για μια χούφτα... σπαγγέτι

  • Δημιουργός θέματος Harlan Wolf
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
και οι 7 ήταν...μούτρα

Τί έγινε γατάκια μου... Αν σας έλεγα γράψτε για τίποτα Pokemon, θα είχαν πάρει τα πληκτρολόγια φωτιά :D
Για να μαθαίνετε λοιπόν...
Ένα από τα καλύτερα Western ever... :cool:
The Magnificent Seven



Βασισμένο στην ταινία ''7 Σαμουράι" του Ακίρα Κουροσάβα, αφηγείται την ιστορία 7 ''μούτρων'' που προσπαθούν να υπερασπιστούν ένα μικρό μεξικάνικο χωριό από μια συμμορία 100 και πλέον ληστών...
Απίστευτο cast : Steve McQueen, Yul Brynner, Charles Bronson, James Coburn για να πω μόνο μερικούς...
Η ταινία είναι η επιτομή το cool... ο τρόπος που μιλάνε, αυτά που λένε,ο τρόπος που πυροβολάνε, ακόμη και ο τρόπος που ιππεύουν...
Αν δεν την έχετε δει, μη χάνετε λεπτό!

Κορυφαία ατάκα: (Καλβέρα, ο αρχηγός των ληστών) - Γενναιοδωρία ... αυτό ήταν το πρώτο μου λάθος. Αφήνω σ' αυτούς τους ανθρώπους λίγα επιπλέον, και αυτοί προσλαμβάνουν αυτούς τους άνδρες να μου προκαλέσουν μπελάδες. Αποδεικνύει ότι, αργά ή γρήγορα, θα πρέπει να λογοδοτήσεις για κάθε καλή πράξη που κάνεις...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
την εχω δει και εγω την ταινια ηταν πολυ ωραια αλλα νομιζω πως δεν λεγοτανε και οι 7 ηταν μουτρα αλλα καπως αλλιως!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8

Guest
Appaloosa-1sht.jpg


appaloosa


trailer


-εσυ.
-εγω τι?
-φοβασε να πεθανεις?
-δεν φοβαμε.
-ωραια,γιατι εσυ θα εισαι ο πρωτος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
την εχω δει και εγω την ταινια ηταν πολυ ωραια αλλα νομιζω πως δεν λεγοτανε και οι 7 ηταν μουτρα αλλα καπως αλλιως!!

δεν με πιάνετε και ανησυχώ... :eek:
η ταινία λέγεται ''και οι 7 ήταν υπέροχοι''... ;)
υπέροχοι, ξε-υπέροχοι μούτρα ήταν όλοι τους :D:D
 

DeletedUser

Guest
το καλυτερο γουεστερν ειναι το wild wild west και οποιος διαφωνει να του καει το modem
 

DeletedUser

Guest
the ugly the bad and the good
the-good-the-bad-and-the-ugyl.jpg


o τουκο ειναι τρομερος ειδικα αθτα που λεει "στην ζωη υπαρχουν 2 ειδων ανθρωποι....."

Συμφωνώ στο ότι είναι το καλύτερο western.
Επίσης ο Τούκο λέει και άλλη μια κορυφαία ατάκα,όταν σκοτώνει τον τύπο ενώ είναι στη μπανιέρα:
"When you have to shoot,shoot,don't talk."
Και για να θυμηθούμε αυτή την υπέροχη στιγμή:
http://www.youtube.com/watch?v=VUslGSoEH8I
 

DeletedUser

Guest
και η πανω ειναι καλη ^


ΑΛΛΑ

Η ΑΠΟΛΗΤΗ ΤΑΙΝΙΑ WESTERN ΕΙΝΑΙ : THE BLIND MAN
STAR : RINGO STARR (απο τους the beatles)
κομπαρσοι :pPPPPP : TONY ANTHONY,LLOYD BATTISTA (μου αρεσει διοτι ειναι μια κλασικη ταινια western που δεν εχει πολλα ειδικα εφε)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή