Υπερπέραν με ακούς?

  • Δημιουργός θέματος Meliritos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Καλημέρα. Είναι ωραίο να επιστρέφει κανεις στην παρέα σας μετά από 15 μέρες απουσίας.
Χθες, ξεκίνησαν να κάνω καθαρση δάσους σε ασημένια. Κανονικά μου δίνει drop rate 1081%. Τέλεια, λέω, τουλάχιστον 10 ξυλαράκια σε κάθε γύρα και πιθανότατα και 11.
"Είσαι σίγουρος?", ακούγεται μια φωνή από το υπερπέραν.
"Ρε", απαντώ εγώ, "σίγουρος 110%, αφού το λέει: 1081%".
"Αντε καλά", μου λέει η φωνή από το υπερπέραν, "κάνε την εργασία και θα δούμε". Και πραγματικά είχε δίκιο, οι τρεις πρώτες αναφορές που έλαβα ήταν τέτοιες



7 ξυλάκια και ένα αντικείμενο ενώ σε μια εξ αυτών υπήρχαν μόνο 7 ξυλάκια. "Είσαι 110% σίγουρος?" μου ψυθιρίζει η φωνή από το υπερπέραν και ξαφνικά σκέφτομαι ότι μπορεί και να μην είμαι 110% σίγουρος, άλλωστε οι αριθμοί καμιά φορά παίζουν. Τελικά στην τέταρτη προσπάθεια έστρωσε το πράγμα (πάντα χωρις να αλλάζω ρούχα, χωρίς να ακουμπάω σχεδόν καν το ποντίκι)



και μετά συνέχισε έτσι. Μετά θυμήθηκα ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει και στον πλανόδιο



3 αντικείμενα με 1200 περίπου πόντους εργασίας ενώ άλλες φορές βγαίνει κάπως έτσι



(Τυχαίο screenshot που ανταποκρίνεται όμως στα δεδομένα του 500κάτι ντροπ ρέιτ που έχω κανονικά στον έμπορο (5 αντικείμενα δηλαδη)
 

DeletedUser

Guest
Υπερπέραν 2

Συνεχίζω σε δεύτερο ποστ, επειδη υπάρχει περιορισμός 4 φωτογραφιών σε κάθε θέμα. Που λέτε...

Σήμερα πήγα να κάνω χρυσό μπάφαλο μπιλ. Στην πρώτη προσπάθεια, με κίνητρο 100% μου δίνει αυτό



προσέξτε τα χρήματα, λέει 402 ντολαρς και εμπειρία 411 πόντοι. Βασικά δεν το πρόσεξα καθόλου, έχοντας απόλυτη (110% λέμε) εμπιστοσύνη στην ακρίβεια όσων αναγράφονται στην καρτέλα και όσων εσωτερικά υπολογίζει το παιχνίδι για μένα. Χωρίς να αλλάξω ρούχα ανοίγω μετά από αρκετά λεπτά την καρτέλα απο βαριεμάρα και βλέπω ξαφνικά αυτά τα δεδομένα στην καρτέλα



δηλαδή 678 δολάρια και 642 εμπειρία και με κίνητρο όπως βλέπετε 88%.

Μπορείτε να μου πείτε ρε παιδιά τι μπορεί να συμβαίνει?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή