τουρνουα

  • Δημιουργός θέματος vrisi
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
το θεμα τακτοποιηθηκε...!!!!

ευχαριστο πολλι.....το 8εμα λιθικε και τακτοποιηθηκε...!!!!!!:))
 

DeletedUser

Guest
Ρε σεις παιδια ενας νικητης απο καθε κατηγορια δεν θα παρει το επαθλο?
 

DeletedUser

Guest
Charlie prince
Επίπεδο 78
Κατάταξη 100
Επίπεδο μονομαχίας 84
Μονομάχος


lisamari
Επίπεδο 63
Κατάταξη 388
Επίπεδο μονομαχίας 81
Μονομάχος

παιδιά είναι αδικία αυτό που μου κάνετε θα με νικήσει σίγουρα δεν είναι σωστό αυτό είναι παρα πολύ μεγάλος μου και πιο καλός μονομάχος από εμενα και έχει τα καλύτερα και μεγάλα όπλα θα με νικήσει σίγουρα είναι αδικία πρέπει να με αλλάξετε να με "γαλετε" με κάποιο ισάξιο μου ..?
 

DeletedUser

Guest
έκανα λάθος τυχοδιώχτης είμαι όχι μονομάχος
 

DeletedUser4509

Guest
Εγω να ρωτησω κατι...

Γιατι περνουμε σαν πρωτο κριτιριο το lvl μονομαχιας?Δινει καποιο bonus που μου διαφεβγει?Και 10 μονομαχιες να κανεις με μικρα lvl το lvl μονομαχιας ανεβαινει!

Οσο καλος και να εισαι δεν γινετε να τα βαλεις με καποιον που ειναι +21lvl = 21 ιδιοτιτες+63 ικανοτιτες.

Το ειχα ξαναπει αλλα δεν εδωσε κανεις απαντηση...
 

DeletedUser4840

Guest
καλα λεει

καλα λέει παιδιά o lisamari αδικία είναι πόσα λβλ παραπάνω
 

DeletedUser

Guest
παιδιά μετράει το επίπεδο μονομαχίας οχι το λέβελ
 

DeletedUser

Guest
Το είχαμε πει απο την αρχή ότι οι κατηγορίες θα δημιουργηθούν με βάση το επίπεδο μονομαχίας. Το ξέρατε όλοι όσοι δηλώσατε συμμετοχή, οποτε εκ των υστέρων να μιλάτε για αδικία δεν είναι σωστό.
Δεν έχουν όλα τα ζευγάρια τέτοια διαφορά στα επίπεδα και είναι καθαρά θεμα τύχης πως κληρώθηκαν οι αντίπαλοι.
 

DeletedUser4509

Guest
Εγω δεν λεω οτι δεν το υξερα!
Απλα λεω το γιατι να περνετε αυτο σαν πρωτο κριτιριο.Αμα ειναι ετσι να το ξερουμε να κανουμε αποχι απο τις μονομαχιες μεχρι του χρονου για να μπορεσουμε να εχουμε εναν αντιπαλο στα μετρα μας... και γιατι οχι να παμε και πρωτοι.

Το lvl μονομαχιας ανεβενει αναλογος με το ποσο συχνα μονομαχης και τι lvl αντιπαλους μονομαχης.Ενας καθαρως μονομαχος μετα απο 5-6 μονομαχιες στι σειρα εχει 83-85% κινιτρο.Μετα απο 8 ωρες (και λιγοτερο μη σου πω) αυτο γινετε 100%.Τι θα το κανουμε θα το εχουμε να το κοιταμε?Οσο μονομαχης και νικας ανεβενεις...Περαν αυτου οπως ειπα και ποιο πανω το lvl μονομαχιας ΔΕΝ δινει καποιο bonus.

Δλδ μπορει αμμα γινει παλι διαγονισμος να μας λετε οτι δεν θα πεει με το lvl σας αλλα με το ποιος εχει μεγαλητερη ταχυτιτα?Δλδ κατι που δεν εχει καμια σχεσει με το ποσο καλος μονομαχος εισαι!!!

Ξαναλεω για να μην παρεξηγουμε.Απλα ζηταω το λογο, τπτ αλλο:D.Ουτε μανουρα κανω, ουτε τπτ.Εγω και πολοι αλλοι ξερουμε ποσο καλοι ειμαστε...

(δεν παραβενω κανενα κανονα)
 

DeletedUser

Guest
Είναι άδικο και κρίμα..:w
Αυτό αποφάσισαν οι διοργανωτές,αυτό γίνεται..
Υπάρχει και η άλλη εκδοχή που σου λέει ότι τα επίπεδα μονομαχίας αντιπροσωπεύουν ως ένα βαθμό την κατανομή των ιδιοτήτων-ικανοτήτων :eek:m
 

panos-the-best

Νέο Μέλος
παιδια και εγω συμφωνω με εσας και με την αδικια ας πουμε που γινεται
αλλα τι να κανουμε?παιξτε εσεις και μην διαμαρτυρεστε!και εγω τα βαζω με παιχτη 30λβλ διαφορα δηλαδη 30ιδιοτητες και 90 ικανοτητες παραπανω
ε τι να γινει?και που διαμαρτυρεστε οδηγει καπου αυτο?οτι μπορουν κανουν οι ανθρωποι για να κανουν οσο το δυνατο πιο δικαιο το διαγωνισμο

πχ μπορει καποιος να πει σε εμενα...γιατι εισαι ο πρωτος στις μονομαχιες και δε μπορεις να νικησεις ουτε τον πρωτο σου αντιπαλο?μηπως δε την αξιζεις τι θεση?
ε και εμεις επρεπε να καταλαβαινουμε οτι οσο μονομαχεις με πιο δυσκολους θα τα βαζεις,δε γινεται να μενεις με τους ιδιους αντιπαλους!για να εισαι καλος πρεπει να νικας τους καλους,οχι μονο αυτους που ηδη νικας!!

γενικα θελω να πω οτι μην διαμαρτηρεστε και καντε μονομαχιες!
 

DeletedUser

Guest
Βασικά το κυριότερο πρέπει να είναι ότι είτε το θέλετε είτε όχι,οι μονομαχίες πάνε με βάση τα επίπεδα μονομαχίας από το ίδιο το παιχνίδι.Με βάση αυτά πέρνει ο νικητής εμπειρία,και με βάση αυτά βγαίνει και η κατάταξη μονομαχιών(μέσω της εμπειρίας από μονομαχίες η οποία και ανεβάζει τα επίπεδα μονομαχίας).

Το κυριότερο βέβαια είναι ότι όσοι μονομαχούν 'βλέπονται' με τα επίπεδα μονομαχίας,έτσι αν γίνουν οι κατηγορίες με βάση τα κανονικά επίπεδα,υπάρχει περίπωση δύο αντίπαλοι να μην έχουν την δυνατότητα να μονομαχήσουν.:hh
 

DeletedUser4509

Guest
Ναι οκ συμφωνω.Οι κανονες ειναι κανονες και εφοσον οι διοργανοτες επελεξαν αυτο το κριτιριο οκ δεν μπορουμε να κανουμε αλλιος.Πηραμε μερος παιξαμε χασαμε.Παραδεχομαστε τη ηττα και προχοραμε.

Αλλα λεω εγω οτι για να ηταν ποιο δικαιο (κατα τη γνωμη μου) καλο θα ηταν να πηγενε με το lvl και οτι απλα περιμενω τον αντιλογο απο καποιον ποιο ψυλα που θα μου εξυγισει το γιατι.Απλο πιστευω.Σηζητηση κανουμε :)

σσ

Βασικά το κυριότερο πρέπει να είναι ότι είτε το θέλετε είτε όχι,οι μονομαχίες πάνε με βάση τα επίπεδα μονομαχίας από το ίδιο το παιχνίδι.Με βάση αυτά πέρνει ο νικητής εμπειρία,και με βάση αυτά βγαίνει και η κατάταξη μονομαχιών(μέσω της εμπειρίας από μονομαχίες η οποία και ανεβάζει τα επίπεδα μονομαχίας).

Το κυριότερο βέβαια είναι ότι όσοι μονομαχούν 'βλέπονται' με τα επίπεδα μονομαχίας,έτσι αν γίνουν οι κατηγορίες με βάση τα κανονικά επίπεδα,υπάρχει περίπωση δύο αντίπαλοι να μην έχουν την δυνατότητα να μονομαχήσουν.:hh

Επετρεψε μου να διαφονισω.

Αφου ειναι τουρνουα μονομαχιας μονο μονομαχοι επρεπει να περνουν μερος.Και μονομαχους δεν λεω την class αλλα ολους αυτους που ασχολουντε με μονομαχιες.
Εγω εχω 36-40!!! lvl διαφορα το κανονικο μου lvl με το lvl μονομαχιας αλλα τους "ομιους" μου τους "βλεπω".(δλδ ιδια lvl παιδια που ασχολουντε με μονομαχιες και ειναι στο lvl).Τους μη μονομαχους του lvl μου τι να τους κανω... για 10-15xp?Δε βαραω NPC καλυτερα...

Επομενως νομιζω οτι αν θελαν να παρουν σαν βασικο κριτιριο το lvl μονομαχιας θα επρεπει να παρουν μονομαχους και οχι χτιστες και ατομα που ΔΕΝ ασχολουντε με μονομαχιες και εχουν σχεδον ισο lvl μονομαχιας με το lvl τους...

Και κατι αλλο που το ειχα πει και ποιο πισω.Την 6 κατηγορια επρεπε να την προσεξουν ποιο πολυ.Μεσα εχει ατομα χωρεις bellstar, με bellstar, με pre-colt οπλα ακομα και με colt!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Το κυριότερο βέβαια είναι ότι όσοι μονομαχούν 'βλέπονται' με τα επίπεδα μονομαχίας,έτσι αν γίνουν οι κατηγορίες με βάση τα κανονικά επίπεδα,υπάρχει περίπωση δύο αντίπαλοι να μην έχουν την δυνατότητα να μονομαχήσουν.:hh

αυτό είναι κάτι που δυστηχώς δεν μπορούμε να το ελέγξουμε εμείς άμεσα. Για αυτό είχαν ανακοινωθεί οι κατηγορίες πριν βγουν τα πρώτα ζευγάρια για να ελέγξουν οι παίχτες αν υπάρχει κάποιος απο την κατηγορία που δεν μπορούν να μονομαχίσουν.

Αλλα λεω εγω οτι για να ηταν ποιο δικαιο (κατα τη γνωμη μου) καλο θα ηταν να πηγενε με το lvl και οτι απλα περιμενω τον αντιλογο απο καποιον ποιο ψυλα που θα μου εξυγισει το γιατι.Απλο πιστευω.Σηζητηση κανουμε :)
να σου φέρω ένα παράδειγμα.
δυο παίχτες είναι 70 επίπεδο. Ο ένας είναι καθαρός μονομαχος (οχι σε χαρακτηρα αλλα σε σκιλς) με επιπεδο μονομαχιας 100. Ο δευτερος ειναι εργατης και το επιπεδο του ειναι χαμηλο, στο 70. Σε περίπτωση που αυτοι οι δυο μπουν στην ιδια κατηγορια δηλαδη με βαση το επιπεδο του χαρακτηρα ποιος πιστευεις οτι εχει το πλεονεκτημα?
Ετσι οπως εχει γίνει το συστημα αυτη τη στιγμή ο παίχτης με το επίπεδο μονομαχίας 100 ναι μεν μπορεί να μπει σε μια κατηγορία που οι αντίπαλοι του είναι μεγαλυτερο επίπεδο (που σημαίνει περισσότερες ικανότητες και ιδιότητες ενδεχομενος και καλύτερα όπλα και ρουχα) αλλά που η εμπειρία τους σχετικά με τις μονομαχίες είναι ίδια. Ο παίχτης απο την άλλη με το επίπεδο μονομαχίας 70 ενδέχεται να έχει το πλεονέκτημα να έχει στην κατηγορία του παίχτες μικρότερου επιπέδου χαρακτήρα (και να υπερτερεί με την σειρά του σε ικανότητες και ιδιότητες) αλλά οι αντίπαλοι του να είναι πάλι καθαροι μονομάχοι οπότε να υστερεί σε πείρα μονομαχιών

Προσπαθήσαμε να κάνουμε τις ομάδες οσο το δυνατον μικρότερες, προβλήματα υπήρχαν και υπάρχουν και είναι λογικό.



Αφου ειναι τουρνουα μονομαχιας μονο μονομαχοι επρεπει να περνουν μερος.Και μονομαχους δεν λεω την class αλλα ολους αυτους που ασχολουντε με μονομαχιες.
Εγω εχω 36-40!!! lvl διαφορα το κανονικο μου lvl με το lvl μονομαχιας αλλα τους "ομιους" μου τους "βλεπω".(δλδ ιδια lvl παιδια που ασχολουντε με μονομαχιες και ειναι στο lvl).Τους μη μονομαχους του lvl μου τι να τους κανω... για 10-15xp?Δε βαραω NPC καλυτερα...

Επομενως νομιζω οτι αν θελαν να παρουν σαν βασικο κριτιριο το lvl μονομαχιας θα επρεπει να παρουν μονομαχους και οχι χτιστες και ατομα που ΔΕΝ ασχολουντε με μονομαχιες και εχουν σχεδον ισο lvl μονομαχιας με το lvl τους...
Δεν μπορούμε να αποκλεισουμε κανένα απο το να δηλώσει συμμετοχή. Το αν ασχολείται ή όχι με μονομαχίες ή απλά θέλει κάποιος να δοκιμάσει την τύχη του, δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε.

Και κατι αλλο που το ειχα πει και ποιο πισω.Την 6 κατηγορια επρεπε να την προσεξουν ποιο πολυ.Μεσα εχει ατομα χωρεις bellstar, με bellstar, με pre-colt οπλα ακομα και με colt!!!

Και αυτό είναι κάτι που δεν μπορούμε να ελέγξουμε!.Τα αποθεματα κάποιου παίχτη. Και ακόμα και να μπορούσαμε να το κάνουμε δεν μπορούμε να υποχρεώσουμε κανενα να παίξει με το ίδιο όπλο με τον αντίπαλο του.
 

DeletedUser4509

Guest
Οκ καταλαβενω οτι εχετε και εσεις πολλα και οτι κανετε το καλυτερο.Η σηζητηση που ανοιξα φενετε οτι ειναι αδιεξοδη.

Πιστευω οτι η αληθεια κριβετε καπου αναμεσα στης 2 αποψης...
 

DeletedUser

Guest
Ίσως δεν το θεώρησαν σημαντικό να ασχοληθούν σε βάθος..Συμφωνώ με τον Διονύση ειδικά στο θέμα που αφορά τα όπλα κ στο γεγονός ότι είναι τουρνουα μονομαχιών και όχι χτισίματος.

Η ισότητα αφορά τις ίσες ευκαιρίες (δλδ το λβλ) και όχι τις πιθανότητες.Είναι ξεκάθαρο ότι έτσι ευνοούνται κάποιοι. ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ, προς Θεού.

Αν κάποιος με χαμηλό επίπεδο μονομαχίας θέλει να δοκιμάσει τις δυνάμεις του δεν "αποκλείεται" από το διαγωνισμό βάζοντας τον απέναντι σε ίδιο λβλ. άρα και ίδιους πόντους. Μην γελιόμαστε υπάρχει και ο σαμάνος,τα ρούχα,η αποχή από τις μονομαχίες,μονομαχίες με χαμηλό κίνητρο κτλ

Αν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει το διάγραμμα του τουρνουα ας το σκεφτούν οι διοργανωτές και θα δείτε θα είναι πιο ενδιαφέρον
 

DeletedUser4509

Guest
Το οτι θα περνουν μερος και ατομα που δεν κανουν μονομαχιες αυτο δεν ειναι δικαιολογια για εναν server που ειναι full premium οπως τον Arizona!

Ξαναλεω την αρχικι μου σκεψει που εκει τα στιριζω ολα:

1) Το lvl μονομαχιας ΔΕΝ διλονει εμπιρια στης μονομαχιες.Οποιος διποτε μπορει να κανει 10 μονομαχιες με μικρα lvl και παλι το lvl μονομαχιας ανεβαινει -σαν τρελο-.Δεν χρειαζεται να ξερεις απο μονομαχιες...

2) ΟΥΤΕ δινει καποιο bonus εναντιον τον αντιπαλων (αυτο ειναι στανταρ!!! και δεν μιλαω για το xp, κατι ποιο χειροπιαστο.)
Πχ εγω και πολλοι αλλοι μονομαχοι εχουμε 30-40 lvl παραπανω απο το κανονικο, τι σημαινει αυτο οτι γενναω ποντους και νικαω του 100αρηδες?Οχι!Ολοι -ολοι μας ομως- εχουμε μικρο ΜΟΧΡ (μεσο ορο xp).Απλα με το lvl μονομαχιας δινουμε το δικαιομα σε καποιο μεγαλιτερο lvl απο εμας να μας βλεπει με καλο ματι μιας και δινουμε καλο xp ;).
Κανεις δεν μπορει να νικισει 30-40 κανονικα lvl χτιστη.(Οποιος μπορει μαλλον παιζει μονο με ανθεκτικοτιτα :p )

3) Καποιος κατεξοχιν χτιστης μπορει μην εχει skills μονομαχου αλλα εχει τα ιδια skills με εναν ιδιου περιπου lvl... αν θελει να συμετεχει σε διαγονισμο ΜΟΝΟΜΑΧΩΝ θα πρεπει να ειναι... μονομαχος.


Javito συμφωνω με ολα οσα ειπες, αλλα τωρα στην αρχη του τουρνουα να γινει καποια αλληγη θα ηταν καταστροφικο.Οι κανονες οριστηκαν και πρεπει να τους ακολουθουμε.Εγω -και εμεις πλεον, αφου βλεπω ατομα και συμφωνους- απλα ανοιξα ολη αυτη τη σηζητηση για να τα εχουν υποψη τους για καποια αλλη φορα.
 
Κορυφή