ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!Μπονους οχυρων Μπονους νεων σετ!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4428
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4428

Guest
Καλησπερα καλες γιορτες σε ολους με αγαπη υγεια ευτχια και πολυ υπομονη και κουραγιο.
Μερικες αποριες μου δημιουργηθηκαν και ηθελα να δω αν υπαρχουν και αλλα παιδια που τις εχουν σκεφτει και δεν εχει τυχη να τις γραψουν.
Οχυρα....Ξανα απο την αρχη ...Γιατι? Ολος ο κοπος; χρονος? χρημα? Πως θα αποζημιωθει απο την εταιρεια εαν πει οτι δεν μπορουσαν να μην τα περασουν στην νεα εκδοση αχτιστα?
Θα εχουν τα οχυρα καλυτερα μπονους ετσι και τα ξαναχτισουμε με τα χιλιαδες υλικα που ζητανε?
Νεα σετ....
Λεγεται οτι τα νεα σετ ειναι πολυ καλα και θα μιλησω για οχυρομαχους που λενε για του Νατυ...
Εκτος το οτι επεσε πολυ χρημα και πεφτει για να πεσουν απο την λοταρια ολο το σετ μετα απο πολυ ψαξιμο ενος φιλου και της παρεας το καλυτερο στησιμο ειναι το παλιο ....αρα παλι δωσαμε ....και καναμε δωρο στον Αη βασιλη εμεις.

Τελικα ποτε ατομα που παιζουμε το παιχνιδι πολυ καιρο και πριν απο εμενα ακομα περισσοτερο καιρο θα δουνε πραγματικα δωρα ?

α και αλλη μια μικρη απορια η χρυση και η ασημενια δουλεια η διαφορα που εχω δει απο την απλη ειναι μονο στο χπ για τυχη δεν ισχυει σε προιοντα η οτιδηποτε αλλο δινει η δουλεια .Οσο για το χρονο που κραταει υπαρχουν χρυσες που κρατανε δυο μερες και αλλες 5 ωρες!
ΚΑΙ πανω σ αυτο εχεις ξεκινησει δουλεια ασημενια και θεωρεις οτι κανεις ασημενια και δεκα λεπτα πριν τελειωσει γινεται απλη .....Δεν νομιζω οτι αυτο ειναι σωστο,απο την στιγμη που οταν κανεις δυωρη δουλεια και αν την κοψεις στην μια ωρα δεν παιρνεις τιποτα!

Μερικες χριστουγενιατικες αποριες που ειχα χρονο να τις εκφρασω.
 

DeletedUser3436

Guest
Δικια μου αποψη :Τα εφεραν στην v2 αχτιστα για να χαλανε οι παιχτες σβολους να τα χτισουν
Τα ντροπ απο την λοταρρια ειναι μονο και μονο για να σου δωσουν λεφτα στο παιχνιδι.Εφοσον θα ηταν πολυ τρανταχτο και προφανες το ολο : μετετρεψε σβολους σε λεφτα,σκεφτηκαν αυτο.Δηλαδη σκεφτηκε η ιννο οτι καποιος με 1000 γυρους στην λοταρια δεν θα εχει ολα τα αντικειμενα καλυτερα ας τον επιβραβευσουμε με ολα τα σετ για τον "κοπο" του. :p

ετσι λειτουργουν: οι ασημενιες μενουν στο ιδιο σημειο για 24 ωρες.οι χρυσες αλλαζουν οταν συμπληρωθει ενας αριθμος ολοκληρωμενων εργασιων της συγκεκριμενης δουλειας
 

DeletedUser

Guest
..

καλησπερα και χρονια πολλα . δηλαδη νομιζετε οτι εταιρια εχει το παιχνιδι τοσο καιρον και περιμενεις να σε ανταμειψει γιατι τους κανεις την τιμη και το παιζεις?
μαλλον βλεπεις το δεντρο και οχι το δασος. ολοι αποσκοπουν στο κερδος. σου δινουν κατι για να τσιμπισεις. και ειναι πολλοι αυτοι που τσιμπανε. θελεις να εχεις τον ταδε ρουχισμο πληρωνε . θελεις να εισαι ανταγωνιστκος πληρωνε . εισαι καλος παιχτης θα φτασεις μεχρις εκει οχι πιο πανω . φτανεις στο οριο του η φευγω η προχωραω ........... γιατι εχει γνωρισει δυο φιλους , εχεις κατσει αμετρητες ωρες στον υπολογιστη σου αρεσει το παιχνιδι. ψυχολογία φιλε μου και δεν μπορεις να το αποφυγεις. ξερω τις σου λεω ειμαι παθων. και που βγηκε πουθενα . καποιοι ηταν παρα πολυ μπροστα απο μενα . οπως καταλαβες το παιζεις για να περναει η ωρα σου η το παιζεις για να να εισαι απο αυτους που το παιζουν . εγω θα φτασω μεχρι εκει που θα με αφησουνε να φτασω. την πρωτη φορα τα πληρωσα αλλα οχι τωρα .καληνύχτα:w:w:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5555

Guest
κοιτα,
η εταιρια νομιζω πως εχει ως σκοπο να παρει λεφτα.
τιποτα παραπανο αλλιως στο θεμα για την λοταρια θα μπορουσες να δωσεις ομολογα για να μην παρεις κατι αχρηστο κτλ.
στο θεμα οχυρα ομως ηθελα να πανε ξανα απο την αρχη για 2 λογους.
ΑΝ δεν εχει γινει αυτο με την εκκλησια να πηγαινει ως το απειρο δεν θα ειχαμε/νε να κανουν κατι οι εργατες. ομως εγω λεω πως τα υλικα ειναι απιστευτα πολλα...μπορει οι εργασιες να εχουν μικρο χρονο για να τελιωσουν αλλα αυτο σημαινει οτι για να βρει μια πολη 1000 ξυλα και οι πολη εχει 20 ατομα θα χασει το χρονο της και πολυ πιθανων να χασει και το οχυρο καποια στιγμη.
γιαφτο και η λογικη μου ειναι στο να μην κτιζω στον κ4 οχυρα αλλα μονο εκκλησια οπου δεν θα το χασουμε ποτε. επισης προτεινο να κτισουμε σε οσους κοσμους υπαρχουν απο 3 οχυρα η καθε συμμαχια και να παιζουμε σε αυτα...εκτος κιαν αλλοι θελουν να παρουν ποντους οι να λενε πως εχουν δικο τους οχυρο.
Τα νεα σετ τα θεωρω οχι και τα καλυτερα διοτι νε μεν υπαρχει για μονομαχο για εμποριο και για οχυρομαχο αλλα υπαρχουν και ρουχα οπου παιζεις καλυτερα.
ο καθε μονομαχος παιζει με το δικο του τροπο και οχι πχ μοιρασμενες τις ικανοτιτες οπως το σετ για τον μονομαχο.
το σετ ναττυ δεν νομιζω να αξιζει μπορεις να παιξεις και καλυτερα με επιγονατιδες γραβατες και οπως αλλιως παιζει ο καθενας.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΠΛΑ οπου δινουν αρκετες ικανοιτες και ιδιοτιτες.
αυτα.
 

DeletedUser4356

Guest
Το ότι το παιχνίδι είχε μια ανάγκη φρεσκαρίσματος των ρούχων, την είχε!
Καλώς μάλιστα δημιουργήθηκαν αυτά τα σετ ρούχων για όλους τους χαρακτήρες (πάλι είναι ''ριγμένοι'' οι εργάτες χωρίς κάποιο σετ για αυτούς...νομίζω ότι το αξίζουν και με το παραπάνω) ώστε όλοι να ψαχτούν με έναν πιο πολύπλοκο συνδυασμό ρούχων για την κάθε δραστηριότητα και όντως η εταιρεία το πέτυχε.

Το πως το πετυχαίνει προσωπικά με αφήνει αδιάφορο διότι πολλοί γκρινιάζουν έτσι απλά για να γκρινιάζουν, δεν κάνουν και τίποτα άλλο βασικά!

Άμα σε χώσουν σε ένα καζίνο μέσα και τα παίξεις όλα για όλα και φυσικά βρεθείς χαμένος, σου φταίει το καζίνο μετά ε; Λογικό μάλλον διότι πρέπει να είσαι άμπαλος για να πας κόντρα με τους ψυχρούς αριθμούς της στατιστικής...ξυπνάτε...ο οποιοσδήποτε τζόγος με την οποιαδήποτε μορφή, κέρδη φέρνει ΜΟΝΟ σε αυτούς που στον πουλάνε!

Όσον αφορά τα οχυρά τώρα είναι πασιφανές ότι ήταν μέγα λάθος οι ανάγκες τόσων υλικών. Για αυτό και μεριμνήσαμε -στους σοβαρούς κόσμους- οι μάχες να γίνονται ΜΟΝΟ σε χτισμένα για να χαρούμε το παιχνίδι, αλλά και ότι έτσι είναι πιο εύκολο να χτιστεί ένα οχυρό όταν όλοι οι Σύμμαχοι βάζουν υλικά ΜΟΝΟ σε ένα....τέλειωσε αυτό;...πάμε στο επόμενο οχυρό! Καλή οργάνωση θέλει και όχι η κάθε πόλη να μαζεύει υλικά για το δικό της οχυρό και μόνο..είναι εγωιστικό αυτό!

Και τέλος όσον αφορά τα μπόνους των ρούχων θέλω να κλείσω με το εξής:
Θα ήταν ΑΔΙΚΟ να βγει σετ όπλων που να έχει καλύτερο μπόνους από τα χρυσά...τόσο κόπο κάναμε με σαμάνους με ψαξίματα με πρεμ με με με .....εαν το κάνανε αυτό θα ήταν σίγουρο ότι θα παράταγαν το παιχνίδι περισσότεροι από όσους το παράτησαν με την νέα έκδοση!! Διότι ένας άσχετος με το παιχνίδι θα αγόραζε όλα τα σετ και θα τα μοσχοπούλαγε στην αγορά όπως κάνουν και τώρα μερικοί...τόσο άσχετοι μάλιστα που ούτε είχαμε δει ποτέ τα ονόματά τους στο τσατ...και μιλάμε για χαρακτήρες επιπέδου 120 που είχαν χαθεί από όλο το παιχνίδι και εμφανίστηκαν ΞΑΦΝΙΚΑ με την λοταρία!! Αυτοί είναι οι βολεμένοι της ιστορίας και σε αυτούς επαναπαύεται η ΙΝΝΟ...τα μελλοντικά κορόιδα του παιχνιδιού...τα γνωστά hobbits που τα λέω κι εγώ.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΥΓ: Το παιχνίδι είναι πράγματι εντυπωσιακό και μακράν το καλύτερο browser game διότι έχει άμεση επικοινωνία με ΟΛΟΥΣ τους παίκτες!! Αυτή είναι η βάση του παιχνιδιού και όχι το πρεμ ούτe τα hobbits!!
 

DeletedUser4428

Guest
Καλη χρονιά

Τελικα δεν ηταν μονο δικες μου αποριες ενταξει υπαρχουν και αλλα παιδια που προβληματιστηκαν.
Εγω θα ηθελα και δωρακια που αλλαξε ο χρονος ολο δωρα θελω αλλα οσο θελω τοσο δεν παιρνω μου φαινεται θα παω εκει στην λοταρια στο δεντρακι στις καλτσες θα αφησω email με οτι θελω και θα μου δωσουν σιγουρα δωρο,ειμαι σιγουρη η ιννο φετος θα ξεπερασει την κριση και θα δωσει πολλαααααααααααα δωωωωραααααα!!!
Και μετα νομιζω ξυπνησα η θα ξυπνησω ..χιχιιχ
Το καλυτερο να βγαλουμε εμεις μια λοταρια και να παιρνει η ιννο ε?ε?ΕΕ?ε?ε
 

DeletedUser5084

Guest
...μετα απο πολυ ψαξιμο ενος φιλου και της παρεας το καλυτερο στησιμο ειναι το παλιο ....αρα παλι δωσαμε ....και καναμε δωρο στον Αη βασιλη εμεις.


Δεν γνωρίζω πως ακριβώς το έψαξε ο φίλος και η παρέα :cns … η δική μου ερεύνα βγάζει διαφορετικά αποτελέσματα!

Το νέο σετ Natty Bumppo είναι καλύτερο στις στατιστικές που αποδίδει, συγκρινόμενο με το «παλαιό» στήσιμο οχυρομαχου, είτε σε άμυνα ειτε σε επίθεση.

Για του λόγου το αληθές, παραθέτω «το φύλλο αγώνα» που αποτυπώνει τις πιθανότητες στόχευσης/αποφυγής με το «παλαιό» κλασικό στήσιμο αλλά και με τις παραλλαγές του νέου στησίματος με σετ «Natty Bumppo».

Α. Οι πιθανότητες στόχευσης/αποφυγής στα «χωράφια» με σετ Bumppo (5) + Σάλι Mayia + χρυσό σετ: 50,89 – 41,79

Β. Οι πιθανότητες στόχευσης/αποφυγής στα «χωράφια» με σετ Bumppo (6) + χρυσό σετ: 54,32 – 40,11 με 5500 ζωή σε επιθεση ΚΑΙ αμυνα (το ιδιο σετάκι φοράς βρε κουτό...)

Γ. Οι πιθανότητες στόχευσης/αποφυγής στα «χωράφια» με σετ Bumppo (5) + Σάλι Mayia + σετ όπλων Bumppo (2): 45,97 - 37,1

Δ. Οι πιθανότητες στόχευσης/αποφυγής στα «χωράφια» με σετ Bumppo (6) + σετ όπλων Bumppo (2): 39,45 – 35,43

Ε. Οι πιθανότητες στόχευσης/αποφυγής στα «χωράφια» με «παλαιό» στήσιμο αμυνας (Σαλι, Μαυρο καουμοικο καπελο, Μαυρο δερματινο σακακι, Μπλε ζωνη με πιστόλια, Μαυρες μαλακες επιγονατιδες, Μοκασινια, ρουκέτα, Μαστανγκ + Χρυσό σετ: 49,31 – 41,05 με υγεία 4840

Ζ. Οι πιθανότητες στόχευσης/αποφυγής στα «χωράφια» με «παλαιό» στήσιμο επίθεσης (Σάλι, Μαύρο καουμπόικο καπέλο, καφέ παλτό, Φανταχτερή ζώνη με πιστόλια, σανδάλια, Μαύρες μαλακές επιγονατίδες, ρουκέτα, Καμήλα + Χρυσό σετ: 50,19 – 40,73 με υγεία 5090 (ή σχεδόν 5000 με κυριακάτικα ρούχα)


Συμπερασματικά βλέπουμε πως τα σετ (Α) και (Β) ξεχωρίζουν ως προς την απόδοση τους. Το χρυσό σετ παραμένει στο προσκήνιο και δεν παραγκωνίζεται από το σετ όπλων του Bumppo, το οποίο ναι μεν δίνει +30 ζημιά στη μάχη αλλά σε καμιά περίπτωση δεν μπορεί να υπερκαλύψει το μπόνους του χρυσού σετ (+5/+5)

Επιπλέων με το πλήρες σετ του Bumppo (6 αντικειμένων) διακρίνουμε μια αισθητή αύξηση στη ζωή (υγεία) μας κατά 500 και πλέον πόντους σε σχέση με τα «κλασικά» ρούχα άμυνας ή επίθεσης που φορούμε μέχρι σήμερα.

Η προσωπική μου εκτίμηση είναι πως το σετ του Bumppo είναι ένα πολύ καλό εργαλείο για τους οχυρομαχους το οποίο «αξίζει τα λεφτά του», δίχως αυτό να σημαίνει πως χωρίς δαύτο δεν μπορείς να παίξεις σε μάχη… (μη τρελαθούμε κιόλας)

Μένει να το δούμε στη πράξη μετά το πέρας της ανακωχής των εορτών…

Τα συμπεράσματα δικά σας! :wk


Σημειώσεις:

1)Όλες οι δοκιμές έγιναν κάτω από τις ίδιες συνθήκες (δίχως ενίσχυση μάχης ή χαρακτήρα)

2)Οι τιμές που αναγράφονται στο παράδειγμα είναι ενδεικτικές του δικού μου προσωπικού στησίματος. Παρόλα αυτά, παραθέτονται αναλλοίωτες ώστε να υπάρχει αντικειμενική σύγκριση μεταξύ τους.

Επεξηγήσεις:

Χωράφια: Οπουδήποτε εντος ή εκτός οχυρού που δεν υπάρχει μπόνους. Δλδ όχι πάνω σε τείχη, πύργους, πύλες, σπιτάκια ή σημαία και γύρω από αυτή όπου τα μπόνους είναι αρνητικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5285

Guest
Ωραιος ο φίλος Ναγκουαλ. Κι εγω που εκανα μια αντιστοιχη έρευνα στο ίδιο συμπέρασμα κατέληξα. σετ ναττυ με χρυσο σετ όπλων είναι ο καλύτερος συνδιασμός. Οπότε όσοι αποφασίσετε να παίξετε στη λοτταρία μή χαραμίζετε τους σβόλους σας στην τελευταία κατηγορία!
 

DeletedUser3436

Guest
απο ανεκαθεν το καλυτερο σετ για οχυρα ηταν αυτο που εδινε τους πιο πολλους ποντους,διοτι τοτε θα σου εμεναν περισσοτεροι για να βαλεις σε ζωη.-
 
Κορυφή