ΦΟΡΟΥΜ, στα χρωματα τις ΟΥΚΡΑΝΙΑΣ...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Παρακαλούμε γράφετε κόσμια.
Με ενοχλει απο την αρχη η θεση που πηρε το γουεστ για τον πολεμο της ουκρανιας βαζοντας μας τα χρωματα της σημαιας τους στο ελληνικο φορουμ.
Σαν ελληνας περηφανος και μεσα απο τα χρονια εχοντας δεχτει πολλους διωγμους και πολεμους, δεν θα ηθελα με τπτ να με διαχειριζοντε ετσι για παραπλανητικους λογους.
Θελω λοιπον τα παιδια της διαχειρησης να στειλουν αιτημα και να μας απαντηση η ιδια η ιννο για ποσο καιρο θα κρατησει αυτη τη σΤΑΣΗ...
μεχρι τοτε σαν ενδειξη διαμαρτυριας που θα βολεψει πολλους δεν ξαναποσταρω μεσα στο ----- της ιννο!!!
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΤΗΤΑ, εννοειτε δεν υποστηριζουμε πολεμους, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΛΕΥΡΕΣ!
ΑΝΤΕ ------
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Οταν κάποια χώρα έχει κάποιο δυσάρεστο γεγονός πολλα κράτη οι κα Υπηρεσίες ανα τον κοσμο βαζουν τις σημαίες του κράτους που έχει το δυσάρεστο γεγονός στους ιστούς η κατεβάζουν ποιο κάτω απο το κανονικό την σημαία τους αυτο γίνεται ως ένδειξη σεβασμού στον λαό που έχει αυτο το δυσάρεστο γεγονός. το ίδιο γίνετε και εδω μπήκε η σημαία της Ουκρανίας ως ένδειξη σεβασμού και αλληλεγγύης στον λαο της Ουκρανίας.

Όπως και Στις εθνικές εορτές τής Ελλάδας πολλά κράτη βάζανε Ελληνική σημαία σε δημόσια κτίρια ως ένδειξη σεβασμού στον Ελληνικό Λαο


Δεν επιλέχθηκε πλευρά απλός το μέτωπο οπου υποφέρουν άνθρωποι και παιδιά αυτήν την στιγμή γίνεται στην Ουκρανία με αποτέλεσμα να εμπλέκονται άνθρωποι που συμμετέχουν σε όλο αυτό χωρίς να το θέλουν .Αν και στους δυο λαούς είχε σκληρές μάχες δηλαδή και σε κατοικημένες περιοχές τής Ρωσίας και σε κατοικημένες περιοχές της Ουκρανίας τότες θα είχαν βάλει και τις δυο σημαίες.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Όπως πάρα πολύ σωστά τοποθετήθηκε ο @*El Profesor*, η σημαία δεν υποστηρίζει πλευρά αλλά τον λαό, είναι μια μορφή συμπαράστασης. Ναι υπήρχαν κι άλλοι λαοί στη νεότερη ιστορία μας που εκδιώχθηκαν και ξεριζώθηκαν, το εάν θα μπορούσε κατά το παρελθόν να το κάνει δεν είναι της παρούσης και δεν είναι χώρος για τέτοια θέματα. Και επειδή η Ουκρανία είναι και μία απ' τις κοινότητες που παίζουν τα παιχνίδια της InnoGames είναι κι ένας λόγος παραπάνω γι' αυτούς.
 
Δεν ειμαι παιδακι για να μου εξηγησετε τι εστι συμπαρασταση. Μιλησα εξαρχης για παραπλανητικους λογους. Εξαλλου εσεις που θελετε να γραφετε για κατι τετοιο ελπιζω να μην ειστε υπερ και των αποστολων οπλων σε μαχομενες χωρες...εκανα μια παρενθεση στο αρχικο μου ποστ.τελευταιο για μενα μεχρι να μου πεις knightmare την απαντηση της εταιριας να ξερω πως να πραξω.
Κατανοητες οι εξηγησεις σας, αλλα εγω ρωτησα για ποσο καιρο ακομα θα γινετε αυτο ελ προφεσορ...
Οσο για τις σημαιες, το μονο που δειχνουν πλεον ειναι τη δυναμη/αναγνωρηση της εκαστοτε εταιριας στον συχρονο κοσμο, για τον απλο λαο που μονος του παλευει καταλαβαινετε που βαζει αυτη τη 'στηριξη' της εκαστοτε ιννο. λαος μαχομενος μονο μια μαζικη φωνη για ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ περιμενει και μια βοηθεια ουσιαστικη να ορθοποδησει, τα υπολοιπα ειναι για το φαινεσθε...

Υ.Γ. Αυτα μας φαγανε σαν ανθρωπους, οι στηριξεις μεσο διαδυκτιου βαζοντας σημαιες κτλ...ξυπνατε ρεεεεε, καθηστοι και με τετοια πιστευω εχουμε αποτυχει... Τοσα παιδια που πεθαινουν απο την πεινα εν ετη 2021 και ολη αυτη η φτωχοποιηση του κοσμου που γινετε, δεν σας εχει βαλει ακομα σε βαθυτερες σκεψεις??? και ακομα μου γραφετε για χρωματα και κουραφεξαλα? ζηστε στο δικο σας ονειρο, εγω εξαλλου εχω βρει το δικο μου μονοπατι και δεν θελω παρεα, σιχαθηκα.. :(
 
Τελευταία επεξεργασία:

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Φίλε αρχέγονε μεταφέρεις τις πολιτικές σου σκέψης σε ένα παιχνίδι που στο κάτω κάτω είναι μια εταιρία που στόχος τους εξαρχής είναι το εισόδημα καλός η κακός αυτό εδώ είναι μια εταιρία ούτε κυβέρνηση ούτε και κάποιος παράγοντας ο οποιος ελέγξει διεθνώς οικονομίες.

όσο αφορά τα υπόλοιπα που ανέφερες ο κάθε άνθρωπος έχει την επιλογή να έκφραση την συμπαράσταση του με πόλους τρόπους
εμείς δεν επικροτούμε καμια ενέργεια βίας και προσωπικά δεν έχω έκφραση την άποψη μου μονο στο φόρουμ αλλα ήμουν και 5 μέρες έξω από το σύνταγμα που ως ένδειξη διαμαρτυρίας του πολεμου

Ναι πεθαίνουν άνθρωποι καθημερινά
Ναι υπάρχουν και λαοί που είναι στην δυστυχία ανά αιώνες
Ναι υπάρχουν πολλά δυσάρεστα πράγματα αλλα δεν νομίζω ότι έχουν κάποια εξουσία να φτιάξουν αυτά τα δυσάρεστα πράγματα οι μετοχοι τις εταιρίας
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα συνεχίσω να γράφω ότι είναι μια μορφή, ο καθένας υποστηρίζει με ότι μπορεί. Το πανό θα συνεχίσει να είναι αναρτημένο μέχρι να διατηρηθεί ειρήνη στην Ουκρανία. Και θα επαναλάβω για ακόμη μία φορά πως δεν είναι χώρος έκθεσης τέτοιου είδους απόψεων. Υπάρχουν άλλα forum που μπορείτε να παραθέσετε τις απόψεις σας.
 

DustyAngel

Νέο Μέλος
Θα συνεχίσω να γράφω ότι είναι μια μορφή, ο καθένας υποστηρίζει με ότι μπορεί. Το πανό θα συνεχίσει να είναι αναρτημένο μέχρι να διατηρηθεί ειρήνη στην Ουκρανία. Και θα επαναλάβω για ακόμη μία φορά πως δεν είναι χώρος έκθεσης τέτοιου είδους απόψεων. Υπάρχουν άλλα forum που μπορείτε να παραθέσετε τις απόψεις σας.

Με το να φέρνετε πολιτικά γεγονότα όμως σε ενα παιχνίδι ανοίγει και η συζήτηση, ο κόσμος θέλει να πει τις απόψεις του αλλά το στερείτε, αν φέρνετε τα πολιτικά μέσα σε ενα παιχνίδι μην αναρωτιεστε το γιατί υπάρχουν άτομα που θέλουν να εκφράσουν απόψεις και το πιο σημαντικό μην τους διαγράφετε και τους βγάζετε απο το παιχνίδι όπως κάνατε τον @Madara Uchiha.

Περιμένω εγώ προσωπικά και μπορεί και αλλά άτομα να βάλετε και την σημαία της Παλαιστίνης σε 1 μήνα οταν έχει τελειώσει ο πόλεμος στην Ουκρανία σαν συμπαράσταση για τα τελευταία 70 χρόνια.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ουδείς αναφέρθηκε σε πολιτικό γεγονός, υπήρξε μόνο αναφορά για το ότι μια χώρα εισέβαλλε σε μία άλλη. Αυτό δεν είναι πολιτικό γεγονός, είναι πραγματικότητα. Το να αναρτάς τη σημαία μιας χώρας επίσης δεν είναι πολιτικό, δε υποστηρίχθηκε ότι η κυβέρνηση της Ουκρανίας έχει δίκιο και οι Ρωσία είναι άδικοι, ή το αντίθετο. Μια σημαία αναπαριστά το λαό της, όπως η δική μας, η ελληνική, αναπαριστά όλους τους Έλληνες. Καθώς και κάθε άλλη σημαία.
Πολιτικό γεγονός θα ήταν να κάτσουμε να αναλύσουμε το γιατί εισέβαλλε και ποιοι λόγοι έφεραν μια χώρα να εισβάλλει σε μία άλλη, καθώς κι όχι μόνο αυτό και ότι σχετίζεται με το γιατί και να καθίσουμε να αναλύσουμε όλα αυτά τα γεγονότα. Το να λέει κάποιος ότι πλένουμε τα μυαλά μας σε σαπουνόνερα και ότι είμαστε υποκριτές επειδή αναρτήθηκε μια σημαία, προσβάλει τη κόσμια συμπεριφορά και γι' αυτό υπήρξε απομάκρυνση του ατόμου. Και δεν ήταν η πρώτη φορά που προκάλεσε με τις ίδιες δηλώσεις. Και άλλοι είπαν την άποψή τους, δεν προσέβαλλαν όμως κατ' αυτό το τρόπο.
 

DustyAngel

Νέο Μέλος
Ουδείς αναφέρθηκε σε πολιτικό γεγονός, υπήρξε μόνο αναφορά για το ότι μια χώρα εισέβαλλε σε μία άλλη. Αυτό δεν είναι πολιτικό γεγονός, είναι πραγματικότητα. Το να αναρτάς τη σημαία μιας χώρας επίσης δεν είναι πολιτικό, δε υποστηρίχθηκε ότι η κυβέρνηση της Ουκρανίας έχει δίκιο και οι Ρωσία είναι άδικοι, ή το αντίθετο. Μια σημαία αναπαριστά το λαό της, όπως η δική μας, η ελληνική, αναπαριστά όλους τους Έλληνες. Καθώς και κάθε άλλη σημαία.
Πολιτικό γεγονός θα ήταν να κάτσουμε να αναλύσουμε το γιατί εισέβαλλε και ποιοι λόγοι έφεραν μια χώρα να εισβάλλει σε μία άλλη, καθώς κι όχι μόνο αυτό και ότι σχετίζεται με το γιατί και να καθίσουμε να αναλύσουμε όλα αυτά τα γεγονότα. Το να λέει κάποιος ότι πλένουμε τα μυαλά μας σε σαπουνόνερα και ότι είμαστε υποκριτές επειδή αναρτήθηκε μια σημαία, προσβάλει τη κόσμια συμπεριφορά και γι' αυτό υπήρξε απομάκρυνση του ατόμου. Και δεν ήταν η πρώτη φορά που προκάλεσε με τις ίδιες δηλώσεις. Και άλλοι είπαν την άποψή τους, δεν προσέβαλλαν όμως κατ' αυτό το τρόπο.

Ωραια , θα περιμενω οταν τελιωσει ολο αυτο με το Ουκρανικο να αναρτηθει και η σημαια της Παλαιστινης.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
η σημαία δεν υποστηρίζει πλευρά αλλά τον λαό, είναι μια μορφή συμπαράστασης. Ναι υπήρχαν κι άλλοι λαοί στη νεότερη ιστορία μας που εκδιώχθηκαν και ξεριζώθηκαν, το εάν θα μπορούσε κατά το παρελθόν να το κάνει δεν είναι της παρούσης και δεν είναι χώρος για τέτοια θέματα.
Φίλε μπος θα μπει η σημαία της Παλαιστίνης τελικά? Για μορφή συμπαράστασης στον λαό της Παλαιστίνης που ξεριζώνονται απο τα εδάφη τους αυτή τι στιγμή που μιλάμε?

Ξέρουμε πώς δεν θα γίνει τέτοιο πράγμα επειδή όλα αυτά τα περί Ουκρανικά και την αληθινή φάτσα ολόκληρης της Ευρώπης και της δύσης.



F8buXT2XMAECTCB.jpeg
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δεν κλείνω εύκολα θέματα αλλά το παρόν θα κλειδώσει διότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης. Εάν θέλετε να στηρίξετε λαούς μπορείτε να βρείτε τρόπους να το κάνετε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή