προσ την innogames

  • Δημιουργός θέματος panos the kid
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
διαβάστε τι έπαθα τις προάλλες σε ένα εστιατόριο.

πήγα που λέτε με την γυναικα μου σε ένα πολύ φινετσάτο εστιατόριο με πολύ μεγάλη σάλα και πολύ κόσμο.
καθίσαμε στο τραπέζι και πήρα το menu στα χερια μου για να διαλέξω το φαγητό μου...
ida πως είχα παρα πολλές επιλογές από πιάτα όλης τις ευρώπης και 6 ελληνικά πιάτα.

και στα 6 ελληνικά πιάτα είχε την μακαρονάδα free απλά στα 5 πρώτα εάν έβαζες σάλτσα πλήρωνες κάτι ψιλά και στο στο πιάτο σου είχε επιλογές να προσθέσεις και τυρί και αστακό και σαλάτα και μπύρα και πολλά αλλα.

ok σκέφτηκα και παράγγειλα αυτό που γούσταρα.

αυτό που μου άρεσε ποιο πολύ ήταν αυτό που έγραφε το menu στο τέλος

ΟΛΟΙ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΑΣΠΡΗ ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ

καλο αυτό είπα στην γυναικα μου, έτσι κανεις δεν πεινάει σε αυτό το μέρος.

κάποια στιγμή άκουσα φωνές από το διπλανό τραπέζι και βλέπω έναν πελάτη να κάνει παράπονα στον μαγαζάτορα με έντονο ύφος

ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΕΚΤΟ ΠΙΑΤΟ?
ΚΟΙΤΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΥΡΙ ΚΑΙ ΣΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΜΠΥΡΑ ΚΑΙ ΑΣΤΑΚΟ...
ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΤΟ ΒΟΔΙ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ...ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ. :grr

και ο μαγαζάτορας του απαντάει

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΥΡΙΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΣΑΛΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΣΕΡΒΙΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ 5 ΠΙΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΟΥΣ.

η γυναικα μου γύρισε και μου είπε
ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΡΕΖΙΛΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ?
και συμπλήρωσε
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΗ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ..

και συνέχισε να τρώει την αστακομακαροναδα με μπόλικο τυράκι

τις χαμογέλασα και ήπια στην υγεία τις την κρύα μπύρα μου:w
 

DeletedUser

Guest
Mάλλον βαρυστομάχιασες ή σε πείραξαν τα (μουχλιασμένα) άσπρα μακαρόνια... δεν εξηγήται αλλιώς
χαχαχαχαχα η γυναίκα σου καλά?

Το λέω για τελευταία φορά. Δε με νοιάζει τι κάνουν διάφοροι άλλοι, αλλά τι κάνω εγώ !
Τα έγραψα για την ΙΝΝΟ και είναι σκέψεις δικές μου και μιας παρέας φίλων.
Το ρεζουμέ : τα πολλά premium θα μειώσουν τα έσοδα της INNO αντί να τα αυξήσουν όπως ελπίζει...
Σήμερα, τώρα, EΓΩ, σε κλασσικό περιβάλλον θα είχα και τα 4 premium, έτσι όπως είναι ο ΑΡΙΖΟΝΑ δεν πρόκειται ποτέ να πάρω κανένα...
Κι αν το έβαλα στο φόρουμ είναι γιατί ήθελα να δω πόσοι ασπάζονται τη δική μου θέση.
Ελπίζω να είμαι κατανοητός και να μη διαβάσω καμιά ιστορία για αεροπορικές εταιρείες αυτή τη φορά...
 

DeletedUser

Guest
Μπορει ο panos the kid να μου εχει παρει την πρωτια σε αρκετους κοσμους :)P) αλλα σε αυτο συμφωνω μαζι του...
Δεν λεω να μην παιξει κανενας στον αριζονα, προς θεου, απλα σχολιαζω τα γεγονοτα...εχω την επιλογη να μην παιξω και φυσικα την επιλογη να μην πληρωσω, ο καθενας οτι θελει κανει.
Επισης να συμπληρωσω οτι καποιος καινουργιος παιχτης που δεν εχει σκοπο να διαθεσει μια περιουσια στο να παιξει στον αριζονα και να κυνηγησει την πρωτια δεν θα εχει ευκαιρια (οπως οι παλαιοτεροι στους 5 πρωτους κοσμους) να αναδειχθει.
 

DeletedUser

Guest
η γνωμη μου

ο καθενας χρησημοποιει τα λευτα του οπου θελει.Εγω προσοπικα δεν εχω και δεν προκειτε να χρησιμοποιησω συστηματικα(γιατι εβαλα μια φορα πρεμιουμ:w) πρεμιουμ.Παιζω απλα για το παιχνιδι και οχι για θεσεις.Οπιος θελει να παιξει για θεσεις και χρημα μαγκια του και χαρα του

τελος
:))
 

DeletedUser315

Guest
η inno οπως και καθε σοβαρή εταιρια θα εχει τους κατάλληλους ανθρωπους
που θα ελένξουν αν τα κερδη ειναι περισσότερα η λιγότερα αν ο κοσμος το παράτα το παιχνίδι η οχι και θα πράξει ανάλογα
ολα αυτα που αναφέρεις Πανο νομιζω οτι τα ξερουν και πολυ καλα μάλιστα
απλα στην αγορά πρεπει να παίρνεις και το ρισκο και να ικανοποιείς και αλλη μερίδα πληθυσμού.Το ρισκο αυτο δεν νομίζω να ταν μεγάλο για τον λογο
οτι τα νεα πρεμιουμ τα βαλαν μονο στο νεο κοσμο και οχι στους παλιους
οποτε οσοι δεν θέλουν να πληρώνουν εχουν επιλογές
 

panos-the-best

Νέο Μέλος
συνονοματε δες στην αριζονα ποσοι παιζουν με πριμιουμ,μονο στην 500αδα μεσα και ποσοι σε αλλουσ κοσμουσ,μονο στην 1.000 μεσα
εγω δεν το εχω κοιταξει αλλα νομιζω οτι στην αριζονα παο τους 500 καμια 300αρια θα παιζει και η ιδια ποσοτητα δηλ. περιπου 300/1000
υποθετικα μιλαω δεν ξερω
αλλα και παλι αν ενας περνει πριμιουμ στον κοσμο 1 ας πουμε,και περνει και στον αριζονα εκει θα δινει περισοτερα λεφτα!!δηαλδη αντι τον μηνα 20ευρω εδω θα δινει 30 π.χ
 

DeletedUser

Guest
στους νεους κοσμους που θα ανοιξουν στο μελλον μας υποχρεωνουν να συμπεριλαμβανουμε τα νεα πρεμιουμ, το αφηνουν στην επιλογη σας ή θα εχουμε κατι σαν "επομενος κοσμος φουλ πρεμιουμ μεθεπομενος οχι..." ?

ξερουμε κατι γι αυτο?
 

DeletedUser1050

Guest
Καλησπέρα. Έκατσα και διάβασα όλο το thread και έχω να πω το εξής:

1) Από την αρχή είχε αναφερθεί ότι η Αριζόνα θα είχε extra premium εκδόσεις, οπότε το αν θα έπαιζε κάποιος εκεί αυτό θα το καθόριζε η θελήση του. Και φυσικά, κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να παίξει ή να παίξει υπό όρους (π.χ. πρέμιουμ). Στους κόσμους 3-5 παίζω χωρίς πρέμιουμ εδώ και μήνες, και πάλι για χαβαλέ.

2) Το παιχνίδι δεν είναι μόνο για ανταγωνισμό αλλά και για χαβαλέ, γνωριμία, πλάκα, νεες εμπειρίες κ.ο.κ.. Προφανώς εσύ Πάνο δε κιντ, κοιτάς μόνο για να φτάσεις στην πρωτιά και μέσα σου λες "Οι άλλοι σκάνε περισσότερα λεφτά από μένα" και για αυτό δεν σου αρέσει και έγραψες όλο αυτό και θες επικοινωνία με την inno. Ποιος είσαι εσύ που θα αναφέρεις άποψη σε μια εταιρεία; Ήμαρτον!!

3) Το να δείξεις αν είσαι καλός παίκτης ή όχι, θα δείξει από τον τρόπο που παίζεις, το πως χειρίζεσαι τον χαρακτήρα σου και τις ιδιότητες του και ΟΧΙ με τα λεφτά που "σκας". Στην Αριζόνα, ομολογουμένως, ανεβαίνει πιο εύκολα αυτός που τα "σκάει" αλλά και αυτός που έχει τα απλά πρέμιουμ (όπως κι εγώ και αγόρασα 4 αντικείμενα από δουλειές μέχρι στιγμής επειδή μου έλειπαν από αποστολές κι άλλοι παίκτες).

4) Η Αριζόνα είναι εξαίρεση, για κάτι "διαφορετικό" γιατί συνηθίσαμε τα ίδια και τα ίδια επί 5 κόσμους. Γιατί να επαναλαμβανόμαστε; Και είμαι σίγουρος πως οι επόμενοι κόσμοι θα έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις ή τις αρχικές των 5 πρώτων κόσμων.

5) Αγαπητέ Πάνο δε κιντ, όσον αφορά την φιλοσοφία και τις κινήσεις της inno, διαφωνώ κάθετα με σένα. Παρ'ότι σπουδάζω οικονομολογία, αυτή την κίνηση την αντιλαμβάνω ως "επιχειρηματικότητα", μια "ικανότητα" ορισμένων οικονομολόγων που μπορούν να προβλέψουν αν η επόμενη κίνηση τους θα τους αποφέρει χρήματα ή όχι. Επομένως, βλέποντας πως οι Ελληνικοί κόσμοι (οι 5 πρώτοι) με τα νορμάλ πρέμιουμ, χρησιμοποιούσαν πολύ πρέμιουμ, έτσι και για δοκιμή αποφάσισαν να το επεκτείνουν σε γρήγορο server, την Αριζόνα (που δεν χρειάζεσαι και χρόνο για να ανεβείς, κάτι γρήγορο και πιο γρήγορο με λεφτά) και αυτή η κίνηση τους θα τους απέφερνε γρήγορα λεφτά (πέρασαν-δεν πέρασαν 10 μέρες από τότε που άνοιξε και στο χαλαρό την κόβω να έβγαλε πάνω από 5.000$ από τις 5 πρώτες μέρες -- υπομονή να φτάσει στους 2 μήνες...). Ξέρει επίσης, πως με το άνοιγμά νέων κόσμων, έρχεται παλιός και νέος κόσμος για τον ανταγωνισμό, αλλά μετά σιγά-σιγά τον "αφήνουν" και χάνουν πελατεία. Ε, ανεβάζουν νέο κόσμο για νέα κέρδη και αποφάσισαν για γρήγορα λεφτά, εξ'ου και η Αριζόνα.

6) Με λίγα λόγια, Panos the kid, παίρνοντας από όλα τα παραδείγματα, αποδεικνύεται (έστω και αόριστα) πως η κίνηση της Inno βρήκε ανταπόκριση και "χτύπησε" φλέβα, οι άσημοι παίκτες των άλλων κόσμων βρίσκουν ευκαιρία να βγουν στην πρωτιά, έτσι σκάνε επιπλέον λεφτά και στο τέλος θα μείνουν με το "γεννητικό" όργανό τους στο χέρι να χαίρονται. Επομένως, εσύ έκανες έτσι επειδή δεν μπορείς να δώσεις κι άλλα λεφτά για να βγεις στην πρωτιά όπως στους άλλους κόσμους. Χαλάρωσε man, κατούρα κι λίγο, δες τον ήλιο μάτια μου κι άρχισε να ξεκόβεις λίγο από το west και τις ορθογραφικές διορθώσεις για άλλους (γιατί από όσο είδα έχεις κι εσύ τα λαθάκια σου). Αφού κλαίγεσαι για την αριζόνα, δεν πας σε κανά ξένο server να παίξεις σε νορμάλ ρυθμίσεις;

+1 στον DarkFox.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Μπρεεεεε...
Ο τέντυ μπόυ μας....που 'σαι 'συ πιδί μ'...
Μόλις διάβασα το πόνημά σου, πήγα κατούρησα και τώρα σου γράφω 2 λογάκια.
1) Εγώ έγραψα μια άποψη για την πολιτική της εταιρείας, δεν σχολιάσα ούτε τους πρώτους σ'αυτό τον κόσμο - που έτσι κι αλλιώς είναι σπουδαίοι παίκτες και το'χουν αποδείξει αλλού - ούτε κανένα άλλο παίκτη. Αντίθετα το δικό σου κείμενο δείχνει μοχθηρία, κακεντρέχια και σε τελευταία ανάλυση ένα βαθύ κομπλεξισμό. Αυτό το τελευταίο να το κοιτάξεις, νέο παιδί τόσο κόμπλεξ...
Να σκεφτείς και λίγο πάνω στη σχέση με τον πατέρα σου έχεις θέμα κι εκεί.

2) Είμαι πελάτης - δεν είμαι παιδάκι - και δικαιούμαι να κάνω στην ΙΝΝΟ όποια παρατήρηση γουστάρω. Και πίστεψέ με θα την ακούσουν προσεκτικά αν είναι λογική και σωστά διατυπωμένη. Εσύ τι ακριβώς είσαι και με εγκαλείς γι'αυτό, μόνο εσύ και τα κόμπλεξ σου το ξέρουν.

2) Ομολογώ ότι έχω πρόβλημα με την ορθογραφία. Είμαι σχετικά ανορθόγραφος. Εσύ αντιθέτως να κοιτάξεις λίγο το συντακτικό σου. Φράσεις που γράφεις όπως η παρακάτω :
''Στην Αριζόνα, ομολογουμένως, ανεβαίνει πιο εύκολα αυτός που τα "σκάει" αλλά και αυτός που έχει τα απλά πρέμιουμ (όπως κι εγώ και αγόρασα 4 αντικείμενα από δουλειές μέχρι στιγμής επειδή μου έλειπαν από αποστολές κι άλλοι παίκτες). ''
φανερώνουν την τεράστια τρικυμία εν κρανίω που σε διακατέχει.

ΑΑΑΑΑ κι εκείνο το καταπληκτικό :
''αυτή την κίνηση την αντιλαμβάνω ως "επιχειρηματικότητα",
αποδεικνύει περίτρανα ότι δεν ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ τίποτα.
Δεν ξέρω αν με αντι-λαμβάνεις? όβερ...

3) Πίστεψέ με τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα. Δουλεύω και κερδίζω αρκετά.
Θα μου πεις τι κάνεις εδώ τότε με διάφορα παιδάκια σαν του λόγω σου.
Σκοτώνω τη μελαγχολία μου...

4) Αν η ΙΝΝΟ χτύπησε φλέβα θα φανεί στο μέλλον. Ή πάλι θα είχε νόημα αν αυτό το δήλωνε η εταιρεία. Εσύ τι ακριβώς είσαι και μιλάς σαν να είσαι ο αρχιλογιστής της εταιρείας?

5) Σαν εκκολοπτόμενος οικονομολόγος τι γνώμη έχεις για το μνημόνιο?

ΠΡΟΣ anodinos
Αγαπητέ μου τα πράγματα είναι έτσι όπως τα έγραψες. Συμφωνώ μαζί σου.
Θα δείξει...
Σε παρακαλώ κλείδωσε κάποια στιγμή το θέμα γιατί προβλέπω σκοτωμούς...
 

cord

Ex-The West Team
παρακαλω απαντες να προσεχουν τις εκφρασεις τους.
το θεμα παραμενει ανοιχτο για να γραψουν ολοι την αποψη τους αλλα κοσμια και χωρις χαρακτηρισμους.
 

DeletedUser3788

Guest
δεν καταλαβαίνω την επιθετικότητα σας προς τον panos the kid.Μάλλον μερικούς σας έχει πειράξει που σας ρίχνει σε όλους τους κόσμους.Η αποψή του είναι σωστή και τεκμιριωμένη και ο μόνος που κράτησε την ψυχραιμία του και δεν άρχισε τα άκομψα σχόλια προς άλλους.

Μια συζήτηση κάνουμε αλλά μερικοί δεν μπορείτε να συγκρατηθείτε και θα το κλειδώσουν το θέμα.Και είναι κρίμα γιατί είναι ενδιαφέρον να ακούς τις απόψεις των άλλων.

όσο για αυτό που λες TeDDyTheGeNeRaL
''οι άσημοι παίκτες των άλλων κόσμων βρίσκουν ευκαιρία να βγουν στην πρωτιά, έτσι σκάνε επιπλέον λεφτά και στο τέλος θα μείνουν...''
μόνο άσημοι δεν είναι παίχτες που κατέχουν την πρωτιά σε σχεδόν και στους 6 κόσμους.Μέσα στην 15αδα πάντα είναι κάποιοι διαχειρηστές που έχουν το πρέμιουμ φρεε αλλά αυτό είναι άλλο θέμα μην το αρχίσω...:w
 

DeletedUser

Guest
Η αληθεια ειναι μια κανεις δεν μας αναγκασει να παιξουμε.Ας γινει ενας τετοιος κοσμος καλο ιεναι αυτο,αλλα ενας ειναι αρκετος πιστυεω.Εγω μπηκα στον κοσμο και χαλασα 10 ευρω για τα πρωτα λεπτα και πηγα δευτερος κι εφτιξα και πολη με μεγαλη διαφορα απο τη δευτερη.Ομως τωρα πια εχω μεινει πολυ πισω και δεν εξια να παιζω για πρωτια μονομαχιας.θα μου πειτε τι σχεση εχει η πρωτια μονομοχιας.Ομως οποις γεμιζει συνεχεις την ενεργεια.Κανει αποστολες αγοραζοντας προιοντα με σβολους και περνει συνεχεια επιπεδα ειναι λογικο στην πορεια να ανεβει.Ακομα με πριμιουμ εισοδηματος και χαρακτηρα μπορει ανετα να μαζεψει λευτα για καλυτερα ρουχα.Το πριμιουμ τα κρινει ολα.μπορω να κνω εκατο αποστολες που θελουν μονο προιοντα σε 5 λεπτα με σβολους και να παρω 20 επιπεδα.Μπορω να αγοραζω ορυχα στη μεση του πουθενα απο την πολη μου με 10 σβολους.Μπορω να γεμιζω συνεχεια την ενεργεια να εχω νεα αντικειμενα στον εμπορο.να καταθεσω τα χρηματα μου (του Game) και ναμ ην τα χανω πουτε.Να παιρνω τα αντικειμενα που κερδιζω/αγοραζω απο την αγορα επιτοπου με 10 σβολους.Το Game ειναι ανουσια για αυτους που δεν εχουν πριμιουμ.Εγω εβαλα μονο τα 10 ευρω(400 σβολοι περιπου) που μου μεναν σεπ ριμιουμ κι εκανα καμια ποστολη με προιοντα ιγα να ανεβω και τελος γεμισατ ην ενεργεια μου κνα φτιαξω πολη κι εχω μεινει παρα πολυ πισω(θεση 500+)
 

cord

Ex-The West Team
δεν καταλαβαίνω την επιθετικότητα σας προς τον panos the kid.μάλλον μερικούς σας έχει πειράξει που σας ρίχνει σε όλους τους κόσμους.η αποψή του είναι σωστή και τεκμιριωμένη και ο μόνος που κράτησε την ψυχραιμία του και δεν άρχισε τα άκομψα σχόλια προς άλλους.

μια συζήτηση κάνουμε αλλά μερικοί δεν μπορείτε να συγκρατηθείτε και θα το κλειδώσουν το θέμα.και είναι κρίμα γιατί είναι ενδιαφέρον να ακούς τις απόψεις των άλλων.

όσο για αυτό που λες teddythegeneral
''οι άσημοι παίκτες των άλλων κόσμων βρίσκουν ευκαιρία να βγουν στην πρωτιά, έτσι σκάνε επιπλέον λεφτά και στο τέλος θα μείνουν...''
μόνο άσημοι δεν είναι παίχτες που κατέχουν την πρωτιά σε σχεδόν και στους 6 κόσμους.μέσα στην 15αδα πάντα είναι κάποιοι διαχειρηστές που έχουν το πρέμιουμ φρεε αλλά αυτό είναι άλλο θέμα μην το αρχίσω...:w

οι διαχειριστες παιρνουν συγκεκριμενους σβολους για τη δουλεια που κανουν, δεν παιρνουν απειρους. δεν θα δεχτω αλλη νυξη/σποντα για τους διαχειριστες γιατι κανενας δεν γνωριζει ουτε ποσους σβολους παιρνουν ουτε ποσους σβολους αγοραζουν. τελος με αυτο το θεμα.
 

DeletedUser

Guest
όπως ήδη καταλάβατε, έχετε μεταφέρει τις μονομαχίες από το παιχνίδι στο φόρουμ και έχουν βγει πιστόλια και μαχαίρια. λολ. πρέπει να δείτε ότι η εταιρεία που βγάζει το παιχνίδι απο κάπου πρέπει να έχει έσοδα. αν είμασταν σε ένα κόσμο αγγελικά πλασμένο... δε θα έπρεπε να έχει πουθενά και σε κανένα κόσμο πρέμιουμ. η πολιτική της εταιρείας είναι να βγάλει χρήματα από αυτό που κάνει αλλιώς θα το κλείσει το ..μαγαζί. δεν την ενδιαφέρει αν ο πάνος δε κιντ ή ο τέντυ δε τζένεραλ βγει πρώτος ή δεύτερος. απλά λέω χαρείτε το παιχνίδι, δείτε το σαν παιχνίδι και όχι σαν τζόγο. αλλιώς είναι σίγουρο ότι θα χάσετε την ουσία και θα ξενερώσετε!!!!
 

DeletedUser

Guest
τις προσωπικες σας κοντρες να τις λυνεται σε πμ η στα προφιλ σας. το θεμα καθαραστηκε απο το σπαμ. σαφεστατα κ καθε αποψη ειναι δεκτη αλλα μην ξεχνατε κ τα ορια.....
 

DeletedUser1050

Guest
Θα μιλήσω για τελευταία φορά και μετά το θέμα θεωρείται ληξαν - για μένα.


@panos the kid

Από όσο κατάλαβα από τα λεγόμενα σου, ακουστήκαν σαν "κλαψούρισμα" αν με πιάνεις. Είσαι μεν πελάτης της inno αλλά σιγά μη σε εκλάβουν υπ'όψιν με 5-10 "ψηφιακές υπογραφές" παικτών (όπως ζήτησες στο #1 post σου) από τον Ελληνικό server επειδή δεν τους άρεσε η Arizona για τον κάθε λόγο. Εδώ τίθεται θέμα θέλησης και όχι "υποχρέωσης" όσον αφορά την είσοδο σου σε κάποιον κόσμο. Oι Admin, πριν η inno βγάλει νέο κόσμο στον ελληνικό server, αναφέρουν τις ρυθμίσεις του νέου κόσμου και πληροφορείσαι με αυτόν τον τρόπο και από εκεί αποφασίζεις αν θα αρχίσεις ή όχι. Εσύ τα λες αυτά μέρες αφού βγήκε η arizona.
Επιπροσθέτως, όσον αφορά το θέμα του κομπλεξισμού, άσε να το κρίνουν αυτοί που με ξέρουν καλά και όχι ένα τυπάκι σαν κι του λόγου σου να με κρίνει πίσω από ένα pc. Από χθες σε ήξερα;
Τέλος, όπως ανέφερα παραπάνω, αυτά είναι θέμα της inno. Τι θα κάνεις αν η inno χάσει κέρδη ή όχι; Τόσο πολύ ενδιαφέρεσαι για μια ξένη εταιρεία; Μμμμ... :hh
Δεν θα το συνεχίσω παρεταίρω το θέμα αλλά έχω διαβάσει posts σου στο forum και έχω καταλάβει τι είσαι με το "υφάκι" σου. Δεν ξανασχολιάζω αλλά μη περιμένεις ανταπόκριση από την inno. **** Καληνύχτα σας.


Edit: Αν αυτό θεωρηθεί spam, προσωπική κόντρα και ούτω καθεξής, ας διαγραφεί κι ας τιμωρηθώ με ban ή κάτι τέτοιο. Την γνώμη μου είπα.


edit by joahna
εγινε επεξεργασια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
καλημερα

ανοιξα ξανα αυτο το θεμα γιατι ήθελα να ακουστει η γνωμη των παιχτών είτε συμφωνουν είτε όχι. Και έτσι γίνοταν μεχρι που κάποια στιγμή σας εχασα.

Αρχισαν τα ποστ να γίνονται προσωπικά, να κατηγορουνται παχτες ότι είναι άσχετοι, άλλοι ότι ειναι αλλαζόνες, ο ένας κάνει σαν τον συνήγορο του Πολίτη, ο άλλος σαν τον οικονομικό διευθυντή της innogames

Για χαλαρώστε λιγάκι λέω εγώ γιατι μαλλον έχετε ξεχάσει ότι είναι ένα παιχνίδι.

Σε ορισμένους δεν αρέσει ο Arizona σε άλλους πάλι ναι.

Σε όποιον δεν αρέσει το είπαμε, απλα δεν παίζει, ή και αν παίζει δεν ειναι υποχρεωτικό να βάλει premium

Σε εσας που σας αρέσει μην το βλέπετε πλεον και τόσο πατριωτικά και όποιος πει κάτι κακο να του κηρύξετε πόλεμο.

Δεν μπορείτε απλά να κάνετε μια συζήτηση που στο τελος να έχει και ενα νόημα.???

Προειδοποιώ ότι αν συνεχίσει έτσι η συζήτηση το θέμα θα κλειδώσει οριστικά πλέον και θα δωθουν προειδοποιήσεις και ινφράκτιον για προσβολή σε ΟΛΑ τα ποστ απο την αρχή.

καλημερα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Θα μιλήσω για τελευταία φορά και μετά το θέμα θεωρείται λήξαν - και για μένα. Άργησα λιγάκι να το κλείσω απ' τη δικιά μου την πλευρά λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας.

@TeDDyTheGeNeRaL

Θέτεις 2-3 θέματα και τα βλέπω με τη σειρά.
1) Ειλικρινά, με το ''κλαψούρισμα'' δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
2) Αν ψάξεις στο φόρουμ θα δεις ότι έχω γράψει ακριβώς τα ίδια που λέω τώρα αμέσως μόλις παρουσιάστηκαν στο φόρουμ οι ρυθμίσεις του ΑΡΙΖΟΝΑ. Λέγοντας μάλιστα ότι δε θα συμμετέχω. Τώρα γιατί μπήκα (για λίγο) είναι άλλο θέμα.
Οι διαμαρτυρία μου λοιπόν δεν είναι όψιμη.
3) Το γεγονός ότι δε συμμετέχω με πρίμιουμ δεν οφείλεται ούτε σε οικονομική στενότητα, ούτε στο ότι βαρέθηκα το παιχνίδι. Οφείλεται στους κανόνες αυτού του κόσμου κι αυτό θέλω να το ξέρει η ΙΝΝΟ.
Εσύ θεωρείς ότι δεν τη νοιάζει. Άποψή σου. Εγώ θεωρώ ακριβώς το αντίθετο.
Πάρε κι ένα μαθηματάκι οικονομολογίας :
ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΟ ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ.
Τόσο πολύ, που ορισμένες πληρώνουν για να το μάθουν !

Τώρα το να γράφουμε ότι παίζει όποιος θέλει, ότι υπάρχουν κι άλλοι κόσμοι ότι κανείς δε με υποχρεώνει να παίξω στον Αριζονα κλπ αποτελεί τόσο μεγάλη κοινοτυπία για μένα που βαριέμαι και να τη σκεφτώ. Είναι αυτονόητα όλ'αυτά. Είναι σαν να επιχειρηματολογούμε για το αν θ'ανατείλει ο ήλιος το πρωί. Πάμε παρακάτω. Με το 1ο μου post δε ζήταγα συμβουλές, έθεσα ένα προβληματισμό και ζήταγα τις απόψεις των άλλων παικτών (αν κάποιος έχει άποψη βέβαια και θέλει να τη μοιραστεί).

Αντί απόψεων, από κάποιους διάβασα διάφορες παραινέσεις με εξοργηστικό αποκορύφωμα το δικό σου ποστ. Σταχυολογώ από τις βαρυσήμαντες αναλύσεις σου :

''Προφανώς εσύ Πάνο δε κιντ, κοιτάς μόνο για να φτάσεις στην πρωτιά και μέσα σου λες "Οι άλλοι σκάνε περισσότερα λεφτά από μένα" και για αυτό δεν σου αρέσει και έγραψες όλο αυτό και θες επικοινωνία με την inno. Ποιος είσαι εσύ που θα αναφέρεις άποψη σε μια εταιρεία; Ήμαρτον!!''

''Επομένως, εσύ έκανες έτσι επειδή δεν μπορείς να δώσεις κι άλλα λεφτά για να βγεις στην πρωτιά όπως στους άλλους κόσμους.''

''Αφού κλαίγεσαι για την αριζόνα, δεν πας σε κανά ξένο server να παίξεις σε νορμάλ ρυθμίσεις;''

''Χαλάρωσε man, κατούρα κι λίγο, δες τον ήλιο μάτια μου κι άρχισε να ξεκόβεις λίγο από το west και τις ορθογραφικές διορθώσεις για άλλους (γιατί από όσο είδα έχεις κι εσύ τα λαθάκια σου).''

Λοιπόν, θα ξεκινήσω (και θα τελειώσω) από το τελευταίο. Είναι αλήθεια ότι έχω ειρωνευτεί άνθρωπο για την ορθογραφία του. Μόνο που αυτό θα πρέπει έγινε πριν ένα χρόνο (και βάλε)... Εσύ πως το θυμάσαι ακόμα, πως το κράτησες μανιάτικο κι έρχεσαι μετά από ένα χρόνο να μου την πεις... μόνο εσύ το ξέρεις... πρέπει να 'χεις μαζέψει πολύ πόνο και πολύ μίσος στην κατά τ'άλλα μεγάλη σου καρδιά.
τώρα για τις λοιπές αναλύσεις σου, τ'αφήνω ασχολιάστα

Να ξέρεις μονάχα, σ'ένα πράγμα έχεις δίκιο, δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να με ήξερες κι από χθες...
Καλή συνέχεια...
 

DeletedUser

Guest
εγω δεν βαζω πρεμ και δεν παω για πρωτια και ειμαι χαρουμενος με την 44 θεση που ειμαι τωρα..
εγω απλα θα πω ενα πραμα.. αν και ο καθενας κανει οτι θελει
λειπαμε τα παιδια που χαλανε περισσοτερα απο 20€ το μηνα σε πρεμ (οχι σε 1 κοσμο αλλα γενικα) για ενα παιχνιδι που μπορει να ειναι απλα τζαμπα..
ειμαστε σε κριση και εσεισ πλουτιζετε τουσ αλουσ..
φανταζομαι οι περισσοτεροι ειστε μεγαλοι και διαχειριζεστε την περιουσια σασ... αλλα δεν μπορω να καταλαβω με πια λογικη ενα μυαλο μπορει να χαλασει λεφτα για ενα παιχνιδι..

για μενα ειστε θυματα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Παραθέτω το πρώτο ποστ για να θυμηθούμε την έναρξη της συζήτησης.

Kαλησπέρα σε όλους
Θέλω να εκφράσω για άλλη μια φορά δημόσια τον αποτροπιασμό μου για την πολιτική της INNOGAMES όσον αφορά στον κόσμο ARIZONA.
Προφανώς η εταιρεία σκέφτηκε ένα τρόπο για να βγάλει περισσότερα χρήματα από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Γιατί σε τι άλλο αποσκοπεί άραγε όλη αυτή η ιστορία με τους σβώλους που γεμίζουν τα πάντα κι επιτρέπουν το οτιδήποτε ;
Πιστεύω όμως ότι αυτή η κίνηση θα της γυρίσει μπούμερανγκ και θα εισπράξει αρκετά λιγότερα απ’ότι αν άνοιγε ένα κανονικό κόσμο. Κι εξηγούμαι, επειδή είμαι καμένος – κολλημένος με το παιχνίδι θα έπαιζα πάλι σοβαρά πληρώνοντας τα 4 κλασσικά premium. Είναι ένα κόστος λογικό κι υποφερτό για μένα. Αλλά επίσης ελεγχόμενο κι ούτε εξωφρενικό. Σκεπτόμενος όμως, πιο το νόημα να μπω σε μια κούρσα για οποιαδήποτε πρωτιά από τη στιγμή που δεν υπάρχουν όρια στο τι μπορεί να κάνει κανείς με τα πραγματικά χρήματα (στην ουσία μπορεί να κάνει τα πάντα πληρώνοντας) ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ PREMIUM ΟΣΟ ΠΑΙΖΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ.
Έχοντας συζητήσει το θέμα αρκετά με άλλους παίκτες, πρέπει να σας πω ότι δεν είμαι ο μόνος που σκέφτεται έτσι.
O ΑΡΙΖΟΝΑ δεν είναι απλώς – κόσμος μούφα – είναι εμετός.
Όποιος συμφωνεί με τα παραπάνω και θέλει, ας προσθέσει τ’όνομά του

Με τους χαιρετισμούς μου
panos the kid

Πάνο χωρίς να γνωριζόμαστε, καθώς και δεν θα γνωριστούμε πέρα από αυτά τα κείμενα, θα αναρτήσω και εγώ με την σειρά μου την δική μου άποψη στο θέμα αυτό.
Στην εμπορική κοινωνία που αναπνέουμε, θέλω αν είναι εφικτό να να μου αντιπαραθέσεις, (αν συνεχίσεις την συζήτηση), μια εμπορική εταιρία που δεν έχει το elitίστικο προϊόν για τους "ορισμένους".
Αντίθετα όχι μόνο το έχουν, αλλά και στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι και μη προσβάσιμο από τους "κοινούς" καταναλωτές.

Μια αυτοκινητοβιομηχανία, μια αρωματοποιία, μια αεροπορική εταιρία, διαθέτουν προϊόντα η παροχές, που είναι εν γνώση τους, ότι αν διέθεταν τα επενδυτικά κεφάλαια στα μικροτέρου επιπέδου (ποιότητας, αξίας) προϊόντα η υπηρεσίες θα αποκτούσαν περισσότερα οφέλη λόγο της προσβασιμότητας μεγαλύτερης καταναλωτικής μερίδας.

Και όμως οι κατηγορίες των καταναλωτών που αρκούνται στα ακριβά (και χωρίς ουσιαστικό νόημα), προϊόντα η υπηρεσίες υπάρχουν και αγοράζουν, για τον έναν και βασικό παράγοντα, που λέγεται αίσθηση διαφορετικότητας, ανωτερότητας, κύρους, status.
Άρα θα πρέπει να υπάρχουν και αυτές οι κατηγορίες που θα καλύπτουν αυτές τις ανάγκες, με τον υπολογισμό της αντιπαλότητας των elit, που σε ορισμένες περιπτώσεις είναι και ακραίες προς όφελος των εταιριών.

Κλείνοντας θα πω και αυτό.
Αν ο Αριζόνα είχε τιμή στην είσοδο, θα υπήρχε σχολιασμός?
Μήπως λοιπόν το free entrance το μεταφράζουμε διαφορετικά?
 
Κορυφή