σχόλια για το 1ο τουρνουα του κόσμου 4

  • Δημιουργός θέματος WILD GUNS
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
προς **ougk**

τρια πουλακια καθονταν πισω απο την λαρισσα...
ενω εσυ απο τα μυνηματα και τους χαρακτηρισμους σου φαινεσαι πολυ ηθικος...
χτες ημουν ολη μερα ξυπνιος και δεν ηρθες. και το ποτε θα παω για ψωνια θα το αποφασησω εγω γκεγκε?
 

DeletedUser

Guest
εγω παλι πιστευω στο δικιο του νικητη τι σημασια εχει αν ησουν κ γυμνος εχασες αυτο εχει σημασια.! αν δεν γινοταν τουρνουα αλλα απλα επιθεση κ σε εβρισκε με αυτα τα ρουχα τι θα εκανες??? κ σε περιοδο τουρνουα αν δεν εχει τελειωσει κ δεν εχει βγει νικητης πρεπει να προσεχεις διπλα. αυτη ειναι η αποψη μου
 

DeletedUser

Guest
πρός **ougk**

είσαι πολύ αστείος. αυτά που γράφεις δεν αναφέρονται πουθενά σαν κανάνες (ή μήπως κάνω λάθος ?). αν δεν αντέχεις το παιχνίδι είναι δικό σου πρόβλημα.
 

DeletedUser

Guest
εεε αφηστε τα αυτα , η μονομαχια θα πρεπει να κανονιζετε απο πριν , αλλιως δεν εχει νοημα να το λεμε τουρνουα μονομαχιας , με τη λεξη τουρνουα εννοουμε οτι ολα ειναι κανονισμενα και προγραματισμενα , ελεος δηλαδη ρε molias συνερθε λιγο , εκανες τη βλακεια σου μιλας κι απο πανω , και μετα θα κλαψουριζεις οτι σε κραζουμε η θα λες "" πωπω τι περιεργος κοσμος ""
 

DeletedUser

Guest
πες μου ποιον κανονα παρενεβησα ?

επειδη κατανταει κουραστηκο ολο αυτο ας κρινουν οι διαχειριστες ποιος εχει δικιο και ποιος οχι... θα αποδεχτω την οποια αποφαση.
 

DeletedUser3473

Guest
πρός **ougk**

είσαι πολύ αστείος. αυτά που γράφεις δεν αναφέρονται πουθενά σαν κανάνες (ή μήπως κάνω λάθος ?). αν δεν αντέχεις το παιχνίδι είναι δικό σου πρόβλημα.

εγω ειμαι αστειος?
παιρνουμε μερος σε ενα τουρνουα ναι η οχι υπαρχουν κανονες?
αν ειναι ετσι την επομενη φορα να δηλωσω και να βγω απ την πολη
μολις βρω τον αντιπαλο με τα σωβρακα να μπω και να παω να τον μονομαχισω??
εισαι σοβαρος εσυ???
εγω δεν ειχα προβλημα που ηρθε και με χτυπισε χωρις να στειλει μνμ...
αλλα που βγηκε απ την πολη του εχω μνμ που μου προτινει να μονομαχισουμε
αυριο για να γεμισουμε....
αν δεν ξερετε να μην μιλατε οι εξω
 

DeletedUser

Guest
εάν με χτύπαγαν και δεν φόραγα τίποτα σε περίοδο τουρνουά θα ήταν δικό μου το λάθος.

τέλος πάντον ας κρίνουν οι διαχειριστές.
 

DeletedUser3473

Guest
εάν με χτύπαγαν και δεν φόραγα τίποτα σε περίοδο τουρνουά θα ήταν δικό μου το λάθος.

τέλος πάντον ας κρίνουν οι διαχειριστές.

ειπαμε δεν εκανα θεμα για το οτι με χτυπισε και δεν φοραγα τιποτα...
αυτο απλως το ανεφερα για να καταλαβουν ολοι τι εγινε.
το προβλημα μου ειναι οτι βγηκε απ την πολη ενω εχουμε μια ακομα
μονομαχια ακομα να κανουμε και μου επιβαλει αυτος να τον μονομαχισω
τις ημερες που τον βολευει και με τα ρουχα που τον βολευει!
για ψωνια βγηκε το ειπε και μονος του!
απ την στιγμη που παιρνεις μερος σε ενα τουρνουα δεν πρεπει να εισαι
συνεχως ετοιμος να κανεις και να δεχτεις μονομαχια??
 

DeletedUser

Guest
εγω παλι πιστευω στο δικιο του νικητη τι σημασια εχει αν ησουν κ γυμνος εχασες αυτο εχει σημασια.! αν δεν γινοταν τουρνουα αλλα απλα επιθεση κ σε εβρισκε με αυτα τα ρουχα τι θα εκανες??? κ σε περιοδο τουρνουα αν δεν εχει τελειωσει κ δεν εχει βγει νικητης πρεπει να προσεχεις διπλα. αυτη ειναι η αποψη μου

δε γινεται απλα επιθεση αλλα ΤΟΥΡΝΟΥΑ οπως λες και μονος σου! τουρνουα σημαινει προκαθορισμενες μαχες και οχι ερχομαι και σε βαραω οποτε μου κατεβει... γι' αυτο το λογο υπαρχει και η καταταξη..

επισης υποτιθεται πως θα μονομαχουσαμε τοσο ανα επιπεδα μονομαχιας οσο και ανα χαρακτηρες.. ο maik907 ειναι μονομαχος και περασε κατευθειαν στον επομενο γυρο. στα δικα μου επιπεδα μονομαχιας υπαρχουν τεσσερεις (!) μονομαχοι και ολοι οι υπολοιποι ειναι στρατιωτες. οι δυο μονομαχοι κληρωθηκαν μεταξυ τους (pedrozza kai tsaras) κι εγω κληρωθηκα μ' ενα στρατιωτη! καταλαβαινετε τι πλεονεκτημα εχουν στην αμυνα, ειδικα αμα χρησιμοποιουν prenium.


τελος, αμα ειναι να παιζουμε και να χαλαμε τοσο την ωρα μας οσο και τις σχεσεις μας μεσα στο game προτιμαω χιλιες φορες να παραιτηθω παρα ν' αρχισω να τσακωνομαι με καθε βλακα που αποφασισε να παιξει ΑΤΙΜΑ και να μου χαλασει τη διαθεση. καποιοι εχουν αφιερωσει χρονο για να στησουν σωστα εναν χαρακτηρα (ειτε λεγεται σαμανος, ειτε ευρεση στρατηγικων μονομαχιας στα διαφορα φορουμ). Τουρνουα μονομαχιας ειναι ενα τρομερο event, αλλα χωρις κανονες τζαμπα χανετε την ωρα σας να το οργανωνετε. το να μην ακυρωθει η μονομαχια τοσο της dolores οσο και η δικια μου δειχνει μονο φυγοπονια και τιποτα περισσοτερο.


edit by joahna
σε παρακαλω να εκφράζεσαι καλύτερα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
το γεγονος και μονο πως το πραγμα που αναφερεσαι ειναι τα greekenglish δειχνει ποσο ανοργανοτο ειναι ακομη το τουρνουα μονομαχιας στο κ4. εμενα μου κληρωθηκε ενας αντιπαλος και θα διαγωνιστουμε εμεις οι 2 μεταξυ μας για το ποιος ειναι ο καλυτερος. αυτος α) εστειλε το φιλαρακι του να δει που στοχευω και β) ηρθε σε προαποφασισμενη μονομαχια χωρις ενημερωση οταν ημουν με μιση ζωη και με ρουχα εργασιας για να με κτυπησει και να αποκτησει πλεονεκτημα στις μεταξυ μας μονομαχιες.

πoιο το νοημα να κανουμε ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΟΝΟΜΑΧΙΩΝ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΟΣ? επισης πoιο το νοημα να εχουμε ενα συντονιστη ο οποιος δεν απανταει στα μηνυματα ingame και δε μπορει να παρακολουθησει τις εξελιξεις ή να απονημει δικαιοσυνη σε τυχον παρατυπιες?

αυτα απο μενα και ευχομαι να βρουν το δικιο τους ολοι οσοι εχουν τα ιδια ή παραπλησια προβληματα μ' εμενα (οργανωσης και ενημερωσης).

φιλικα

Λαζαρος ή Τexas Joe


αναφέρομαι στα greeklish γιατι αυτή είναι η δουλεία μου...και το φόρουμ έχει κάποιους κανόνες...

το γεγονός ότι ο αντίπαλος σου έστειλε κάποιον να σε τσεκάρει δεν αφορά τους κανόνες και την διοργάνωση...αν ήταν έτσι τότε θα ζητούσαμε απο τους παίχτες να βγουν όλοι απο τις πολεις τους και να μπαίνουν συγκεκριμένες ώρες να μονομαχήσουν...πρέπει να είστε έτοιμοι...είτε σας αρέσει είτε όχι...

ενήμεροι είστε όλοι μιας και σε όλους φάνηκε το μήνυμα ότι έχουν βγει τα ζευγάρια...

στον κ4 δεν είμαι για να διαβάζω μηνύματα...είμαι και για να παίζω...και όχι δεν προκειτε να διαβάσω σε μια μέρα 100+ μηνύματα...συγνώμη που έχω και προσωπική ζωή...

ανοιξα αυτό το θεμα για να γραφονται τα παντα για το τουρνουα...τα διαβάζω και απαντάω...δεν νομίζω να εχω αφησει αναπάντητα ερωτήματα...


Οι 2 μονομαχιες με τον χρηστη ionikos1 (αμυνα και επιθεση απο μερους μου:vaggos17)πραγματοποιηθηκαν χτες και οι αναφορες εχουν σταλει στον χρηστη ζatara...Τις εστειλα στον σωστο χρηστη ετσι?απλως ρωταω γιατι δεν εχει αναγνωσθει ακομα το τηλεγραφημα...

να αρχίσεις να ανησυχείς όταν θα μπουν όλα τα αποτελέσματα και δεν θα είσαι μέσα σε αυτά...τότε να αναρωτηθείς αν εχεις στείλει σωστα το μήνυμα...γιατι εγω σε πμ του στυλ...εχω στειλει σωστα το μηνυμα δεν προκειτε να απαντήσω...



απο εκει και μετα...σταματηστε να τσακώνεστε και να ξεκατινιάζεστε γιατι σας βλέπω όλους τους εμπλεκόμενους αποκλεισμένους τόσο απο το φόρουμ όσο και απο το τουρνουα.

δεν προκειτε να γίνει επανάληψη καμίας μονομαχιας για κανένα τέτοιο λόγο.

το ειπα και σε προηγούμενο μήνυμα...

το fair play θελει να είναι οι μονομαχίες μετα απο συννενόηση...δεν υπάρχει κανένας κανόνας για αυτό...ο καθένας παίζει όπως θέλει
 

DeletedUser

Guest
serra αυτα που μου λες σε μηνυμα να τα λες και στο δημοσιο φορουμ ( "οι μονομαχιες ειναι μονομαχιες μπορεις να κανονισεις κατι με τον αντιπαλο σου αλλα κ παλι ειναι ρισκο δεν ξερεις πως θα παιξει..... στην τελικη ειναι μονομαχια κ ο νικητης ενας").

Αυτο που δεν καταλαβαινετε ειναι οτι ειναι ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑΣ και οχι καθημερινες μονομαχιες στις οποιες λαμβανουν μερος ολοι. Αλλιως σας εχω μια ωραιοτατη προταση για event : βαλτε ενα στοχο στη πλατη καθε χαρακτηρα στο κ4 και πειτε οποιος λυποθυμισει τους περισσοτερους σε μια μερα κερδιζει! μια χαρα event και ευκολο να οργανωθει. εδω ομως μιλαμε για ΠΡΟΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΕΣ μονομαχιες και οχι random μαχες στα σαλουν.
 

DeletedUser

Guest
serra αυτα που μου λες σε μηνυμα να τα λες και στο δημοσιο φορουμ ( "οι μονομαχιες ειναι μονομαχιες μπορεις να κανονισεις κατι με τον αντιπαλο σου αλλα κ παλι ειναι ρισκο δεν ξερεις πως θα παιξει..... στην τελικη ειναι μονομαχια κ ο νικητης ενας").

αυτο που δεν καταλαβαινετε ειναι οτι ειναι τουρνουα μονομαχιασ και οχι καθημερινες μονομαχιες στις οποιες λαμβανουν μερος ολοι. αλλιως σας εχω μια ωραιοτατη προταση για event : βαλτε ενα στοχο στη πλατη καθε χαρακτηρα στο κ4 και πειτε οποιος λυποθυμισει τους περισσοτερους σε μια μερα κερδιζει! μια χαρα event και ευκολο να οργανωθει. εδω ομως μιλαμε για προκαθορισμενεσ μονομαχιες και οχι random μαχες στα σαλουν.

δεν θα λεω συνεχεια τα ιδια κ τα ιδια αν εσυ δεν καταλαβαινεις δεν θα γινομαι κουραστικος στους αλλους χρηστες αν κοιταξεις πιο πισω θα δεις οτι σου ειπα σε πμ το ειπα κ δημασια:)
 

DeletedUser

Guest
έχω μια ερώτηση για τους διοργανωτές.
πρέπει ή όχι να είναι ο αμυνόμενος ενήμερος για μια μονομαχία του τουρνουά?
σας παρακαλώ μια σαφή απάντηση γιατί έχουμε παρόμοιο θέμα και θέλω να το ξεκαθαρίσουμε.
ευχαριστώ πολύ!
 

DeletedUser

Guest
το fair play θελει να είναι οι μονομαχίες μετα απο συννενόηση...δεν υπάρχει κανένας κανόνας για αυτό...ο καθένας παίζει όπως θέλει


αυτό μόνο βρίσκω πιο πάνω και δεν το βρίσκω αρκετά διαφωτιστικό...
 

DeletedUser

Guest
να ροτησω επειδη εχασα την πρωτη μονομαχια για να περασω τι πρεπει να κανω να νικησω και να εχω λιγοτερη συνολικη ζημια απο τον αντιπαλο μου???
 

DeletedUser3473

Guest
να ροτησω επειδη εχασα την πρωτη μονομαχια για να περασω τι πρεπει να κανω να νικησω και να εχω λιγοτερη συνολικη ζημια απο τον αντιπαλο μου???

θα πρεπει στην επομενη μονομαχια να νικησεις και να εχεις μεγαλυτερη
διαφορα στην ζημια που του εκανες απ οτι ειχατε στην πρωτη μονομαχια που εχασες,
πχ 1η μονομαχια : vaggelis-7 vs ougk 350-380 (διαφορα=30) νικητης ουγκ
2η μονομαχια ougk vs vaggelis-7 300-500 (διαφορα = 200) νικητης vaggelis-7 και περνας στην επομενη φαση
 

DeletedUser

Guest
και κάτι ακόμα πάνω σ΄αυτό
εάν δεν είναι συμφωνημένες οι μονομαχίες του τουρνουά τότε ποίος μπορεί να κρίνει ποιά είναι η ΄επίσημη΄ για το τουρνουά?
π.χ. πάω εγώ και βαράω για 2 μέρες τον άλλο και μετά διαλέγω την καλύτερή μου και στη στέλνω! δεν υπάρχει κανονισμός που να λέει ότι είμαι λάθος (!) και δεν αναφέρει πουθενά ότι η ΄επίσημη΄ είναι η 1η ή η 3η ή η 5η κτλ μονομαχία που θα του κάνω.
άρα η άποψή μου (που νομίζω και με βάση τους κανονισμούς είναι η πιο σωστή) είναι να συμφωνούν οι παιχτες. διαφορετικά θα γίνει μπάχαλο, ήδη υπάρχουν αντιδράσεις για το θέμα αυτό.
στον κοσμο 2 που έγινε ένα άψογο τουρνουά όλοι οι παίχτες μιλούσαν πριν βαρέσουν και γι΄αυτό δεν είχαμε παρεξηγήσεις.
 

DeletedUser

Guest
και κάτι ακόμα πάνω σ΄αυτό
εάν δεν είναι συμφωνημένες οι μονομαχίες του τουρνουά τότε ποίος μπορεί να κρίνει ποιά είναι η ΄επίσημη΄ για το τουρνουά?
π.χ. πάω εγώ και βαράω για 2 μέρες τον άλλο και μετά διαλέγω την καλύτερή μου και στη στέλνω! δεν υπάρχει κανονισμός που να λέει ότι είμαι λάθος (!) και δεν αναφέρει πουθενά ότι η ΄επίσημη΄ είναι η 1η ή η 3η ή η 5η κτλ μονομαχία που θα του κάνω.
άρα η άποψή μου (που νομίζω και με βάση τους κανονισμούς είναι η πιο σωστή) είναι να συμφωνούν οι παιχτες. διαφορετικά θα γίνει μπάχαλο, ήδη υπάρχουν αντιδράσεις για το θέμα αυτό.
στον κοσμο 2 που έγινε ένα άψογο τουρνουά όλοι οι παίχτες μιλούσαν πριν βαρέσουν και γι΄αυτό δεν είχαμε παρεξηγήσεις.

για αυτο το λογο τις μονομαχιες δεν τις στελνει μονο ενας απο τους 2..μπορουν και οι 2...και λογικο ειναι αν εμενα μου ερθουν περισσοτερες μονομαχιες να ρωτησω ποιες ειναι οι σωστες...αν απο εκει και μετα κανενας δεν διαμαρτυρηθει....

και αγαπητε vaggelis-7 μην παραπονιεσαι γιατι σου απαντησα και σου το εξηγησα σε πμ...
 
Κορυφή