Σερι κακης τυχης και δημιουργιες

Σερι κακης τυχης

  • Ναι

    Ψήφοι: 17 89,5%
  • Οχι

    Ψήφοι: 2 10,5%
  • Δεν με ενδιαφερει

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    19

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Καλησπερα σας,μιας και δεν παρατηρησα καποιο αναλογο θεμα σχετικα με το σερι κακης τυχης και τις δημιουργιες θα ηθελα να σας κανω μια προταση για να λυθει αυτο το ζητημα.Παρατηρω απο πολλους που κανουν παραπονα οταν θελουν να φτιαξουν μεγαλη ποσοτητα προιοντων και πολλες φορες παθαινουν το λεγομενο σερι κακης τυχης.Εδω ειναι η προταση που θελω να κανω προς την εταιρεια.Μηπως θα ηταν καλυτερο να υπηρχε καποια επιλογη που να μας εδινε την δυνατοτητα να καναμε πχ 40 φασολια στο φουρνο μαζι?.Πιστευω οτι θα βοηθουσε αρκετους εδω μεσα που θελουν να κανουν μεγαλες ποσοτητες προιοντων και πρεπει να καθονται να πατανε επι 1 ολοκληρη ωρα για να τα φτιαξουν...Εσεις τι γνωμη εχετε πανω σε αυτο?


edit:διευκρινηση για την ερωητηση του poll.Θα θελατε να υπαρχει η παραπανω λειτουργια στο παιχνιδι?
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser6531

Guest
http://prntscr.com/6anw2j
Αυτες οι δημιουργιες ηταν συνεχομενες και δεν με επιασε το σερι καμια φορά.

Αν σε πιανει το σερι, τοτε κανεις κατι λαθος.

Για πες μου, οταν θα πατας το κουμπακι για να σε κανει 10 πρασινες δημιουργιες, πόσους ποντους θα σε δινει? 0? 1? 10? οτι αρεσει στο συστημα??
Προσωπικά δεν με ενοχλει καθολου ετσι οπως ειναι τωρα, μιας και περνω ποντο ακομα και απο πρασινη δυσκολια οποτε το θελω εγω. Εχω καταφερει να κανω 14 δημιουργιες συνεχομενα και να με δωσει 14 ποντους. Χωρις μετα να μην με δινει για 30 π.χ. Οπως επισης και με τα διπλα (αλλα εκει λιγο πιο δυσκολα).

ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΟΥΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ.. ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΔΙΝΕΙ ΠΟΝΤΟ ΑΠΟ ΚΙΤΡΙΝΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ!!!! :grr
 

DeletedUser5084

Guest
οι κιτρινες δημιουργίες εχουν μια "υψηλή πιθανότητα να λαβεις πόντο δημιουργίας", δεν εγγυαται το συστημα οτι θα δωσει τον ποντο
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Πως πατουσες τις δημιουργιες για να τις φτιαξεις?...Μονοκοματα?..η περιμενες μερικα δευτερολεπτα πριν πατησεις την επομενη?..Το σερι πιανει σε ολους..δεν εχω ακουσει καποιον που να μην το πιασει πατωντας συνεχομενα να κανει δημιουργιες.Δεν περνεις ποντο οποτε το θες εσυ..οποτε σου δωσει το συστημα περνεις :p ...Το γεγονος οτι εκανες 14/14 πρασινες και πηρες ποντους ειναι καθαρα θεμα τυχης πιστευω...Ετσι και αλλιως η προταση μου ειναι σχετικα απλη στην σκεψη,για αυτο και δεν εχω μπει σε λεπτομερειες οπως λες και εσυ οταν θα κανει 10 δημιουργιες..Αυτο μπορουμε να το δουμε ολοι μαζι,αυτην την στιγμη δεν εχω καποια συγκεκριμενη απαντηση να σου δωσω
 

DeletedUser4476

Guest
Δηλαδή προτιμάς να κάνεις 15-20' πχ αντί για 1-2; Αυτό λες;

Γιατί για να μη σου βγάζει το σερί κακής τύχης στις 327 δημιουργίες θέλει να κάνεις παύση μεταξύ των κλικ που κάνεις περίπου 1'' (από την εμπειρία μου με τα κλικ φαίνεται πως αν κάνεις πιο γρήγορα σου εμφανίζεται το περιβόητο μήνυμα). αυτό σημαίνει γύρω στα 10' αν τις κάνεις συνεχόμενα, σε συμφέρει σίγουρα;

Εμένα πάντως θα με βοηθούσε αν είχα τη δυνατότητα να επιλέξω τον αριθμό των δημιουργιών που θέλω να φτιάξω κάνοντας μόνο ένα κλικ!
 

cord

Ex-The West Team
Η λειτουργια αυτη υπαρχει ωστε να μην υπεφορτωνεται ο διακομιστης και να μην αντιμετωπιζουμε αλλου ειδους προβληματα.
Η λειτουργια για τη δημιουργια πολλων αντικειμενων μαζικα, εχει προταθει ηδη.
 
Κορυφή