Συζήτηση/Feedback Συζήτηση για την Ημέρα Ανεξαρτησίας 2022

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα μας ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη η άποψη σας για τη εκδήλωση που ολοκληρώθηκε χθες, την άποψή σας για τα αντικείμενα ή για τις αποστολές κτλ.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Θα μας ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη η άποψη σας για τη εκδήλωση που ολοκληρώθηκε χθες, την άποψή σας για τα αντικείμενα ή για τις αποστολές κτλ.
1) Η καινούρια αποστολή μια απ' τα ίδια, βαρετή χωρίς καμία αξιόλογη ανταμοιβή.
2) Μόνο το John Bull αξίζει (κι αυτό για μία μερίδα παικτών, όχι για όλους). Ακόμη και το δωρεάν σετ είναι σχεδόν άχρηστο.
3) Οι ανταμοιβές της λοταρίας πρέπει να διορθωθούν. Έχει γίνει θέμα και στο φόρουμ των νετ, και εδώ. Και σε προηγούμενες εκδηλώσεις, μάλιστα. Κάτι "τυχερές θήκες", κάτι "κουτιά υγείας", κάτι θήκες που δίνουν σπάνια αντικείμενα τα οποία ενδιαφέρουν μονάχα συλλέκτες είναι παντελώς αχρείαστα. Όπως έχει προταθεί στο ξένο φόρουμ, μπορούν ν' αντικατασταθούν από χίλια δυό πράγματα, όπως ενισχύσεις για εμπειρία/εύρεση κτλ, τσάγια για ενέργεια κτλ. Γενικά υπάρχουν παντού ιδέες για το πώς μπορούν να γίνουν οι εκδηλώσεις καλύτερες ( ο Φέλιξ έφτιαξε ολόκληρο thread στο φόρουμ του μπέτα για το πώς μπορεί να γίνει αυτό ) αλλά το θέμα είναι ότι η ΙΝΝΟ δεν ακούει κανέναν. Δέχονται πού και πού προτάσεις των παικτών κι αυτές σε πολύ μικρή κλίμακα, ίσα ίσα για να φανεί ότι διαβάζουν τα φόρουμ. Καταντάει κουραστικό οι παίκτες να τρέχουν το παιχνίδι περισσότερο από τους δημιουργούς του...
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Όλα τα σεντούκια εκτός κουτί ενέργειας είναι απλά πολύ πολύ άχρηστα ειδικά το Εποχιακό κόκκινο σεντούκι που είναι στην ανταμοιβή των 9 χιλιάδων, προσωπικά βρήκα 3 από αυτά και και τα 3 μου έδωσαν ένα αντικείμενο που είναι λιγότερο από 3 χιλιάδες δολάρια..

Νομίζω ότι τα φίλτρα εμπειρίας θα πρέπει να παραμείνουν και να προσθέσουν ακόμη περισσότερα από αυτά, καθώς μας υποδεικνύουν στο Facebook αυξημένο ανώτατο όριο επιπέδου αυτά τα φίλτρα θα πρέπει να βοηθήσουν στην ισοπέδωση, 2% θα πρέπει να είναι στην συνηθισμένη κατηγορία, 5% στην ασυνήθιστη, 10% στη σπάνια και 25% στη τελευταία.

Επίσης περισσότερα ομόλογα.. Πράσινο και κόκκινο γράμμα σε συνηθισμένη , Μπλε και Χρυσό γράμμα στην Ασυνήθιστη , Μαύρο και Εξαιρετικό γράμμα στην κατηγορία Σπάνια.

Οι ενισχύσεις είναι εντάξει να μείνουν κατά τη γνώμη μου, αλλά μόνο στην κατηγορία συνηθισμένη, επίσης τα φίλτρα ικανοτήτων/ιδιοτήτων θα πρέπει να είναι στην κατηγορία ασυνήθιστη και όχι στην σπάνια ή τη τελευταία.


Αν δεν γίνετε να φύγουν οι θήκες απο τις ανταμοιβές, να φτιάξουν καινούργιες αποστολές στον Ανγκους που να μπορούμε να ανταλλάζουμε αυτές τις θήκες για ομόλογα, αφού έκαναν τώρα κάποιες καινούργιες αποστολές με τα φίλτρα ικανοτήτων/ιδιοτήτων πιστεύω μπορούν να το κάνουν και στις θήκες και σε πολλά άλλα άχρηστα αντικείμενα που μας δίνουν στις ανταμοιβές.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Εγώ λέω τα φίλτρα ικανοτήτων/ιδιοτήτων να φύγουν εντελώς από το παιχνίδι. Δεν τα χρησιμοποιεί κανένας...
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Επίσης αποστολές, το να βάζεις τον παίκτη να μαζέψει 10 διαφορετικές δημιουργίες, να κάνει 10 ώρες δουλειάς και στην τελική να πάρει ως ανταμοιβή 1000 εμπειρία και 1500 νομίσματα εκδήλωσης είναι πολύ γελειο , τόσες ώρες μπορούμε να μαζέψουμε παραπάνω νομίσματα και με ολα αυτά τα υλικά που φάγαμε για τις δημιουργίες θα μπορούσαμε να τα χρησιμοποιήσουμε αλλού.

Γενικά αποστολές εκδηλώσεων που περιέχουν νομίσματα εκδήλωσης πρέπει να τις κοιτάξετε, δώστε κάτι παραπάνω το να δίνετε 1500 αλλά πρέπει πρώτα να ολοκληρώσεις ολόκληρες ιστορίες με υλικά δημιουργίες κλπ κλπ δεν ελκύει τον παίκτη να πάει για αυτά τα 1500 , αν ήταν 9000 τότε πολύ ευχαρίστως να φας ώρες για υλικά, δημιουργίες και ώρες στις δουλειές. Μην το πάρετε στραβά, είναι καλό ότι κάθε φορά μπαίνουν στην διαδικασία να φτιάξουν καινούργιες αποστολές αλλά τουλάχιστον να τίς κάνουν ποίο ελκυστικές όπως είπα και ποίο πάνω..

Παραπάνω νομίσματα και παραπάνω ημερήσιες αποστολές με νομίσματα στα καθημερινά καθήκοντα στο σαλούν, έχουμε σαπίσει στο να χτίζουμε εκκλησία αφού είναι ένας από τους 2 μόνους τρόπους να μαζέψεις πολύ γρήγορα νομίσματα, δώστε παραπάνω νομίσματα επίσης στο PVP μάχες οχυρών, μονομαχίες, περιπέτειες είναι κρίμα και αστείο να παίρνεις κάτω απο 100 νομίσματα σε μονομαχίες και να παίρνεις χ2 σε μάχες οχυρών επειδή λιποθύμησες , εγω δεν θέλω να λιποθυμήσω εγω θέλω να παίξω μάχη οχυρού και να ξέρω οτι όλοι οι συμπαίκτες και αντίπαλοι θα πάρουν σχεδόν το ίδιο με εμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DoUzOs

Παλαίμαχος
Επίσης αποστολές, το να βάζεις τον παίκτη να μαζέψει 10 διαφορετικές δημιουργίες, να κάνει 10 ώρες δουλειάς και στην τελική να πάρει ως ανταμοιβή 1000 εμπειρία και 1500 νομίσματα εκδήλωσης είναι πολύ γελειο , τόσες ώρες μπορούμε να μαζέψουμε παραπάνω νομίσματα και με ολα αυτά τα υλικά που φάγαμε για τις δημιουργίες θα μπορούσαμε να τα χρησιμοποιήσουμε αλλού.

Γενικά αποστολές εκδηλώσεων που περιέχουν νομίσματα εκδήλωσης πρέπει να τις κοιτάξετε, δώστε κάτι παραπάνω το να δίνετε 1500 αλλά πρέπει πρώτα να ολοκληρώσεις ολόκληρες ιστορίες με υλικά δημιουργίες κλπ κλπ δεν ελκύει τον παίκτη να πάει για αυτά τα 1500 , αν ήταν 9000 τότε πολύ ευχαρίστως να φας ώρες για υλικά, δημιουργίες και ώρες στις δουλειές. Μην το πάρετε στραβά, είναι καλό ότι κάθε φορά μπαίνουν στην διαδικασία να φτιάξουν καινούργιες αποστολές αλλά τουλάχιστον να τίς κάνουν ποίο ελκυστικές όπως είπα και ποίο πάνω..

Παραπάνω νομίσματα και παραπάνω ημερήσιες αποστολές με νομίσματα στα καθημερινά καθήκοντα στο σαλούν, έχουμε σαπίσει στο να χτίζουμε εκκλησία αφού είναι ένας από τους 2 μόνους τρόπους να μαζέψεις πολύ γρήγορα νομίσματα, δώστε παραπάνω νομίσματα επίσης στο PVP μάχες οχυρών, μονομαχίες, περιπέτειες είναι κρίμα και αστείο να παίρνεις κάτω απο 100 νομίσματα σε μονομαχίες και να παίρνεις χ2 σε μάχες οχυρών επειδή λιποθύμησες , εγω δεν θέλω να λιποθυμήσω εγω θέλω να παίξω μάχη οχυρού και να ξέρω οτι όλοι οι συμπαίκτες και αντίπαλοι θα πάρουν σχεδόν το ίδιο με εμένα.
1) Απόλυτο δίκιο για τις αποστολές. Ή καλύτερες ανταμοιβές, ή ας βάλουν παραπάνω βήματα με πιο εύκολες απαιτήσεις και να μοιράσουν τις ανταμοιβές εκεί. Ας βγαίνει σύνολο 10κ νομίσματα από την συνολική αποστολή, δεν θα τους πέσει ο κω.
2) Όσον αφορά το PVP, θα συμφωνήσω 100%. Καλή η εμπειρία και τα πυροτεχνήματα από την εκκλησία, αλλά καταντάει βαρετή η εκδήλωση όταν βάζεις μόνο χτίσιμο. Σε κόσμους όπου οι μάχες (εκτός Awesomia) φτάνουν τους 40 παίκτες μαξ συνολικά, θα πάρεις 240 πυροτεχνήματα, 480 αν λιποθυμίσεις. Είναι πάρα πολύ λίγα, ειδικά αν η μάχη κρατήσει πάνω από μισάωρο... Άσε που είναι χαζό να υπάρχουν παίκτες που στέλνουν τους παίκτες τους στις μάχες ίσα ίσα για να συμμετάσχουν και μερικές φορές να λιποθυμίσουν επίτηδες. Και το ξέρω ότι γίνεται αυτό γιατί το κάνω κι εγώ. :p
Καλύτερες ανταμοιβές παντού, βοηθήστε τον κόσμο να βγάζει περισσότερα νομίσματα και να το ευχαριστιέται περισσότερο....
 

El Amazing

Νέο Μέλος
Ότι και να σας πούμε , η επόμενη εκδήλωση θα είναι ίδια και ίσως χειρότερη στο θέμα των ανταμοιβών. Για καμία βελτίωση αντικειμένων ράφτη/μπακάλικου είστε και τίποτα παραπάνω .
 
Κορυφή