Περι δημοπρασιων

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3436
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3436

Guest
ανοιγω αυτο το θεμα επειδη αν και δεν ασχολουμε τελευταια,βλεπω κατι εκληκτικα εκνευριστικο.ρε παιδια,εχει πχ ο αλλος το μπελλε σταρ στην αγορα 20000$ εσυ το πουλας 50000$ και ερχεσαι λες οτι το πουλας και παρακαλας να το αγορασουν?εισαι ελεος! (παραδειγμα ηταν).οι δημοπρασιες ειναι για να βρει ο αγοραστης την καλυτερη δυνατη τιμη οχι ο πωλητης την υψηλοτερη..πρεπει να υπαρχει ανταγωνισμος να πεφτουν οι τιμες.μην κοπιαζεις να το γραψεις καθολου αν υπαρχει ηδη ενα ολοιδιο στην αγορα στην μιση τιμη,η εστω σε κατωτερη.στο λεω εγω.δεν θα το παρουν.το εγραψα αυτο για να μην αναρωτιεστε μετα οτι δεν τα αγοραζουν.

ευχαριστω.
 

DeletedUser

Guest
μεταφέρθηκε στο οφ τόπικ οπου θα μπορείτε να συζητήσετε για το θέμα.
 

DeletedUser

Guest
σακιζ 105 σε εμενα αναφερεσαι για το μπελλ σταρ 50000?
 

DeletedUser3436

Guest
ενα παραδειγμα εδωσα.κανε μου μηνυση για καταπατηση δικαιωματων.
 

DeletedUser

Guest
η αγορα ειναι ελευθερη να βαλει ο καθε ενας οσο θελει τα προϊοντα του.
μονο ενα κατωτατο οριο υπαρχει. οποτε και 50.000 κ 100.000 μπορει να το βαλει ο αλλος.

αλλα οντως δεν εχει νοημα η κινηση που σχολιασε ο σακις.
εγω σαν πιθανος αγοραστης γιατι να παω και να παρω αυτο με τις 50.000 και οχι με τις 20.000?
δεν υπαρχει λογικη στο να πας να βαλεις κατι πολυ πιο ακριβα απ οτι ειναι ηδη στην αγορα απο αλλον.

αν ησουν ο μονος που το πουλουσε τοτε ναι, εχεις μονοπωλιο αρα χτυπας οτι τιμη θελεις (αν και παλι υπαρχει ενα σχετικο οριο)
 

DeletedUser

Guest
σακιζ 105 τιποτα δεν θα σου κανω τιποτα! το ξερω πως η τιμη ηταν λιγο παραλογη και το καταλαβαινω!
 

DeletedUser5052

Guest
Δικαιώματα

Ο καθενας εχει το δικαιωμα να βαλει οποια τιμη θελει (ας ειναι και παραλογη , ας μην το αγορασουν)
Αν θελει το βαζει και 1.000.000 $ αλλα κανεις δεν θα το αγορασει .
Εγω κοσμο 5 πουλαγα 5 τεκιλες 500 $ η μια.
Πουληθηκε η μια και ειδα οτι την αγορασαν 600$ :gl:eek:


Δεν κανω το δικιγορο , τη γνωμη μου λεω
 

melenmaria

Μέλος
Περι δημοπρασιων ο λογος και μια και ειναι οφτοπικ ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο λιγο με το θεμα.
Απο τη μια, υπαρχει εδω στο φορουμ θεμα σε καθε κοσμο που λεει:

εδω μπορείτε να βάζετε τα αντικείμενα που θέλετε να δημοπρατήσετε στον κοσμο που παίζετε.
θα λετε το ονομα του αντικειμενου, την τιμή και το ονομα σας στο παιχνιδι.
οτιδήποτε εχει να κανει με σπαμ, κουτσομπολιο ή παζάρια θα γίνετε με πμ ή στα προφιλ σας.


και απο την αλλη απαγορευεται απο τους κανονισμους να κανονιζονται αγοραπωλησιες. καταλαβαινω να υπαρχει θεμα οταν αγοραζεται μπλε περιλαιμιο με 5000$ αλλα το να ζητησεις απο καποιον αλλο παιχτη να σου παρει κατι απο την πολη που ειναι για να μη βγαινεις γιατι υπαρχει προβλημα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser5052

Guest
Περι δημοπρασιων ο λογος και μια και ειναι οφτοπικ ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο λιγο με το θεμα.
Απο τη μια, υπαρχει εδω στο φορουμ θεμα σε καθε κοσμο που λεει:

εδω μπορείτε να βάζετε τα αντικείμενα που θέλετε να δημοπρατήσετε στον κοσμο που παίζετε.
θα λετε το ονομα του αντικειμενου, την τιμή και το ονομα σας στο παιχνιδι.
οτιδήποτε εχει να κανει με σπαμ, κουτσομπολιο ή παζάρια θα γίνετε με πμ ή στα προφιλ σας.


και απο την αλλη απαγορευεται απο τους κανονισμους να κανονιζονται αγοραπωλησιες. καταλαβαινω να υπαρχει θεμα οταν αγοραζεται μπλε περιλαιμιο με 5000$ αλλα το να ζητησεις απο καποιον αλλο παιχτη να σου παρει κατι απο την πολη που ειναι για να μη βγαινεις γιατι υπαρχει προβλημα?

δεν το πολυκαταλαβα
 

melenmaria

Μέλος
θελω να πω οτι απο τη μια απαγορευεται να κανονιζουμε αγοραπωλησιες μεταξυ μας
και απο την αλλη υπαρχει θεμα στο κεντρικο φορουμ περι δημοπρασιων και να κανονιζονται ανταλλαγες και παζαρια μεσω προσωπικων μηνυματων.
τι επιτρεπεται και τι οχι δεν εχω καταλαβει.... :tmbl
 

DeletedUser3436

Guest
δεν το πολυκαταλαβα



αν δεν -"πολυ"- καταλαβες αυτο πως περιμενες να καταλαβεις το δικο μου?


μαρια επιτρεπεται οτι απαγορευεται,and visa versa.εκαναν στημενες μαχες για ντροπ με καποιον τροπο (μπορει να τον ξερεις μπορει οχι) και οταν ΞΑΦΝΙΚΑ τους μπηκε στην μυτη εε μυαλο να το αλλαξουν εδωσαν 100+ μονιμα μπαν σε μερικους κοσμους.οποτε ποτε δεν ξερεις τι επιτρεπετε και τι οχι αφου δεν μας λεν!

ενα ακομα οχι σχετικο με το θεμα αλλα με το οτι δεν μας το λενε,ειναι οι μονομαχιες με npc αποστολων..και να λιποθυμισεις δεν μετραει πια αλλα δεν μπορουσαν να το γραψουν στην εκδοση...
 

DeletedUser5052

Guest
Μορε εχεις δικιο ποιος ξερει τι γινετε εδω μεσα?????:w:w:w:w
 
Κορυφή