Προσφορά 20% premium!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3473
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3473

Guest
ανοιγω αυτο το θεμα με σκοπο να κανω παραπονα στην ομαδα διαχειρησης,
αυτες η "ξαφνικες" προσφορες που κρατανε 1 μερα και οποιος προλαβει...
θυμιζουν στημενους διαγωνισμους,
και επειδη για τους περισοτερους απ την ομαδα εχω καλη αποψη
σας λεω την γνωμη μου (που δεν ειναι μονο η δικη μου) για να ξερετε
πως σκεφτονται οι παικτες,
θα μπορουσατε να δωσετε 2-3 μερες για αγορα πριμιουμ...
θα μπορουσατε να δωσετε 1 μερα αλλα να το ανακοινωσετε 2-3 μερες πριν...
να μπορει οποιος ενδιαφερετε να αγορασει, να το κανει...
εχουμε δουλειες... (οσοι εχουμε ακομα)
υπαρχει οικονομικη κριση... (για τους περισοτερους)
ετσι οπως "πεταξατε" την προσφορα μπορουσαν να αγορασουν μονο οσοι
ειναι "πακετοι" η ανεργοι και καθονται ολη μερα...
και ισως καποιοι που το μαθαν 2-3 μερες πριν... αν υπαρχουν...
θα μπορουσε να σκεφτει καποιος...
τεσπα... ενα ακομα fail τις ΙΝΝΟ προς τους παικτες!

καλο βραδυ!
 

DeletedUser

Guest
Δες το κι αλλιως , θα μπορουσε η προσφορα να ηταν για μια ωρα , οποτε παλι καλα να λες .....
Περα απο τη πλακα συμφωνω με τον ουγκ
 

DeletedUser

Guest
σειρά μου για παράπονο....

στις 27 φλεβάρη έβαλα 20€ πρέμιουμ! μόλις έχασα 200 σβολάκια ***************************************************

Edit by El Telehi -> Αφαίρεση απρεπών χαρακτηρισμών.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser482

Guest
Οι προσφορές της εταιρίας ανακοινώνονται και υλοποιούνται αποκλειστικά από την εταιρία.
Η Ελληνική Ομάδα Διαχείρισης δεν εμπλέκεται πουθενά σ' αυτό.

Η διαμαρτυρία, η δυσαρέσκεια και η διαφωνία είναι σωστό να εκφράζονται χωρίς όμως απρεπείς χαρακτηρισμούς.

Πριν αναρτήσετε κάποιο "κατηγορώ" σας παρακαλούμε να είστε βέβαιοι για την ακρίβεια των λόγων σας.

Επίσης αν υπάρχουν στοιχεία για "στημένους διαγωνισμούς" ή παρατυπίες παρακαλούμε να τις καταθέσετε άμεσα με αίτημα στην υποστήριξη.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3978

Guest
Ουγκ μιλάς σωστά. Τι σου φταίνε όμως οι διαχειριστές? Είναι καθαρά θέμα εταιρίας. Εντολές έχουν και τα παιδιά. Το αφεντικό είναι η ΙΝΝΟ.
Ισα ισα που πρέπει να τους πούμε και μπράβο για την δουλεία που κάνουν και που κάθονται και ακούνε τον ένα και τον άλλο να λέει το μακρύ του και το κοντό του.
 

DeletedUser3473

Guest
τα μπραβο η ομαδα διαχειρησης τα ακουει απο μενα τουλαχιστον οταν πρεπει,
και εχω παρει αρκετες φορες το μερος τους,
ξερω οτι κανουν καλη δουλεια, και τους αξιζουν συγχαρητηρια!
αλλα απ την στιγμη που ειναι "οι εκπροσωποι" τις ΙΝΝΟ, δουλεια τους ειναι
να ακουν και τα παραπονα νομιζω...
δεν ειχα σκοπο να κανω επιθεση στους διαχειριστες,
απλα εξεφρασα καποιες αποψεις και εδωσα καποια παραδειγματα,
για το πως θα μπορουσε να σκεφτει καποιος "κακοπροαιρετος"...

εξαλου στο τελος αναφερω ξεκαθαρα οτι το λαθος ειναι τις ΙΝΝΟ,
δεν αναφερω πουθενα ονομα μελους τις ομαδας διαχειρησης.
 

DeletedUser

Guest
Ο κακοπροαίρετος μπορεί να σκεφτεί κάτι κακό ακόμα και αν τον εχεις ενημερώσει για κάτι μια εβδομάδα πριν. Γιατι πολύ απλά αυτό ξέρει να κάνει.

Οι προσφορές αυτές δεν είναι προγραμματισμένες όπως πχ μια αναβάθμιση, το άνοιγμα ενός καινούριου κόσμου ή ένας διαγωνισμός.

Ακριβώς την στιγμή που ενημερωνόμαστε εμείς για αυτές ενημερώνεστε και εσείς.

 

DeletedUser5700

Guest
Εμενα ομως μου την κοψατε(τη θηκη) γιατι ηθελα να παρω πρεμιουμ και ηταν μια μερα μονο! :grr
Μη μου το ξανακανετε αυτο γιατι νευριαζω!
 

melenmaria

Μέλος
Η αγορα 1000 σβολων στην Ελλαδα ειναι 20€ με μισθο 450€
Η αγορα 1000 σβολων στη Γερμανια ειναι 20€ με μισθο 1400€
Μηπως θα επρεπε να συζητησουμε για αυτο καλυτερα?
Οι προσφορες ειναι προσφορες και δεν νομιζω πως ειναι θεμα της διαχειρησης
ποτε μπαινουν.
Η τιμη ομως αυτων μηπως θα μπορουσαν να επανεξεταστουν απο την εταιρεια,
και να προταθει κατι απο τη διαχειριση αν φυσικα συμφωνουν και αλλοι παιχτες?
 

DeletedUser5114

Guest
Η αγορα 1000 σβολων στην Ελλαδα ειναι 20€ με μισθο 450€
Η αγορα 1000 σβολων στη Γερμανια ειναι 20€ με μισθο 1400€
Μηπως θα επρεπε να συζητησουμε για αυτο καλυτερα?
Οι προσφορες ειναι προσφορες και δεν νομιζω πως ειναι θεμα της διαχειρησης
ποτε μπαινουν.
Η τιμη ομως αυτων μηπως θα μπορουσαν να επανεξεταστουν απο την εταιρεια,
και να προταθει κατι απο τη διαχειριση αν φυσικα συμφωνουν και αλλοι παιχτες?


+1...........
 

DeletedUser4456

Guest
(ξεχασες την λεξη ΒΑΣΙΚΟ μισθο...)

Συμφωνω, αλλα δεν πιστευω να γινει τιποτα. Ομως αν συνεχιστει αυτο το παιχνιδι θα σβησει στην χωρα μας - και ατυχως ηδη εχει γινει η αρχη.

Παλι ομως υπαρχει αδιεξοδος στην προταση αυτη της melen... Φαντασου να ειχε η καθε χωρα τις τιμες της σε ενα παγκοσμιο game, τοτε απλα ολοι θα επαιζαν στις χωρες με τις καλυτερες τιμες μονο LOL! Αρα δεν νομιζω Τακη να γινεται τιποτα... :D:D:D

Θα γινει απλα ζητημα οικονομικης ανεχειας στο τελος το παιχνιδι, αν σκεφτει κανεις οτι ολες οι αναβαθμισεις κανουν το παιχνιδι αβασταχτο χωρις εστω λιγακι πρεμ. Εκτος αν ατοπα πεις "Α, σιγα west, δεν παιζω μωρε σοβαρα, τι να πληρωνω τοσα λεφτα σιγα για πιο λογο με τετοια κριση?..." Οποτε αφου λες αυτο, επαιται οτι θα πεις: "γιατι να χαλαω τον χρονο μου εκει? Αφου δεν παιζω και σοβαρα σιγα τ αβγα, αντε γεια..."
:w

Για ολα αυτα γενικα θα επρεπε να σκεφτουν οι αρμοδιοι της εταιρειας λοιπον την γενικη μειωση του κοστους συμμετοχης καθε παιχτη και οχι μονο ανα χωρα... Και οταν λεμε για μειωση, πιστευω οτι το λιγοτερο 50% θα ειχε ως βαση την επιβιωση τετοιων παιχνιδιων, τα οποια μαλιστα λανσαρονται στην πιατσα (ΔΗΛ ΣΕ NON-TEST SERVERS like BETA) συχνα με πολλα bugs... Η αποψη μου αυτη δεν αποτελει ουτε επιθεση ουτε εχει διαθεση "παζαριου" αλλα βοηθειας για ενα παιχνιδι οπου πολλοι απο εμας μεσω παρεων περναμε την ωρα μας. Αρα ΙΝΝΟ μας, μια ελληνικη παροιμια λεει, καλιο 5 και στο χερι παρα 10 και καρτερι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
Παλι ομως υπαρχει αδιεξοδος στην προταση αυτη της melen... Φαντασου να ειχε η καθε χωρα τις τιμες της σε ενα παγκοσμιο game, τοτε απλα ολοι θα επαιζαν στις χωρες με τις καλυτερες τιμες μονο LOL!

η αγορα σβολων γινεται μεσω της χωρας που παιζεις. αν καποιος γιαπωνεζος παιζει σε ελληνικο σερβερ θα πληρωσει σε γιεν και οχι σε ευρω.
 

DeletedUser4456

Guest
Νομιζω οτι ο καθε σερβερ εχει στανταρ τιμες χωρας αλλιως επιλογη... Δηλ. ασχετα με το νομισμα, η τιμη δεν μπορει να ειναι διαφορετικη. ΝΟΜΙΖΩ λεω δεν ειμαι σιγουρος.
 

melenmaria

Μέλος
Νομιζω οτι ο καθε σερβερ εχει στανταρ τιμες χωρας αλλιως επιλογη... Δηλ. ασχετα με το νομισμα, η τιμη δεν μπορει να ειναι διαφορετικη. ΝΟΜΙΖΩ λεω δεν ειμαι σιγουρος.

Και εγω δεν ειμαι σιγουρη τι ακριβως συμβαινει γιατι πχ στην Αγγλια πχ οι 1000 σβολοι ειναι 20 λιρες οι οποιες αντιστοιχουν σε 23.98€. Σε τριτες χωρες κατω απο το τοπικο νομισμα εχει την αντιστοιχια σε ευρω που ειναι 19,99€.
Αν θελουν να το κανουν νομιζω οτι μπορουν να βρουν τροπο...
 

DeletedUser2571

Guest
Υπαρχει και η αλλη λυση, να διπλασιασουν το κοστος του πρεμ μπας και καταφερετε να το κοψετε κι εσεις οι υπολοιποι οπως εγω. :)
(το premium καταφερα να το κοψω, στο τσιγαρο ομως δεν επιασε αυτο το κολπο.)
 

DeletedUser4456

Guest
Σεβαστη καθε αποψη, αλλα πιστευω οτι χωρις πρεμ εγω προσωπικα δεν θα ευχαριστιομουν πληρως το παιχνιδι, επειδη και μονο θα ηξερα οτι θα μπορουσα σιγουρα να ημουν πιο ανταγωνιστικος. Απλα για να ισορροπησω αυτο το πραγμα, παιζω πια μονο σε εναν κοσμο west και ειμαι νομιζω προς το παρον καπως οκ. Αλλα σιγουρα οπως προειπα, στο μελλον αν συνεχισουστουν αυτες οι τιμες, χωρις πλακα, θα υπαρχει προβλημα... Ο καθενας με την λυση του, εγω νομιζω οτι 20Ε το μηνα (4 καφεδες στην Αθηνα δηλ.) προς το παρον ψιλοειναι ανεκτο μηνιαια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3473

Guest
σε ενα παιχνιδι στο οποιο μπορεις να πληρωσεις για να παιξεις,
αλλα μπορεις και να παιξεις χωρις να πληρωσεις,
υπαρχουν 3 κατηγοριες παικτων, αυτοι που τα "χωνουν χοντρα"
γιατι μπορουν και θελουν, αυτοι που δεν τα "χωνουν χοντρα"
αλλα βαζουν λιγα ειτε γιατι δεν μπορουν ειτε γιατι δεν θελουν...
και αυτοι που δεν τα χωνουν καθολου!

η πρωτη κατηγορια ειναι οι πελατες τις εταιριας,
η δευτερη και η τριτη κατηγορια ειναι το "προιον" τις εταιριας...

δεν ειναι δικα μου λογια, τα λεει καποιος που ασχολειτε με μαρκετιγκ
σε τετοιου ειδους παιχνιδια!

αρα... οσοι απο δω μεσα ειχατε αυταπατες, σκεφτητε σε πια κατηγορια ανηκετε...
 

DeletedUser

Guest
Εγώ από την δεύτερη κατηγορία πήγα στην τρίτη κατηγορία διότι δεν βοηθάει πια σε τίποτα τα ψίχουλα αυτά και όπως το βλέπω μάλλον σε λίγο δεν θα ανήκω σε καμία κατηγορία.:cns
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
Αν το "προιον" δεν ειναι καλο ομως δε θα ειναι και οι "πελατες" ευχαριστημενοι...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή