αυτές οι κακόμοιρες οι πόλεις!

  • Δημιουργός θέματος elecro
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
παρακολουθώ απο την μέρα που ξεκινησα να παίζω το παχνίδι(εδώ και 3 μέρες) τις συζητήσεις στο φόρουμ!εαν εξαιρέσω κάποιες εύλογες απορίες κάποιων παικτών όλα τα υπόλοιπα ποστ αφορούν τις πόλεις!

για να ακριβολογώ την δημιουργία καποιάς πόλης!
πόλη ακούω και πόλη δεν βλέπω στον ριμάδι τον χάρτη!

με το όποιο μυαλλό διαθέτω κάθομαι και σκέφτομαι πως είναι δυνατόν παίκτες στο λέβελ μ (άντε και κανα 2 λέβελ πάνω απο μένα)να μιλάνε για δημιουργια πόλης και παίκτες λέβελ 9 να μην έχουν ήδη φτιάξει πόλη?
και για ποιό λογο?
τι παίζει τελικά με αυτές τις πόλεις?
 

DeletedUser

Guest
isws na min exoun mazepsi akoma ta lefta gia na ftia3oun polh...
 

DeletedUser

Guest
τα 300 $ δεν μαζεύονται τόσο εύκολα, ειδικά αν ξοδεύεις και κάθε λίγο από 10 για να κοιμηθείς. επίσης χρειάζεται 80 ενέργεια η πόλη, οπότε δεν αρκεί να έχεις τα λεφτά, πρέπει και να ξεκουραστεις αρκετά. πιστεύω πως το σ/κ θα δούμε αρκετές πόλεις πάντως.
 

DeletedUser

Guest
τα 300 $ δεν μαζεύονται τόσο εύκολα, ειδικά αν ξοδεύεις και κάθε λίγο από 10 για να κοιμηθείς. επίσης χρειάζεται 80 ενέργεια η πόλη, οπότε δεν αρκεί να έχεις τα λεφτά, πρέπει και να ξεκουραστεις αρκετά. πιστεύω πως το σ/κ θα δούμε αρκετές πόλεις πάντως.
και τα μαζέυουν τα μικρά λέβελ και οχι τα μεγάλα?
 

DeletedUser

Guest
εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι βλακεία να βιαστούν οι μεγάλοι παίκτες να φτιάξουν πόλη χωρίς να έχουν κανονίσει αποζημίωση. σε ένα παιχνίδι παίζουν τεράστιο ρόλο οι αρχικές συνθήκες που έχει ένας παίκτης.

σε τόσο μικρό επίπεδο το να φτιάξεις πόλη, θα σε καθυστερήσει σχεδόν μια μέρα. άρα είναι σεβαστό το να μην φτιάξει κάποιος πόλη ακόμα κι όταν θα μπορεί.

από την άλλη πάλι, όσοι φτιάξουν πόλη γρήγορα, θα έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν καλούς παίκτες, άρα θα "αποζημιωθούν" με τον καιρό.
 

DeletedUser

Guest
ναι... κι εγώ δεν έχω καταλάβει πώς μου φεύγουν. είμαι σπάταλος...

πάντως δεν τον έχω αφήσει καθόλου να κάτσει. ή θα δουλεύει ή θα κοιμάται... οπότε, λογικό είναι να ξοδεύω περισσότερα.
 

DeletedUser

Guest
Giati den to kserw to paixnidi. Proteimw na mpw se poli pou tha ftiasei kapoios pou exei paiksei sto kseno, kai en synexeia na synnisferw katalytika ston koumpara aytis, kalyptontas to keno tou arxigou pou tha exei spatalisei ta lefta tou gia to anoigma.
Toulaxiston elpizw ayto to skeptiko na leitoyrgisei, den exw idea apo to paixnidi.
 

DeletedUser

Guest
giati den to kserw to paixnidi. Proteimw na mpw se poli pou tha ftiasei kapoios pou exei paiksei sto kseno, kai en synexeia na synnisferw katalytika ston koumpara aytis, kalyptontas to keno tou arxigou pou tha exei spatalisei ta lefta tou gia to anoigma.
Toulaxiston elpizw ayto to skeptiko na leitoyrgisei, den exw idea apo to paixnidi.
΄

που να το ηξερές κιόλας το παιχνίδι οχι 365 θα είχες αλλά 1365!
 

DeletedUser

Guest
τσιφούτη!!!

θα κοιμάσαι τζάμπα βρε. και 1002 θα σπεύσουν να σε ενισχύσουν.
 

DeletedUser

Guest
kai gw ekei koimamai. Kai prepei kathe fora na eispnew na xnwta tou prohgoumenou. O vrwmiaris o fylakas den tin aerizei kai ligaki...
 

DeletedUser

Guest

οταν φτάσεις λέβελ 10 οχι σε πολύ απο τωρα(από οτι έχω καταλάβει ώρες μετράς μακριά απο το πολυπόθητο λέβελ) σαν να σε βλέπω που θα κανεις κλικ στο εικονίδιο του κυνηγού χρυσού σαν άλλος σκρουτζ μακ ντακ!
 

DeletedUser

Guest
To kako ine oti den exei apoxeteysi 8a diamartiri8o sto silogo ton filon tou an8ropou !
 

DeletedUser

Guest
οταν φτάσεις λέβελ 10 οχι σε πολύ απο τωρα(από οτι έχω καταλάβει ώρες μετράς μακριά απο το πολυπόθητο λέβελ) σαν να σε βλέπω που θα κανεις κλικ στο εικονίδιο του κυνηγού χρυσού σαν άλλος σκρουτζ μακ ντακ!

Me pareksigises. Xtistis tha pw, na prosferw thelw.
Eimai tis prosforas egw. Egw kai i Mari Kyriakou.
 
Κορυφή