Συζήτηση/Feedback Συζήτηση για την Εκδήλωση Οχυρού Bent

MrBean

Μέλος
Αυτή την αποστολή που πρέπει να επιζήσεις σε μάχη οχυρού πως να την κάνουμε όταν οι αμυνόμενοι βγάζουν κόμπλεξ μας κυνηγάνε λες και θα χάσουν την πρωτιά στην κατάταξη; Αυτές τις βλακείες στις αποστολές με νίκες σε περιπέτειες,σε μάχες οχυρού που επιβίωσες δεν το καταλαβαίνετε ότι είναι ότι πιο χαζό υπάρχει; Ειδικά σε αποστολή που είναι σε περιορισμένο χρόνο.
 
Φιλτατε μου απο το να γκρινιαζεις ειτε με τη ληξη τη μαχης στο σαλουν, ειτε εδω, σκεφτηκες να στειλεις ενα ψιθυρο και να πεις κανε πισω θελω να ολοκληρωσω την αποστολη? για να μαθεις τι εστι κομπλεξ κανε πρωτα αυτοκριτικη στον εαυτο σου και μετα στους αλλους.
Ελεος με το να μας φταινε σε ολα οι αλλοι οταν μπορουμε να κανουμε τη ζωη μας πιο ευκολη με το πιο απλο πραγμα, επικοινωνια/συζητηση.
Καλη εβδομαδα και στη σημερινη αν θες να ολοκληρωσεις την αποστολη μιλα μου ιν γκειμ η στο λολ, μη περιμενεις τα αυτονοητα για τα δικα σου δεδομενα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Αυτή την αποστολή που πρέπει να επιζήσεις σε μάχη οχυρού πως να την κάνουμε όταν οι αμυνόμενοι βγάζουν κόμπλεξ μας κυνηγάνε λες και θα χάσουν την πρωτιά στην κατάταξη; Αυτές τις βλακείες στις αποστολές με νίκες σε περιπέτειες,σε μάχες οχυρού που επιβίωσες δεν το καταλαβαίνετε ότι είναι ότι πιο χαζό υπάρχει; Ειδικά σε αποστολή που είναι σε περιορισμένο χρόνο.
Πρέπει απλά να συμφωνήσετε με την Χ συμμαχία αν κάποιος ήδη τελείωσε την αποστολή να βάλει μάχη στο κεντρικό και να πάνε όλοι όσοι δεν την έκαναν ακόμα άμυνα. Συμφωνώ όμως, αντί να επιβίωσης σε μάχη οχυρού θα ήταν καλύτερα αν ήταν απλά συμμετοχή σε μάχη οχυρού
 

sniperjohn2

Μέλος
Τετοιες ωρες που βαζεις την μαχη οι περισσοτεροι ειναι οφ . Βαλε μια μαχη γυρω στις 21:00 περιπου που ειναι οι περισσοτεροι ον και θα μιλησεις στο σαλουν και θα γινει
 

MrBean

Μέλος
Πρέπει απλά να συμφωνήσετε με την Χ συμμαχία αν κάποιος ήδη τελείωσε την αποστολή να βάλει μάχη στο κεντρικό και να πάνε όλοι όσοι δεν την έκαναν ακόμα άμυνα. Συμφωνώ όμως, αντί να επιβίωσης σε μάχη οχυρού θα ήταν καλύτερα αν ήταν απλά συμμετοχή σε μάχη οχυρού
δεν υπάρχει επικοινωνία καμία από κανέναν απλά παίζουμε το παιχνίδι μας ο καθένας ξεχωριστά.

Τετοιες ωρες που βαζεις την μαχη οι περισσοτεροι ειναι οφ . Βαλε μια μαχη γυρω στις 21:00 περιπου που ειναι οι περισσοτεροι ον και θα μιλησεις στο σαλουν και θα γινει
Καλοκαίρι αυτές οι ώρες είναι απαγορευτηκές για όσους δουλεύουμε σεζόν δυστυχώς μακάρι να μπορούσα.Το θέμα δεν είναι οι οφφ,από τους οφφ καλύπτεσαι οι ον είναι το πρόβλημα που κυνηγάνε.
Φιλτατε μου απο το να γκρινιαζεις ειτε με τη ληξη τη μαχης στο σαλουν, ειτε εδω, σκεφτηκες να στειλεις ενα ψιθυρο και να πεις κανε πισω θελω να ολοκληρωσω την αποστολη? για να μαθεις τι εστι κομπλεξ κανε πρωτα αυτοκριτικη στον ευατο σου και μετα στους αλλους.
Ελεος με το να μας φταινε σε ολα οι αλλοι οταν μπορουμε να κανουμε τη ζωη μας πιο ευκολη με το πιο απλο πραγμα, επικοινωνια/συζητηση.
Καλη εβδομαδα και στη σημερινη αν θες να ολοκληρωσεις την αποστολη μιλα μου ιν γκειμ η στο λολ, μη περιμενεις τα αυτονοητα για τα δικα σου δεδομενα...
Μιχάλη μετά από διπλοβάρδια Σάββατο-Κυριακή και από κινητό το μόνο που μπορούσα να κάνω είναι να γράψω στο σαλούν 2-3 γύρες πριν πεθάνω για 4η σερί μάχη ένα έλεος αφήστε μας να κάνουμε την αποστολή.Μετά είδα ότι με λιποθύμησες και η αντίδραση οφείλω να παραδεχθώ ότι δεν ήταν η σωστή και οφείλω να απολογηθώ γι'αυτό.

Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι οι αποστολές που βγαίνουν με περιορισμένο χρόνο είναι ότι χειρότερο και ότι θα πρέπει η ομάδα διαχείρισης από μόνη της να βάζει 5 μάχες την μέρα για όσο διαρκεί η αποστολή ώστε να βοηθάει τον κόσμο να τις ολοκληρώσει χωρίς να υπάρχει νικητής ή χαμένος (αν δεν μπορεί να κάνει κάτι ώστε να μην υπάρχουν τέτοιες αποστολές). Αλλά που να τα πούμε και εμείς και ποιος να μας ακούσει...ο μήνας να βγαίνει-ο επόμενος να μπαίνει σαν τον μισθό και όλα καλά πάνε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα η ομάδα διαχείρισης είναι η καλύτερη θέλει να βοηθήσει τους παίχτες της και εμείς είμαστε οι κακοί που το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε είναι κριτική.
 
Και να μην το παραδεχοσουν δεν τρεχει κατι τωρα, ηρεμησα και εγω.
οτι και να ειμαστε μεσα στο west, εχθροι/φιλοι, δεν παυει να μην βρισκουμε αλλα κοινα και να απολαμβανουμε τον ελευθερο μας χρονο.
χαζοgamers ειμαστε, τιποτα παραπερα.
Οσο για τις αποστολες αυτες που λες ειναι οτι πιο σπαστικο εχουν βγαλει ever...
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ζήτησε κάποιος/α μάχη οχυρού για αποστολή μέσω του forum ή αίτηση υποστήριξης και αρνηθήκαμε; Ή αντικείμενα που δε βρίσκεται στην αγορά για αποστολές ή από επαγγέλματα και αρνηθήκαμε ή δε τις βγάλαμε;

Πείτε μας σε ποιους κόσμους χρειάζεστε για να δημιουργήσουμε για σήμερα, ήδη κάποιοι κόσμοι διοργανώνουν όλη αυτή τη περίοδο που διαρκεί η αποστολή.
 

MrBean

Μέλος
Όταν υπάρχει αποστολή με χρονικό όριο δεν είναι ανάγκη να κάθεται ο καθένας να ζητάει μάχη,θα έρπεπε μόνοι σας να βάζετε μάχες από game master player καθημερινά ίσως και πρωί βράδυ.Ιδανικό θα ήταν να μπορούν όλοι να δηλώνουν μόνο από την μια μεριά π.χ. όλοι επίθεση ώστε να ολοκληρώνονται οι αποστολές άμεσα χωρίς να ταλαιπωρείται ο κόσμος.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Γενικότερα είδαμε ότι πολλοί κόσμοι διοργάνωσαν μάχες, Ωστόσο, αυτό που θέλω να επισημάνω είναι ότι εάν δείτε ότι έχετε θέμα με τις αποστολές, μπορείτε να το αναφέρετε, δεν χρειάζεται μέχρι τη τελευταία στιγμή να το ζητήσετε για να το δούμε. Δεν είναι θέμα αδιαφορίας όπως αναφέρατε, μπορείτε κι εσείς να το ζητήσετε. Άλλωστε, δεν υπάρχει π.χ. εκδήλωση μέσα στη χρονιά που να μην διοργανώσαμε μάχες οχυρού για να μαζέψουμε όλοι το εκάστοτε νόμισμα εκδήλωσης. Σύντομα θα ξεκινήσει και η Εκδήλωση για την Ημέρα Ανεξαρτησίας, πάλι θα διοργανωθούν μάχες με πυροτεχνήματα.
 

MrBean

Μέλος
Καμία σχέση η αποστολή με ημερομηνία λήξης που ζητάει κάτι συγκεκριμένο όπως στην προκειμένη περίπτωση επιβίωσε σε μάχη οχυρού, με τα νομίσματα της εκάστοτε εκδήλωσης που το κάνετε και μπράβο σας.Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Δηλαδή είναι προτιμότερο να ταλαιπωρείται ο κόσμος και να φτάνει σε σημείο να απηυδήσει από το να οργανώσετε 5-10 μάχες όπου να μην χρειάζεται να είμαστε καν online ώστε να βγαίνει η αποστολή εύκολα για όλους; Θα πρέπει δηλαδή εγώ να στείλω αίτηση υποστήριξης,να απαντήσετε εσείς την άλλη μέρα,να μπει μάχη για 24 ώρες αργότερα, να στείλω τον παίχτη και στο ενδιάμεσο να κάθομαι να στέλνω κυκλικά (ανάθεμα και αν τα διαβάζει κανείς) ώστε να ενημερώσω τον ότι ξέρετε έχω αποστολή παρακαλώ αφήστε με να ζήσω (δεν κάνουν όλοι αποστολές οπότε πολλοί πάνε στις μάχες για τις ζημιές και τα επιτεύγματα).Και φτάνει λοιπόν η ώρα της μάχης και εγώ πεθαίνω,οπότε τι πρέπει να κάνω;Ή θα ξανακάνω την όλη διαδικασία από την αρχή ή θα την παρατήσω ή να αρχίσω να δηλώνω μάχες αβέρτα μπας και κάτσει μια.Μην πω στο ότι μπορεί κάποιος να μην είναι στο ίδιο στάδιο με εμένα οπότε θα πρέπει να κάνει το ίδιο την επόμενη μέρα.

Αν βάλεις μάχες και είμαστε όλοι οι συμμετέχοντες επίθεση θα ολοκληρωθεί η αποστολή μέσα σε 6 λεπτά απο όλους αλλά όχι δεν μας αρέσει.Ας φάμε 48 ώρες κουβεντιάζοντας και παρακαλόντας.Πραγματικά σαν CoMa πιο πολύ όρεξη έχεις να τσακώνεσαι παρά να διευκολύνεις καταστάσεις.

Υ.Γ. Έστειλα υποστήριξη και ακόμα περιμένω απάντηση,πιθανότατα θα έρθει στην επόμενη εκδήλωση.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Για τον Κ1 δε μπορέσαμε να βάλουμε μάχη διότι είχε ήδη οριστεί για σήμερα το πρωί.

Αν βάλεις μάχες και είμαστε όλοι οι συμμετέχοντες επίθεση θα ολοκληρωθεί η αποστολή μέσα σε 6 λεπτά απο όλους αλλά όχι δεν μας αρέσει.Ας φάμε 48 ώρες κουβεντιάζοντας και παρακαλόντας.Πραγματικά σαν CoMa πιο πολύ όρεξη έχεις να τσακώνεσαι παρά να διευκολύνεις καταστάσεις.
Λυπάμαι αλλά δεν είχα ποτέ αυτό τον σκοπό. Δεν έχω βγει για να τσακωθώ με κάποιον αλλά όταν βλέπω ειρωνικά σχόλια και επιθέσεις προς την ομάδα διαχείρισης, οφείλω να απαντήσω. Αναφέρομαι στο παρακάτω σχόλιο.
Αλλά που να τα πούμε και εμείς και ποιος να μας ακούσει...ο μήνας να βγαίνει-ο επόμενος να μπαίνει σαν τον μισθό και όλα καλά πάνε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα η ομάδα διαχείρισης είναι η καλύτερη θέλει να βοηθήσει τους παίχτες της και εμείς είμαστε οι κακοί που το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε είναι κριτική.
Δεν είμαστε οι καλύτεροι αλλά πάντα οφείλουμε να βοηθάμε όπου μπορούμε και να καλυτερεύουμε καταστάσεις. Ωστόσο, απ' την αρχή της αποστολής, ολοκληρώθηκαν στον Κ1, 9 μάχες οχυρού με μια συχνότητα 1-2 ημέρες που ξεκίνησαν απ' τους παίκτες. Δε γίνεται όμως να φταίει η ομάδα διαχείρισης επειδή ένας παίκτης δε κατάφερε να ολοκληρώσει την αποστολή επειδή σε 5 μάχες τον λιποθύμησαν.
 

MrBean

Μέλος
Για τον Κ1 δε μπορέσαμε να βάλουμε μάχη διότι είχε ήδη οριστεί για σήμερα το πρωί.

Ολοκληρώθηκαν 9 μάχες όπου καμία δεν ήταν από την ομάδα διαχείρισης με σκοπό να βοηθήσει στην κοινότητα να ξεμπερδεύει με αυτή την αποστολή.Εγώ από της 12 Ιουνίου που ξεκίνησα την αποστολή από τις 6 μάχες στις 5 ήμουν επιτηθέμενος και στις 2 μπορούσα να είμαι online.Έστειλα και αίτηση υποστήριξης αλλά μου είπατε θα σας απαντήσουμε δεν απαντήσατε ποτέ. Και μόνο όταν έστειλα εδώ στο φόρουμ έβγαλα άκρη γιατί τσακώθηκα πρώτα χωρίς να μου φταίει ο αντίπαλος.

Στον κ1 μου λες ότι δεν προλάβατε να βάλετε μάχη γιατί είχε οριστεί για σήμερα το πρωί. Με κοροϊδεύεις δηλαδή μέσα στα μούτρα μου...λες ότι περίμενες τελευταία μέρα 3 ώρες πριν λήξει το event να βάλεις μάχη...τι να πω πραγματικά.

Μπαίνει ένα update με μια αποστολή,είστε 3 διαχειριστές και βλέπετε την αποστολή ότι έχει ζητούμενο περίεργο.Απορώ δεν μπαίνετε στην διαδικασία να μιλήσετε μεταξύ σας να πείτε: Κοιτάξτε εδώ ζητάει να επιβιώσεις σε μια μάχη οχυρού, πως μπορούμε να το κάνουμε λίγο πιο εύκολο όχι μόνο στον MrBean αλλά και σε όλους τους παίχτες του παιχνιδιού; σε μισή ώρα το πολύ θα είχατε βρει ένα πλάνο. Αλλά τι κάνετε; Βγάζετε μια ανακοίνωση copy paste και όλα καλά, αμα βρεθεί κανένας να παραπονεθεί τότε ίσως ασχοληθούμε. Νοοτροπία έλα μωρέ τώρα.

Πετάς ένα προσπαθούμε να βοηθάμε όπου μπορούμε αλλά στην πραγματικότητα περιμένεις πρώτα να σου ζητήσουν βοήθεια δεν προθυμοποιείσαι να την δώσεις από μόνος σου.

Ακόμα και στις απαντήσεις σου δεν προσπαθείς να λύσεις το πρόβλημα, παρά πιάνεσαι σε λέξεις-φράσεις και απαντάς τα δικά σου.

π.χ. απαντάς:

Αν βάλεις μάχες και είμαστε όλοι οι συμμετέχοντες επίθεση θα ολοκληρωθεί η αποστολή μέσα σε 6 λεπτά απο όλους αλλά όχι δεν μας αρέσει.Ας φάμε 48 ώρες κουβεντιάζοντας και παρακαλόντας.Πραγματικά σαν CoMa πιο πολύ όρεξη έχεις να τσακώνεσαι παρά να διευκολύνεις καταστάσεις.
Λυπάμαι αλλά δεν είχα ποτέ αυτό τον σκοπό. Δεν έχω βγει για να τσακωθώ με κάποιον αλλά όταν βλέπω ειρωνικά σχόλια και επιθέσεις προς την ομάδα διαχείρισης, οφείλω να απαντήσω. Αναφέρομαι στο παρακάτω σχόλιο.

Εδώ έχεις πάρει 3 προτάσεις και απαντάς στις 5 τελευταίες λέξεις.Αντίστοιχα και στο επόμενό σου σχόλιο.Από 12 σειρές συνολικά απομονώνεις τις 3 που κάνω παράπονα σε εσένα και στην ομάδα διαχείρισης και σε όλα τα υπόλοιπα τίποτα καμία απάντηση,καμία αναφορά. Τέλος πάντων δεν έχει νόημα να συζητάμε άλλο τελείωσε ότι κατάλαβες κατάλαβες στο event στο επόμενο πάλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Θα ήθελα πολύ να μάθω από που ξεκίνησε αυτή η ωραία ιδέα ότι η διαχείριση πρέπει να βοηθάει τους παίκτες να τελειώνουν αποστολές.
 
Κορυφή