Περιπέτειες και προβλήματα

DeletedUser6275

Guest
Συμπληρωνοντας την ανωθι αναρτηση εστω κι αν δεν ειναι σχετικη με τον τιτλο θα ηθελα να πω πως θεωρω τις περιπετειες εξαιρετικο συμπληρωμα στο παιχνιδι. Μου αρεσουν σαφως περισσοτερο απο τα οχυρα καθως οριζεις το που θα στοχευσει και θα πυροβολησει ο χαρακτηρας σου. Οπως σε ολα τα παιχνιδια που δεν παιζεις μονος δυστυχως εξαρτασαι απο τον ανθρωπινο παραγοντα (κοινως συμπαικτες) κι εκει οι συνεργασιες καμμια φορα ειναι απο ανυπαρκτες ως τραγικες (ο μικρος χρονος αναμεσα στους γυρους δε βοηθαει καθως κι αυτη η εκνευριστικη μπαρα που ανεβοκατεβαινει).

Στο θεμα δωρων πιστευω οτι επιτυγχανονται τα αντιθετα αποτελεσματα. Οι παικτες απογοητευονται απο την πληθωρα ανούσιων δωρων (φιλτρα, τριφυλια, χουφτες δολλαριων - κυριολεκτικα μια χουφτα, ας βαζατε τιποτα παραπανω) κι αρχιζει να απεχει μετα τον πυρετο των πρωτων ημερων. Απο προσωπικη εμπειρια εχοντας σε περιπου 80 περιπετειες 8 ανουσια δωρα στις 10 θηκες προτιμω να δοκιμασω την τυχη μου στο λουνα παρκ. :w
 

DeletedUser6978

Guest
Στατιστικά

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλεψη να εμφανίζονται τα στατιστικά του κάθε παίκτη στις περιπέτειες όπως στις μονομαχίες; Αναφέρομαι σε νίκες ήττες στην κατάταξη του κάθε κόσμου.
 

cord

Ex-The West Team
Υπαρχει η σκεψη για κατι τετοιο ναι, αλλα δεν γνωριζουμε ακομη εαν θα υλοποιηθει.
 

DeletedUser6275

Guest
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλεψη να εμφανίζονται τα στατιστικά του κάθε παίκτη στις περιπέτειες όπως στις μονομαχίες; Αναφέρομαι σε νίκες ήττες στην κατάταξη του κάθε κόσμου.

ασκοπο καθως δε παιζεις μονος κι ειναι επιτευγμα εξαρτησης απο την εκαστοτε ομαδα (δες παραπανω σχετικη αναρτηση). Μονο για στατιστικους λογους θα ειχε ενδιαφερον ιμο (που λες κι οι φιλοι μας οι Βρεταννοι) :wk
 

DeletedUser6978

Guest
Θα είχε ενδιαφέρον για πολλούς λόγους. Πρώτος και κύριος για να δουμε αυτοι που κλαίγονται οτι δεν τους πέφτουν θηκες πόσες περιπέτειες έχουν παίξει και πόσες νικες έχουν.

Ενυ γουέι

http://prntscr.com/5b5hb7
αυτό συνέβη χθες
Το σύστημα ταίριαξε απόλυτα σωστά και δίκαια τους παίκτες :cns
 

DeletedUser

Guest
Η χαρά του Μανιτού

Σήμερα έπαιξα όλες κι όλες 3 περιπέτειες
Στην 1η από τους 3 αντίπαλους οι 2 είχαν Μανιτού και ο ένας Τουφέκι ατμού :lf
Στην 2η οι 3 αντίπαλοι είχαν οι 2 Τουφέκια δράκου και ο ένας Μανιτού :lf
Στην 3η οι 2 είχαν Τουφέκια ατμού και ο ένας Τουφέκι δράκου :lf

Όπως βλέπω το σύστημα ποιο δίκαιο πεθαίνεις :lf
 

DeletedUser6275

Guest
Θα είχε ενδιαφέρον για πολλούς λόγους. Πρώτος και κύριος για να δουμε αυτοι που κλαίγονται οτι δεν τους πέφτουν θηκες πόσες περιπέτειες έχουν παίξει και πόσες νικες έχουν.

Ενυ γουέι

http://prntscr.com/5b5hb7
αυτό συνέβη χθες
Το σύστημα ταίριαξε απόλυτα σωστά και δίκαια τους παίκτες :cns

τι γκρινιαζεις, κι εσυ κι ο σκωτζεζος εχετε τουφεκι παρανομου κι ολο το σετ σχεδον. :p

οσο για νικες και παιχνιδια, εχω γυρω στα 110, αρκετες νικες νομιζω (πανω απο τις μισες), 12 θηκες (4 αγορασμενες) κι οι 8 ειχαν μεσα ... του πουλιου το γαλα! :w
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Εε?? Εε?? Εε??

Εκτός του ότι πρέπει να γίνει κάτι με αυτούς που βάζουν μποτάκια μέσα.... Δεν θα ήταν μια ωραία ιδέα να προστεθεί κάποια δυνατότητα στις Περιπέτειες που να σε αφήνει να δημιουργήσεις μια ομάδα για να μπαίνετε όλοι μαζί με τους φίλους σου?? Ας πούμε δηλαδή ότι εγώ μπορώ να έχω αυτήν την δυνατότητα... με λίγα λόγια, θα μπορούσα να προσθέσω 1,2 φίλους μου ή και 4 ακόμα φίλους μου για να παίξουμε όλοι μαζί στην ίδια ομάδα, και να περάσουμε καλά τον χρόνο μας. Η άποψή μου βέβαια θα ήταν να επιτρέπεται να προσκαλέσεις μέχρι 2 άτομα ακόμα, αλλά και οι 4 δεν μας χαλάνε :p

Επίσης καιρός θα ήταν να αρχίσουν να βγαίνουν και καινούργιοι χάρτες για τις περιπέτειες γιατί το έχουμε ψιλοβαρεθεί συνέχεια το ίδιο και το ίδιο... :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Δεν θα ήταν μια ωραία ιδέα να προστεθεί κάποια δυνατότητα στις Περιπέτειες που να σε αφήνει να δημιουργήσεις μια ομάδα για να μπαίνετε όλοι μαζί με τους φίλους σου??
:D

Αυτο αν δεν κανω λαθος εγινε στον μπετα..αλλα απο οτι καταλαβα δεν ευδοκιμησε..και εδω που τα λεμε αν εχεις κανα φιλο σου με μανιτου τον περνεις μαζι σου και δεν χανεις ποτε :p

Αν και θα ηταν ωραιο να εμπαινες μαζι με τον φιλο σου στην ιδια ομαδα..ειναι αδυνατον γιατι υπαρχουν καποια ατομα που ξεχωριζουν στις περιπετειες λογο των αντικειμενων που φορανε
 

DeletedUser6531

Guest
Να κανουμε ενα διεθνες τουρνουα περιπετειων?? :p
 

DeletedUser6917

Guest
Καλησπέρα σας,

Ανοίγω αυτό το θέμα σχετικά με τις περιπέτειες διότι το παιχνίδι έχει γίνει πλέον άνισο και άδικο εις βάρος των πολλών και υπέρ των λίγων.

Υπέρ των λίγων οι οποίοι ανέβασαν ρούχα στο lvl 2 και lvl 3, όπλα lvl 2 ή παίζουν με χρυσά όπλα όπως μανιτού, Bill κλπ με αποτέλεσμα να μην παίρνουμε ποτέ νίκη και αυτοί να συνεχίζουν να δυναμώνουν εις βάρος μας, είναι πάντα μέσα στις περιπέτειες οι ίδιοι και οι ίδιοι με αποτέλεσμα οι υπόλοιποι σχεδόν πάντα να χάνουμε.

Οι θήκες που καταφέρνουμε να αγοράσουμε αφού παίζουμε 3-4 μέρες από δέκα περιπέτειες τουλάχιστον ημερησίως για να μπορέσουμε να πιάσουμε 5000 πόντους, πλέον δεν δίνουν τίποτα πέραν από φίλτρα και τριφύλλια οπότε δεν πρόκειται ποτέ να τους φτάσουμε.

Πιστεύω πως το σύστημα θα έπρεπε να βοηθήσει και αυτούς που δεν έχουν καταφέρει ακόμα να ανέβουν ώστε το παιχνίδι να συνεχίσει να έχει ενδιαφέρον, είτε να αρχίσει και πάλι να δίνει αντικείμενα στους αδύνατους είτε να βάλει ένα όριο, πχ στις 10 νίκες να μην μπορεί να ξαναπαίξει κάποιος, αύριο πάλι, κάτι αντίστοιχο με το Σινεμά, (να μαζέψουν και οι υπόλοιποι κανένα πόντο).

Και κλείνω με το άλλο άνισο της επιλογής ομάδων του συστήματος… βλέπεις στην μια ομάδα δύο παίχτες 150 lvl και ένα παίχτη 120 – 130 lvl με όπλα κλπ (εν ολίγοις τούμπανα), ενώ στην άλλη ομάδα ένας παίχτης 150 – 140 lvl και δύο παίχτες 60 – 80 lvl ή και ακόμα μικρότερους, ήττα 100% στην δεύτερη ομάδα.

Αρκετοί παίχτες και φίλοι δεν παίζουν καθόλου περιπέτειες για όλους τους παραπάνω λόγους.

Αν είναι δυνατόν ας γίνει κάτι.

Με εκτίμηση,
Malec
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
είτε να αρχίσει και πάλι να δίνει αντικείμενα στους αδύνατους

Τα αντικεμενα δεν τα καθοριζει η inno πως θα πεσουν.Ειναι θεμα τυχης ας πουμε.Εσενα σου φαινεται οτι δεν βρισκεις τιποτα γιατι μπορει να ανοιγεις 5 θηκη την ημερα και να βρισκεις 1 καπελο μονο..για τον αλλον που ανοιγει 10 θηκες την ημερα και βρισκει 3-4 αντικειμενα ειναι μια χαρα.

είτε να βάλει ένα όριο, πχ στις 10 νίκες να μην μπορεί να ξαναπαίξει κάποιος, αύριο πάλι, κάτι αντίστοιχο με το Σινεμά, (να μαζέψουν και οι υπόλοιποι κανένα πόντο).

Δηλαδη οταν θα τουμπανιασεις εσυ και θα γουσταρεις να παιζεις ξανα και ξανα..θα σου πει η εταιρεια οπα σταματα?...Θα ξενερωσεις..και ουτε θα θελεις.

Και κλείνω με το άλλο άνισο της επιλογής ομάδων του συστήματος… βλέπεις στην μια ομάδα δύο παίχτες 150 lvl και ένα παίχτη 120 – 130 lvl με όπλα κλπ (εν ολίγοις τούμπανα), ενώ στην άλλη ομάδα ένας παίχτης 150 – 140 lvl και δύο παίχτες 60 – 80 lvl ή και ακόμα μικρότερους, ήττα 100% στην δεύτερη ομάδα.

Εδω ναι..θα πρεπει κατι να γινει με το θεμα των ομαδων.Να μοιραζοντε καπως διαφορετικα οι παιχτες.Παλιοτερα δεν υπηρχε τοσο πολυ αυτο το θεμα γιατι πανω κατω ειμασταν ολοι ισοι.
 

DeletedUser6917

Guest
Το θέμα είναι ότι όπως είναι αυτή τη στιγμή οι Περιπέτειες δεν ανοίγουμε 5 θήκες ούτε στην εβδομάδα, γι αυτό αναφέρω όλα τα παραπάνω.

Άρα επανερχόμαστε στους λίγους ευνοούμενους που ανοίγουν 10 θήκες την ημέρα.

Είμαι από τους πρώτους που έπαιξα στις Περιπέτειες αλλά τις άφησα για 9 μήνες περίπου επειδή είχα μείνει πίσω σε μονομαχίες και τα γύρισα μονομάχος. Ξαναμπήκα στις Περιπέτειες στο πρόσφατο Event για να μαζέψω επιπλέον καρδιές και λόγω του ότι βγήκα από την πόλη μου για να δουλέψω ανενόχλητος και να πάρω το σετ που έδωσε η Inno.

Αυτό που αντίκρισα είναι απερίγραπτο. Δεν ήταν έτσι οι Περιπέτειες πριν 9 μήνες. Παίζουν Περιπέτειες μια ομάδα περί τα 25 άτομα περίπου καθημερινά οι ίδιοι και οι ίδιοι και δεν θέλω να αναλύσω περεταίρω το τι συμβαίνει εκεί μέσα και πως γίνονται οι Περιπέτειες. Που είναι οι υπόλοιποι παίχτες από τόσους κόσμους; Γιατί δεν παίζουν; Η απάντηση νομίζω πως είναι παραπάνω!

Η Inno έβαλε τις Περιπέτειες και στις ημερήσιες αποστολές αλλά ούτε αυτό κέντρισε το ενδιαφέρον όλων των παιχτών. Αν είναι σωστό να συνεχίσει έτσι το παιχνίδι ας συνεχίσει έτσι, Περιπέτειες για 10 παίχτες, οι υπόλοιποι προσπαθούν και το παλεύουν και θα το παλέψω κι εγώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Ειναι λογικο φιλε μου να μην κεντρισει το ενδιαφερον.Καταρχην δεν ειναι για ολους οι περιπετειες.Δεν αρεσουν σε ολους.καταδευτερον ο λογος ειναι αυτος που λες και εσυ..δηλαδη οτι οι παιχτες εχουν τουμπανιασει αρκετα αρα θα παιξεις 1-2-3 περιπετειες..θα χασεις και μετα θα ξενερωσεις και δεν θα ξαναπαιξεις.
 

DeletedUser6978

Guest
Για να μην το κουράζουμε το θέμα. Η εταιρία δεν θα κάνει τιποτα για τις περιπέτειες. Ο λόγος είναι ένας και απλός: δεν χρειάζονται σβόλια και δεν αποφέρουν έσοδα. Στην καλύτερη να μείνουν όπως έχουν και σε λίγο να μην παίζει κανείς. Ηδη για να παίξεις τώρα περιμένεις τουλάχιστον 30 λεπτά και αν παίξεις... έχεις 40% πιθανότητες κάποιος να αποχωρήσεις και να ξαναπάς στην αναμονή, 40% κάποιος να ειναι μποτ ή άσχετος οπότε πάει τσάμπα το 10λεπτο και 20% να παίξεις μια σωστή περιπέτεια. Αυτά :grr
 

DeletedUser6917

Guest
Καλησπέρα σας,

Μπήκαν και τα νέα μυθικά όπλα του τελευταίου event της Πασχαλινής Αναμέτρησης στις περιπέτειες και πλέον το παιχνίδι είναι άνισο όσο δεν πάει άλλο...

Καλοφόρετα και να τα χαίρεστε παιδιά αλλά τι να παίξουμε πλέον...

Μήπως όμως θα έπρεπε να εξεταστεί η εκδοχή να μπλοκάρει η εταιρία τα μυθικά όπλα στις περιπέτειες και η διαφορά μεταξύ παιχτών να είναι μόνο στις αναβαθμίσεις; τότε να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος…

Με εκτίμηση,
Malec
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7407

Guest
γιατι δεν βαζετε καινουργια ρουχα στις περιπετιες τοσα αλα κανετε :cool:
 

DeletedUser4530

Guest
επειδη τελευταια υπαρχει μεγαλη ζητηση των περιπετειων απο αποστολες, αλλα η συμμετοχη των παικτων ειναι ολο και πιο μικρη με αποτελεσμα να μην μπορουμε ευκολα να ολοκληρωσουμε τις αποστολες, ειδικα οσες ειναι με χρονο, θα προτεινα μια συγκεκριμενη ωρα σε καθεμερινη βαση οσοι ενδιαφερονται να ειναι ον ωστε να υπαρχει την δεδομενη ωρα η οποια συμμετοχη για οσους θελουν. κατι αναλογο που εχει γινει στις οχυρομαχιες που ειναι πανω κατω στις 10 η ωρα το βραδυ. για να μην συμπεσουν ομως οι ωρες των περιπετειων με τις οχυρομαχιες θα ελεγα να γινονται οι περιπετειες λιγο νωριτερα πχ στις 8 το βραδυ ωστε να υπαρχει ο χρονος να ετοιμαστουν οι παικτες αναλογα για τυχον οχυρομαχιες. θα μπορουσε να γινει και δημοσκοπηση για την ωρα που θελουμε. η τεχνολογια υπαρχει... αρκει να υπαρχει και η θεληση! :)
 
Κορυφή