα το βρείτε το video;))απλά ένας μετεωρίτης λεγόμενος "Nibiru"(ο οποίος πραγματικά δεν υπάρχει,κατά την Nasa)θα χτυπήσει τη γη όπως κάνει κάθε 25.000 χρόνια περίπου :)
Ευχαριστώ:)

Κάθε φορά που έπρεπε να έρθει το τέλος του κόσμου...
31/12/999
Χίλια χρόνια μετά τη γέννηση του Χριστού, το τέλος σύμφωνα με τα απόκρυφα Ευαγγέλια.
20/2/1524
Ένας κατακλυσμός θα αφάνιζε τον κόσμο σύμφωνα με τον Γερμανό Γιόχανες Στέφλερ.
19/5/1719
Ο Ελβετός μαθηματικός Ζακ Μπερνούλι προέβλεψε τη σύγκρουση ενός κομήτη με τη Γη.
1732
Το τέλος του κόσμου που προέβλεψε ο Νοστράδαμος.
19/10/1814
Η Τζοάνα Σάουθκοτ προέβλεψε ότι εκείνη την ημέρα θα γεννούσε τον «δεύτερο Μεσσία» (και θα ερχόταν το τέλος του κόσμου).
3/4/1843, 7/7/1843, 21/3/1844, 22/10/1844
Ο Αμερικανός Γουίλιαμ Μίλερ ανακοίνωσε το τέλος του κόσμου σε όλες αυτές τις ημερομηνίες.
2/10/1914
Η Ημέρα της Κρίσης σύμφωνα με τον Τσαρλς Τέιζ Ράσελ, τον ιδρυτή των Μαρτύρων του Ιεχωβά. Δε συνέβη τίποτα. Οι οπαδοί του προέβλεψαν το τέλος του κόσμου το 1925, το 1941, το 1975 και τέλος στις 2/10/1984.
17/12/1919
Ο σεισμολόγος και μετεωρολόγος Αλμπέρτο Πόρτα προέβλεψε μια μοιραία σύνοδο 6 πλανητών.
24/5/1954
Στις 18 Μαΐου εμφανίστηκαν ρωγμές στο Κολοσσαίο (κάτω). Σύμφωνα με μια αρχαία δοξασία, «Η Ρώμη και ολόκληρος ο κόσμος θα είναι ασφαλείς όσο το Κολοσσαίο είναι όρθιο». Κάποιοι προέβλεψαν την ημερομηνία, και χιλιάδες προσκυνητές πήγαν στον Πάπα, για να ζητήσουν άφεση αμαρτιών.
28/10/1992
Ο αιδεσιμότατος Λι Γιανγκ Λιμ, της ιεραποστολικής εκκλησίας του Τάμι, στη Νότια Κορέα, ανακοίνωσε ότι ο Χριστός είχε ζητήσει να συγκεντρωθούν 144.000 πιστοί τα μεσάνυχτα εκείνης της ημέρας, για να τους σώσει από τον Αρμαγεδδώνα (την τελική μάχη ανάμεσα στο Καλό και το Κακό). Περισσότερα από 100.000 άτομα παρουσιάστηκαν σε περίπου 200 φονταμενταλιστικές εκκλησίες. Όμως ο Λι Γιανγκ Λιμ συνελήφθη, γιατί καταχράστηκε 4 εκατομμύρια δολάρια που συγκεντρώθηκαν από δωρεές των πιστών.
7/1999
Ένα δεύτερο τέλος του κόσμου που προέβλεψε ο Νοστράδαμος.
11/1999
Διατυπώθηκε η εικασία ότι ένα πείραμα ατομικής φυσικής στα Brookhaven National Laboratories των ΗΠΑ θα μπορούσε να οδηγήσει στη δημιουργία μιας μαύρης τρύπας που θα καταβρόχθιζε τον κόσμο.
31/12/1999
Η ημερομηνία του Millennium bug (τα συστήματα πληροφορικής θα έπρεπε να κρασάρουν).
19/1/2038
Στις 05:14:07 ώρα Ελλάδας προβλέπεται ένα καινούριο Millennium bug (που αυτή τη φορά θα έχει να κάνει μόνο με το λειτουργικό σύστημα Unix).
 

DeletedUser

Guest
για το τελευταιο που λες ειναι ενα μπαγκ το οποιο κανει τα παντα να πηγιανουν καποως ετσι:
εχουμε 1999 (δεν εχουμε αλλα τελος παντων)
ο υπολογιστης (το λογισμικο)καθως αλλαζει ο χρονος κανει αυτο:
1900 αντι για αυτο:
2000
ετσι εχουμε το προβλημα οτι θα κοπει το τηλέφωνο γιατι ο υπολογιστης θα λεει οτι ο λογαριασμος δεν εχει πληρωθει για εναν αιωνα....οπως και σε αλλα πραγματα θα διημιουργησει δυσκολιες και μπερδεμα...
αν ο υολογιστης λειτουργει συμφωνα με αυτο το αρθρο:

The millennium bug was a computer problem that threatened the operations of corporations, utility companies, finance industries, government agencies and even science. On the stroke of midnight between 31 December 1999 and 1 January 2000, the fear was that all computers had the potential of shutting down. The millennium bug is also known as the Year 2000 problem, Y2K problem, Y2K bug, and most commonly referred to as simply Y2K.

The millennium bug was specifically a programming problem. It was the result of a combination of a space issue as well as a lack of forward thinking on the part of the programmers back in the 1960s and 1970s. During the beginning stages of computer programming, memory and other storage space were scarce and expensive, so saving characters was a priority.

ομως αυτο γινεται μονο στην αλλαγη του μιλενιουμ κατι που δεν γινεται το 2038:p
 
Κορυφή