Πληθωρισμός στον Αριζονα??

  • Δημιουργός θέματος Farton
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ο τίτλος είναι για να τραβήξει την προσοχή σας

Όμως αυτό θα ισχύσει αν αρχίσουν όλο και περισσότεροι παίχτες να αλλάζουν χαρακτήρα και να γίνονται ο πέμπτος χαρακτήρας του παιχνιδιού που είναι Έμπορος.
Επειδή παρακολουθώ την αγορά συχνά, βλέπω πολλά αντικείμενα να πωλούνται κατ' επανάληψη από τους ίδιους παίχτες. Θα μου πει κάποιος είναι παράνομο αυτό? Όχι αλλά γεμίζοντας την αγορά με τόσα ρουχα, καπέλα, κλπ κάποια στιγμή θα κορεστεί και δεν θα μπορούμε να πουλήσουμε τίποτα γιατί όλοι θα έχουν αυτά που χρειάζονται. Επίσης χάνεται και η μαγεία του drop. Και μην ξεχνάμε οτι γενικά νέοι παίχτες δεν υπάρχουν για να μπορεί να μπει νέο κεφάλαιο στην αγορα.
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

cord

Ex-The West Team
Aν εχεις υπονοιες οτι καποιος παραβαινει τους κανονισμους στειλε αιτηση υποστηριξης!
Το να λες "φαινεται με γυμνο ματι ποιος παραβαινει κανονες" δεν λεει τιποτα, απλα δημιουργει εντυπωσεις.
Στειλε αιτηση υποστηριξης και αν καποιος παραβαινει τους κανονισμους θα λαβει την καταλληλη ποινη.
 

DeletedUser

Guest
Παράδειγμα:
Ο Ράφτης της πόλης μου έχει περίεργο δερμάτινο καπέλο που είναι χρήσιμο στις μονομαχίες. Αγοράζω 10 κομματια και τα πουλάω με 15% κέρδος. Είναι παράνομο? Οχι. Εγω κερδίζω χρήματα με τα οποία αργότερα θα αγοράσω και θα πουλήσω 10 περίεργα παλτά.

Αυτό γίνεται σε γενικές γραμμές, Όταν βλέπεις 50αρη παίχτη να πουλάει 5-10 διαφορετικά αντικείμενα καταλαβαίνεις οτι είναι έμπορος. Και ναι μεν οι νέοι παίχτες το βρίσκουν βολικό, ειδικά αν είναι σε μικρή πόλη, αλλά μεγαλώνοντας βλέπουν ότι χάνουν την άνεση να πουλήσουν ένα καλό drop της τάξης των 1500$-2500$.
 

DeletedUser1777

Guest
Παράδειγμα:
Ο Ράφτης της πόλης μου έχει περίεργο δερμάτινο καπέλο που είναι χρήσιμο στις μονομαχίες. Αγοράζω 10 κομματια και τα πουλάω με 15% κέρδος. Είναι παράνομο? Οχι. Εγω κερδίζω χρήματα με τα οποία αργότερα θα αγοράσω και θα πουλήσω 10 περίεργα παλτά.

Αυτό γίνεται σε γενικές γραμμές, Όταν βλέπεις 50αρη παίχτη να πουλάει 5-10 διαφορετικά αντικείμενα καταλαβαίνεις οτι είναι έμπορος. Και ναι μεν οι νέοι παίχτες το βρίσκουν βολικό, ειδικά αν είναι σε μικρή πόλη, αλλά μεγαλώνοντας βλέπουν ότι χάνουν την άνεση να πουλήσουν ένα καλό drop της τάξης των 1500$-2500$.

Σωστό αυτό που λές.Πόσο τα πουλάνε όμως ;;; και δεν κατάλαβα αυτό που λές
"Αυτό γίνεται σε γενικές γραμμές, Όταν βλέπεις 50αρη παίχτη να πουλάει 5-10 διαφορετικά αντικείμενα καταλαβαίνεις οτι είναι έμπορος. Και ναι μεν οι νέοι παίχτες το βρίσκουν βολικό, ειδικά αν είναι σε μικρή πόλη, αλλά μεγαλώνοντας βλέπουν ότι χάνουν την άνεση να πουλήσουν ένα καλό drop της τάξης των 1500$-2500$."Πού το ξέρεις εσύ οτι είναι έμπορος;Μπορεί να έχει κάνει μια μονομαχία σαν μια φίλη μου,να έχει πάρει υπερπολλά λεφτά απο Αφίσα(στον σερίφη) και να αγόρασε για να βάλει στην αγορά...
 

DeletedUser

Guest
"""Πού το ξέρεις εσύ οτι είναι έμπορος;Μπορεί να έχει κάνει μια μονομαχία σαν μια φίλη μου,να έχει πάρει υπερπολλά λεφτά απο Αφίσα(στον σερίφη) και να αγόρασε για να βάλει στην αγορά..."""

Theo αυτοαναιρείσαι. Το γράφεις και εσύ ξεκάθαρα, τα αγόρασε για να τα πουλήσει μετά πάλι. Αυτό κάνει ένας έμπορος, αγοράζει φτηνά (από την πόλη του στην προκειμένη περίπτωση) και πουλάει με ένα ποσοστιαίο κέρδος.

Δεν εξετάζω αν βρήκε τα λεφτά από μονομαχία ή από επικήρυξη ή τα αγόρασε με σβόλους χρυσού. Εμένα με ενδιαφέρει η πράξη του(Προμηθεύει αγαθά την αγορά, συνήθως αυτά που έχουν ζήτηση, άρα και κέρδος για αυτόν), και εν συνεχεία οι πιθανές μεσοπρόθεσμες επιπτώσεις μιας σειράς από τέτοιες πράξεις.

Τώρα όσο αφορά τιμωρίες και λοιπά είμαστε, πιστεύω, σε πολύ πρώιμο σημείο. Πρώτα πρέπει να οριστούν κανόνες που θα διέπουν την αγορά και την χρήση της. Τελικά το leveling της αγοράς ευνοεί τους εμπόρους σε μεγαλύτερο βαθμό από ότι τους πωλητές των drop
 
Κορυφή