τιμες στην αγορα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6637
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6637

Guest
εχει παρατηρηθει το τελευταιο εξαμηνο τουλαχιστον

στον κ7 τουλαχιστον,απο οτι εχω μαθει γινετε κ στους υπολειπους κοσμους

οτι οι τιμες στην αγορα εχουν ξεφυγει τελειως κ δεν αναφερομαι προφανως για πολυ σπανια πραγματα ουτε για πολυ εμπορικα

δεν πρεπει να γινει κατι απο την μερια διαχειρισης για αυτο το φαινομενο?

θα πω καποια λιγα παραδειγματα

1.συνταγες οι οποιοες εχουν τιμη κατω του 1κ κ μπορει να τις πετυχει ο καθε ενας απο εργασιες πωλουντε απο 50κ εως και 200κ

2.ρουχισμος μη εμπορικων κ μη ανταγωνιστηκων συλογων πωλουντε σε τρελες τιμες.....π.χ καπελο φισερ 200κ κ πολλα αλλα .......

ανεφερα μονο 2 παραδειγματα απο τα παρα πολλα που εχουν υπαρξει κ θα συνεχισουν να υπαρχουν αν δεν κανει τιποτα η διαχειριση

εχω αγορασει κ εχω πουλησει κ εγω κατακαιρους τουφεκια,αλογα,σελες,χονταχ,πελεκες ζωνες ιννο σε πολυ μεγαλες τιμες
αλλα ειναι καποια αντικειμενα τα οποιοα ειναι πολυ δυσκολα να τα βρεις κ επισης ειναι κ ανταγωνιστηκα

σε γενικες γραμμες δεν θα επρεπε να υπαρχει καποιος ελεγχος κ καποιο οριο που να τα τσεκαρει η διαχειριση?

ποιος μου λεει εμενα οτι αυτος που πουλαει ας πουμε το καπελο φισερ 200κ δεν το κανει με δολο,ωστε να το αγορασει το μποτακι του μετα απο 5-6 μερες ωστε να μη φανει οτι εγινε εσκεμενα

ποιος μου λεει εμενα οτι βαζει ο αλλος 10-15 καπελα κ 5-10 συνταγες σε αστρονομικες τιμες κ παει το μποτακι του κ αγοραζει 4-5 κοματια ωστε να μην φανει εσκεμενο

κ ας υποθεσουμε οτι δεν υπαρχει κανενας δολος απο τους παραπανω......δεν ειναι αδικεια για καποιο παιδι που δεν γνοριζει πολυ καλα ποια μυθικα αξιζουν κ ποια οχι να τον πιασει καποιος κοροιδο?

κατα την γνωμη μου με το οριο των τιμων των μυθικων θα πρεπει να υπαρξει καποια αμεση παρεμβαση απο την διαχειριση,επισης να τσεκαρει η διαχειριση τι πωλειται κ ποιοι τα αγοραζουν σε διαστημικες τιμες.......γιατι εχει παραγινει το κακο!!!
 

DeletedUser6531

Guest
1.συνταγες οι οποιοες εχουν τιμη κατω του 1κ κ μπορει να τις πετυχει ο καθε ενας απο εργασιες πωλουντε απο 50κ εως και 200κ

2.ρουχισμος μη εμπορικων κ μη ανταγωνιστηκων συλογων πωλουντε σε τρελες τιμες.....π.χ καπελο φισερ 200κ κ πολλα αλλα .......

Προσωπικη αποψη: Κατα την αποψη μου υπάρχει μια (μεγάλη) διαφορά μεταξύ του οτι καποιος εβαλε το καπελο φισερ 200κ και οτι το καπελο οντως πουληθηκε τοσο..
Εγω μπορω να βαλω καπελο ναττυ για 3μ.. Αυτο δεν σημαινει οτι αυτη ειναι η τιμη του ή οτι εσυ πρέπει να δωσεις τοσα για να το αγοράσεις...
Κατα καιρους βλεπουμε τρελες τιμες σε διαφορα πραγματα στην αγορα αλλα δεν σημαινει οτι θα τα αγορασουμε κιολας! :p

Τωρα για την συνταγη, δεν εχω δει πολλους παικτες να ριχνουν τις νεες συνταγες αβερτα απο εργασιες.. οποτε λογικο ειναι να ανεβει και λιγακι η αξια τους...
Αν δεν θες να δωσεις 50 και 200κ για την συγκεκριμενη συνταγη, πανε και βρες την σε εργασιες αφου πεφτει τοσο ευκολα οπως λες ή βρες καποιον συμμαχο που να την πουλαει πιο φθηνα.

Φιλικα παντα,
 

DeletedUser6637

Guest
γιατι τα κανατε αυτα?

το παραπανω κειμενο μου κοπηκε κ παραποιηθηκε

γιατι το κανατε αυτο?
 

DeletedUser6637

Guest
Προσωπικη αποψη: Κατα την αποψη μου υπάρχει μια (μεγάλη) διαφορά μεταξύ του οτι καποιος εβαλε το καπελο φισερ 200κ και οτι το καπελο οντως πουληθηκε τοσο..
Εγω μπορω να βαλω καπελο ναττυ για 3μ.. Αυτο δεν σημαινει οτι αυτη ειναι η τιμη του ή οτι εσυ πρέπει να δωσεις τοσα για να το αγοράσεις...
Κατα καιρους βλεπουμε τρελες τιμες σε διαφορα πραγματα στην αγορα αλλα δεν σημαινει οτι θα τα αγορασουμε κιολας! :p

Τωρα για την συνταγη, δεν εχω δει πολλους παικτες να ριχνουν τις νεες συνταγες αβερτα απο εργασιες.. οποτε λογικο ειναι να ανεβει και λιγακι η αξια τους...
Αν δεν θες να δωσεις 50 και 200κ για την συγκεκριμενη συνταγη, πανε και βρες την σε εργασιες αφου πεφτει τοσο ευκολα οπως λες ή βρες καποιον συμμαχο που να την πουλαει πιο φθηνα.

Φιλικα παντα,


τωρα εσυ εισαι σοβαρος?
πρωτα μου κοβεις κ παραμορφωνεις το κειμενο μου κ μου δινεις κ απαντηση?
ποσο πονηρος μπορει να εισαι?
να παρει θεση ο κυριος κορντ παρακαλω!!!

σε θυμαμαι κ στον κ7 εσενα που εκανες ανταλαγες μεταξυ κοσμων
(κατι που απαγορευεται)

απορω πραγματικα πως σε κανανε διαχειριστη
περιμενω να παρει θεση ο κυριος κορντ!!!!!
 

DeletedUser6531

Guest
τωρα εσυ εισαι σοβαρος?
πρωτα μου κοβεις κ παραμορφωνεις το κειμενο μου κ μου δινεις κ απαντηση?
ποσο πονηρος μπορει να εισαι?

Αν σου παραμόρφωνε το κείμενο θα φαινόταν. Παράθεση λέγεται :dr

@stelios
Η απάντηση δώθηκε ευστοχα απο τον f1 button!

Μην προσπαθεις να σπειρεις την διχονεια χωρις λογο
 

DeletedUser6637

Guest
το κειμενο μου επιμενω οτι κοπηκε

ο κυριος κορντ πιστευω να μπορει να το διαπιστωσει

ουτε τρελος ειμαι ουτε κανενα παιδακι

ο κυριος μπουτον εχει διαφορετικη αντιλειψη απο την δικη μου
δεν με καλυπτει ομως κ στην τελικη δεν διαβασε το κειμενο ολοκληρο
αλλα το διαβασε παραποιημενο

δεν προσπαθω να σπιρω ουτε να θερισω,το κειμενο κοπηκε με αποτελεσμα
να αλοιωθει κατα το ημισι η ουσια του

αυτος που εκανε την μ*****α να βγει κ να το πει αν εχει τα αντερα
ειδαλως υπαρχει θεμα αξιοπηστιας του φορουμ κ της ομαδας διαχειρισης
με αυτα που κανετε ......μονο καλο δε κανετε στην αξιοπηστια του φορουμ κ του παιχνιδιου

οσο για σε διαχειριστη κιντ ολος ο κ7 σε θυμαται που εκανες τραμπες ρουχων κ υλικων μεταξυ κοσμων ,κατι το οποιο απαγορευεται.......και το εκανες κ για πολυ μεγαλο διαστημα,απορω πως σε κανανε διαχειριστη???
εσυ συγκεκριμενα κυριε κιντ δεν εισαι αξιοπιστος διαχειριστης
περιμενω τον κυριο κορντ να παρει θεση......
:grr
 

DeletedUser6637

Guest
Αν σου παραμόρφωνε το κείμενο θα φαινόταν. Παράθεση λέγεται :dr

Όσο για τις τιμές, το να είσαι μόνιμα και μόνο στον κ7 δεν είναι ότι καλύτερο από πλευράς γνώσεων και το τι γίνεται με τα χρήματα του παιχνιδιού και πως αντιδρούν οι παίκτες σε αυτό.

Προσφορά-ζήτηση-κεφάλαιο-διαθεσιμότητα-κέρδος. 5 λέξεις. :gl

στο να κανεις τον εξυπνο εισαι πολυ καλος :w
οσο για τις τιμες γραφω οτι εχω συζητησει κ με αλους που παιζουν κ σε αλλους ελληνικους σερβερ κ το θεμα ειναι γενικο κ οχι μονο για τον κ7

τις 5 λεξεις τις δικες σου εγω μπορω να στις μεταφρασω αναλογως κατα ποσο κρεατεμπορας μπορει να γινει ο καθε ενας μας

βρες καποιον αλλον να τρολαρεις κ συνεχισε το παιχνιδι σου
κ παρε θεση στο νημα που ανοιξα οταν δεις ολοκληρο το νημα

απο τυπακια που νομιζουν οτι ειναι εξυπνοι γεμισε ο τοπος
:grr
 

DeletedUser6632

Guest
Στέλιο θέλω κι εγώ από αυτό που πίνεις αδερφέ
 

DeletedUser6637

Guest
Στέλιο θέλω κι εγώ από αυτό που πίνεις αδερφέ

ουτε αδερφος σου ειμαι ουτε θα επινα κατι μαζι σου

αλλα οταν η διαχειριση ειναι πουθεν ο καθε πικραμενος θα τρολαρει κ θα πει την ματσολια του κανοντας τον εξυπνο του πληκτρολογιου

επαναλαμβανω,δημιουργισα ενα νημα το οποιο κοπηκε κ παραμορφοθηκε η ουσια του στο μισο

συνοψιζω οτι ο διαχειριστης κιντ δεν ειναι ο ποιο αξιοπιστος ουτε να δωσει λυση
ουτε να δωσει συμβουλες
αν κ πιστευω την ματσολια την εχει κανει αυτος,διοτι στις παραβιασεις των κανονισμων ηταν κορυφη σαν παιχτης........απορω πως εγινε διαχειριστης
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Λυπάμαι που θα σε απογοητέψω αλλά έχεις πολύ μεγάλο λάθος.

Εάν υπήρχε η οποιαδήποτε παραποίηση στα γραφόμενά σου, θα υπήρχε ένα κείμενο ειδοποίησης κάτω ακριβώς απ' τη δημοσίευσή σου που θα έγραφε:

Τελευταία επεξεργασία από τον τάδε την τάδε ημερομηνία και ώρα... όπως αυτό
grpwGhF.png


Το συγκεκριμένο πλαίσιο ενημέρωσης κανένας διαχειριστής δε μπορεί να το αφαιρέσει, ούτε καν ο ίδιος ο Community Manager.
 

DeletedUser6637

Guest
Λυπάμαι που θα σε απογοητέψω αλλά έχεις πολύ μεγάλο λάθος.

Εάν υπήρχε η οποιαδήποτε παραποίηση στα γραφόμενά σου, θα υπήρχε ένα κείμενο ειδοποίησης κάτω ακριβώς απ' τη δημοσίευσή σου που θα έγραφε:

Τελευταία επεξεργασία από τον τάδε την τάδε ημερομηνία και ώρα... όπως αυτό
grpwGhF.png


Το συγκεκριμένο πλαίσιο ενημέρωσης κανένας διαχειριστής δε μπορεί να το αφαιρέσει, ούτε καν ο ίδιος ο Community Manager.

μην εισαι τοσο σιγουρος....
εγω απο την πλευρα μου ειμαι χιλια τα εκατο σιγουρος οτι καποιος εκανε ματσολια
διοτι το εγραψα το διαβασα,το ποσταρα κ επειτα το ξαναδιαβασα.....
 

DeletedUser6531

Guest
Για να τελειώνουμε με το θέμα της επεξεργασιας που υποστηριζεις ακλονητα, ακομα και μετα απο παρέμβαση του knightmare (και του f1 button τις προαλλες)

http://prntscr.com/8oly9q - αυτο ειναι το δικο μου ποστ στο οποιο υπάρχει επιλογη να κάνω επεξεργασία..
http://prntscr.com/8olyfp - αυτο ειναι το δικο σου ποστ και νομιζω ειναι ξεκάθαρο οτι εγω δεν μπορώ να κάνω καμια επεξεργασία σε αυτο.

Αν και μετα απο αυτο συνεχιζεις να πιστευεις οτι το κειμενο σου υπεστει καποια επεξεργασια, τοτε μάλλον δεν υπάρχει λογος να συνεχισει η κουβεντα μιας και ειναι ξεκαθαρο οτι θες να προκαλεσεις..

Οσο για την απορία σου για το πως εγινα μέλος της ομάδας, θα στην λυσω...
Τον Απρίλη που μας πέρασε άνοιξε μια θέση για διαχειριστή του wiki (Βοήθεια) του παιχνιδιού
Διάβασε το παρακάτω νήμα περι αυτου ---> https://forum.the-west.gr/showthread.php?t=8076&highlight=αιτήσεις

Ο καθένας μπορούσε να κάνει αίτηση, ακομα και εσυ! Εγώ υπέβαλα την αιτηση μου, πέρασα απο την συνέντευξη και εγινα διαχειριστης του wiki. Τα καθήκοντα μου περιορίζονται αποκλειστικά και μόνο στο κομματι αυτο!
Αν έχεις κάποια ένσταση για την δουλειά μου, παρακαλώ στείλε μηνυμα στους ανωτερους.
Επίσης, αν υπάρχει κάτι που θες να αλλάξει/προστεθεί στην Βοήθεια του παιχνιδιού, σε παροτρυνω να επικοινωνησεις μαζι μου. Ειμαι ανοιχτός σε καθε ειδους σχόλια και προτασεις.

Ανοιξες ενα θεμα περι ενος προβληματισμου σου.. Σου απάντησα ευστοχα και κυριως με ήρεμο τονο. Μετά απο αυτό εισαι τελείως off topic.

Θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις τους Κανόνες του φόρουμ!!!
 

cord

Ex-The West Team
Οπως ειπαν και οι προηγουμενοι, δεν εχει γινει καμια επεξεργασια.
Οσο για το ποιοι γινονται διαχειριστες, μπορεις να στειλεις μια αιτηση υποστηριξης και να λαβεις απαντηση προσωπικα και οχι εδω δημοσια.
 

DeletedUser6637

Guest
Στα αρχαία η πορδή ονομάζεται αφηδονοκρότηση, δηλαδή κρότος ηδονής.
 

cord

Ex-The West Team
Γι αυτο καλο θα ηταν να τις αποφευγουμε ωστε να μην κανουμε θορυβο και να ενοχλουμε τους αλλους !
Δεν ειναι τοσο δυσκολο να ξαναγραψεις αυτα που λες οτι "επεξεργαστηκαν".
Πολυ κακο για το τιποτα, μετα απο τις σαφεστατες απαντησεις που εχεις παρει.
 

DeletedUser7250

Guest
Στα αρχαία η πορδή ονομάζεται αφηδονοκρότηση, δηλαδή κρότος ηδονής.

Δικαίωμά σου να εμπλέκεις τον πρωκτό με την ηδονή, δεν με αφορά άλλωστε. Για την ιστορία, η λέξη είναι "αφεδρωνοκρουσία", από τις λέξεις "αφεδρών -> πρωκτός" και "κρούσις".
 

DeletedUser4530

Guest
εχετε ξεφυγει με τις ερμηνειες.... χαλαρωστε λιγο.

το θεμα σου στελιο ειναι το πως εγινε διαχειριστης καποιος η οι τιμες στην αγορα στον κ7; επικεντρωσου σε αυτο διοτι χανεις το οποιο δικιο μπορει να εχεις :)

οντως σε πολλους κοσμους υπαρχουν τα "σκουπιδια" που ειναι πανακριβα και τα "διαμαντια" που ειναι παμφθηνα! προσφατα αγορασα 2 σακακια σε καποιον κοσμο απο πρηγουμενη λοταρια σε τιμη κατι δολαρια πανω της τιμης αγορας τους (χωρις ενδειξη για καποιον αλλον η συνεννοησης μου με τον πωλητη)!!! ομως.... συμφωνα με τους κανονες του παιχνιδιου περι αγορας (αν θυμαμαι καλα) τα συνηθης αντικειμενα πρεπει να πωλουνται σε τιμες πωλησης τους η απο κανονισμους που δινονται εδω: https://forum.the-west.gr/showthread.php?t=5814|. συμφωνα με αυτο λοιπον υπαρχουν σε ολους τους κοαμους παραβασεις στις πωλησεις στην αγορα. αν ομως ακολουθηθει κατα γραμμα ο κανονισμος αυτος τοτε οι περισσοτεροι πρεπει να τιμωρηθουν. τωρα.... ανεξαρτητα αν καποιος θα δωσει χρηματα η οχι να αγορασει για ενα κουρελι πχ 1 μυριο, το οτι εχει ενα μυριο στην αγορα παραβιαζει κανονες. αν τωρα καποιος χρειαζεται το κουρελι και δεν μπορει να το εχει, τοτε με την τιμη αυτη δεν θα το αποκτησει ευκολα. μιλαμε για ελευθερη αγορα αλλα μεσα σε καποια ορια. και μιλαω παντα για συνηθησμενα αντικειμενα η ακομα και κατασκευες* κι οχι απο σετακια, η μυθικα η σπανια.

*με επιφυλαξη για τις κατασκευες.
 
Κορυφή