προσ την innogames

  • Δημιουργός θέματος panos the kid
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Kαλησπέρα σε όλους
Θέλω να εκφράσω για άλλη μια φορά δημόσια τον αποτροπιασμό μου για την πολιτική της INNOGAMES όσον αφορά στον κόσμο ARIZONA.
Προφανώς η εταιρεία σκέφτηκε ένα τρόπο για να βγάλει περισσότερα χρήματα από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Γιατί σε τι άλλο αποσκοπεί άραγε όλη αυτή η ιστορία με τους σβώλους που γεμίζουν τα πάντα κι επιτρέπουν το οτιδήποτε ;
Πιστεύω όμως ότι αυτή η κίνηση θα της γυρίσει μπούμερανγκ και θα εισπράξει αρκετά λιγότερα απ’ότι αν άνοιγε ένα κανονικό κόσμο. Κι εξηγούμαι, επειδή είμαι καμένος – κολλημένος με το παιχνίδι θα έπαιζα πάλι σοβαρά πληρώνοντας τα 4 κλασσικά premium. Είναι ένα κόστος λογικό κι υποφερτό για μένα. Αλλά επίσης ελεγχόμενο κι ούτε εξωφρενικό. Σκεπτόμενος όμως, πιο το νόημα να μπω σε μια κούρσα για οποιαδήποτε πρωτιά από τη στιγμή που δεν υπάρχουν όρια στο τι μπορεί να κάνει κανείς με τα πραγματικά χρήματα (στην ουσία μπορεί να κάνει τα πάντα πληρώνοντας) ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ PREMIUM ΟΣΟ ΠΑΙΖΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ.
Έχοντας συζητήσει το θέμα αρκετά με άλλους παίκτες, πρέπει να σας πω ότι δεν είμαι ο μόνος που σκέφτεται έτσι.
O ΑΡΙΖΟΝΑ δεν είναι απλώς – κόσμος μούφα – είναι εμετός.
Όποιος συμφωνεί με τα παραπάνω και θέλει, ας προσθέσει τ’όνομά του

Με τους χαιρετισμούς μου
panos the kid
 

DeletedUser

Guest
εχει δίκιο...κάποιος που πραγματικά μια φορά θέλει να παίξει για πρωτιά σε κάτι τι να κάνει αν δεν είναι εκατομυριούχος?μακάρι να έμπαινε ένας κανονικός κόσμος να είχαμε νέες ευκαιρίες οι μή πρεμιουμ παίκτες...
 

DeletedUser

Guest
Kαλησπέρα σε όλους
Θέλω να εκφράσω για άλλη μια φορά δημόσια τον αποτροπιασμό μου για την πολιτική της INNOGAMES όσον αφορά στον κόσμο ARIZONA.
Προφανώς η εταιρεία σκέφτηκε ένα τρόπο για να βγάλει περισσότερα χρήματα από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Γιατί σε τι άλλο αποσκοπεί άραγε όλη αυτή η ιστορία με τους σβώλους που γεμίζουν τα πάντα κι επιτρέπουν το οτιδήποτε ;
Πιστεύω όμως ότι αυτή η κίνηση θα της γυρίσει μπούμερανγκ και θα εισπράξει αρκετά λιγότερα απ’ότι αν άνοιγε ένα κανονικό κόσμο. Κι εξηγούμαι, επειδή είμαι καμένος – κολλημένος με το παιχνίδι θα έπαιζα πάλι σοβαρά πληρώνοντας τα 4 κλασσικά premium. Είναι ένα κόστος λογικό κι υποφερτό για μένα. Αλλά επίσης ελεγχόμενο κι ούτε εξωφρενικό. Σκεπτόμενος όμως, πιο το νόημα να μπω σε μια κούρσα για οποιαδήποτε πρωτιά από τη στιγμή που δεν υπάρχουν όρια στο τι μπορεί να κάνει κανείς με τα πραγματικά χρήματα (στην ουσία μπορεί να κάνει τα πάντα πληρώνοντας) ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ PREMIUM ΟΣΟ ΠΑΙΖΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ.
Έχοντας συζητήσει το θέμα αρκετά με άλλους παίκτες, πρέπει να σας πω ότι δεν είμαι ο μόνος που σκέφτεται έτσι.
O ΑΡΙΖΟΝΑ δεν είναι απλώς – κόσμος μούφα – είναι εμετός.
Όποιος συμφωνεί με τα παραπάνω και θέλει, ας προσθέσει τ’όνομά του

Με τους χαιρετισμούς μου
panos the kid


+1......................
 

DeletedUser

Guest
μια ερώτηση...αυτο το κάνουμε τζάμπα,ή υπάρχει περίπτωση να γίνει τίποτα?
 

DeletedUser2953

Guest
αυτή ειναι η πολιτικη της εταιριας ειτε μας αρεσει ειτε οχι... σημασια εχει να διασκεδασεις με το ολο παιχνιδι και οχι να σκεφτεσαι την πρωτιά και πως θα ξεπερασεις τους αλλους παίκτες:blk
 

DeletedUser735

Guest
Πολυ καλη η πρωτοβουλια αλλα εντελως ανουσια καθως το φορουμ δεν ειναι το ''βιβλιο παραπονων της inno''.

Ισως θα ηταν καλητερα να μεταφραστει το μηνυμα σας και να το στειλετε στην Inno γιατι απο εδω ,λογικα, δεν θα εισακουστειτε (υπαλληλοι ειμαστε και εμεις).

Το μονο που μας δοθηκε η ευκαιρια να αποφασισουμε ηταν το αν θα μπουν τα πρεμιουμ και στους παλιους κοσμους.Τοτε πηραμε την αποφαση οι υπαρχον κοσμοι να συνεχισουν με τα παλια premium.

Κλειδωνει καθως δεν υπαρχει κατι προς συζητηση...Αυτη ειναι η πολιτικη της εταιριας.
 

DeletedUser

Guest
Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει ορισμένοι αλλα δεν είναι υποχρεωτικό να παίξετε σε όλους τους κόσμους που ανοίγουν.

Απο καιρό είχαμε αποφασίσει σαν κοινότητα να μην ενεργοποιηθούν στους παλιους κόσμους οι premium επιλογές. Εκεί ΝΑΙ θα είχατε κάθε λόγο να κανετε παραπονα αν έμπαιναν, γιατί ενώ είχαμε ξεκινήσει με καποιο συγκεκριμένο αριθμό σβόλων που έπρεπε να δωσει κάποιος, ξαφνικά αυτό γίνονταν ανεξέλεκτο.

Την στιγμή όμως που ένας κόσμος ανοίγει και είναι απο την αρχη ξεκάθαρο ότι θα είναι full premium για πιο λόγο να κάνει κάποιος παράπονα??

Δεκτή η όποια δυσαρέσκια σου αλλά για εμένα παράλογη.

Ίσως να φανώ λίγο απότομη αλλά δεν το λέω με κακή διάθεση.

Όποιος δεν θέλει απλά δεν παίζει σε κάποιον κόσμο. Ευτυχώς υπάρχουν και άλλοι 5 κόσμοι οπου μπορείτε να παίξετε.

Και επειδή μου αρέσει να δω και την άποψη άλλων θα ρισκάρω το όποιο σπαμ και θα ανοίξω το θέμα πάλι προς συζήτηση όμως και όχι χαβαλέ.

Καλημερα
 

DeletedUser

Guest
Ο κοσμος 6 αν και ειχε καλη προοπτικη,
καταστραφηκε απ'το συστημα premium!
Δεν ειναι τυχαιο οτι 5 μερες που εβαλα premium, εχασα 30 ευρω, εφτασα στη 10η θεση και 2 μερες που εχω μεινει χωρις premium τωρα εχασα 25 θεσεις.
Δυστυχως,
ΔΕΝ θα υπαρξει καμια μαχη για την καταταξη εμπειριας,οποιος εχει τα περισσοτερα λεφτα θα ειναι στην κορυφη και θα χαιρεται.
Ελπιζω οσοι χρησημοποιουν με τετοιο τροπο τα χρηματα τους να το καλοσκεφτουν και να αλλαξουν μυαλα.
:gl
 

DeletedUser

Guest
O κοσμος 6 καταστραφηκε απο το πριμιουμ and my ***.

Απο ποτε ενας κοσμος καθοριζεται απο το πριμιουμ;
Μονο η καταταξη υπαρχει σε ενα κοσμο;

Ο κοσμος αυτος εχει φουλ πριμιουμ, αμα θες να βγεις πρωτος, τοτε θα πληρωσεις το κατι παραπανω. Και εννοειται οτι δεν ειμαι μονο χρημα, αλλα και χρονος.
Αμα γουσταρεις να κανεις τον χαβαλε σου, παιζεις για τον χαβαλε σου.
Ή το ενα ή το αλλο.
Εισαι στην αγρια δυση, δεν πας με τον σταυρο στο χερι.

Δηλαδη βγαζουμε στην παντα τους 400 σβολους των κλασσικων πριμιουμ. Γιατι ο τροπος που μιλατε σημαινει οτι δεν σας χαλαει να δινεται ενα "20αρικακι" τον μηνα για το west.

Και εννοειται οτι δεν παραπονιεται κανεις για τις 8 εργασιες που μπορεις να βαλεις στην ουρα εργασιων, πλεον, ουτε για το παρανοικο μπονους των οχυρων σε καθε χαρακτηρα που προστεθηκε στους παλιους κοσμους. Γιατι αυτο μας συμφερει.

Και πως να παραπονεθουμε αλλωστε για κατι που μας συμφερει. Μας προστεσθαν ενα μπονους, στα ηδη υπαρχων πριμιουμ που πληρωναμε. Καλα μας εκατσε. Αλλα για τα επιπλεον πριμιουμ, αυτα ειναι πραγματα του σατανα.

Μιας που στο κοσμο 1 ή 3 αμα εμπαινε το πριμιουμ του σαμανου, ολοι θα καναμε τις παναγιτσες και δεν θα το βαζαμε;
Οχι, εννοειται οτι ολοι θα το βαζαμε και θα λεγαμε, ελα μωρε 18 σβολακια ηταν. Ουτε καν μισο sms. Γιατι ετσι θα μας συμφερε.

Και θιχτηκε και το θεμα οτι ο πιο πλουσιος θα βγει πρωτος.
Οσο πλουσιος και να εισαι, εχεις 8 διωρα(που τα εχουν και ολοι) και απειρη ενεργεια(που την εχεις μονο εσυ)[18 σβολοι x απειρο]
Και εννοειται οτι εχεις και ενα δευτερο κοινο στοιχειο. Το κινητρο.

Οι δουλειες ειναι συγκεκριμενες. Ο χρονος κοπηκε στο μισο. Το κινητρο παραμενει. Οι εργασιες στην ουρα, διπλασιαστηκαν.
κινητρο = καταστροφη

Αμα δεν ξερεις να διαχειριστεις τις δουλειες σου, τοτε πολυ απλα οταν θα κανεις τον στρατο και ενεδρα στην αμαξα, θα παιρνεις το ιδιο εξπ με κεινον που κανει αρχοντικο και λυκους.

Παλια λεγανε "Αηδιαζω με κεινους που παιζουν με πριμιουμ", τωρα φτασαμε να λεμε "Αηδιαζω με κεινους που βαζουν περισσοτερο πριμιουμ απο μενα"

Δεν εχω τιποτα προσωπικο με κανεναν σας. Ισα-ισα που σεβομαι την καριερα του Πανου και περισσοτερο την νουμπουπαρξη του γογου. Ισως γιαυτο και να μην μπορω να καταλαβω τον υποτιμητικο σας τονο προς τους συμπαικτες σας.

Παντα μπορει να γινει ενα διαλειμμα για χαβαλε, θα υπαρξουν και αλλοι κοσμοι.
 

DeletedUser

Guest
ετσι ετσι πες τα εσυ φοξ γιατι ακομα νυσταζω
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδια οντως το πριμιουμ κατεστρεψε τον ελληνικο αριζονα αλλα αφου και οι συντονιστες του φορουμ βαζουην τι καθεστε και το συζητατε??:sad
 

DeletedUser3473

Guest
βαρεθηκα να διαβασω ολο το βιβλιο του φοξακου, αλλα μεσες ακρες συμφωνο!
παιξτε για χαβαλε και διασκεδαση και αφηστε το τι κανει ο αλλος...
οποιος θελει πρωτιες να τα "σκασει" :p
απ την στιγμη που δεν ειναι υποχρεωτικο να μπεις στον αριζονα...
δεν μπορεις να κραζεις την ιννο για τον κ6...στο φιναλε για να τον φτιαξανε
καποιος θα τον ζητησε... εχει και μερικους πλουσιους νουμπαδες που αν δεν πληρωσουν δεν πανε μπροστα! :w
 

DeletedUser3788

Guest
απλά είναι τα πράγματα η ιννο είδε πως ζητάνε πολλοί να βγει νέος κόσμος στην Ελλάδα και σκέφτηκε πως θα τα αρπάξει καλύτερα.Ο ΑΡΙΖΟΝΑ έτσι είναι δεν μπορούμε να το αλλάξουμε.Τουλάχιστον ευτυχώς που δεν μπήκε και στοςυ προηγούμενους πέντε.

ααα και κάτι ψηλό άσχετο πρεμιουμ η εταιρία ξέρει να προσθέτει λίγο καλύτερα να έφτιαχνε και τις συμμαχίες...:wk
 

DeletedUser

Guest
Θα συνεχιστεί αυτό;;;

Εντάξει ο Arizona καλώς ή κακώς είναι έτσι όπως είναι.
Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Οι επόμενοι κόσμοι που θα ανοίξουν θα είναι και εκείνοι full premium ή όχι;;;

Δηλαδή θα έχει και συνέχεια αυτό;;;

Δεν νομίζω να το συνεχίσουν, προσωπική άποψη.
Δεν γίνεται να ξοδεύεις 30-40-50 ευρώ το μήνα (ή τη μέρα) για πάνω απο έναν κόσμο.

Όσο για το θέμα ότι ο Πάνος δεν ξέρει να βάζει τις δουλειές και δεν ξέρει να υπολογίζει το κίνητρο, δεν το σχολιάζω κάν.
Έχει αποδείξει σε πάνω απο έναν κόσμο οτι το παιδί γνωρίζει κάτι παραπάνω απο όλους εμάς μαζί.
 

DeletedUser

Guest
λοιπόν! καταρχήν χαιρετώ όλο το φόρουμ, σαν καινούργιος παίχτης που είμαι....άσχετα αν κάποιοι μισούν τους νουμπάδες..έτσι διάβασα σε κάποιο προφίλ!! στο θέμα μας τώρα. δε νομίζω ότι πρέπει να κατηγορείτε την εταιρεία για τον τρόπο με τον οποίο προωθεί το προιόν της. μάλλον εσείς θα πρέπει να έχετε αυτοσυγκράτηση ώστε να μη φτάσει το παιχνίδι να σας πάρει μια περιουσία. να βάλετε ένα όριο και να ξεχάσετε τις πρωτιές γιατί αλλιώς κλάφτε το πορτοφόλι σας. μη ξεχνάτε.!! παίζουμε για διασκέδαση, θέλω να πιστεύω!!

αυτά από εμένα. χάρηκα.
 

DeletedUser

Guest
όσο για το θέμα ότι ο πάνος δεν ξέρει να βάζει τις δουλειές και δεν ξέρει να υπολογίζει το κίνητρο, δεν το σχολιάζω κάν.
έχει αποδείξει σε πάνω απο έναν κόσμο οτι το παιδί γνωρίζει κάτι παραπάνω απο όλους εμάς μαζί.

μαλλον δεν επιασες οτι το μηνυμα αυτο ηταν γενικο, μιας που ακομα και στο τελος εξεφρασα την γνωμη μου για τον πανο.
 

DeletedUser

Guest
καλησπέρα
Νομίζω ήταν μια ωραία κίνηση να ξανανοίξει το θέμα κι ελπίζω κάποιος, κάποτε, από τη διαχείριση, να μεταφέρει και στην εταιρεία το ρεζουμέ της συζήτησής μας. Αυτός εξάλλου ήταν κι ο σκοπός μου όταν το άνοιξα. Τ’αγγλικά μου είναι πολύ μέτρια για να τους γράψω απ’ευθείας το τι σκέφτομαι.
Θα μπορούσα να γράψω σελίδες για το παιχνίδι που το ξέρω καλά από τις απαρχές του. Όμως τώρα θέλω ν’απαντήσω στο Dark Fox κι αυτά που έγραψε παραπάνω.
Το πρώτο σου λάθος αγαπητέ μου Dark Fox είναι φιλοσοφικής φύσης. Δεν υπάρχει παιχνίδι χωρίς ανταγωνισμό. Είτε κρυφτό παίζεις, είτε πρέφα ή δηλωτή, μονόπολη ή τάβλι, μπάσκετ ή πεντόβολα παίζεις καταρχάς ανταγωνιστικά. Χωρίς ανταγωνισμό δεν υπάρχει παιχνίδι. ΚΑΝΕΙΣ δεν είναι εδώ μόνο για χαβαλέ (χαβαλές = λέξη εμετός, επίσης). Αν ήταν έτσι θα ασχολούνταν με το facebook ή δεν ξέρω με πιο άλλο κοινωνικό δίκτυο. Εδώ αντιθέτως προσπαθεί για τα δεδομένα του να είναι όσο το δυνατόν καλύτερος. Το σε τι προσπαθεί ο καθένας να είναι καλύτερος και οι στόχοι που βάζει είναι προσωπικό του θέμα. (Έτσι, π.χ. εγώ δεν είμαι τελικά δυσαρεστημένος από τη 2η θέση στον Κ2 παρόλο που όλα έδειχναν ότι θα ήμουν πρώτος, άλλος πάλι θέλει να είναι μέσα στην 1η δεκάδα, άλλος 1ος στις μονομαχίες, άλλος σπουδαίος μαχητής οχυρού, κλπ). Δε θίγω επίσης τα θέματα συλογικού ανταγωνισμού, δηλ. πόλη έναντιον πόλης, συμμαχίες κλπ.

Αυτό όμως που είναι σίγουρο στους 5 πρώτους κόσμους είναι ότι, είναι αδύνατο να είσαι καλύτερος σε όλα.

ΑΝΤΙΘΕΤΑ στον ‘Αριζονα’ όλα είναι δυνατά. Πως ? ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ !

Μιλάμε για μια κατάσταση που αγοράζεις ικανότητες, ιδιότητες, φουλάρεις ενέργεια, ταχύτητα μετακινήσεων κι άλλα πολλά. Κι αυτό δεν έχει τέλος...

Επειδή άρχιζα να κουράζομαι και δε θέλω να κουράσω κι εσάς λέω το εξής.
Αυτά που γράφεις περί της διαχείρισης των εργασιών είναι άλλ’αντ’άλλων. Δεν είσαι τόσο μέτριος παίκτης για να προφέρεις τέτοιες ασυναρτησίες του τύπου
« ‘Οι δουλειες ειναι συγκεκριμενες. Ο χρονος κοπηκε στο μισο. Το κινητρο παραμενει. Οι εργασιες στην ουρα, διπλασιαστηκαν.
κινητρο = καταστροφη

Αμα δεν ξερεις να διαχειριστεις τις δουλειες σου, τοτε πολυ απλα οταν θα κανεις τον στρατο και ενεδρα στην αμαξα, θα παιρνεις το ιδιο εξπ με κεινον που κανει αρχοντικο και λυκους.»

Προφανώς είχες κουραστεί κι εσύ...
Θεωρητικά στον Αριζονα κάνεις Ληστεία τραίνου από το 1ο επίπεδο αγοράζοντας τις ιδιότητες...

Κλείνοντας θέλω να τονίσω ότι προσωπικά δε μου αρέσει η σειρά των 8 εργασιών, προτιμούσα τις 4. Ούτε ο έμπορος μου αρέσει, κάνει το παχνίδι πιο εύκολο. Κι ο σαμάνος – που τον δουλεύω στο φουλ – καλά είναι όπως είναι στους 5 κόσμους και να μην αλλάξει ακόμα κι αν γινόταν οι αλλαγές ικανοτήτων δωρεάν. Δε μου αρέσει τίποτα που απλοποιεί το παιχνίδι !
Το γεγονός ότι δε λέω τίποτα δε σημαίνει ότι μου αρέσουν όλες οι αλλαγές, αυτές όμως αφορούσαν όλους μας κι όχι αυτούς που θα τα σκάσουν αφειδώς και ήταν ΔΩΡΕΑΝ !
Σταματάω εδώ.

Με συμπάθεια
panos the kid
 

panos-the-best

Νέο Μέλος
καλα ρε παιδια ηρεμιστε παινιδι ειναι τι σασ νοιαζει ποιοσ θα βγει πρωτοσ ποιοσ 2οσ και και και
σε 1 χρονο ο πρωτοσ μπορει να εχει βαρεθει το παιχνιδι
και αν εισαι καλοσ θα φανει και χωρισ πριμιουμ και θα φανει και πιο καθαρα ποιοασ ειναι καλοσ
οσο για τα λεφτα,δικα τουσ ειναι και τα χαλανε οπωσ θελουν δε μπορει κανεισ να βαλει χερι στα λεφτα του αλλου
εμενα τωρα που δεν παιρνω [ριμιουμ δεν μου αρεσει σε σχεση με τουσ αλλουσ κοσμουσ αλλα αν περνα θα μου αρεσε
εσυ συνονοματε που ενοιξεσ το θεμα στουσ αλλουσ κοσμουσ πηρεσ πριμιουμ και βγηκεσ (στον 3 τουλαχιστον που ξερω)1οσ
μπραβο,μη θεσ να τερματιζεισ παντα πρωτοσ,ξερουμε οτι εισαι πεχταρασ
 

DeletedUser

Guest
φίλε συνονόματε
το θέμα δεν είναι αν θα βγω εγώ πρώτος ή η πρωτιά.
Αν διαβάσεις το 1ο μου κείμενο ίσως καταλάβεις τι θέλω να πω. Εξάλλου είχα την ελπίδα ότι με κάποιο μεταφυσικό τρόπο θα έφτανε στην εταιρεία... Για να καταλάβει κι εκείνη με τη σειρά της ότι το premium είναι όπως ο φόρος.
Όπως οι μεγάλοι φόροι σκοτώνουν τα έσοδα του κράτους
έτσι και στο west (πιστεύω)
τα πολλά premium θα σκοτώσουν τα έσοδα της INNO...
 
Κορυφή