Το νέο σύστημα εργασίας

DeletedUser3039

Guest
Εμένα μου αρέσει η αλλαγή. Με το σύστημα αυτό για να μαζέψεις αντικείμενα για crafting έπρεπε να είσαι συνέχεια online για να κάνεις μονόλεπτα και δίλεπτα. Το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι το άνοιγμα εργασιών με το level. Έτσι χάνουν οι τυχωδιόκτες που έβαζαν ικανότητες/ιδιότητες για να ξεκλειδώσουν καλές εργασίες. Πλέον θα είναι όλοι μονομάχοι ή οχυρομάχοι και θα υπάρχουν και λίγοι εργάτες, οι οποίοι πάλι θα ασχολούνται μόνο με την εκκλησία μόλις ολοκληρωθούν τα οχυρά. Αυτο σημαίνει ότι ευνοούνται όσοι έχουν επιλέξει χαρακτήρα μονομάχου ή στρατιώτη. :w
 

DeletedUser4530

Guest
οποτε εχω δικιο που "γκρινιαζω" μιας και ειμαι τυχοδιωκτης κι εχω ριξει κι ενα σωρο ευρω και δολαρια για ρεσκιλλς! (μια για αποστολες, αλλη μια για αποστολες, ακομα μια για αποστολες.... και μια ακομα για μονομαχιες). εμας που πως μας σκεφτηκε η εταιρεια;!!! ο χρονος που καταναλωσαμε, ο κοπος, κ.α. για να μπορεσουμε να φτασουμε εκει που φτασαμε και να πετυχουμε οτι πετυχαμε... που παει και πως ανταμοιβετε;! για να μην πω τι "δωρακι" πηραμε και φαω κανενα μπαν!

παντως εγω πιανω πορτα για τον... σεπτεμβρη!
ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΡΑΦΤ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Μα και πάλι χωρίς τα κατάλληλα σκιλ δε θα πέφτουν τα αντικείμενα εύκολα. Απλά θα μπορεί ο καθένας πια να ολοκληρώνει τις αποστολές χωρίς ρισκίλ. Τα δύσκολα αντικείμενα για να έχεις καλές πιθανότητες να τα βρεις και να μην τρως μια μέρα θα θέλουν πάλι συγκεκριμένα στησίματα. Αλλά όπως είπα και πιο πάνω ναι όσοι έχουν (και λέω έχουν γιατί εγώ δεν είμαι σε αυτή την κατηγορία) αναγκαστεί να κάνουν πολλά ρισκίλ για τις αποστολές θα πρέπει μάλλον να πάρουν τουλάχιστον ένα φίλτρο για ικανότητες και ιδιότητες
 

DeletedUser

Guest
Στην αποστολή "κλέφτης τέχνης" είχα φτάσει μέχρι την "επίσκεψη στο συλλέκτη τέχνης" και τώρα δε μου τη βγάζει στη Maya. Ξέρει κανείς τίποτα? Σβήστηκαν αποστολές τελείως?
 

DeletedUser

Guest
Τελειο συστημα εργασιας!!!

Πιστευω θα ειναι καλυτερα!


Επισης δεν εχω χασει καμια αποστολη!!!
 

DeletedUser

Guest
Oύτε τη μοίρα των Cunningham μου τη βγάζει. Είμαι στην άγνωστη θεία έχω μαζέψει τα προϊόντα και δε βρίσκω την αποστολή :grr
 

DeletedUser

Guest
πρεπει να αποδεχθεις τις αποστολες παλι. αν δεν στην εμφανιζει καθολου τοτε ειναι λογο λβλ. καποιος αποστολες αλλαξαν λβλ
 

DeletedUser4466

Guest
παιδες δεν εχετε δικιο να γκρινιαζετε
εγω ειμαι τυχας σε ολους τους κοσμους, καιτωρα με την αλλαγη βρισκω πιο ευκολα τα αντικειμενα απο τις δουλειες
και σε ποσοτητες
βρηκα σε 1 ωρα κυνηγι πουμα, 4 δερματα και ενα ομολογο
μια χαρα ειναι
βαζεις 4 μονοωρες εργασιες, παιρνεις στα σιγουρα το προιον, και κανεις και τις δουλειες σου, ετσι ωστε δεν καθεσαι φρουρα πανω απο το λαπτοπ...
 

DeletedUser3157

Guest
Ωραιο το νεο συστημα, πεφτουν τα υλικα πιο ευκολα και ανοιγουν ολες οι δουλειες χωρις να το ψαξεις. Πλεον γινατε ολοι τακανολες!

Με τις νεους χρονους παιζει ο καθενας οσες ωρες μπορει, και εποφελουνται αυτοι που ειναι ονλαιν περισσοτερες ωρες. Μπραβο, πολυ καλη αλλαγη!
 

cord

Ex-The West Team
Subcommandate, για την αποστολη "Η μοίρα των Cunningham" πρεπει πλεον να εισαι στο επιπεδο 90.
Μπορειτε να κανετε τις ερωτησεις για τα νεα επιπεδα εδω οπου υπαρχει σχετικο θεμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser4530

Guest
υπαρχουν αποριες και παρατηρησεις:

- ποιος ο λογος της εργασιας των 15 δευτερων αφου οτι αποστολες εχω δει θελουν λεπτα η ωρες για να γινουν; γιατι δεν βαζουν τουλαχιστον 10λεπτα, μισαωρα και ωρας; δεν ειναι πιο πρακτικο;
- η πρασινη μπαρα κατω απ τις αξινες τι δειχνει; το ποσο των ικανοτητων που αναφερει αφηνοντας τον κερσορα πανω απο την πρασινη μπαρα (διαθετεις συλονικα χ ικανοτητες), ειναι για τις τρεχουσες με τον εξοπλισμο που φορας εκεινη την στιγμη η το συνολικο που μπορεις να μαζεψεις με τον εξοπλισμο σου στα αποθεματα;
- το ποσα αντικειμενα βρησκεις στην ωριαια εργασια πως υπολογιζεται; πχ μια εργασια λεει οτι εχει 500% ποσοστο. πως θα ξερω (πως υπολογιζεται ποσα προιοντα θα πρεπει να βρω;
- γιατι στα αντικειμενα που σου προτεινει για την καθε εργασια σε αλλα εχει σταυρουδακι και σ αλλα οχι; απ οτι καταλαβα εχει να κανει με καποια εργασια που εχεις επιλεξει. μπορει καποιος να το αναλυσει;
- γιατι οι ημερησιες αποστολες απο την πολη φαντασμα και το χωριο του ινδιανου εχουν απαιτηση μισης ωρας εργασιων ενω η ημερησιες απο το σαλουν εχουν απαιτηση 2 ωρων;
- οταν οι αξινες τερματησουνε στο χρυσο με ασχετο εξοπλισμο, βαζοντας ακομα καλυτερο σου δινει παραπανω απο την εργασια (ποσοστα ευρεσης, καλυτερο κινητρο, περισσοτερα χρηματα-εμπειρια-τυχη), η μενει στα ιδια λογο του οτι εχουν τερματησει οι αξινες;
- γιατι σε εργασια ενω μου βγαζει οτι εχω 684 ικανοτητες μου εχει 5 κιτρινες αξινες κι οχι χρυσες; ποτε και γιατι αλλαζουν οι αξινες; τι παιζει ρολο; (ειμαι 120 επιπεδο και φορτωμενος απο ικανοτητες και ιδιοτητες).

- επιτελους!!! ενσωματωθηκε στο παιχνιδι η ευρεση καλυτερου εξοπλισμου για καθε εργασια. προσμετρα και τα σετ η μονο απλα τα αντικειμενα; καλο θα ηταν οταν τοποθετουντε τα αντικειμενα πανω μας να δειχνει οτι μπηκανε πχ γινοντας πιο αχνα η μπαινοντας ενα διακριτικο.
- πολυ καλο αυτο με την καθημερινη εισοδο και την δωρεα σβολων ως ανταμοιβη. αναλογο ειχουνε τα παιχνιδακια στο φεσιμπουκ της πλακας! επρεπε να μπει, καλη κινηση!
- επιτελους μειωσανε καποιες απαιτησεις υλικων για κραφτ οπως πχ Οδηγίες:
Σιδηροπυρίτης του κομπογιαννιτη που ηθελε 4(!; ) ενω τωρα θελει 1 οπως παλια. φυσικα παρα πολυ καλο η αμεση κατασκευη και χωρις να χρειαζεται θεση στην ουρα για εργασια!!!
- επειδη πολλες φορες και περισσοτερο απο βιασυνη το χρωμα στις αξινες μπερδευει το χρυσο με το κιτρινο, θα μπορουσε να μπει αντι για κιτρινο (1η κατηγορια), το κοκκινοπο του χαλκου ωστε να ειναι αμεσα ευδιακριτο. εξαλου συνηθως τα μεταλεια πανε χαλκινο (κοκκινοπο), ασηνενιο (ασπριδερο) και χρυσο (κιτρινοπο) μιας κι ακολουθειτε αυτο το σκεπτικο.
- πολυ καλο στις αποστολες που εχει κουμπακια για αμεση ευρεση στο χαρτη της εργασιας οπως και το οτι ανοιγει την εργασια στο twdb.
- καλο αυτο με τα παραθυρα που μικραινουν.
- πολυ καλο με το παραθυρο αναφορας αποστολων στα δεξια κουμπια! αν βαζανε και το κουμπακι για τα ακλυτερα αντικειμενα θα ηταν ακομα καλυτερο. θα μπορουσε επισης να υπαρχει κι η δυνατοτητα ταξινομησης.
- στο παραθυρο των αποστολων απο σαλουν δεν δειχνει για καθε αποστολη ολοκληρη την σειρα οποτε δεν ειναι ευδιακριτα τα αποθεματα που εχεις πολλες φορες περα απο τα απαιτουμενα προιοντα που χρειαζεται η αποστολη. μιλαω για αυτα που ειναι στις αγκιλες.

αυτα τα ολιγα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
αντε καιρος ηταν ειναι τελειο το νεο συστημα πραγματικα τελειο κ πεφτουν τα αντικειμενα 1 ωρα καθαρση δασους 5 ολοκληρα ξυλα
 

DeletedUser5084

Guest
Υπάρχουν απαντήσεις και... απορίες

- ποιος ο λογος της εργασιας των 15 δευτερων αφου οτι αποστολες εχω δει θελουν λεπτα η ωρες για να γινουν; γιατι δεν βαζουν τουλαχιστον 10λεπτα, μισαωρα και ωρας; δεν ειναι πιο πρακτικο;

Ναι… δεν βρίσκω λόγο. Αν οι εργασίες ήταν 10-30-60 λεπτών θα ήταν ιδανικά.

Παντως, θέλει μεγάλη προσοχή όμως στο δείκτη κινδύνου τραυματισμού από εργασίες. Το γεγονός ότι είναι ανοιχτή η εργασία δεν σημαίνει ότι μπορείς να την κάνεις και να βγεις αλώβητος.

- η πρασινη μπαρα κατω απ τις αξινες τι δειχνει; το ποσο των ικανοτητων που αναφερει αφηνοντας τον κερσορα πανω απο την πρασινη μπαρα (διαθετεις συλονικα χ ικανοτητες), ειναι για τις τρεχουσες με τον εξοπλισμο που φορας εκεινη την στιγμη η το συνολικο που μπορεις να μαζεψεις με τον εξοπλισμο σου στα αποθεματα;

Η ένδειξη της μπάρας βασίζεται στον εξοπλισμό που φοράς εκείνη τη στιγμή.

- το ποσα αντικειμενα βρησκεις στην ωριαια εργασια πως υπολογιζεται; πχ μια εργασια λεει οτι εχει 500% ποσοστο. πως θα ξερω (πως υπολογιζεται ποσα προιοντα θα πρεπει να βρω;

Κάθε επιμέρους πιθανότητα που ισοδυναμεί με «100%» δίνει 1 προϊόν. Όταν έχεις 500% πιθανότητα, θα βρεις 5 προϊόντα, όταν έχεις 1000% θα βρεις 10 προϊόντα και όταν έχεις 150% θα βρεις είτε 1 είτε 2. Δηλαδή 1,5 προϊόν κατά μ.ο σε βάθος χρόνου.

- γιατι στα αντικειμενα που σου προτεινει για την καθε εργασια σε αλλα εχει σταυρουδακι και σ αλλα οχι; απ οτι καταλαβα εχει να κανει με καποια εργασια που εχεις επιλεξει. μπορει καποιος να το αναλυσει;

Το «σταυρουδάκι» υποδεικνύει τους πόντους εργασίας που συνεισφέρει το κάθε αντικείμενο εξοπλισμού στην συγκεκριμένη εργασία. Αν δεν έχει σταυρουδάκι… προφανώς δεν παίρνεις π.ε από αυτό το αντικείμενο.

- γιατι οι ημερησιες αποστολες απο την πολη φαντασμα και το χωριο του ινδιανου εχουν απαιτηση μισης ωρας εργασιων ενω η ημερησιες απο το σαλουν εχουν απαιτηση 2 ωρων;

Με προβλημάτισε και εμένα αυτό, αλλά πλέον δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Τους νέους παίχτες που κυνηγάμε την ανάπτυξη πάντως δεν τους βοηθανε τα 2ωρα.

- οταν οι αξινες τερματησουνε στο χρυσο με ασχετο εξοπλισμο, βαζοντας ακομα καλυτερο σου δινει παραπανω απο την εργασια (ποσοστα ευρεσης, καλυτερο κινητρο, περισσοτερα χρηματα-εμπειρια-τυχη), η μενει στα ιδια λογο του οτι εχουν τερματησει οι αξινες;

Έκανα ένα τεστ σε εύκολη εργασία με τα καλύτερα μου ρούχα και στη συνεχεία δίχως καθόλου εξοπλισμό. Οι αξίνες τερματισμένες και στις 2 περιπτώσεις. Δεν άλλαξε τίποτα, ούτε στη πιθανότητα εύρεσης προϊόντας, ούτε στη πιθανότητα τραυματισμού, κτλ.

- γιατι σε εργασια ενω μου βγαζει οτι εχω 684 ικανοτητες μου εχει 5 κιτρινες αξινες κι οχι χρυσες; ποτε και γιατι αλλαζουν οι αξινες; τι παιζει ρολο; (ειμαι 120 επιπεδο και φορτωμενος απο ικανοτητες και ιδιοτητες).

Αυτή είναι και δική μου απορία! Κάπου άκουσα ότι όσο συχνά επαναλαμβάνεις μια εργασία ανεβάζεις τα στατιστικά της… θα δειξει


Η αλλαγη στα προιοντα crafting ηταν η μεγαλη ξενερα για εμενα προσωπικα...:dr Οταν εχεις μαζεψει τοσα "αχρηστα" προιοντα με σκοπο να προχωρησεις μολις βρεθει τη συνταγη... και σου αλλαζουν τη φορμουλα παρασκευης της συνταγης στο παρα πεντε, εεεεεεε δε πα να :cns
 

DeletedUser4530

Guest
ευχαριστω Nagual για τις απαντησεις!

ναι ειναι να τραβας τα... πιστολια σου. δες το ομως απ την καλη πλευρα:
1 οτι για να περασεις μερικα επιπεδα κατασκευης θα πρεπει να κανεις και πρασινες και οπως εχουμε διαπιστωσει λιγο πολυ ειναι λιγακι πακετο! θελει πολλα περισσοτερα υλικα απ οτι υπολογιζεις στην αρχη...
2 οτι οτι σου περισεψει το πουλας στην αγορα ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
- γιατι οι ημερησιες αποστολες απο την πολη φαντασμα και το χωριο του ινδιανου εχουν απαιτηση μισης ωρας εργασιων ενω η ημερησιες απο το σαλουν εχουν απαιτηση 2 ωρων;

Ίσως ο λόγος είναι ότι οι ημερήσιες από το σαλούν δίνουν και ομόλογο

- οταν οι αξινες τερματησουνε στο χρυσο με ασχετο εξοπλισμο, βαζοντας ακομα καλυτερο σου δινει παραπανω απο την εργασια (ποσοστα ευρεσης, καλυτερο κινητρο, περισσοτερα χρηματα-εμπειρια-τυχη), η μενει στα ιδια λογο του οτι εχουν τερματησει οι αξινες;

Από αυτά που έχω δει όσο δεν έχεις φτάσει στην τελευταία αξίνα αυξάνει το ποσοστό εύρεσης του αντικειμένου της εργασίας. Από εκεί και πάνω αυξάνουν μόνο η εμπειρία, η τύχη και τα χρήματα της εργασίας
 

DeletedUser4530

Guest
παντως μιας και αναφερθηκε χαλασανε πολυ οι καθημερινες αποστολες. πεσανε τα ΧΡ ενω οι ημερησιες του σαλουν θελουν πλεον 2ωρα για να ολοκληρωσεις δηλαδη για να βγαλεις και τις 4 αν θελουν εργασια, χαλας αμεσως 96 ενεργεια!
ακομα ενα κομματι του παιχνιδιου που... παραταω!

το εμποριο εχει πεσει σε εναν νεκρο κοσμο!
την προτελευταια συνταγη δεν μπορω να την βρω με τιποτα για να εχω με κατι να ασχολουμε κι εχω κολησει!
αντε να δω στο τελος τι θα κανω;! :sad
 

DeletedUser

Guest
παντως μιας και αναφερθηκε χαλασανε πολυ οι καθημερινες αποστολες. πεσανε τα ΧΡ ενω οι ημερησιες του σαλουν θελουν πλεον 2ωρα για να ολοκληρωσεις δηλαδη για να βγαλεις και τις 4 αν θελουν εργασια, χαλας αμεσως 96 ενεργεια!
ακομα ενα κομματι του παιχνιδιου που... παραταω!

το εμποριο εχει πεσει σε εναν νεκρο κοσμο!
την προτελευταια συνταγη δεν μπορω να την βρω με τιποτα για να εχω με κατι να ασχολουμε κι εχω κολησει!
αντε να δω στο τελος τι θα κανω;! :sad

μπορεις να βοηθησεις εμενα που την βρηκα την συνταγη 572/650 :D:D:D
 

DeletedUser4456

Guest
Ειναι αρκετα ικανοποιητικο και δικαιο το νεο συστημα εργασιων, μαλιστα παραπανω απο το αναμενομενο για τα δεδομενα, τοσο που πιστευω δεν θα το κρατησουνε για πολυ :D .

Το μονο που ισως δεν ειναι καλο ειναι οτι καταργει την δυσκολια αλλα και την μαγεια που ειχες να μαζεψεις ρουχα και skills για να ανοιξεις μια δουλεια αφου τωρα απλα περιμενεις να πας στο αναλογο lvl. Το οποιο ομως υπηρχε σαν concept στο παιχνιδι με ολο τον ρουχισμο (δηλ. για να βαλεις ενα item ηθελες να εχεις το αναλογο lvl), οποτε νομιζω το συστημα με τις αξινες δεν ειναι αρκετο σαν αναπληρωση της καταργησης αυτης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή