Συμμετοχές

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cord

Ex-The West Team
Εδω οι συμμετεχοντες μπορουν να τοποθετουν τις σειρες αποστολων τους.
Υπενθυμιζουμε πως για να εξεταστει μια συμμετοχη θα πρεπει οι συμμετεχοντες να συμπεριλαβουν στη συμμετοχη τους τη φραση:
Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής" (συνδεσμος)
Καλη επιτυχια σε ολους/ες!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser4249

Guest
Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής" Δηλώνω υπεύθυνα συμμετοχή στον διαγωνισμό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1024

Guest
Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής" Δηλώνω υπεύθυνα συμμετοχή στον διαγωνισμό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6860

Guest
fixit

Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής" Δηλώνω υπεύθυνα συμμετοχή στον διαγωνισμό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Η συμμετοχή μου ως gioypi

Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής"

Ονομασία Σειράς: Νέος Πόλεμος
Επίπεδο: 65
Περιγραφή: Τα τελευταία χρόνια επικρατεί ειρήνη ανάμεσα στους λευκούς και στους ινδιάνους. Όμως οι δουλειές των εμπόρων όπλων που τροφοδοτούσαν την κυβέρνηση είχαν μειωθεί. Έτσι, κάποιοι από αυτούς αποφάσισαν να επιτεθούν στις ινδιάνικες φυλές παριστάνοντας τον εθνικό στρατό. Στόχος τους είναι να εξοργίσουν τους ινδιάνους για να ξεκινήσει ένας καινούργιος πόλεμος. Αν τα καταφέρουν οι τσέπες τους θα γεμίσουν με χρυσάφι και οι δρόμοι με αίμα.
1) Τρομακτικές φήμες
Σερίφης John Fitsbern: Γεια σου *όνομα παίχτη*, τα έμαθες; Φήμες λένε ότι θα ξαναρχίσει πόλεμος με τους ινδιάνους! Ένας φίλος μου, αξιωματικός, μου είπε ότι χθες τρεις ινδιάνοι ορκίστηκαν μπροστά του να εκδικηθούν τα χλωμά πρόσωπα για … κάτι! Δεν κατάλαβε γιατί. Ίσως να πρέπει να το ψάξεις.
Προϋποθέσεις: -
Ανταμοιβή: 20 πόντοι εμπειρίας
Κείμενο ολοκλήρωσης: Ο Waupee μπορεί να ξέρει κάτι, αλλά δε μιλάει σε εμένα μετά την ήττα του στο πόκερ.
2) Πρώτη ματιά
Waupee: Πώς; Όχι, δε νομίζω ότι κανένας ινδιάνος θα ωφελούνταν από έναν πόλεμο.
Έχεις ένα προαίσθημα ότι κάτι δεν πάει καλά. Καλύτερα να ακούσεις και τις δύο πλευρές μήπως καταλάβεις κάτι.
Προϋποθέσεις: Υπηρετείς στο στρατό 8 ώρες, Ενασχόληση με τους ινδιάνους 8 ώρες
Ανταμοιβή: 500 πόντοι εμπειρίας
Κείμενο ολοκλήρωσης: Σε ακούω. Πες μου τι έμαθες.
3) Η επαφή με τους Kratchi
Waupee: Ώστε έμαθες ότι έγιναν φασαρίες με τη φυλή των Kratchi. Περίεργο. Οι Kratchi δεν είναι εκδικητικοί. Απλά μερικές φορές παίρνουν το νόμο στα χέρια τους και ξεφορτώνονται τους εγκληματίες που συναντούν στην περιοχή τους. .. Πήγαινε να τους μιλήσεις, θα τους βρεις νότια, κοντά στο χωριό μου. Μην ξεχάσεις να πάρεις ένα δώρο για τον αρχηγό τους.
Προϋποθέσεις: Πήγαινε προς το ινδιάνικο χωριό του Waupee, Εξόπλιση Τεκίλα
Ανταμοιβή: 200$, 100 πόντοι εμπειρίας
Κείμενο ολοκλήρωσης: Δεν μιλάνε για αυτό, ε; Το περίμενα. Δύσκολα εμπιστεύονται κάποιον εκτός της φυλής τους. Πρέπει να τους βοηθήσεις σε κάτι για να σε εμπιστευτούν.
4) Κερδίζοντας την εμπιστοσύνη τους
Waupee: Τι; Είδες ότι δυσκολευόντουσαν να δαμάσουν ένα άλογο; Να λοιπόν τι θα κάνεις. Είσαι καλός σε αυτό. Αν τα καταφέρεις θα σου μιλήσουν για τις φασαρίες που έγιναν. Δείξε τους την καλή σχέση σου με τη φύση.
Προϋποθέσεις: Δαμασμός άγριων αλόγων 10 φορές
Ανταμοιβή: 100$, 100 πόντοι εμπειρίας
Κείμενο ολοκλήρωσης: Αν αυτά που λένε είναι αλήθεια, πέντε ινδιάνοι είναι νεκροί από την επίθεση του στρατού! Είναι τραγωδία! Έτσι εξηγείται η οργή τους. Όμως ο φίλος του σερίφη δεν το ανέφερε αυτό. Γιατί άραγε;
5) Κρίσιμες στιγμές
Σερίφης John Fitsbern: Αποκλείεται! Αν ο στρατός είχε επιτεθεί στους Kratchi ο αξιωματικός που μου μίλησε θα το ήξερε. Άλλωστε, τι λόγο έχει η κυβέρνηση να σπάσει την ειρήνη; Αφού οι ινδιάνοι το πιστεύουν αυτό δεν έχουμε πολύ χρόνο. Σίγουρα θα οργανώνουν αποστολή αντιποίνων. Προσπάθησε να τους ηρεμήσεις.
Προϋποθέσεις: Συμφωνίες ειρήνης 8 ώρες, Εμφάνιση 90 (με μπόνους)
Ανταμοιβή: 100$, 100 πόντοι εμπειρίας
Κείμενο ολοκλήρωσης: Θα προσπαθήσω να μάθω ποιος επιτέθηκε στο χωριό τους. Καθυστέρησέ τους από οτιδήποτε θα οξύνει τη διαμάχη. Ο Waupee θα ξέρει τι να κάνεις.
6) Αντιπερισπασμός
Waupee: Ένας καλός τρόπος να τους απασχολήσεις είναι να τους βοηθήσεις να πιάσουν τον υπόκοσμο της κοντινότερης πόλης. Όπως σου είπα, οι Kratchi συνηθίζουν να απονέμουν δικαιοσύνη όταν δεν το κάνει ο τοπικός σερίφης. Ας τους αποσπάσουμε την προσοχή.
Προϋποθέσεις: Παιγμένες περιπέτειες 10
Ανταμοιβή: 50$, 50 πόντοι εμπειρίας, 20 ομόλογα
Κείμενο ολοκλήρωσης: Φαίνεται ότι τα κατάφερες, αλλά δε θα αποφύγουμε τον πόλεμο αν δεν τους αποδείξουμε ότι ο στρατός δεν είχε ανάμειξη στην επίθεση.
7) Οι έμποροι όπλων
Σερίφης John Fitsbern: Κατάφερα να αποσπάσω τις απαιτούμενες πληροφορίες από έναν άλλο σερίφη. Μία ομάδα εμπόρων όπλων πήρε το εμπόρευμά της και εξαφανίστηκε πρόσφατα. Επίσης, τον κοντινότερο στρατόπεδο ανέφερε κλοπή στρατιωτικών στολών πριν από τρεις μέρες. Μόνο κάποιοι σαν αυτούς θα μπορούσαν να βουτήξουν τις στολές μέσα από ένα στρατόπεδο. Ορίστε η λίστα με τα παλιόμουτρα που πρέπει να ανακρίνεις. Θα σου πουν που κρύφτηκαν οι έμποροι … ελπίζω.
Προϋποθέσεις: Νικημένες μονομαχίες NPC 20
Ανταμοιβή: 50$, 50 πόντοι εμπειρίας
Κείμενο ολοκλήρωσης: Είχα δίκιο λοιπόν! Οι έμποροι προσπαθούν να ξεκινήσουν έναν πόλεμο για να αποκτήσουν πελάτες για τα όπλα τους. Τώρα μπορείς να ξεκαθαρίσεις την κατάσταση.
8) Στο στόμα του λύκου
Σερίφης John Fitsbern: Πήγαινε εκεί που σου είπαν τα καθάρματα που ανέκρινες. Οι έμποροι όπλων κρύβονται στην πόλη φάντασμα. Αλλά σε προειδοποιώ, δε θα είναι εύκολο να τους αντιμετωπίσεις!
Προϋποθέσεις: Νικημένες μονομαχίες (με άλλους παίχτες) 5, Πήγαινε προς Πόλη Φάντασμα
Ανταμοιβή: 1000 πόντοι εμπειρίας
Κείμενο ολοκλήρωσης: Συγχαρητήρια *όνομα παίχτη*! Θα τους κρατήσω μέχρι να εξηγήσεις στους ινδιάνους.
9) Τελευταίες εκρεμμότητες
Waupee: Για να σε πιστέψουν οι ινδιάνοι θα πρέπει να τους πας τους εμπόρους όπλων αυτοπροσώπως. Σιγουρέψου ότι δε θα το σκάσουν κατά τη διάρκεια της διαδρομής.
Προϋποθέσεις: Χειροπέδες 5
Ανταμοιβή: 500 $, 500 πόντοι εμπειρίας
Κείμενο ολοκλήρωσης: Ωραία, είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις. Θα έρθω μαζί σου!
10) Η αξία της ειρήνης
Waupee: Πάμε γρήγορα να λύσουμε αυτή την παρεξήγηση. Θα βάλουμε το αφεντικό των εμπόρων όπλων να ομολογήσει μπροστά στους Kratchi. Σίγουρα θα θελήσουν να τους σκοτώσουν για να εκδικηθούν το θάνατο τον 5 ινδιάνων. Αλλά δεν μπορείς να το επιτρέψεις αυτό. Μετά πρέπει να τους πάμε πίσω στο σερίφη.
Προϋποθέσεις: Πήγαινε προς το ινδιάνικο χωριό του Waupee
Ανταμοιβή: Τίτλος:<<Αντιπολεμικός>>, Το φυλαχτό των Kratchi [νέο αντικείμενο, προτεινόμενα χαρακτηριστικά: προϊόν,+30% ταχύτητα, +50 πόντοι εργασίας, μη εμπορεύσιμο, χωρίς αναβάθμιση, απαιτείται επίπεδο 65]
Κείμενο ολοκλήρωσης: Ο αρχηγός των Kratchi σε ευχαριστεί: <<Χάρη σε εσένα η Άγρια Δύση γλίτωσε μία αιματοχυσία. Έσωσες πολλές ανθρώπινες ζωές. Για να σε ευχαριστήσουμε σου παραχωρούμε το μαγικό φυλαχτό της φυλής μας. Ίσως σου φανεί χρήσιμο. Και τώρα άσε μας να θρηνήσουμε τους δικούς μας. Ουγκ.>>
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3157

Guest
Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής".

Πληροφοριές Αποστολης: Γνωρίστε την ιστορία του πιο γνωστού Απάτσι, του Τζερόνιμο. Πάρτε τις πιο ΠΛΟΥΣΙΕΣ απολαβές από οποιαδήποτε άλλη αποστολή.
Ονομασία Σειράς Αποστολής: Η ιστορία του Τζερόνιμο
Επίπεδο παίχτη: 50

1. Ονομασία: Το κάλεσμα
Δότης: Waupee
Κείμενο: Ουφ <παικτης> ευτυχώς που επισκέφτηκες το μπαρ σημέρα. Μια γυναίκα Απάτσι είναι ετοίμη για γεννήσει και δεν υπάρχει κανείς να βοηθήσει! Μπορείς να πας στο ινδιάνικο χωριό και να κάνεις ότι περνάει από το χέρι σου;
Προυποθέσεις: Πήγαινε στο ινδιάνικο χωριό
Ανταμοιβή: Σουπερμαντολίνη (+200000% ταχύτητα. Διάρκεια 10 λεπτά)
Τελικό κείμενο: Ευχαριστώ, πάντα ήξερα πως έχεις καλή καρδιά!

2. Ονομασία: Η γέννηση
Δότης: Ινδιάνικο Χωριό
Κείμενο: Ευτυχώς που έφτασες έγκαιρα. Η βοήθεια σου είναι πολύτιμη. Αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να φέρεις νερό, βαμβάκι και κάρβουνα; Το μωρό θα γεννήθει όπου και να σε.
Προυποθέσεις: 4 ποτήρι νερό, 4 βαμβάκι, 2 κάρβουνο
Ανταμοιβή: 1 Τσαι του Βουνού (Bonus ενέργειας 100%, Αύξηση κινήτρου δουλείας 20%, αύξηση κινήτρου μονομαχίας 20%), 1 Υγρο ζωής (Bonus πόντων υγείας 75%)
Τελικό κείμενο: Τέλεια!! Το μωράκι γεννήθηκε σωο και αβλαβές χάρη σε σένα. Το μόνο του ελλάτωμα ότι χασμουρίεται συνέχεια για αυτό και το ονόμασαν Γκογιαλέ (αυτός που χασμουρίεται). Όλη η φυλή Απάτσι σου είναι ευγνώμων! Αποδέξου τα λιτά δώρα που σου πρόσφερουν για τον χρόνο σου.

3. Ονομασία: Ο γάμος
Δότης: Waupee
Κείμενο: Θυμάσαι το μωρό που βοήθησες να γεννηθεί, τον Γκογιαλέ; Έχει γίνει ήδη 17 χρονών και πρόκειται να παντρευτεί! Θες να πας στο γάμο του; Θα το εκτιμήσει αφάνταστα αλλά φόρεσε τα καλά σου ρούχα.
Προυποθέσεις: Περίεργο φράκο ή Ρούχα χορεύτριας. Πήγαινε στο ινδιάνικο χωριό.
Ανταμοιβή: Φίλτρο μιας νέας αρχής (Επαναφορά ικανοτήτων και ιδιοτήτων)
Τελικό κείμενο: Γεία σου λευκό πρόσωπο. Σε ευχαριστώ που ήρθες στον γάμο μου. Η παρουσία σου σημαίνει πολλά για μένα. Όπως έκανα εγώ μια νέα αρχή, σου δίνω την ευκαιρία να κάνεις το ίδιο!

4. Ονομασία: Καταστροφή
Δότης: Σερίφης John Fitzburn
Κείμενο: Σου έχω πολύ κακά νέα σήμερα. Μια διμοιρία Μεξικανών επιτέθηκε στην ινδιάνικη κατασκήνωση όταν οι άντρες έλειπαν για κυνήγι. Σκότωσαν όσους βρήκαν μπροστά τους, ακόμη και τις γυναίκες και τα παιδιά. Ολόκληρη η οικογένεια του φίλου σου Γκογιαλέ είναι νεκρή. Προσευχήθου για τις ψυχές τους.
Προυποθέσεις: 3 φορές προσευχή στην εκκλησία
Ανταμοιβή: 1000 εμπειρία
Τελικό κείμενο: Αν και δεν είναι χριστιανοί, ο θεός ας αναπάυσει τις ψυχές τους. Ο φίλος σου όμως είναι εξοργισμένος.

5. Ονομασία: Εκδίκηση
Δότης: Ινδιάνικο χωρίο
Κείμενο: Πρέπει να εκδικηθούμε τους Μεξικάνους του συνταγματάρχη Χοσέ Καράσκο για την σφαγή. Έλα μαζι μου τους διαλύσουμε.
Προυποθέσεις: 1 ωρα διάλυση συμμορίας
Ανταμοιβή: Θήκη με λάφυρα (περιέχει ένα αντικείμενο)
Τελικό κείμενο: Ο Γκογιαλέ κυνηγάει την διμοιρία με ένα μαχαίρι και τους σκοτώνει. Οι Μεξικανοί τρομοκρατημένοι προσεύχονται στον Άγιο Τζερόνιμο για βοήθεια. Έτσι παίρνει το όνομα του ο θρυλικός ινδιάνος.

6. Ονομασία: Οι Αντάρτες
Δότης: Ξέφωτο Πετρών
Κείμενο: Ο αμερικανός στρατός υποχρεώνει τους ινδιάνους να εγκαταλέιψουν τη γη που τους γέννησε. Οι αρχηγοί μας είναι δειλοί και δέκτηκαν. Ο Τζερόνιμο αρνείται και ζει ελέυθερος και κυνηγημένος στα βουνά. Χρειάζεται όμως όπλα.
Προυποθέσεις: 2 ώρες Πώληση Όπλων στους Ινδιάνους
Ανταμοιβή: 2 πόντοι ικανοτήτων σε στήσιμο παγίδων
Τελικό κείμενο: Ευχαριστούμε για την βοήθεια. Δεν έχουμε λεφτά να σε ξεπληρώσουμε αλλά θα σου μάθουμε κάτι που θα σου είναι χρήσιμο για όλη σου τη ζωή. Πως να στήνεις παγίδες!

7. Ονομασία: Η εξάντληση
Δότης: Πόλη Φάντασμα
Κείμενο: Ο στρατός μας κυνηγάει χωρίς σταματημό! Δεν έχουμε ελπιδά, οι αντρές πεθαίνουν ο ένας μετά τον αλλό. Αν δεν παραδωθεί ο Τζερόνιμο θα τους πάρει όλους στο λαιμό του. Παίρνει την σκληρή απόφαση. «Πάρε με στον συνταγματάρχη» σου λεει.
Προυποθέσεις: Μεταφορά κρατουμένων 1 ώρα
Ανταμοιβή: 100 Ομόλογα
Τελικό κείμενο: Παίρνεις την αμοιβή για την προκύρηξη.

8. Ονομασία: Αιχμαλωσία
Δότης: Maya Roalstad
Κείμενο: ‘Ενας πελάτης μου είπε πως ο Τζερόνιμο έγινε διάσημος αιχμάλωτος και πως ο κόσμος εντυπωσιασμένος από το θρύλο του κάνει ουρές για να τον δεί. Θα έρθει σε μια κοντινή πολή αν σε ενδιαφέρει.
Προυποθέσεις: Ταξίδεψε 1000 μίλια
Ανταμοιβή: $10000
Τελικό κείμενο: Τζερόνιμο «Έρχονται τα χλωμά πρόσωπα και μου δίνουν λεφτά για να με αγγίξουν. Με έχουν εξευτελίσει, δεν έπρεπε ποτέ να παραδοθώ»


9. Ονομασία: Ο θάνατος
Δότης: Waupee
Κείμενο: Ηρθαν νέα από μακρύα πως ο Τζερόνιμο πέθανε από πνευμονία. Ήταν 79 χρονών. Τα λευκά πρόσωπα τον χρησιμοποιούσαν σαν αξιοθέατο. Πρέπει να τους εκδικηθέις.
Προυποθέσεις: 1 νίκη σε μονομαχία NPC
Ανταμοιβή: VIP-Μπονους (Συνδιάζει τις επιδράσεις των Premium μπόνους Πρωτάρη, Χαρακτήρα, Αυτοματισμού, Υψηλότερου Εισοδήματος και Ενέργειας)
Τελικό κείμενο: Το σώμα του ινδιανού μας άφησε αλλά ο θρύλος τους θα μείνει για πάντα ζωντανός.

10. Ονομασία: Η γη των Ινδιάνων
Δότης: Waupee
Κείμενο: Με επισκέφτηκε στον ύπνο μου ο Τζερόνιμο. Μου ζήτησε να σου χαρίσω κάτι.
Προυποθέσεις: (τιποτα)
Ανταμοιβή: Σάκκος με σβόλους (παράγει 200 σβόλους κάθε 12 ώρες)
Τελικό κείμενο: Πάρε αυτό το σάκκο για την εκδικησή μου. Είναι η μεγαλύτερη ζημειά που μπορείς να τους κάνεις. Να θυμάσαι πάντα πως η Αμερική ανήκει στους Ινδιανούς.
 

*Darth Vader*

Νέο Μέλος
Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής".

Συγνώμη για οποιαδήποτε ορθογραφικά λάθη

Πληροφοριές Αποστολης: οι ινδιάνοι προκαλούν νέα προβλήματα στην άγρια δύση ήρθε η ώρα να τους σταματήσεις.Mια αποστολή γεμάτη περιπέτεια,κυνηγητό,μονομαχίες και μυστήριο βρίσκετε μπροστά σου.τι λες θα βοηθήσεις;
Ονομασία Σειράς Αποστολής: Η Απαγωγή
Επίπεδο παίχτη: 90

1 Ονομασία: Ένα ήσυχο βράδυ
Δότης: Μaya Roalstad
Κείμενο:Ω, χαίρομαι που σε βλέπω.Έχω μια ιδιαίτερη αποστολή για σένα (όνομα παίχτη).Χθες το βράδυ ακούστηκαν κάτι φωνές από το αγρόκτημα του Wilson και θέλω να πας να το κοιτάξεις αν όλα είναι υπό ελέγχω.Εγώ και η Μάργκαρετ είμαστε πολύ καλές φίλες και ανησυχώ.Πιστεύω να έμαθες πόσο δύσκολο είναι να βρείς έναν έμπιστο φίλο/φίλη μέσα στην άγρια δύση
Συμβουλή:Φαίνεται ότι θα πρέπει να πας μια επίσκεψη μην πας με άδεια χέρια!!
Προυποθέσεις:3 ζεστό γεύμα 3 γαλοπούλες τοποθεσία: Αγρόκτημα των Wilson
Ανταμοιβή: 250 πόντοι εμπειρίας 100$
Τελικό κείμενο:πολύ ευγενικό εκ μέρους να πας ένα μικρό δώρο στον Κύριο Wilson και στην γυναίκα του Μάργκαρετ είμαι σίγουρη πως θα το εκτιμήσουν

2 Ονομασία: Ψάξε ψάξε δεν θα το βρεις
Δότης: : Αγρόκτημα των Wilson
Κείμενο:: φτάνοντας στον αγρόκτημα δεν βρίσκεις κανέναν πάρα μόνο ένα ματωμένο κομμάτι υφάσματος μάλλον θα πρέπει να εξερευνήσεις καλύτερα τον χορό για επιπλέον στοιχεία για να δεις τι έγινε εδώ
Προυποθέσεις:4 ώρες εξερεύνηση
Ανταμοιβή: Πακέτο( [item=733000] ), 200$
Τελικό κείμενο:μπράβο τελικά οι κόποι σου δεν πήγαν χαμένοι…η σκληρή δουλεία απέδωσε καρπούς

3 Ονομασία: Εφημερίδες....εφημερίδες!!
Δότης: Μaya Roalstad
Κείμενο:Χμμμ…κάτι είχα υποψιαστεί πως τρέχει στο αγρόκτημα.Είμαι σίγουρη πως κάτι κρύβεται πίσω από όλη αυτή την ιστορία μάλλον ήρθε η ώρα να δώσουμε λίγο δημοσιότητα στο γεγονός μήπως μας βοηθήσει κανένας να μάθουμε τι πραγματικά τι έγινε εκείνο το βράδυ
Προυποθέσεις:3 ώρες εκτύπωση εφημερίδων και 3 ώρες πώληση εφημερίδων
Ανταμοιβή: 500$ και 400 πόντοι εμπειρίας
Τελικό κείμενο:Μου φαίνετε πως αυτή η δουλεία σου πάει καλύτερα από τις άλλες, βλέπω τις πούλησες σχεδόν όλες ελπίζω να έχουμε γρήγορα κάποια στοιχεία

4 Ονομασία: βοηθός σερίφη
Δότης: Σερίφης John Fitzburn
Κείμενο:Χαίρομαι που σε βλέπω!Η Μaya μου είπε πως έχεις κάτι να μου δώσεις σχετικά για την υπόθεση για το αγρόκτημα. Μου είπε πως βρήκες ένα πακέτο θα ήθελα να το δω μήπως βρω κάτι. Ωστόσο εσύ ψάξε για περισσότερα στοιχεία πιστεύω είμαστε κοντά στην αλήθεια
Προυποθέσεις:πακέτο( [item=733000] ) και 6 Ώρες εγρασία ως αστυνόμος
Ανταμοιβή: 600 πόντοι εμπειρίας και 300$
Τελικό κείμενο:πολύ καλή δουλεία (όνομα παίχτη) πρέπει να είσαι κουρασμένος τι λες για μια κρύα μπύρα στο σαλούν ;

5 Ονομασία: Η σιωπή
Δότης: Μπάρμαν Henry Walker
Κείμενο:Εϊ, (όνομα παίχτη) για έλα εδώ. έχω μια καλή συμβουλή για σένα. έμαθα πως ψάχνεις να βρεις μια λύση για αυτό που έγινε εκείνο το βράδυ στο αγρόκτημα του Wilson. Ως Μπάρμαν ακούω πολλά να λέγονται, κάποιες μαρτυρίες κάποιων στρατιωτών περιέγραφαν σκηνές πρωτόγνωρης αγριότητας...
Συμβουλή: Πρέπει κάπως να τους σπάσουμε την σιωπή για να δούμε τι έγινε εκείνο το βράδυ…
Προυποθέσεις:3 κρούστηκα τουφέκια ακριβείας 3 μουσκέτα ακριβείας
4 ώρες φύλαξη οχυρού
Ανταμοιβή: 1000$ 300 πόντοι εμπειρίας Πίπα(αντικείμενο)( [item=751000] )
Τελικό κείμενο:τελικά τα κατάφερες και έσπασες την σιωπή τους. Σχετικά με το αντικείμενο που σου έδωσαν έχω έναν κάλο φίλο που ίσως μπορεί να μας βοηθήσει να βρούμε σε ποιόν ανήκει

6 Ονομασία: ζωγράφισε το!
Δότης: Waupee
Κείμενο:γεια χαρά (όνομα παίχτη) ο henry μου είπε πως έχεις να μου δώσεις ένα αντικείμενο να αναγνωρίσω το οποίο πολύ πιθανόν ανήκει στον αργηχό τον ινδιάνων και αν μάθει πως το έχουμε μάλλον θα θέλει τα κεφάλια μας. Από ότι φαίνεται θα το ξέχασε στο αγρόκτημα
Προυποθέσεις:15 ώρες αφισοκόλληση
Ανταμοιβή: 1000$ και 500 πόντοι εμπειρίας
Τελικό κείμενο:μπράβο τώρα όλο και κάποιος θα τον έχει δει και αργά η γρήγορα θα μας πει που κρύβεται ο αργηγός τους

7 Ονομασία: μυστήκος πρακτόρας
Δότης: Σερίφης John Fitzburn
Κείμενο:(όνομα παίχτη) ! (όνομα παίχτη) ! ένας μάρτυρας είπε πως αναγνώρισε τον αρχηγό των ινδιάνων και πως είναι κοντά στο ινδιάνικο απόθεμα. Για δες τι έγινε εκεί
Συμβουλή:θα ήταν πολύ καλύτερα να μην σε καταλάβουν οι υπόλοιποι ινδιάνοι γιατί θα έχεις σοβαρούς μπελάδες
Προυποθέσεις:τοποθεσία: κομητεία (εκεί που είναι το ινδιάνικο απόθεμα )Εξόπλιση σετ ινδιάνου,Να μην φόρας όπλα (ούτε μονομαχίας ούτε οχυρού ) και 8 ώρες ενασχόληση με τους ινδιάνους
Ανταμοιβή: 800 πόντοι εμπειρίας και 800 $
Τελικό κείμενο::Πολύ καλή δουλεία ελπίζω να έμαθες κάποια από τα σχέδια τους και τι έχουν κάνει στην Μάργαρετ πρέπει να είμαστε σε ετοιμότητα

8 Ονομασία: Πέρα δώθε
Δότης: Maya Roalstad
Κείμενο:όσο παίρναν οι μέρες τόσο περισσότερο απογοητευμένη είμαι, είσαι η τελευταία μου ελπίδα (όνομα παίχτη) για να βρω την φιλί μου.Ψάξε σε όλα τα πιθανά μέρη που μπορεί να είναι
Προυποθέσεις: εξοπλίσει μεγενθυτικός φακός
τοποθεσία:1) εγκαταλελειμμένη πόλη ερήμου 2)βουνό amahpiya 3)ξέφωτο πετρών 4)βουστάσιο και ολοκλήρωση αποστολής 9
Ανταμοιβή: 5 βρόμες
Τελικό κείμενο:τελικά την βρήκες (όνομα παίχτη).πραγματικά σου είμαι υπόχρεη ελπίζω να μην το καταλάβουν οι ινδιάνοι πως λίπη από το βουνό amahpiya

9 Ονομασία: ο φυγάς
Δότης: ιερός βράχος
Κείμενο:εδώ οι ινδιάνοι κάνουν πολλές ιερές τελετές εδώ έκρυψαν την Μάργκαρετ κανε κάτι για να τους μπερδέψεις ώστε να καθυστερήσουν να καταλάβουν οι ινδιάνοι ότι λείπει η Μάργκαρετ
Προυποθέσεις:10 ώρες Σχεδιασμός τοποθεσίας και 20 Είδη Ιεροτελεστίας
Ανταμοιβή: 500$ 500 πόντοι εμπειρίας
Τελικό κείμενο:πάνε στην Μaya όσο πιο γρήγορα μπορείς,μην κοιτάξεις πίσω σου

10 Ονομασία: Η εκπαίδευση
Δότης: Σερίφης John Fitzburn
Κείμενο:έλα δω να σου πω.Έμαθα πως φυγάδεψες την Μάργκαρετ πολύ καλή δουλειά (όνομα παίχτη).Αργά η γρήγορα οι ινδιάνοι θα αντιληφθούν ότι η Μάργκαρετ δεν είναι εκεί και θα θελήσουν να πάρουν εκδίκηση που θα έχει καταστρεπτικές συνέπειες για την άγρια δύση.Θα πρέπει να οργανωθούμε!
Προυποθέσεις:συμμετοχή σε 3 μάχες οχυρού και σε 6 περιπέτειες
Ανταμοιβή: 3000 πόντοι εμπειρίας και 3000 $
Τελικό κείμενο:τώρα πιστεύω είσαι έτοιμος σε μια πιθανή εξέγερση των ινδιάνων ώστε να τους αντιμετωπίσουμε με επιτυχία

11 Ονομασία: Διαπραγματεύσεις ή κάτι άλλο..
Δότης: Waupee
Κείμενο: καλώς τον/την (όνομα παίχτη) όλοι οι ινδιάνοι μιλάνε για εσένα τώρα πια σίγουρα δεν θα ήθελες να πετύχεις κανέναν τους στον δρόμο σου.Ο αργηγός τους Μistawasis θέλει να βρεθείτε ώστε να μιλήσετε μου ακούστηκε λίγο νευριασμένος για το κάλο σου βρες τον και καντού και ένα μικρό δωράκι
Προυποθέσεις::τοποθεσία:ινδιάνικο απόθεμα,25 φτερά αετού και ολοκλήρωση αποστολής 12
Ανταμοιβή: 2000 πόντοι εμπειρίας
Τελικό κείμενο:για έλα εδώ (όνομα παίχτη) ο jack knife μου είπε πως του χάρισες την ζωή,αυτή η πράξη σου μου δείχνει πως είσαι ένας καλός άνθρωπος.Μπόρεσες και νίκησες με τα κόλπα σου σχεδόν όλοι την φίλη μου .Είσαι ένας άξιος cowboy

12 Ονομασία: Η μονομαχία
Δότης: Πόλη φάντασμα
Κείμενο: να τος-τη ο/η ξακουστός-ξακουστή(όνομα παίχτη) που ακούγονται τόσα πολλά για το όνομα σου.Αν δεν το έχεις καταλάβει έχεις μπλέξει πολύ άσχημα για να δω πως θα γλιτώσεις και από εμένα
Συμβουλή:πρόσεχε!! είναι ο καλύτερος ινδιάνος μονομάχος
Προυποθέσεις:: νίκησε σε μονομαχία τον jack knife
Ανταμοιβή: πέτρα γυαλίσματος(3) και κόκκινο χρώμα (3)
Τελικό κείμενο:Τελικά είσαι πιο κάλος από ότι φαίνεσε.Άφησε με να ζήσω και θα πω στον Mistawasis τα καλύτερα για εσένα

13 Ονομασία: Το αστέρι του Σερίφη
Δότης: Σερίφης John Fitzburn
Κείμενο: καλησπέρα (όνομα παίχτη) έκανες πολύ καλή δουλεία και οι ινδιάνοι υποχώρησαν σίγουρα μας γλίτωσες από μεγάλο κακό.Για την πολύτιμη βοήθεια σου θα ήθελα να σου κάνω ένα δώρο που σε έχω δίπλα σε όλες τις δύσκολες στιγμές.
Προυποθέσεις: εξόπλιση αστέρι σερίφη
Ανταμοιβή: πολύ μεγάλο μαγικό φίλτρο(3)
Τελικό κείμενο:Σε ευχαριστώ για όλα είσαι αντάξιος βοηθός μου.Το φίλτρο χρησιμοποίησε το σωστά και μην ξεχνάς είμαστε στην άγρια δύση με πόλους εχθρούς

14 Ονομασία: Σωματοφύλακας
Δότης: Wappe
Κείμενο:έμαθα τα επιτεύγματα σου και είπα μήπως μπορείς να μου κάνεις μια ακόμη χάρη.Με βλέπεις είμαι ο μονός ινδιάνος στην πόλη και τώρα με αυτά που έγιναν απόχτησα πόλους εχθρούς και θα ήθελα προστασία
Προυποθέσεις: 8 ώρες εργασία ως σωματοφύλακας
Ανταμοιβή: Δυο χρυσά πέταλα (2)
Τελικό κείμενο: όποτε σε χρειαστώ φόρεσε τα και έλα να με βρεις.Ελπίζω να σε ξαναδώ σύντομα

15 Ονομασία: τέλος καλά όλοι καλά
Δότης: Maya Roalstad
Κείμενο:Γεια χαρά (όνομα παίχτη) πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρης εσένα.Σου είμαι υπόχρεη.Η Μάργκαρετ μου έδωσε αυτήν την Ονειροπαγίδα την πείρε από έναν ινδιάνο όταν την είχαν αιχμάλωτη και μου είπε να σου την δώσω
Προυποθέσεις: ---
Ανταμοιβή: ονειροπαγίδα (νέο αντικείμενο) με δυνατότητα δημοπρασίας,προϊόν +5 όλες οι ικανότητες
Τελικό κείμενο:Καλή συνέχεια στην άγρια δύση (όνομα παίχτη) ελπίζω το νέο σου αντικείμενο να σε βοηθήσει να πετύχεις όλους τους στόχους σου και τις προσδοκίες σου
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser6257

Guest
Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής"

Ονομασία αποστολής:Κάλλιο να σου βγει το μάτι παρα το όνομα.

Εισαγωγή
Γίος Καθιστού Τάυρου:Μπαμπά γιατί εμείς οι ινδιάνοι έχουμε αυτά τα παράξενα ονόματα;
Καθιστού Τάυρος:Γιατί όταν γεννιόμαστε συμβαίνουν διάφορες συμπτώσεις,εγώ ονομάστηκα έτσι γιατί όταν γεννήθηκα,καθόταν 1 τάυρος κοντά.Κατάλαβες Τρύπια Καπότα;
Tρ. Καπ.:Δεν μου αρέσει αυτό το όνομα όμως και κάτι πρέπει να κάνω.
Καθ.Ταυ.:Πρέπει να βρεις το χλωμό πρόσωπο που μου πούλησε αυτούς τους σκούφους.
Tρ. Καπ.:(όνομα παίκτη) θα με βοηθήσεις να τον βρω;

1)Αποστολή.

Προυποθέσεις:6 ώρες πλανόδιο έμπορο.
Ανταμοιβή:2 πόντους ιδιοτήτων.

Tρ. Καπ.:Για την ώρα τζίφος,δεν κάναμε τίποτα.
Ονομα παίκτη:Καλύτερα να ρωτήσουμε τον Waupee,;ίσως να έχει ακούσει κάτι.
Ανταμοιβή:2 πόντους ικανοτήτων.

Waupee:Ναι,την θυμάμε αυτήν την ιστορία και ο μόνος που μπορεί να σε βοηθήσει ειναι η Maya,αλλά χθες την απήγαγε ο Βράχος Που Κυλάει Και Πέφτει Στο Νερό.
Tρ. Καπ.:Ο Σπλάτς;
Waupee:Nαι και την πήγε στο ιερό βράχο.
Ανταμοιβή:2 πόντους ικανοτήτων.

Ονομ. παικ.:Nα η Maya,τι έγινε και περπατάει μόνη της;
Maya:Ευτυχώς που με βρήκατε γιατί είμαι κουρασμένη.
Tρ. Καπ.:Τι έγινε;
Maya:Eκεί που καλπάζαμε και εγώ κρατιόμουν απο το μπροστινό χερούλι της σέλας,αυτός κάθε 2 λεπτά φώναζε ααααααουτς,ώσπου με παράτησε.
Tρ. Καπ.:Σέλα;Ποία σέλα,οι ινδιάνοι δεν βάζουν σέλα.Τέλος πάντον σε έψαχνα για να σε ρωτήσω για τον πλανόδιο έμπορο που είχε επισκεφτεί το χωρίο μου πριν 17 χρόνια.
Maya:Α,ναι.Τον σκότωσε ο Τελευταίος Των Μοικανών γιατί είχε πουλήσει δηλητίριο αντί για αντιβίωση στην φυλή του.
Ανταμοιβή:2 πόντους ιδιοτήτων.


mistegniotis K1
 

DeletedUser

Guest
Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής"

Πληροφορίες Αποστολής: Περιπέτεια στην άγρια δύση, ο καουμπόι και η παρέα του εξολοθρεύουν τους ληστές από την περιοχή τους.

Ονομασία Σειράς Αποστολής: Η καταδίωξη
Επίπεδο παίχτη: 80

1) Ανησυχίες
Δότης: Σερίφης
Κείμενο αποστολής: Καλησπέρα [όνομα παίκτη]. Αυτοί οι καινούριοι ληστές το τελευταίο διάστημα έχουν γίνει ανεξέλεγκτοι. Κλέβουν τους περιπλανώμενους εμπόρους, αποίκους και έχουν φτάσει σε σημείο να απειλήσουν την Central bank. Ο κόσμος απαιτεί δικαιοσύνη. Έχουν ήδη επικηρυχθεί με ένα σημαντικό χρηματικό ποσό. Θα με βοηθήσεις να βρεθούμε στα ίχνη τους;
Προϋποθέσεις: κυνηγός επικηρυγμένων: 4 ώρες
Ανταμοιβή: 2000 εμπειρία, 1000$
Τελικό κείμενο: Ευχαριστώ [όνομα παίκτη]. Χωρίς εσένα δεν θα ξέραμε προς τα που κατευθύνονται. Αύριο αναχωρούμε για το βουνό.

2) Αναπάντεχη βοήθεια
Δότης: Waupee
Κείμενο αποστολής: Κάθισε [όνομα παίκτη] θα ήθελες ένα ποτό; Α ναι ξέχασα, δεν πίνεις. Έμαθα πως προσπαθείς να πιάσεις τους ληστές που λεηλατούν την περιοχή μας. Θα μπορούσα να σε βοηθήσω μαζί με τους άλλους ινδιάνους της φυλής μου. Ξέρεις.. έχουμε και εμείς προβλήματα μαζί τους. Ένα μενταγιόν θα ήταν ότι πρέπει για να τους υποδεχτείς. Προϋποθέσεις: Ενασχόληση με τους ινδιάνους: 3 ώρες, εξοπλισμός: 1 χρυσό ινδιάνικο μενταγιόν
Ανταμοιβή: 1000 εμπειρία
Τελικό κείμενο: Είσαι πλέον επάξιο μέλος της παρέας μας και συμπολεμιστής μας. Για ότι θέλεις εμείς είμαστε εδώ.

3) Προμήθειες
Δότης: Henry

Κείμενο αποστολής: Θα κάνεις αυτό το ταξίδι με τους ινδιάνους και τον σερίφη τελικά; Σίγουρα θα χρειάζεστε τις κατάλληλες προμήθειες. Εσείς οι 2 δεν είστε μαθημένοι εκεί έξω.
Προϋποθέσεις: Μάζεμα πατάτας (15x), Μάζεμα ντομάτας (10x), καλλιέργεια χωραφιών: 1 ώρα
Ανταμοιβή: 4 ποτήρι νερό, 2000$
Τελικό κείμενο: Πλέον είστε έτοιμοι. Να προσέχετε τον καιρό αλλά κυρίως τους ληστές!

4) Η περιπέτεια ξεκινά
Δότης: Βουνό Amahpiya
Κείμενο αποστολής:
Φτάσαμε [όνομα παίκτη]. Καιρός να βρεθούμε στα νέα ίχνη των ληστών. Είναι σχεδόν σίγουρο πως βρίσκονται εδώ, δεν έχουν που αλλού να πάνε. Ας εξερευνήσουμε την περιοχή, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να βρεις.
Προϋποθέσεις: Εξερεύνηση: 5 ώρες
Ανταμοιβή: 1500 εμπειρία
Τελικό κείμενο: Τους πετύχαμε! Να εκεί στα μεταλλεία. Τελικά είναι περισσότεροι από όσους νομίζαμε. Αύριο θα έρθουν οι ενισχύσεις και θα ξεκινήσει η επιχείρηση.

5) Στα μεταλλεία
Δότης: Βουνό Amahpiya
Κείμενο αποστολής:
Ξύπνα [όνομα παίκτη]. Οι ληστές φεύγουν! Ήξεραν ότι θα ερχόμασταν και τώρα κατευθύνονται προς την πεδιάδα όπου εκεί είναι αρκετά δύσκολο να τους πιάσουμε. Πρέπει οπωσδήποτε να μάθουμε τι σκαρώνουν. Πάμε στα μεταλλεία να δούμε μήπως άφησαν κάτι πίσω και μετά φεύγουμε από εδώ ακολουθώντας το ποτάμι. Επί την ευκαιρία, πείνασα. Ας πιάσουμε κάποιο ψάρι για να φάμε.
Προϋποθέσεις: Αναζήτηση ημιπολύτιμων λίθων: 2 ώρες, ψάρεμα ποταμιού: 2 ώρες
Ανταμοιβή: 3000$
Τελικό κείμενο: Ήταν μια αποτυχία τελικά. Οι ληστές χάθηκαν. Πρέπει να γυρίσουμε πίσω και να καταστρώσουμε ένα καλό σχέδιο με τους ινδιάνους, θα είναι σίγουρα πρόθυμοι να μας βοηθήσουν.

6) Στο ινδιάνικο χωριό
Δότης: Ινδιάνικο απόθεμα
Κείμενο αποστολής:
Αρχηγός ινδιάνων: Καλησπέρα φίλοι μου, ελάτε να σας γνωρίσω στα αδέλφια μου και μετά θα κοιμηθούμε. Αύριο έχουμε δύσκολη μέρα, θα πρέπει να καταστρώσουμε το καλύτερο σχέδιο.
Προϋποθέσεις: Ύπνος στο ξενοδοχείο: 8 ώρες
Ανταμοιβή: 500 εμπειρία.
Τελικό κείμενο: Υπέροχα. Μετά από μια περιπετειώδης ημέρα αυτό ήταν ότι πρέπει.

7) Η είδηση
Δότης: Σερίφης
Κείμενο αποστολής:
Έλα γρήγορα. Πριν λίγο πληροφορήθηκα ότι οι ληστές χτύπησαν ξανά, αυτή την φορά στην πόλη δίπλα στο μεγάλο δάσος. Θα ξεκινήσουμε μαζί με τους ινδιάνους και θα τους στήσουμε μια καλή ενέδρα.
Προϋποθέσεις: Ενέδρα: 5 ώρες
Ανταμοιβή: 3000 εμπειρία
Τελικό κείμενο: Ας ελπίσουμε ότι θα πετύχει.

8) Η ενέδρα
Δότης: Λιβάδι στο δάσος
Κείμενο αποστολής:
Νάτοι! Είναι αρκετοί αλλά θα τα καταφέρουμε. Μερικοί ινδιάνοι θα πάνε από την άλλη πλευρά για να τους περικυκλώσουμε. Αυτό που θέλω από εσένα [όνομα παίκτη] είναι να έχεις τα μάτια σου δεκατέσσερα. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να κάνουν.
Προϋποθέσεις: -
Ανταμοιβή: 500 εμπειρία
Τελικό κείμενο: Υπομονή...

9) Το σκάνε
Δότης: Σερίφης
Κείμενο αποστολής:
Οι ληστές το σκάνε. Η ενέδρα ακυρώνεται και ξεκινάμε τώρα την καταδίωξη. Δεν πρέπει να τους ξανά χάσουμε. Ο αρχηγός θα δυσαρεστηθεί πολύ και ο κόσμος θα εξαγριωθεί.
Προϋποθέσεις: Κυνήγι ληστών: 5 ώρες
Ανταμοιβή: 2000 εμπειρία, 1500$
Τελικό κείμενο: Κατευθύνονται προς το οχυρό mercer και μάλλον θα κρυφτούν πίσω από τα ψηλά τείχη. Θα φωνάξω ενισχύσεις. Εσύ πήγαινε με τους ινδιάνους και ετοιμάστε τα όπλα σας. Έχουμε πόλεμο!

10) Η μεγάλη προετοιμασία
Δότης: Οχυρό mercer
Κείμενο αποστολής:
Waupee: [όνομα παίκτη], αυτή η μάχη δεν θα είναι μόνο για την νίκη, αλλά κυρίως για την ανάκτηση της περιοχής και της ηθικής μας υπερηφάνειας. Οι ληστές είναι αδίστακτα άτομα και όταν τους αφήνεις μόνους τους μπορούν να βλάψουν ολόκληρες πόλεις.
Προϋποθέσεις: Εμπόριο όπλων με ινδιάνους: 6 ώρες
Ανταμοιβή: 3000$
Τελικό κείμενο: Αύριο θα έρθουν ο σερίφης με τους δικούς του. Θα φέρουν πολλούς και γενναίους πολεμιστές για να πάρουμε πίσω το οχυρό.

11) Ο μύθος
Δότης: Waupee
Κείμενο αποστολής:
Για να ξεκινήσεις μια επίθεση πρέπει να ξεθάψεις το μυθικό τσεκούρι που βρίσκεται στην κορυφή εκείνου του λόφου. Μόνο όποιος καταφέρει να κάνει αυτό είναι άξιος για να επιτεθεί.
Προϋποθέσεις: 5000$
Ανταμοιβή: 2000 εμπειρία
Τελικό κείμενο: Αύριο τέτοια ώρα θα αρχίσει η μάχη. Πρέπει να τηρούμε τους κανόνες του πολέμου. Μέχρι τότε, θα φωνάξουμε τους πιο γενναίους άνδρες μας από όλη την πολιτεία.

12) Σφαίρες
Δότης: Σερίφης
Κείμενο αποστολής:
Θα χρειαστούμε αρκετές σφαίρες [όνομα παίκτη]. Η μάχη θα είναι μεγάλη και δεν είναι σίγουρο πως όσοι θα έρθουν θα έχουν αρκετές δικές τους σφαίρες. Πρέπει να μαζέψεις μερικές.
Προϋποθέσεις: φύλαξη ταχυδρομικής άμαξας: 4 ώρες, 20 σφαίρες
Ανταμοιβή: 2000$
Τελικό κείμενο: Ωραία, τώρα ξέρουμε πως δεν θα ξεμείνουμε σε καμία περίπτωση

13) Η μάχη
Δότης: οχυρό mercer
Κείμενο αποστολής:
Άντρες, είμαστε εδώ για να πάρουμε πίσω το οχυρό από τους ληστές. Έχουν πάνω από 80 άτομα και εμείς είμαστε λίγο περισσότεροι. Και αυτό επειδή φώναξαν και άλλους ληστές στον κοινό τους αγώνα εναντίων μας. Με το σύνθημα μου θα ξεκινήσουμε και όλοι σας θα πρέπει να ακούτε τις διαταγές.
Προϋποθέσεις: Εξοπλισμός: γεμιστήρας ακριβείας
Ανταμοιβή: 4500 εμπειρία
Τελικό κείμενο: Αυτή η μάχη θα μείνει στην ιστορία ως η τελική πτώση των ληστών και η ημέρα μιας νέας αρχής για την ειρήνη αυτού του τόπου. Ας γυρίσουμε πίσω, είμαστε εξαντλημένοι.

14) Σε γνώριμο έδαφος
Δότης: Waupee
Κείμενο αποστολής:
Καλημέρα [όνομα παίκτη]. Ο θρίαμβος μας διαδόθηκε μέχρι τα πέρατα της δύσης. Συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά που έκανες. Θα ήθελα να σου δώσω ένα ιδιαίτερο αντικείμενο το οποίο θα φέρει την εύνοια των πνευμάτων επάνω σου, κάθε φορά που το φοράς. Θα πρέπει όμως πρώτα να μου φέρεις μερικά εργαλεία για να επισκευάσω την σκηνή μου.
Προϋποθέσεις: 1 εργαλειοθήκη
Ανταμοιβή: 4000 εμπειρία, 1 φυλακτό (προϊόν, μπόνους: 5 σθένος, 5 ανθεκτικότητα, 5 πόντους υγείας, 5 ηγεσία)
Τελικό κείμενο: Εις το επανιδείν, [όνομα παίκτη].
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3527

Guest
Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής

Έχω διαβάσει και συμφωνώ με τους Όρους & Προϋποθέσεις του "Διαγωνισμού Ινδιάνικης Αποστολής".




Πληροφορίες Αποστολής: Η ηρεμία στην άγρια δύση φαίνεται να διαταράσεται, καθως οι φυλές των ινδιάνων βρίσκονται σε αναβρασμό. Ο Waupee ίσως είναι ο μόνος που ξέρει τι ακριβώς συμβαίνει και να σε κατευθυνει στους αρχηγούς των φυλών. Τα σήματα καπνού λένε μόνο μία λέξη εκατέρωθεν... ΠΟΛΕΜΟΣ
Ονομασία σειράς αποστολής : ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΠΝΟΥ
Επίπεδο παίχτη : 125

Αρίθμηση και Ονομασία: 1. Εμπιστοσύνη
Δότης: Waupee
Κείμενο αποστολής: Γεια σου {όνομα παίχτη}! Τι; Αν γνωρίζω κάτι για διαμάχη μεταξύ των φυλών; Δεν μπορώ να σε εμπιστευτώ! Ίσως αν μου έφερνες λιγο ποτό να τα πούμε να λυθεί η γλώσσα μου. Α έχω και καιρό να καπνήσω πούρα φέρε μερικά να το συζητήσουμε.
Προϋποθέσεις: 2 ώρες ενασχόληση με τους ινδιανους, 2 ώρες μεταφορά αλκοόλ, 8 ρούμια 4 πούρα
Ανταμοιβή: 1200 xp
Τελικό κείμενο: Μπράβο {‘όνομα παίχτη} !!! κάτσε να τα πιούμε παρέα. Κάτσε να σου πω τι ακριβώς συμβαίνει...

Αρίθμηση και Ονομασία: 2. Συννεφα πολέμου
Δότης: Waupee
Κείμενο αποστολής: Γεια σου {όνομα παίχτη}! Τα σήματα καπνου που διακρίνω είναι άσχημα .... ΠΟΛΕΜΟΣ .. θα σου πω ότι γνωρίζω Ο Ινδιάνος Muscogee και η φυλή του έχουν βάλει τις πολεμικές τους ενδυμασίες. Ισχυρίζονται ότι η φυλή του αρχηγού Mistawasis κάτι τους έκλεψε!!! Αυτά γνωρίζω { όνομα πάιχτη}, το θέμα είναι πως θα τους πλησιάσεις για να σου μιλήσουν. Ίσως ο Tecumseh ξέρει κάτι (μην φοράς όπλα όταν πας γιατί δεν είναι όσοφιλόξενος φαίνεται) .
Προϋποθέσεις: Συναντησε τον Tecumseh με όπλο μονομαχίας γροθιά
Ανταμοιβή: 700 xp
Τελικό κείμενο: Αν δεν μπορεί να σε βοηθήσει αυτός φοβάμαι για τα χειρότερα!!!!



Αρίθμηση και Ονομασία: 3. Η Τελετουργία
Δότης: Tecumseh
Κείμενο αποστολής: O Waupee με ενημέρωσε για τον ερχομό σου {όνομα παίχτη}. Είναι θλιβερό αυτό που συμβαίνει όταν τα χλωμά πρόσωπα δεν επιτήθεντε σε Ινδιάνους να σφαζόμαστε μεταξύ μας. Πριν σου πώ όμως αυτά που θέλεις να μάθεις πρέπει να μιλήσω με τα αρχαία πνευματα, αλλά χρειάζομαι κάποια πραγματάκια για να τα καλέσω, θα με βοηθήσεις? τα αυγά σαυρας θα τα βρω εγω.
Προϋποθέσεις: 5 Είδη ιεροτελεστίας 2 δέρμα κροκόδειλου, 3 δέρμα πούμα και 4 δέρμα φιδιού
Ανταμοιβή: 1400 xp
Τελικό κείμενο: Άψογα {όνομα παίχτη}!!!!! Τώρα ήρθε η ώρα να μάθουμε τι ακριβώς συμβαίνει!!! Η συνταγ’η μυρίζει λίγο αλλά θα το αντέξουμε

Αρίθμηση και Ονομασία: 4. Το Συμβαν
Δότης: Tecumseh
Κείμενο αποστολής: Σκούρα τα πράγματα {όνομα παίχτη}. Ο Ινδιάνος Muscogee ισχυρίζεται ότι ο Mistawasis έκλεψε τον χρυσό των ασδέκων που είχε και ο Mistawasis ότι ο Ινδιάνος Muscogee τα ιερα χρυσά αγαλματίδια της φυλής. Πήγαινε και βρες τους γιατί αισθάνομαι ότι έχει βάλει το χέρι του κάποιο χλωμό πρόσωπο για να μας διχάσει. Ο Mistawasis είναι πιο συζητήσημος πήγαινε πρώτα εκεί
Προϋποθέσεις:Πήγαινε στον Mistawasis
Ανταμοιβή: 500 xp
Τελικό κείμενο: Να σε έχει καλά το πνεύμα του μεγάλου Μανιτού


Αρίθμηση και Ονομασία: 5. Η μια πλευρά της ιστορίας
Δότης: Mistawasis
Κείμενο αποστολής: Το πνεύμα του ποταμού με ενημέρωσε για τον ερχομό σου {όνομα παιχτη}. Ο πολεμικός Πέλεκυς του μενώμενου Ταυρου έχει ξεθαυτεί. Μόνο αν επιστραφούν τα χρυσά αγαλματίδια θα θαφτεί ξανά!! Δεν έχουμε στην κατοχή μας καθόλου χρυσό αζδέκων!!
Προϋποθέσεις:τίποτα
Ανταμοιβή: 200 xp
Τελικό κείμενο: Θα περιμένω νέα σου πριν το νέο φεγγάρι


Αρίθμηση και Ονομασία: 6. Η άλλη πλευρά της ιστορίας
Δότης: Ινδιάνος Muscogee
Κείμενο αποστολής: Καλησπέρα {όνομα παίχτη} . Πώς ξέρω το όνομα σου? Η σκια του Φιδιου σε είδε να πηγαίνεις στον Mistawasis . Ελπίζω να φέρνεις πίσω τον χρυσό μας!! Τι ? Όχι?? Τότε ο πέλεκυς του αρχηγού Gall θα μείνει ξεθαμένος. Δεν θα μας κατηγορούν για κλοπή οι κλέφτες!!!
Προϋποθέσεις:τίποτα
Ανταμοιβή: 200 xp
Τελικό κείμενο: Θα μιλήσουν τα τόξα και τα tomahawk πλέον

Αρίθμηση και Ονομασία: 7. Νυχτες στο σαλουν
Δότης: Waupee
Κείμενο αποστολής: Ευτυχώς σε βρήκα {όνομα παιχτη}. Ξρυφάκουσα χτες τον σερίφη να λέει ότι έκανε πλάτες σε κάτι ληστές και για πολύ χρυσό! Ισως αν του μιλήσεις με λίγο ποτό να λυθεί η γλώσσα του.
Προϋποθέσεις:μιλησε στον σερίφη John Fitzburn.
Ανταμοιβή: 200 xp
Τελικό κείμενο: Πρέπει να κινηθούμε γρήγορα να προλάβουμε τα χειρότερα!


Αρίθμηση και Ονομασία: 8. Το νερό της αλήθειας
Δότης: σερίφης John Fitzburn
Κείμενο αποστολής: Χικ η πιο εύκολη δουλειά στην ζωή μου ! Με ένα σμπάρο 2 τριγωνια ΧΙΚ και πλουτίζω και θα απαλαχτώ απο μια ίσως και δύο φυλές ινδιάνων.
Προϋποθέσεις:να έχεις 10 τεκίλες και 5 βότκες στα αποθέματα σου ( χάνονται μετα την ολοκληρωση της αποστολής).
Ανταμοιβή: 500 xp
Τελικό κείμενο: Ο χρυσός έιναι κρυμμένος σε ένα κρησφήγετο ληστων δυτικά??? Ανατολικά??? Χικ δεν θυμάμαι, ωραία τεκίλα χικ!


Αρίθμηση και Ονομασία: 9. Η ώρα της αλήθειας
Δότης: κρησφήγετο ληστων
Κείμενο αποστολής: Ληστής : Αλτ ποίος είσαι εσύ? Τι ?? Ήρθες να πάρεις πίσω τον χρυσό?? Που το έμαθες ότι τον έχουμε εδώ,ο μέθυσος ο σεριφης θα στα είπε όλα... Δεν πειράζει. Δεν πρόκειτε ποτέ να περάσεις απο εμένα και την παρέα μου.
Προϋποθέσεις:νίκησε ληστης ( npc ) και κάνε και 5 νίκες σε npc χαρακτήρες
Ανταμοιβή: 1000 xp 5000$ σεντούκι με χρυσό ασδέκων (προιόν ) σεντούκι με χρυσά αγαλματίδια ( προιον)
Τελικό κείμενο: Και το είπα εγώ να μείνουμε στις ληστίες τρένου.....


Αρίθμηση και Ονομασία: 10. Στο παρά πέντε
Δότης: Waupee
Κείμενο αποστολής: Το ήξερα! Μπράβο {όνομα παίχτη} τώρα πρέπει γρήγορα να επιστρέψεις τον χρυσό εκεί που ανήκει Γρήγορα πριν να είναι αργά.
Προϋποθέσεις:ολοκλήρωση αποστολής { επστροφή θησαυρού 1 , } {επιστροφή θησαυρού 2}
Ανταμοιβή: 500 xp
Τελικό κείμενο: έφερες την ειρήνη ξανα θα σου είμαστε ευγνώμες μια ζωη !



Αρίθμηση και Ονομασία: 11. επστροφή θησαυρού 1
Δότης: Mistawasis
Κείμενο αποστολής: Τιί είναι αυτό που κρατάς!!!! Ώστε φοβήθηκαν και το επέστρεψαν? ΠΩΣ Χλωμά πρόσωπα το είχαν κλέψει? Πως μπορώ άραγε να στο ξεπληρώσω???
Προϋποθέσεις:εξώπληση σεντούκι με χρυσά αγαλματίδια (χάνετε μετά την ολοκλήρωση της αποστολής)
Ανταμοιβή: 1500 xp
Τελικό κείμενο: μας γλίτωσες από έναν ανούσιο πόλεμο {όνομα παιχτη} Ενημέρωσε και τον Ινδιάνος Muscogee και πες του ότι θάβω τον πολεμικό Πέλεκυ του μενώμενου Ταυρου.


Αρίθμηση και Ονομασία: 12. επστροφή θησαυρού 2
Δότης: Ινδιάνος Muscogee
Κείμενο αποστολής: Ώστε ο Mistawasis φοβήθηκε και επέστρεψε τον χρυσο ΧΑΧΑΧΑΧΑ. ΤΙΙΙΙ μα το πνεύμα του τρεχάμενου ποταμού !! Έπρεπε να το φανταστώ ότι χλωμά πρόσωπα ήταν πίσω από όλα αυτα!!! Σε ευχαριστώ θα είσαι για πάντα ευπρόσδεκτος στην φυλή μας
Προϋποθέσεις:εξώπληση σεντούκι χρυσό ασδέκων (χάνετε μετά την ολοκλήρωση της αποστολής)
Ανταμοιβή: 1500 xp
Τελικό κείμενο: Πες στον Mistawasis οτι ο πέλεκυς του αρχηγού Gall δεν διψάει πλέον για αίμα .






Αρίθμηση και Ονομασία: 13. Ευγνωμοσύνη
Δότης: Waupee
Κείμενο αποστολής: ο Ειρηνικός άνεμος φυσάει και πάλι στα μέρη μας. Ίσως τελικά να είσαι ο εκλεκτός για να μιλήσει με τα πνεύματα και να πάρει τον μυθικό θησαυρό
Προϋποθέσεις:τίποτα
Ανταμοιβή: 1000 xp
Τελικό κείμενο: πήγαινε στον ιερό βράχο και αν είσαι ο πραγματικός εκλεκτός τα πνεύματα θα σε ανταμείψουν

Αρίθμηση και Ονομασία: 14. Αρχαια πνευματα
Δότης: ιερός βράχος
Κείμενο αποστολής: (πνευματα) μέγα ειρηνοποιέ ο μέγας μανιτού ειναι ευχαριστημένος με εσένα . Μόνο ένας πραγματικός ινδιάνος μπορεί να κάνει ότι έκανες !!! Τα πνεύματα του Νερού Αέρα Φωτιάς ΓΗΣ σε ευχαριστούν
Προϋποθέσεις:εξόπληση με το σετ ινδιάνου (χρυσο ινδιανικο μενταγιον, μοκασινια, ινδιανικο καπέλο με φτερά, ινδιάνικος ρουχισμός, ινδιάνικο τόξο, mustang, καφέ ινδιάνικο παντελόνι, ινδιάνικη ζώνη) και να έχεις στα αποθέματα σου 5 πίπες (οι 5 πίπες χάνονται μετά την ολοκλήρση της αποστολής)
Ανταμοιβή: Τίτλος ειρηνοποιός Ινδιάνων, πίπα ειρήνης ινιδιάνων ( προιον, κομμάτι από σετ ινδιάνου 0.04 δύναμη 0.04 κινητικότητα 0.02 χαρισματικότητα 0,02 επιδεξιότητα ανα επίπεδο
Τελικό κείμενο: Ξέρουμε ότι όποτε χρειαστεί θα επέμβεις και θα φέρνεις ειρήνη στις φυλές των ινδιάνων
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή