Σήμερα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3409
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser3473

Guest
νικο δεν χρειαζετε να ζητας συγνωμη για την ορθογραφια σου...
( συνηθισαμε πλεον :p )
αλλα εχεις δικιο οι νεοι πρεπει να διαβαζουν να μορφωνονται
οχι για να βρουν καλυτερη δουλεια και να περνουν περισοτερα λεφτα...
αλλα για να μην τους πιανουν κοροιδο!!! πρεπει να εχουν γενικη παιδια
και ανοιχτο μυαλο να ειναι εξυπνοι!!!
και φυσικα να βλεπουν και τις δυο οψεις του νομισματος πριν βγαλουν συμπερασμα!
 

DeletedUser

Guest
νικο δεν χρειαζετε να ζητας συγνωμη για την ορθογραφια σου...
( συνηθισαμε πλεον :p )
αλλα εχεις δικιο οι νεοι πρεπει να διαβαζουν να μορφωνονται
οχι για να βρουν καλυτερη δουλεια και να περνουν περισοτερα λεφτα...
αλλα για να μην τους πιανουν κοροιδο!!! πρεπει να εχουν γενικη παιδια
και ανοιχτο μυαλο να ειναι εξυπνοι!!!
και φυσικα να βλεπουν και τις δυο οψεις του νομισματος πριν βγαλουν συμπερασμα!

δεν ειναι μονο αυτο εμενα προσοπικα δεν με πιασανε κοτσο αλα μου διξανε το πραγματικο τουσ προσοπο μετα απο 5 χρονια που ειμαι εκι

εναι οτι αν εισαι μορφομενοσ μπορησ να σικοθεισ και να φιγεισ απο την "κολο ελλαδα" ετσι οποσ την καταντισανε
να πασ τπτ εξοτερικο που εκι θα σε σεβονται και τα λευτα σου θα πιανουν τοπο και δεν θα τα τρωει κανησ εχτοσ απο εσενα
 

DeletedUser

Guest
δεν ειναι μονο αυτο εμενα προσοπικα δεν με πιασανε κοτσο αλα μου διξανε το πραγματικο τουσ προσοπο μετα απο 5 χρονια που ειμαι εκι

εναι οτι αν εισαι μορφομενοσ μπορησ να σικοθεισ και να φιγεισ απο την "κολο ελλαδα" ετσι οποσ την καταντισανε
να πασ τπτ εξοτερικο που εκι θα σε σεβονται και τα λευτα σου θα πιανουν τοπο και δεν θα τα τρωει κανησ εχτοσ απο εσενα

η ελλάδα κατάντησε αηδία... σκοτώσανε 3 άτομα χτές... μάλλον τέσσερα επειδή η μία γυναίκα που σκοτώθηκε ήταν έγκυος... ρε νίκο αφού είσαι τόσο χρονών άνθρωπος γιατί κάνεις τόσα λάθη??

υγ. μην μου δωσετε ινφρακσιον μία ερώτηση του έκανα δεν τον έκρινα!!
 

DeletedUser

Guest
γιατι ενα τεε τελιοσα με το ζορι επιδι δουλευα μετα το σχολιο

α οκ... Σορρυ αλλά παραξενέυτηκα λίγο με τόσα λάθη που κάνεις...Δεν πειράζει ρε,,, και εγώ κάνω κάποιες φορές αλλά μου τα διορθώνει το pc..;):D
 

DeletedUser

Guest
α οκ... Σορρυ αλλά παραξενέυτηκα λίγο με τόσα λάθη που κάνεις...Δεν πειράζει ρε,,, και εγώ κάνω κάποιες φορές αλλά μου τα διορθώνει το pc..;):D

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΡΕ ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΙΓΩ.. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΟΡΘΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΟΘΟ :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
παιδια ξεφευγετε ενα εχω να πω η ελλαδα δεν εχει λαο αλλα ατομα
ολοι κινουνται μονοι τους οι βουλευτες δεν νοιαζονται τιποτα εχουμε μεινει μονοι μας να μας τρωνε τα λευτα που εμεις με κοπο τα βγαζουμε

δεν ψηφιζομαστε με κοπο πιανουμε δουλεια αλλα παρολα αυτα μας εχουν πεταξει
δεν ειναι περιεργο που αν συνεχισουμε ετσι θα μεταναστευσουν πολλοι εληνες με αποτελεσμα να παει χειροτερα η ελλάδα
 

DeletedUser

Guest
παιδια ξεφευγετε ενα εχω να πω η ελλαδα δεν εχει λαο αλλα ατομα
ολοι κινουνται μονοι τους οι βουλευτες δεν νοιαζονται τιποτα εχουμε μεινει μονοι μας να μας τρωνε τα λευτα που εμεις με κοπο τα βγαζουμε

δεν ψηφιζομαστε με κοπο πιανουμε δουλεια αλλα παρολα αυτα μας εχουν πεταξει
δεν ειναι περιεργο που αν συνεχισουμε ετσι θα μεταναστευσουν πολλοι εληνες με αποτελεσμα να παει χειροτερα η ελλάδα

η μεταναστευση εχει ηδη αρχισει...απλα δεν ειναι φανερη...
οποιος μεινει στην ελλαδα θα χαθει ή απλα θα επιβιωσει,το εξωτερικο ειναι η μοναδικη μας σωτηρια,αφου τα πραγματα ποτε δεν θα αλλαξουν προς το καλυτερο!
 

DeletedUser2737

Guest
ειμαι 14 χρονων ..δωσε μου εναν λογο ετσι οπως εχουμε καταντησει να μην σπουδασω αυτο που θλω ειτε στην αγγλια ιτε στην ιταλια?
 

DeletedUser

Guest
ειμαι 14 χρονων ..δωσε μου εναν λογο ετσι οπως εχουμε καταντησει να μην σπουδασω αυτο που θλω ειτε στην αγγλια ιτε στην ιταλια?

μωρε 1 λογο μπορω να σου δωσω και 10 αν θες το ερωτημα ειναι αξιζουν αυτα????
 

DeletedUser

Guest
το θέμα είναι πολύ απλό.

όταν δίνεις στον άλλον την ψήφο σου, τού δίνεις το ελεύθερο να κάνει ό,τι γουστάρει. την δίνεις μια φορά και δε πιάνει, μετά αν τη ξαναδώσεις πιστεύοντας αυτά που θα σου αραδιάσουν τότε θα φταις εσύ και μόνο εσύ.

Παίρνουμε πολύ χαλαρά το θέμα των εκλογών και μετά διαμαρτυρόμαστε.

ο βουλευτής θα πάει να πει: "κοίτα, εγώ βγήκα πρώτος στις εκλογές, ο κόσμος είναι μαζί μου, αφού με ψήφισε."

όταν πάλι δε ψηφίζεις τπτ με τη δικαιολογία ότι όλοι είναι σκουπίδια, ενώ στην αρχή εσύ ψήφιζες τα σκουπίδια τότε μάλλον κάτι λάθος κάνεις και πρέπει να ψαχτείς.

μόνο δυο συμβουλές μπορώ να δώσω αν και φοιτητής ακόμα:
μη πετάτε την ψήφο σας και μη βλέπετε τηλεόραση.. παρά μόνο για να επιβεβαιώσετε πόσο σάς δουλεύουν.

Κλείνοντας θα σας κάνω να αηδιάσετε γτ μόνο έτσι θα καταλάβετε πόσο σάς κοροϊδεύουν μες στη μάπα. Εγώ πάντως αήδιασα άπειρα μόλις είδα το βίντεο.

Έχουν πεθάνει 4 άνθρωποι επειδή εκβιάστηκαν να μείνουν μέσα στη τράπεζα αλλιώς θα απολυθούν. Πως ξεκίνησε αυτό;
Πάνε στη δουλειά τους κανονικά με κάποιο μικρό φόβο. Αλλά που να φανταστούν τι τους περιμένει. Αρχίζει η πορεία και καθώς περνάνε διαδηλωτές, χτυπάνε τα τζάμια, τις πόρτες, βρίζουν όσους δεν απεργούν. Χωρίς να γνωρίζουν το λόγο που δεν απεργούν. Οι υπάλληλοι της τράπεζαν αρχίζουν να νιώθουν λίγο περίεργα. Φαντάσου να ήσουν στη θέση τους. Κάποια στιγμή έρχεται μια παρέα με σκοπό να σκοτώσει και αφού σπάει το τζάμι, αδειάζουν το εύφλεκτο υλικό που είχαν και ρίχνουν μια μολότοφ. Σόρι αλλά δε θα με κάνουν να πιστέψω ότι αυτοί ήταν διαδηλωτές. Όταν έχεις μαζί σου πετρέλαιο και μολότοφ και βλέπεις μέσα ανθρώπους τότε μόνο για αυτό το λόγο ήρθες. Κάθε μολότοφ μπορεί να σκοτώσει, πόσο μάλλον αυτό. Οι άνθρωποι της τράπεζας τα χάνουν. Δε μπορούν να πάνε κοντά στη φωτιά να βγουν και ανεβαίνουν στους πάνω ορόφους. Αρπάζει φωτιά το ισόγειο και βγαίνουν στα πάνμικρα μπαλκόνια. Μερικοί λιποθυμάνε μη προλαβαίνοντας, η μία είναι έγκυος και είναι πιο ευάλωτη. Έρχονται οι πυροσβέστες και σβήνουν τη φωτιά και βρίσκουν τους νεκρούς και σώζουν όσους ήταν έτοιμοι να τους ακολουθήσουν. Σκεφτείτε οι άνθρωποι πήγαν απλώς στη δουλειά τους όπως θα μπορούσε να πάει ο καθένας μας ή γονιός μας γτ υπήρχε εντολή ότι θα απολυθούν αν δεν πήγαιναν. Από ποιον;

Ερώτηση για τρανούς λύτες. Πόσα κότερα έχει ο Βγενόπουλος;

Φυσικά και αυτό το βίντεο δεν παίχτηκε καν στην τηλεόραση από κανένα κανάλι.
 

DeletedUser3409

Guest
και ούτε θα παιχτεί γιώργο... μην ξεχνάς ότι τα κανάλια ανήκουν σ' αυτούς τους ίδιους που έχουν και τις τράπεζες... τις κατασκευαστικές... τα εφοπλιστικά γραφεία... τις εφημερίδες... τις τηλεπικοινωνίες γενικά... που είναι μπλεγμένοι σε όλα τα σκάνδαλα που έχουν γίνει στην ελλάδα τα τελευταία 30 χρόνια... που αποφασίζουν για το ποιοι νόμοι θα περάσουν στην βουλή... ποιοι θα διοριστούν στο δημόσιο... το πόσο θα είναι ο μισθός... πόσες ώρες πρέπει να δουλεύουμε... αυτοί είναι που ελέγχουν και χρηματοδοτούν τους πολιτικούς που εμείς σαν χαϊβάνια ψηφίζουμε και ξαναψηφίζουμε ... αυτοί είναι που κάναν τα όνειρα μας εφιάλτες και αυτοί είναι που δεν μας αφήνουν να ελπίζουμε σε ένα καλύτερο μέλλον...
 

DeletedUser

Guest
ερώτηση για τρανούς λύτες. πόσα κότερα έχει ο βγενόπουλος;

φυσικά και αυτό το βίντεο δεν παίχτηκε καν στην τηλεόραση από κανένα κανάλι.

ποιο καναλι ειναι τοσο ανεξαρτητο για να παιξει τετοιο βιντεο...
σε λιγο καιρο να δειτε που θα βγαλουνε και τους ανθρωπους που σκοτωθηκαν πυρομανεις και κακοποια στοιχεια...
 

DeletedUser

Guest
ποιο καναλι ειναι τοσο ανεξαρτητο για να παιξει τετοιο βιντεο...
σε λιγο καιρο να δειτε που θα βγαλουνε και τους ανθρωπους που σκοτωθηκαν πυρομανεις και κακοποια στοιχεια...

αυτο ειναι σιγουρο και ακομα ποιο σιγουρο ειναι οτι θα το κανει ο ιδιος ο διευθηντης της τραπεζας
 

DeletedUser

Guest
οπως γινανε τα πραγματα δεν σε συμφερει να σπουδασεις.
1ο.γιατι προτειμουνε εκεινον με τα πιο λιγα λεφτα λογω οικονομικης κρισης.
2ο.με τα λεφτα που θα χρειαστεις μπορεις να αρχισεις μια δικη σου μικρη επιχειρηση(συμφωνω,θα εισαι απειρος,αλλα γιαυτο δεν θα αρχισεις αμεσως).
3ο.γιατι τελικα οι παραπανω ειναι ανεργοι.αρα πηγαν χαμενα και τα χρονια.

το μονο που αξιζει σε αυτη τη ζωη ειναι να προστατευεις την οικογενεια σου.τα αλλα ειναι περιττα.και αυτα,γιατι σε ενα τοπο που δεν σε αγαπουνε,δεν μπορεις να αγαπησεις.
 

DeletedUser

Guest
Καταρχήν να πω συγχαρητήρια για το θέμα που άνοιξες aramb και γιατι μεχρι στιγμης εχετε σεβαστεί όλοι το θέμα.

Απο εκει και μετα σαν απλή πολίτης αυτης της χωρας και αυτής της πολης δεν εχω να πω παρα πολλά παρα το ότι λυπάμαι απιστευτα

Είμαι βέβαιη οτι αν δεν συνέβαινε το περιστατικό στην τράπεζα η χτεσινη διαδήλωση παρότι ήταν απο τις μεγαλύτερες των τελευταιων χρόνων θα περνουσε με πολλη μικρα γραμματα απο τις ειδήσεις. Οπως συμβαίνει πάντα δηλαδή. Για να αναφερθουν περισσότερο και για να κανουν αναλυτικο ρεπορταζ θα πρέπει είτε να καει η μιση αθηνα είτε να πεθανει κανενα πιτσιρικι είτε να στείλουν στο νοσοκομείο κανένα φοιτητή είτε να σκοτωθούν 3 εργαζόμενοι.

Ποιος φταίει??

Πολλοί είπαν οτι φταίει το κομα που διοργάνωσε την διαδήλωση γιατι δεν είχε την απαιτούμενη περιφρούρηση. Πως μπορεις μεσα σε τόσες χιλιάδες κόσμο να ξερεις ποιος είναι μαζί σου και ποιος όχι?? Και από όσο γνωρίζω εγω η περιφρούριση ήταν άψογη ειδάλως θα είχαμε πολυ περισσότερες καταστροφές.

Πολλοί λένε ότι φταίνει οι αστυνομικοί γιατι μόλις είδαν τα άτομα με τις μολοτοφ δεν έκαναν ντου να τους πιάσουν...Αν γινόταν αυτό είμαι σίγουρη ότι σήμερα θα βρίζαμε τους μπάτσους και θα φωναζαμε για κατάχρηση εξουσίας...

Πολλοί λένε ότι φταίνει παρακρατικές οργανώσεις που ΄΄επιδοτούν΄΄ αυτού του είδουν τις ομάδες με σκοπό να αγοράζουν τα όποια υλικά χρειάζονται για τις μολοτοφ και οτιδήποτε άλλο

Πολλοί λένε ότι φταίει ο διευθυντής της τράπεζας γιατι ενώ είχε ερθει διαταγή να εκενωθεί το κτήριο εκείνος κράτησε τους υπαλλήλους μέσα.

Σημερα στην δουλεια μου άκουσα ότι φταίει και ο υπάλληλος γιατί προσπάθησε να περάσει μέσα απο τις φλόγες.

Ακουσα επίσης ότι φταίει η ίδια η κυβέρνηση για τα μέτρα που εξήγγειλε ή που τελικά θα πάρει...

Αυτό όμως που δεν κατάλαβα περίπου 36 ωρες μετα απο τα συμβάντα είναι ποιος θα πάει στην μάνα αυτού του υπαλληλου, στον άντρα της γυναίκας που ηταν εγκυος και στον αραβωνιαστικό της τρίτης και να πει

ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ!!!!

Ποιος θα έχει κότσια για να μην πω τίποτα πιο βαρύ να αναλάβει ευθύνες???

η απάντηση είναι κανείς...

Απλά θα κάψουν το κεντρο της αθήνας για μερικές μέρες ακόμα, θα ονομάζουν αυτή την τετάρτη ως μαύρη τετάρτη για λίγες εβδομάδες...ορισμένοι θα κάνουν ρεπορταζ να βρουν τον μακρινο ξάδερφο του θύματος απο το χωριό για να μιλήσει και στο αλλο παραθυρο τον θειο του παππου του διευθυντη της τραπεζας να μας πισει οτι δεν ειναι ακαρδος ανθρωπος και στιγνος επαγγελματιας και ολα αυτα την ώρα της απευθειας μεταδοσης της κηδειας των 3 εργαζομενων...και μετα....ΤΕΛΟΣ

περασε και ο μαιος...οτι μετρα ήταν να περασουν πέρασαν...αντε να δουμε κανενα ρεπορταζ στο σταρ για την ζωη στη μυκονο...και απο σεμπτέβριο βλέπουμε πάλι...

αυτά θα γίνουν και το ξέρετε όλοι...

τι άλλο μπορούμε να κάνουμε δεν ξέρω...εγώ ξέρω ότι στην επόμενη απεργια θα απεργίσω και θα είμαι εκεί...εχω να το κάνω απο φοιτήτρια αυτό αλλά νομίζω ότι ηρθε η ώρα ξανα.

ισως να μην εχουν προλάβει ακόμα να με αλλάξουν...
ίσως να μην φοβάμαι και εγώ τόσο...
ίσως τελικά αν πάω εγώ...αν ερθεις και εσύ...αν πάμε όλοι μας...ίσως να κάνουμε διαφορά...ίσως...αλλά τουλάχιστον δεν θα είμαι στο σπίτι όταν θα βλέπω αυτές τις εικόνες...ίσως...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Να πω πως με εντυπωσιάσατε αρχικά με την ωριμότητα της σκέψης σας. Παρακολουθώ το νήμα από το πρωί και στα πρώτα 10 posts περίμενα να χρειαστεί να επέμβω αλλα με διαψεύσατε...(έχετε βγάλει άσχημο όνομα στην αγορά βλέπεις...)


Θέλω να απαντήσω με έναν άκομψο τρόπο στο ερώτημα τις jo για το ποιος φταίει...

Φταίμε όλοι μας. Όλοι έχουμε μερίδιο ευθύνης, μεγάλο η μικρό δεν με νοιάζει... όλοι όμως έχουμε μερίδιο σε ότι συμβαίνει. Σε ότι συνέβη πριν από 1.5 χρόνο με τον Αλέξανδρο... και σε αυτό τώρα. Συντηρούμε καταστάσεις με αποτέλεσμα να μαζεύουμε οργή. Όλοι μαζί επιλέγουμε κυβερνήσεις... μη μου πείτε πως κανεις από σας δεν ψήφισε τις τελευταίες κυβερνήσεις...

Είδαμε 150.000-200.000 κόσμου να διαδηλώνει σε μια μονο πόλη της ελλάδας... Κανεις από αυτούς δεν επέλεξε αυτούς τους ανίκανους?

Ανίκανοι στην οικονομία
Ανίκανοι στην υγεία
Ανίκανοι στην παιδεία
Ανίκανοι στην εξωτερική πολιτική
Ανίκανοι
Ανίκανοι
Ανίκανοι...

Γιατί είναι ακόμα εκεί? Γιατί τους αφήνουμε να επιλεγουν ακόμα μετρα για τις ζωές μας? Γιατί τους αφήνουμε να επιλεγουν τους Μπάτσους? Γιατί τους αφήνουμε να επιλεγουν τους διεφθαρμένους εφοριακούς? Γιατί τους αφήνουμε να επιλεγουν διεφθαρμένους ορκωτούς λογιστές που κάνουν τα στραβά ματια στους ελεγχους μεγάλων εταιριών?

Όλα αυτά είναι κατάλοιπα μιας στείρας κοινωνίας που μέσα από φωτιά και ξύλο πλέον ξεσπάει. Αδιαφορεί για την ζωή του διπλανού του και τον σκοτώνει για να εκφράσει την οργή του. Κάνει εξιλαστήριο θύμα μια έγκυο γυναικα και δείχνει τώρα στους πολιτικούς τι θα ακολουθήσει αν συνεχίσουν με τα μετρα...

Τώρα όμως αντιδράμε... στις εκλογές οι περισσότεροι κάνουμε μόκο και ψηφίζουμε αυτό που μας είπε η μαμά, ο μπαμπάς η γιαγιά και πάει λέγοντας... Κριτήριο αποτελεί πως ο τάδε πολιτικός θα μας βολέψει... Πως θα το κάνει? Με το να μας βάλει παράτυπα (όχι μέσω ασεπ) στο δημόσιο... Αυτός ο πολιτικός δεν είναι διεφθαρμένος λοιπόν? Εσύ με την ψήφο σου δεν στέλνεις έναν διεφθαρμένο στη βουλή? E πως μετά βγαίνεις ρε μάγκα και κράζεις την διαφθορά? Αφού και εσύ την ψήφισες... τώρα τι σκατά θες και κλαίγεσαι?


Δεν θα σταθώ στο ποιος έκανε το έγκλημα και τώρα υπάρχουν 4 νεκροί... Σημασία έχει πως υπάρχουν 4 νεκροί! ένας σύζυγος που το πρωί ξέχασε να φιλήσει την έγκυο γυναικα του την φίλησε το βραδυ νεκρή... Αυτό έχει σημασία περισσότερο.

Σίγουρα οι δράστες δεν ήταν αναρχικοί... δεν θέλω να πιστέψω τουλάχιστον πως ένας αναρχικός με αυτή του την πράξη βοηθησε στο να περαστούν τα νέα μετρα σήμερα στα ψιλά γράμματα των ειδήσεων μιας και πρώτο θέμα παντού είναι η δολοφονία των υπαλληλων.

Κάτι μου λέει πως ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα και σιγά σιγά αυτά που τώρα αντιμετωπίζονται ως πρώτο θέμα στις ειδήσεις, θα αποτελούν ρεπορτάζ ρουτίνας... μακάρι να βγω ψεύτης.
 

DeletedUser735

Guest

τώρα όμως αντιδράμε... στις εκλογές οι περισσότεροι κάνουμε μόκο και ψηφίζουμε αυτό που μας είπε η μαμά, ο μπαμπάς η γιαγιά και πάει λέγοντας... κριτήριο αποτελεί πως ο τάδε πολιτικός θα μας βολέψει... πως θα το κάνει? με το να μας βάλει παράτυπα (όχι μέσω ασεπ) στο δημόσιο... αυτός ο πολιτικός δεν είναι διεφθαρμένος λοιπόν? εσύ με την ψήφο σου δεν στέλνεις έναν διεφθαρμένο στη βουλή? E πως μετά βγαίνεις ρε μάγκα και κράζεις την διαφθορά? αφού και εσύ την ψήφισες... τώρα τι σκατά θες και κλαίγεσαι?

για μενα σε αυτο θα πρεπει να αναζητησουμε τις ριζες των δεινων που εχει τραβηξει αυτη η χωρα.
μαζι με τον ωχαδελφισμο φυσικα που ειναι το ''συνδρομο'' των περισσοτερων ελληναραδων...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή