1 ακομα σετ

  • Δημιουργός θέματος super-mantoukos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
παιδια υπαρχουν σετ του τυχοδιοκτη του χτιστη αλλα δεν υπαρχει του
μονομαχοιυ -στρατιωτη (καθαρο) υπαρχςει του τσρλατανου αλλα... δεν ειναι για ranged

θα ηταν καλο να φτιαχναμε ενα που να αν εδινε σημαδι σθενος να εδινε τοσο σημ οσο και στθενος για να μην αδικηθουν οι πλευρες
δλδ θα μπορουσε να δωσει
1χαρ
1 επιδ
10 σημ
10 σθενος
15στοχο
15 αποφυγη
5 ανταν.
5 ανθ.
10 ζωη.
(εδωσα τυχαια νουμερα)
αλλα ομνως να φτιαχτει απο υπαρχοντα ρουχα που να μπορουν να τα φορανε και οι ρanged kai oi melle π.χ

καπελο
Περίεργο βαμβακερό καπέλο
περιδερο
μαύρο σαλί
μπλουζα
Περίεργο φράκο εχει σθενος αλλα θα εχει σημ τα παπουτσια
παπουτσια
Καφέ μπότες

πιστεβω οτι αμα γινοταν τετοιο σετ τα καλυτερο ρουχα θα ηταν αυτα τρ για τα μπονους δεν ξερω
 

DeletedUser

Guest
καλη ιδεα, ομως αντι εκει που λες για τους μποντους 1 χαρισματικοτα, 8α ελεγα να βαλεις 1 δηναμη που εχει μεσα σ8ενος.:):)
 

DeletedUser

Guest
καλη ιδεα θα μπρουσε επισεις να ειναι με τα skills του τυχοδιοκτη η του εργατι.πχ. εργατη:κατασκευη,επιδιορθοση
τυχοδιοκτη:ιππασια,κρυψιμο
 

DeletedUser

Guest
καλη ιδεα θα μπρουσε επισεις να ειναι με τα skills του τυχοδιοκτη η του εργατι.πχ. εργατη:κατασκευη,επιδιορθοση
τυχοδιοκτη:ιππασια,κρυψιμο

φιλε εγω μιλησα για καθαρα του μονομαχου-στρατιωτη και βρηκα ρουχα οσο καλυτερα γινοντουσαν για να μεινουν ευαριστημενοι οι ranged kai oi mell
 

DeletedUser

Guest
ενταξει οπως το παρει κανεις.εμενα δεν θα μου αρεσε γιατι οι τυχοδιοκτες/εργατες καταφερνουν να κοντραρουν στρατιωτες/μονομαχους..αμα γινει και το σετ πανε χαμενει οι αλλοι χαρακτηρες.
πρεπει να καταλαβετε πως τα σετ ειναι για να βοηθουν στο ξεκλιδωμα εργασιων οχι στις μονομαχιες
 

DeletedUser

Guest
πιος το ειπε αυτο???
ετσι οπως το θετεις εχεις και δικιο αλλα και πιο πολυ αδικο!γτ οι μονομαχοι να μην εχουν το δικο τους σετ και να το εχουν οι τυχοδιοκτες και οι χτιστες?
δεν φτανει που εχουν πιο πολλα λευτα!
θα εχουν και μονο αυτοι σετ???

επισηες φιλε μου ειμαι μονομαχος κ1 στρατιωτης κ2 αλλα βαρεθηκα μου αρεσει πιο πολυ ο τυχωδιωκτης γιυτο σε κατι χρονια που θα ανοιξει:ρ κ3 θα γινω τυχ και σε ολους τους αγγλικους θα γινω τυχ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1514

Guest
μα εχουν σετ οι μονομαχοι...:confused:
+ γιλεκο + καπελο + παπουτσια + για τον λαιμο.
 

DeletedUser

Guest
πιος το ειπε αυτο???
ετσι οπως το θετεις εχεις και δικιο αλλα και πιο πολυ αδικο!γτ οι μονομαχοι να μην εχουν το δικο τους σετ και να το εχουν οι τυχοδιοκτες και οι χτιστες?
δεν φτανει που εχουν πιο πολλα λευτα!
θα εχουν και μονο αυτοι σετ???

επισηες φιλε μου ειμαι μονομαχος κ1 στρατιωτης κ2 αλλα βαρεθηκα μου αρεσει πιο πολυ ο τυχωδιωκτης γιυτο σε κατι χρονια που θα ανοιξει:ρ κ3 θα γινω τυχ και σε ολους τους αγγλικους θα γινω τυχ

μπα τι μας λες??
τα σετακια ειναι αποκλειστικα για τυχοδιοκτες και εργατες???
φορατα και εσυ αμα εχεις λεφτα..
 

DeletedUser

Guest
ο gogoulinos ειναι πολυ σωστος.τα σετακια ειναι για εργασιες και για οπιο διποτε χαρακτιρα

π.χ. θελεις μεταφορα πειρομαχικων του μεξικανου διννει 90 ποντουσ εργασιας.
θελλεις τσαρλατανο φορας του τσαρλατανου και περνει 150 αν το εχεισ ολο ή πιο λιγους αν εχεις μερικα ιτεμς.
 

DeletedUser

Guest
κοίτα φίλε μου εδώ έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα τα σετ ξεκλειδώνουν δουλειές δεν είπε κανείς ότι είναι για κάποιον χαρακτήρα.και κάτι άλλο ότι συνήθως οι τυχοδιώκτες δεν φοράν πάντα τα ίδια ρούχα ενώ οι μονομάχοι φοράνε πάντα(σχεδόν πάντα) τα καλύτερα που έχουν για μονομαχίες.μην τους κάνουμε και θεούς.και ξαναλέω δεν είναι μόνο για τυχοδιώκτες και για εργάτες τα σετ.δεν κατάλαβα επίσης σε τι θα βοηθούσε αυτό το σετ αφού όλοι αυτό θα πήγαιναν να πάρουν για να κάνουν μονομαχίες και αν υπήρχε αυτό το σετ δεν θα χρειαζόταν να υπήρχαν πολλά από τα ρούχα που υπάρχουν.και αν φοράνε το ίδιο σετ όλοι θα είναι σαν να είστε ίσοι και απλά να προσπαθείτε να δείξετε ποιος είναι ο καλύτερος εκτός το σετ.δεν χρειάζεται κατά την γνώμη να φτιαχτεί κάποιο τέτοιο σετ.
 

DeletedUser

Guest
φιλε μου εχω τρια σετ(μεξικανου,αγροτη,τσαρλατανου).τα σετ ειναι για να ξεκλειδωσεις δυσκολες αποστολες σε μικρο επιπεδο.ας πουμε με το μεξικανικο σετ παιρνεις +80 ποντους εμπειριας στο σκαβεις για πετρελαιο που δινει τρελα λεφτα.επισης αν εχεις προσεξει σε αποστολη σχετικα μικρου επιπεδου (25-26) πρεπει να φερεις 3 τεκιλες στις ειδικες αποστολες του εργατη.αυτο αν δεν εχεις ποντους με τρια απο τα αντικειμενα του μεξικανου την ξεκλειδωνεις με τους επιπλεον ποντους εργασιας που σου δινει.
και τελος σχετικα με το επιπλεον σθενος αν δεις η μεξικανικη μπαντανα που ειναι και σχετικα φτηνη σου δινει +17 σθενος.δεν χρειαζεσαι σετ για να το ανεβασεις.
 

DeletedUser184

Guest
παιδια υπαρχουν σετ του τυχοδιοκτη του χτιστη αλλα δεν υπαρχει του
μονομαχοιυ -στρατιωτη (καθαρο) υπαρχςει του τσρλατανου αλλα... δεν ειναι για ranged

θα ηταν καλο να φτιαχναμε ενα που να αν εδινε σημαδι σθενος να εδινε τοσο σημ οσο και στθενος για να μην αδικηθουν οι πλευρες
δλδ θα μπορουσε να δωσει
1χαρ
1 επιδ
10 σημ
10 σθενος
15στοχο
15 αποφυγη
5 ανταν.
5 ανθ.
10 ζωη.
(εδωσα τυχαια νουμερα)
αλλα ομνως να φτιαχτει απο υπαρχοντα ρουχα που να μπορουν να τα φορανε και οι ρanged kai oi melle π.χ

καπελο
Περίεργο βαμβακερό καπέλο
περιδερο
μαύρο σαλί
μπλουζα
Περίεργο φράκο εχει σθενος αλλα θα εχει σημ τα παπουτσια
παπουτσια
Καφέ μπότες

πιστεβω οτι αμα γινοταν τετοιο σετ τα καλυτερο ρουχα θα ηταν αυτα τρ για τα μπονους δεν ξερω

Διαφωνώ με την ιδέα..Τα σετ υπάρχουν για να σε βοηθήσουν να ανοίξεις δουλείες όχι για να γίνει καλός μόνομαχος ή στρατίωτης..Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να καταργηθουν τα bonus και γενικά οι κατηγορίες...Όλοι θα γίνονταν μονομάχοι ή στρατιώτες..
 

DeletedUser

Guest
αν βγουν και σετ και για μονομαχιες,θα πρεπει να βγουνε σετακια μετα για τα παντα.τα σετ των ρουχων (συμφωνα με τα ποντους) εχουν στοχο τις δουλειες.ρουχα για μονομαχιες υπαρχουν απλετα,και αυτο που κανει ενα καλο μονομαχο/στρατιωτη να ξεχωριζει εκτος απο τα σκιλλ ειναι τα ρουχα του.
αρα -1 απο εμενα.
 
Κορυφή