Συζήτηση/Feedback Συζήτηση για την Χειμερινή Εκδήλωση 2023

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Πλέον φαίνεται να είναι αρκετά πιο εύκολο να τα μαζέψεις. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ή αν απλώς ανέβασαν λιγάκι το ποσοστό εύρεσης στα μουλωχτά! :D
 

MyTurn21

Μέλος
Πλέον φαίνεται να είναι αρκετά πιο εύκολο να τα μαζέψεις. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ή αν απλώς ανέβασαν λιγάκι το ποσοστό εύρεσης στα μουλωχτά! :D
Το ελπίζω.. εγώ το τελείωσα οπότε θα φανεί στο επόμενο αλλά μιλώντας με άτομα και στο σαλούν οι περισσότεροι δώσαμε περίπου 2000 ενέργεια πάνω κάτω για να πέσουν τα 100. 2 μέρες με 15 σεκ και γεμίσματα

Το χειρότερο με αυτό είναι ότι η διαδικασία είναι τελείως ανούσια. Η αποστολή που έχει τελειώνει πολύ γρήγορα και μετά απλά πρέπει να είσαι πάνω απο το παιχνίδι για ώρες για να πατάς τα 15 σεκ κάθε λεπτό είναι κουραστικό και δε προσφέρει απολύτως τίποτα. Ακόμα και απο τα κλαδάκια τα drops ειναι κακά με εξαίρεση τα φίλτρα και 1-2 ακόμα που έχουν μία αξία με το μικρότερο ποσοστό βέβαια με αποτέλεσμα να μη πέφτουν και ποτέ.

Ας το κάνουν πιο εύκολο ή ας βάλουν ένα φίλτρο 5-10% στην αποστολή για να παίρνεις πίσω το χρόνο και το xp που έχασες με όλη τη διαδικασία. Καταντάει αστείο κάθε φορά να λέμε τα αυτονόητα είνα λες και δε τεστάρουν/παίζουν το ίδιο τους το παιχνίδι
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Το ελπίζω.. εγώ το τελείωσα οπότε θα φανεί στο επόμενο αλλά μιλώντας με άτομα και στο σαλούν οι περισσότεροι δώσαμε περίπου 2000 ενέργεια πάνω κάτω για να πέσουν τα 100. 2 μέρες με 15 σεκ και γεμίσματα
Χθες το βραδυ με 20 ενεργεια εβρισκα 1 σίγουρα..δηλαδή πρεπει να εκαψα 300 ενεργεια για να βρω μια 40-45 που μου ελειπαν. Μου φάνηκε αρκετα πιο ευκολο δηλαδη σε σχεση με οταν ειχα προσπαθησει στις αρχες να βρω τις νιφάδες που εκεί σίγουρα έφαγα πολλές παραπάνω ενέργειες.

Έχουμε αναφέρει γενικότερα ότι θα πρέπει να αλλάξουν τον τρόπο που δίνονται τα αντικείμενα από τέτοιου είδες "σακούλες". Πχ να μην σου δίνει πάνω απο ένα Χ αριθμό αντικειμένων για την αποστολή. Εαν η αποστολή χρειάζεται 5 πχ από ένα αντικείμενο..μετά να μην σου δίνει άλλα αφού την ολοκλήρωσες.
Ελπίζω τώρα που κάνουν και μεγάλες αλλαγές, να κοιτάξουν και αυτό το κομμάτι ξανά.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Πλέον φαίνεται να είναι αρκετά πιο εύκολο να τα μαζέψεις. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ή αν απλώς ανέβασαν λιγάκι το ποσοστό εύρεσης στα μουλωχτά! :D
Καλά , καξαμε 2190 ενέργεια για να βρούμε απο τα 100 τα μισά αντικείμενα αποστολών, δηλαδή έλεος... Γενικά πρέπει να το κάνουν όπως του Αγ.Βαλεντινου, δηλαδή αν βρείς τα απαραίτητα αντικείμενα αποστολών να μην σου δίνει αλλά αντικείμενα αποστολών.. Δεν ξέρω αν ειναι εφικτό αλλά αν είναι θα βοηθήσει αρκετά πιστεύω .. επειδή δεν γίνεται ρε φίλε , βάζεις τον παίκτη να μαζέψει 100 ....ιες και απο τις 100 τα 55 είναι αντικείμενα Αποστόλων που ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΉ έκαναν πώληση για τα αντικείμενα αποστολών , καλά ρε φίλε, αντί 9% να έχεις τα αντικείμενα των αποστολών, κάντο 2% αφου θα βάλεις πώληση μετά το ιβεντ, γενικά είναι ΌΤΑΝ ΝΑΝΑΙ
 
Κορυφή