ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ THE WEST

JOHNNY THE FOX

Νέο Μέλος
Εδώ και λίγες μέρες μας έχει δωθεί μια σειρά αποστολών ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ THE WEST. Καλή αποστολή, αλλά θα ήταν ακόμα καλύτερη αν εδινε και επαρκείς οδηγίες για την διεκπεραίωσή της ή τουλάχιστον την ομαλή συνέχεια της ακολουθίας των αποτολών. Αντίθετα βαδίζουμε στο απόλυτο σκοτάδι, ρωτώντας ο ένας τον άλλον παίκτη αν ξέρει κάτι περισσότερο γιαυτό. Οι πιο πολλοί δεν ξέρουν και όσοι ξέρουν κρατούν το μυστικό για τον εαυτό τους, απαξιώνοντας να απαντήσουν ακόμα και στις ερωτήσεις στο ΣΑΛΟΥΝ (όχι όλοι, μερικοί, άλλοι βοηθούν πολύ,αρκεί να ξέρουν) . Για τους περισσότερους από εμάς (δική μου εκτίμηση) τέτοιου είδους αποστολές μόνο πονοκέφαλο φέρνουν, αφού είναι σχεδόν αδύνατο να γνωρίζεις προς τα που πρεπει να κατευθυνθείς... Έτσι λοιπόν και εγώ ξεκινώντας και ρωτώντας έφτασα στην πόλη CRYSTAL όπου μια αποστολή λέει να πας στο τσίρκο που εχει εγκατασταθεί στην πόλη και εκεί βλέπεις εναν πίθηκο να κρατάει το 1ο χρυσό κλειδί. έλα όμως που δεν στο δίνει αν δεν έχεις επάνω σου ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ( που να το ξέρεις? ελα μου ντε...) ρωτώντας πάλι πήρα το πολυπόθητο 1ο κλειδί !!! μετα απο κει, μάλλον για το 2ο χρυσό κλειδί, καταλαβαίνεις ότι πρέπει να πας στην ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ (ωραια μέχρι εδώ). εκεί χρειάζεται ναχεις μαζί σου μια ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΓΡΑΒΑΤΑ ( ουτε και αυτο το λέει κάπου...μόνο ρωτώντας). κανεις μια σειρα απο 2 αποστολές με τελευταία να κανεις προσευχή... απο κει και μετά τίποτα...ούτε κλειδί πήρα ούτε τίποτα και κανείς δεν ξέρει τι γίνεται και τι ή που πρέπει πας η να κάνεις για να συνεχιστεί.....όσο για το 3ο κλειδί, απόλυτο σκοτάδι.....Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη !!!
 

JOHNNY THE FOX

Νέο Μέλος
1-παμε στην crystal town (Α2) κ βαζουμε αποθεματα καλαμποκι κ περνουμε το 1ο κλειδι
2-παμε στην ανατολικη διασταυρωση (Β7) εχοντας περιεργη γραβατ (δεν τη φοραμε απλα την εχουμε).Αφου κανουμε την προσευχη κ τελειωσουμε με τον αποστολεα κανουμε 15σεκ μαζεμα πορτοκαλιων κ πεφτει το 2ο
3-πλανοδιος εμπορα 15 σεκ
Ανοιγουμε το σεντουκι κ φοραμε το γραμμα
Ο ινδιανος μας δινει 2 αποστολες κ για ν ανοιξει η 2η πρεπει να εχουμε ΗΔΗ απο 2 φασολια ταμπακο γαλοπουλα μουρα ζαχαρη φτερα κορακιου
Μετα φοραμε εφημεριδα κ κανουμε κυνηγι καστορα οπου πεφτουν χειροπεδες.Τις φοραμε κ ο σεριφης ανοιγει αποστολη.Μετα φοραμε καφε βαμβακερα παπουτσια κ ο σεριφης ανοιγει την τελευταια προς το παρον αποστολη
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕ !!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

cord

Ex-The West Team
H αποστολη αυτη ειναι κρυφη και οσο μπορει η InnoGames την κρατα μυστικη. Γι αυτο τον λογο δεν υπαρχει και ενημερωση ή οδηγιες απο το Κεντρο Υποστηριξης.
Ειναι δυσκολη ναι, αλλα δυσκολη καποτε ηταν και η αποστολη με το χρυσο σπαθι του Hernando και τα 3 κλειδια για τα χρυσα οπλα.
Καπως ετσι ελπιζουμε να γινει και τωρα.
Εχει δε και αλλα μερη ωστε με καθε μερος οι παικτες να λαμβανουν ενα οπλο το οποιο θα αντικαταστησει τα υπαρχοντα χρυσα οπλα και θα ειναι πολυ καλυτερα απο αυτα.
Οτιδηποτε φανταζει αδυνατο ή με δυσλειτουργια (πχ οι 350.000 προσευχες :D ) ειναι προφανως ηθελημενο και εχει λυση, απλα πρεπει να την ανακαλυψουν οι παικτες.
 

DeletedUser7222

Guest
να ρωτησω κατι σχετικα με αυτην την αποστολη. ειδα οτι για να ολοκληρωσεις μια αποστολη, χρειαζεται καπου να εχεις πυροσβεστικο καδο μαζι σου, τον οποιο τον παιρνεις απο μια αποστολη στο επιπεδο 10 "πλυσιμο βρωμικων ρουχων". εψαξα στις αποστολες που εχω ολοκληρωσει κ η συγκεκριμενη δεν υπαρχει. Δεν θα επρεπε να υπηρχε? γιατι ουτε στα αποθεματα εχω τον καδο (που τα κραταω ολα αυτα τα "σπανια" αντικειμενα)
 

DeletedUser7222

Guest
το επιτευγμα για αυτην την αποστολη δεν το εχω παρει, το τσεκαρα. Ομως δεν μου εχει εμφανιστει αυτη η αποστολη ποτε. Πρεπει να ξαναπαω 10lvl για να την βγαλει? δηλαδη να φτιαξω νεο χαρακτηρα? αδικια
 

DeletedUser6531

Guest
Όχι δεν χρειάζεται να κανεις νέο χαρακτήρα. Απλά η αποστολή ανοιγει μετά το επίπεδο 10.
Για να εμφανιστεί η αποστολή αυτή πρέπει να εξοπλιστείς με μια ντομάτα και να πας στον Henry στο σαλούν.

Θα σου δώσει τον άδειο κουβά.

Φοράς τον άδειο κουβά και κάνεις ψάρεμα στο ρυάκι για να βρεις τον γεμάτο κουβά νερού.

Πας ξανά στον Henry και σου δινει τον πυροσβετικό κάδο.
 

DeletedUser7222

Guest
ααα ναι επρεπε να βαλω την ντοματα πανω για να εμφανιστει. ευχαριστω!
 

DeletedUser7163

Guest
Εγώ να ρωτήσω κάτι γι'αυτή την αποστολή; Έχω κάνει όλα τα βήματα, πήρα και τον κάδο από τον Henry και το επόμενο βήμα ήταν στην Μάγια, όπου όταν πάτησα εκεί, μου εξαφανίστηκε η αποστολή. Έγινε κάτι ξέρετε; Έκανα κάτι λάθος;
 

DeletedUser7713

Guest
Ρε παιδιά καλημέρα την περίεργη Γραβάτα πως την παίρνουμε??? Εχει Κάποια σειρά αποστολών η τυχαία σε κάμια θήκη???
 

Deleted User - 294176

Guest
Απο καταστηματα σε πολεις μπορεις να την βρεις!
 

Dario

Νέο Μέλος
Επιτέλους ! Τόσο καιρό με αυτην την αποστολή είχα σκαλώσει
 
Κορυφή