χωρητικοτητα πολεων στα οχυρα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3328
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3328

Guest
Η ιδεα μου ειναι η εξης:Τα οχυρα να ειχαν μεγαλυτερη χωρητικοτητα πολεων..π.χ. το μικρο να χωραγε 4-5 πολεις,το μεσαιο 6-7 πολεις,το μεγαλο 8-10 πολεις..ωστε να υπηρχε μεγαλυτερη βοηθεια απο ατομα που θα ηθελαν να βοηθησουν με τα υλικα..Και πιστευω οτι θα επρεπε να το ειχανε σκεφτει ηδη οι υπευθυνοι αυτο ,ειδικα μετα τη νεα αναβαυμιση που τα οχυρα εγιναν ακτιστα ολα ξανα.Ευχαριστω
 

DeletedUser5555

Guest
διαφωνω...ΕΓΩ...προτειμο να μεινουν οπως ειναι...2,3 και 4 πολεις ειναι μια χαρα...προσεξτε ποιες βαζετε οπου παιζεις φιλε και οι υπολοιποι αοπ την αγορα....αμα ειναι να βαλεις ολοι σου την συμμαχια μεα στο οχυρο δεν λεει.
 

DeletedUser4530

Guest
αυτος που θελει να δωσει υλικα θα βρει τον τροπο. ειτε θα παει σε μια πολη που ανηκει στο οχυρο ειτε θα τα δωσει σε καποιον να τα βαλει αντ αυτου! το ειχαμε κανει στον 5 στις αρχες και πηγαινε μια χαρα! :)
οποιος θελει βρησκει τροπο, τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1797

Guest
+1 απο μενα.. πολυ σωστα. ή καλυτερα να το ειχε μια πολη το οχυρο και να μπορουσε ολη η συμμαχια να βαζει υλικα! τι λες?
 

DeletedUser3541

Guest
Εγώ συμφωνώ με την ιδέα και επιχειρηματολογώ υπέρ της...

Με την εισαγωγή της νέας έκδοσης 2.0, τα οχυρά ανά κόσμο μειώθηκαν αλλά οι ενεργές πόλεις παρέμειναν το ίδιο. Εγώ αντιπροτείνω να προστεθεί ακόμα μια πόλη σε όλα τα μεγέθη οχυρών, όπως εξηγώ παρακάτω.

Δηλαδή:
- Σε μικρό οχυρό από 2 πόλεις να πάει στις 3
- Σε μεσαίο οχυρό από 3 πόλεις να πάει στις 4
- Σε μεγάλο οχυρό από 4 πόλεις να πάει στις 5
 

DeletedUser6152

Guest
αυτος που θελει να δωσει υλικα θα βρει τον τροπο. ειτε θα παει σε μια πολη που ανηκει στο οχυρο ειτε θα τα δωσει σε καποιον να τα βαλει αντ αυτου! το ειχαμε κανει στον 5 στις αρχες και πηγαινε μια χαρα! :)
οποιος θελει βρησκει τροπο, τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες ;)

Δεν καταλαβαινω που βρισκεις το προβλημα με αυτο που λεει το παλικαρι(στο να αυξηθουν οι πολεις στα οχυρα) αλλα κραζεις ολη την ωρα τους υπευθυνους οτι μας κλεβουν.Δεν σε υποχρεωσε κανεις να βαλεις λεφτα αν δεν θες.

Εγω προτειμω να εχει το οχυρο μια πολη και να μπορει ολη η συμμαχια να βαζει υλικα ετσι οπως εγιναν.Χρειαζονται παρα πολλα υλικα και οι ωρες για να βρεθουν ολα αυτα ειναι αμετρητες.Συν οτι αυτοι που βαριουνται να πανε να τα βαλουν, οταν υπαρχει μαχη ολο και κατι θα βαλουν αφου θα ειναι ηδη εκει.Ανεξαρτητα αν ειναι ή δεν ειναι η πολη τους στο οχυρο.

Σε 1 μαχη σιγουρα θα πανε 50 ατομα τουλαχιστον.Απο αυτα τα 50 ατομα τα 20 μπορει να μην εχουν προσβαση στην αποθηκη.Τι θα κανουν?και να θελουν δεν μπορουν να βαλουν υλικα.Και χρηματα πρεπει να μπαινουν.μηπως θα βαζει μονο ο εργατης που θα τα μαζευει?Μηπως να αλλαζουμε συνεχεια τις πολεις για να εχουν προσβαση?Δεν γινετε αυτο.
Π.χ. Μια αναβαθμιση χρειαζεται 100 ξυλα.Αν βαλουν απο 2 ξυλα αυτα τα 50 ατομα η αναβαθμιση ειναι ετοιμη.Δεν χρειαζεται λοιπον ουτε στην αγορα να τα βαλουν και να υποχρεωθει ο αλλος να τα πληρωσει(εστω και στην τιμη του εμπορου),ουτε και να λενε οτι δεν εχουμε προσβαση.
Θα γινουν ολα πιο γρηγορα και πιο ευκολα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4530

Guest
Δεν καταλαβαινω που βρισκεις το προβλημα με αυτο που λεει το παλικαρι(στο να αυξηθουν οι πολεις στα οχυρα) αλλα κραζεις ολη την ωρα τους υπευθυνους οτι μας κλεβουν.Δεν σε υποχρεωσε κανεις να βαλεις λεφτα αν δεν θες.

Εγω προτειμω να εχει το οχυρο μια πολη και να μπορει ολη η συμμαχια να βαζει υλικα ετσι οπως εγιναν.Χρειαζονται παρα πολλα υλικα και οι ωρες για να βρεθουν ολα αυτα ειναι αμετρητες.Συν οτι αυτοι που βαριουνται να πανε να τα βαλουν, οταν υπαρχει μαχη ολο και κατι θα βαλουν αφου θα ειναι ηδη εκει.Ανεξαρτητα αν ειναι ή δεν ειναι η πολη τους στο οχυρο.

Σε 1 μαχη σιγουρα θα πανε 50 ατομα τουλαχιστον.Απο αυτα τα 50 ατομα τα 20 μπορει να μην εχουν προσβαση στην αποθηκη.Τι θα κανουν?και να θελουν δεν μπορουν να βαλουν υλικα.Και χρηματα πρεπει να μπαινουν.μηπως θα βαζει μονο ο εργατης που θα τα μαζευει?Μηπως να αλλαζουμε συνεχεια τις πολεις για να εχουν προσβαση?Δεν γινετε αυτο.
Π.χ. Μια αναβαθμιση χρειαζεται 100 ξυλα.Αν βαλουν απο 2 ξυλα αυτα τα 50 ατομα η αναβαθμιση ειναι ετοιμη.Δεν χρειαζεται λοιπον ουτε στην αγορα να τα βαλουν και να υποχρεωθει ο αλλος να τα πληρωσει(εστω και στην τιμη του εμπορου),ουτε και να λενε οτι δεν εχουμε προσβαση.
Θα γινουν ολα πιο γρηγορα και πιο ευκολα.

επιμενω στο οτι οποιος θελει να δωσει θα βρει τροπο να δωσει, τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες του καθενος. αν δεν θελει να δωσει δεν θα δωσει._
προσωπικα θεωρω οτι αφου απο τα οχυρα εχουν οφελος ολα τα μελη της συμμαχιας (υπνου, προσβαση σε αμυνες κτλ) γιατι δεν θα πρεπει ολα τα μελη της συμμαχιας να βλεπουν και την αποθηκη! θα μπορουσαν πολυ απλα να εχουν προσβαση αν οχι να βλεπουν το στοκ του οχυρου (για τυχον ισως κατασκοπιες!), να μπορουν τουλαχιστον να καταθεσουν τα προιοντα που θελουν απλα στο στοκ του οχυρου κι ειμαι υπερ αυτου! ομως αφου τα πραγματα ειναι ως εχουν... τοτε αυτος που θελει να δωσει θα βρει τον τροπο να τα δωσει! εχω χτισει κι εγω οχυρα και ξερω πως λειτουργει το ολο συστημα... δεν ξεκινησα χθες! :)

οσο για το κραξιμο δεν με υποχρεωνει κανενας να βαλω χρηματα, σωστα! ομως μην βαζοντας υστερω σε παρα πολλα σε σχεση με τους αλλους. κι εδω μπαινει το ερωτημα: τοτε γιατι παιζω! για να περναεω την ωρα μου! μα αν δεν μπορω οχι μονο να ειμαι ανταγωνιστικος σε βαθμολογιες αλλα ουτε να μπορω να σταθω σε μια μονομαχια η σε μια οχυρομαχια εναντι καποιου που τα σπρωχνει, τοτε δυο λυσεις υπαρχουν... η το παρατας η τα σπρωχνεις κι εσυ! αρα για να μπορω να ευχαριστηθω αυτο που κανω εμεσως πλην σαφως με ωθουνε να σπρωχνω! να τονισω επισης οτι κραζω και για τα αμετρητα μπαγκς που υπαρχουν και δεν λενε να ασχοληθουνε σοβαρα παρα ασχολουνται στο πως θα μας τα αρπαξουν με τον εναν η τον αλλον τροπο, αφηνοντας στο παιχνιδι πολλα κενα και ατελειες!

πολλες φορες παρεξηγουνται και παρερμηνευονται το υφος των λογιων μου! πρεπει να βλεπετε λιγο βαθυτερα σ αυτα που λεει ο αλλος κι οχι αν κραζει η αν θελει να εντυπωσιασει! ειμαι με το μερος του δικαιου ειτε αυτο λεγεται παικτης, ειτε λεγεται παιχνιδι ειτε λεγεται εταιρεια. οταν βλεπω κατι αδικο θα το κραζω οσο εχω την δυναμη να το κανω! οπως κι οταν βλεπω κατι καλο θα το επαινω!
φιλικα! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3328

Guest
Εγω την ιδεα τη βρισκω τελεια για το λογω του οτι τα οχυρα εγιναν ΑΚΤΙΣΤΑ σε παλιους κοσμους.Αν και η ιδεα μου λεει να μπορουν να μπουν σαν μελη καποιες παραπανω πολεις,χιλιες φορες να γινει αυτο που ειπαν καποια ατομα,δηλαδη οταν εχει μια πολη ενα οχυρο να μπορουν ολες οι υπολοιπες να βαζουν υλικα..οι ιδρυτες της πολης ,που θα εχουν το οχυρο ,θα εχουν μονο αυτοι εξουσιοδοτηση στο ποια λαθος υλικα εχουν μπει στο οχυρο ωστε να μπορουν να τα διαγραψουν μονο αυτοι..για να μη γινεται μπερδεμα.θεωρω οτι ειναι παρα πολυ σημαντικη βοηθεια αυτη, ετσι οπως εγιναν με τη νεα εκδοση
 

DeletedUser

Guest
δεν θα συμφωνησω με το να μπορουν να μπουν περισσοτερες πολεις στα οχυρα αλλα θα συμφωνησω στο να μπορει ολη η συμμαχια να βαζει τα υλικα
 

DeletedUser6344

Guest
Εγω συμφωνω να μπορούνε να μπούνε περισότερες πόλεις μέσα σε ένα οχυρό ή έστο να μπορεί να βάζει όλη συμμαχία προιόντα...
 
Κορυφή