Ποινές

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4356
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser4356

Guest
Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί το θέμα που θέλω να αναλύσω παρακάτω, οπότε ει δυνατόν ας το μεταφέρουν εκεί που ταιριάζει.

Σήμερα διάβασα στο κλειδωμένο ποστ του admin για τις τιμωρίες σχετικά με την μεταφορά χρημάτων και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Το θέμα όμως που θέλω να θίξω είναι το εξής:
Πέφτουν ποινές για τους γνωστούς λόγους που όλοι ξέρουμε πάνω κάτω. Οι ποινές όσοι γνωρίζουμε είναι η προσωρινή παύση του εκάστοτε υπαίτιου (παίκτη) λογαριασμού να μπορεί να συνδεθεί.
Γιατί δεν υπάρχει και η δυνατότητα αφαίρεσης πόντων (ικανοτήτων-ιδιοτήτων) όπως μας τα δίνει ακέραια η άνοδος ενός lvl. Δηλαδή να αφαιρείται από τον παίκτη ΚΑΙ 1 ιδιότητα αλλά και 3 ικανότητες!

Ο παίκτης που θα τιμωρηθεί για τον οποιοδήποτε λόγο, έχει κίνητρο να συνεχίσει να παίζει γιατί κακά τα ψέμματα 7 ημέρες μπαν δεν είναι και κάτι σοβαρό, όπως πχ του μόνιμου αποκλεισμού.

Πιστεύω ότι οι παίκτες γνωρίζοντας ότι θα του αφαιρεθούν πόντοι θα ρισκάρει πολύ λιγότερο να παρανομήσει από το να χάσει κάτι που με κόπο κυνηγάει να μαζέψει....τους πόντους !

Εάν έχετε κάποια άλλη γνώμη πάνω σε αυτό ας την συζητήσουμε...μπορεί να είμαι και λάθος..δεν το γνωρίζω αν δεν έχω αντίλογο.
 

DeletedUser2675

Guest
Το ποινολόγιο που χρησιμοποιεί η Ομάδα Διαχείρισης δίνεται από την Εταιρεία και δεν είναι δυνατόν να συζητηθεί.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή