Οφθαλμοφανες παρατηρηση

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser1748
  • Ημερομηνία έναρξης

dimitrisCh

Μέλος
Δεν εβαζες εσυ πολλαπλες στον κ1 , αλλος ηταν :D
Ότι να 'ναι. Από 14/07/2009 που έκανα εγγραφή στον Κ1 μέχρι σήμερα 15/12/2016, δεν έχω ξεθάψει ποτέ το τσεκούρι στον Κ1!

Αλλά γνωρίζω έναν, που έβαζε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser6152

Guest
Απο αλλου ξεκινησατε, αλλου καταληξατε..

Ο Αρης εννοει οτι τα οπλα λοταριας θα ηταν μοναδικα σε καθε κοσμο και τωρα βρεθηκαν ολα μαζεμενα σε 1 κοσμο..Αντι για 5, τωρα ειναι 50 και σε καθε λοταριας που θα τα τσεπωνει ψιλοτσαμπε καποιος στους κλειστους κοσμους, θα κανει μεταφορα προς τους ανοιχτους...

Πραγματικα Δημητρη δεν εχω καταλαβει ποιος σε διορισε κριτη στο παιχνιδι των αλλων..
Ως γνωστον δεν συμμετεχεις... Περα απο μερικες μαχες που εκανες με τις 2 συμμαχιες οπως λες, και σε αυτες ησουν αστητος.. 150lvl φανταρος με 5000 ζωη.

Τωρα θα μου πεις και μενα γιατι να μην εχω αποψη... Και γιατι να μην εχεις??? Οπως λεει και ο λαος: " Ολοι εχουν απο μια πορδη να αμολυσουν", γιατι οχι κι εσυ???

Πληροφοριακα σου λεω λοιπον τα εξης μιας και δεν εχεις ενημερωθει σωστα..
1) Σε συνομιλια μου στο skype με τον Koxiba περυσι ψαχναμε τους net κοσμους να κανουμε αποικια... Μαντεψε... Δεν βρηκαμε ισαξιο του colorado..
Αν σε κατι μπορεις να μας συγκρινεις με τους net κοσμους και να συμφωνησω, αυτο ειναι η πειθαρχια τους στις μαχες.
2)Τα 2 τελευταια χρονια που παιζαμε σε μεσαιο οχυρο, ολοι ηταν οχυρομαχοι στημενοι.
3)Στις 2 συμμαχιες υπηρχαν περιπου 200-210 οχυρομαχοι ΣΤΗΜΕΝΟΙ.
4)Κατηγορεις τους παντες για το Life... Σου ειπε κανεις οτι εμεις θελουμε να παιζουμε με life μονο??? Σου ειπε κανεις οτι στηνονται οι οχυρομαχοι αφθαιρετα με οτι τους αρεσει???
Η καθε συμμαχια εχει το στυλ της και το πλανο της..Αν δεν της βγει το αλλαζει.. Το να το παιξουμε στην τυχη με ολα Life δεν σημαινει οτι γιναμε τρομεροι οχυρομαχοι.
5)Αν οι μεταφορες χαλασαν τον colorado δεν ειναι προς συζητηση...Ειναι δεδομενο...
6)Για την παρακμη της 1 συμμαχιας που αναφερεις υπαρχουν πολλα και διαφορετικα προβληματα...
α)Το "Εγω" του καθενος που δεν χαμπαριαζει τπτ.Αυτο προς ολες τις πλευρες.
β)Τα προσωπικα προβλημα του καθενος που δεν του αφηνουν χρονο για το παιχνιδι.(Δουλειες, δευτερες δουλειες, προσωπικη ζωη, αρρωστιες κτλ). Ειχα σκοπο να σου ποσταρω μια συζητηση με ενα παλικαρι 20 χρονων που σταματησε και δεν ηξερα τον λογο...Αλλα δεν χρειαζεται να σου ποσταρω κατι,Εσυ τα γνωριζεις ολα.
γ)Το ξενερωμα με τις μεταφορες(δεν ειδε μονο ο Αρης τα 50 οπλα λοταριας μαζεμενα σε μια συμμαχια), δεν ειδε μονο 1 να γεμιζει οχυρο με 150αρηδες και αντιπαλους 100lvl.
Αν ρωτας εμενα για τις μεταφορες θα σου πω οτι αλλο περιμενα και αλλο ειδα... Απο την μια μερα στην αλλη κι ας επαιζα 3 χρονια, βρεθηκα στον κοσμο μου "Ξενος".
δ)Αρκετοι πλεον δεν βρισκουν κινητρο για να παιξουν.
ε)Μετα απο γιορτες,καλοκαιρια κτλ , οσοι ασχολουνται ξερουν οτι αρκετοι παικτες το σταματανε, το ξεχνανε, το παρατανε κτλ... Αν ειχαν γινει σωστα οι μεταφορες και ηταν ισορροπημενα τα πραγματα θα μπορουσε και η αλλη συμμαχια να εχει το rotation που θα χρειαζοταν για να μπορει να ανταπεξελθει..
7)Τωρα εσυ κατηγορεις μια συμμαχια που ειχε 105 ατομα δυναμικο στις μαχες γιατι παρηκμασε... Εσυ πιστευεις επειδη παιζεις οπως λες απο το 2009 οτι θα κανουν ολοι το ιδιο..Καριερα στο west..helloooooooooooooooooo...Αν καποιοι υπαρχουμε ακομα αυτο ειναι καθαρα απο συνηθεια και για την παρεα..

Για να κλεισω κι εγω το μηνυμα μου, σου λεω οτι πριν μιλησεις, σκεψου.Πριν σκεφτεις,μαθε.Πριν μαθεις,ρωτα,Πριν ρωτησεις,επελεξε ποιους και ποτε μην το παιζεις αντικειμενικος οταν δεν ξερεις και τις 2 πλευρες του νομισματος..

PS. Ειμαι σιγουρος οτι και οι ιδιοι που μεταφερθηκαν, αλλα κι αυτοι που εστελναν μαζικα τα κυκλικα στους κοσμους τους για να τους ακολουθησουν στον colorado, καταλαβαν οτι η στρατηγικη τους βγηκε λαθος..Αν δεν το καταλαβαν σε παραπεμπω στο 6α...
 

dimitrisCh

Μέλος
Πραγματικα Δημητρη δεν εχω καταλαβει ποιος σε διορισε κριτη στο παιχνιδι των αλλων..
Ως γνωστον δεν συμμετεχεις... Περα απο μερικες μαχες που εκανες με τις 2 συμμαχιες οπως λες, και σε αυτες ησουν αστητος.. 150lvl φανταρος με 5000 ζωη.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω, τι εννοείς παιχνίδι των άλλων. Είναι δικό σας το The West; Είναι δικάς σας ο Κ8; Τον αγοράσατε και σας ανήκει; Παίζω στον Κ8 από 22/09/2013 και έχω άποψη για τα του Κολοραδο.
Για την αποκατάσταση της αλήθειας: Κάνεις λάθος, δεν ήμουν φαντάρος 150 lvl. Είμαι Πρωτάρης 145 lvl στον Κολοραδο. Και τότε ήμουν 135 lvl με 2000 ζωή.

1) Σε συνομιλια μου στο skype με τον Koxiba περυσι ψαχναμε τους net κοσμους να κανουμε αποικια... Μαντεψε... Δεν βρηκαμε ισαξιο του colorado..
Ευτυχώς που δεν βρήκατε. Γλυτώσαμε και το ρεζιλίκι ως ελληνική αποικία στους net κόσμους!!!
Ασφαλώς χρειάζεται αρκετός ρεαλισμός για να αντιληφθεί κάποιος, ότι, δεν είναι και τόσο εύκολο, να στήσεις μια ολόκληρη αποικία σε έναν ήδη ώριμο κόσμο, ξεκινώντας από το 1 lvl, όταν οι άλλοι κατά πλειοψηφία είναι ήδη 150 lvl. Εκτός κι αν ξεκινήσεις σε νέο κόσμο.

2)Τα 2 τελευταια χρονια που παιζαμε σε μεσαιο οχυρο, ολοι ηταν οχυρομαχοι στημενοι.
Ασφαλώς! Οχυρομάχοι 80 και 100 lvl ήταν οι μισοί του Κ8 πριν 2 χρόνια.

3)Στις 2 συμμαχιες υπηρχαν περιπου 200-210 οχυρομαχοι ΣΤΗΜΕΝΟΙ.
Αξιοθαύμαστο!

4)Κατηγορεις τους παντες για το Life... Σου ειπε κανεις οτι εμεις θελουμε να παιζουμε με life μονο??? Σου ειπε κανεις οτι στηνονται οι οχυρομαχοι αφθαιρετα με οτι τους αρεσει???
Η καθε συμμαχια εχει το στυλ της και το πλανο της..Αν δεν της βγει το αλλαζει.. Το να το παιξουμε στην τυχη με ολα Life δεν σημαινει οτι γιναμε τρομεροι οχυρομαχοι.
Μάλλον εσύ με κατηγορείς, ότι σας κατηγόρησα. Ξαναδιάβασε όλες τις αναρτήσεις μου στο τρέχον θέμα, και απάντησε μου, σε ποιο σημείο ανέφερα εγώ την λέξη Life ( είναι πρώτη φορά που την γράφω, μήπως να αρχίζω να πιστεύω, αυτά περί κομπλεξισμού, που έγραψε προηγουμένως ο bufiarhs; ) και σε πιο σημείο κατηγόρησα, πως παίζετε ή πως να παίξετε.
Κριτική έκανα, ότι οι επιλογές σας στο στήσιμο οχυρομάχων, δεν ήταν διαχρονικές.

5)Αν οι μεταφορες χαλασαν τον colorado δεν ειναι προς συζητηση...Ειναι δεδομενο...
Και σε άλλους κόσμους (βλέπε Κ1) έγιναν μεταφορές, αλλά δεν χάλασε ο Κ1.

6)Για την παρακμη της 1 συμμαχιας που αναφερεις υπαρχουν πολλα και διαφορετικα προβληματα...
Τελικά αυτό που συμπεραίνει κάποιος διαβάζοντας τα 6α-6ε, είναι:
α) Το «Εγώ» του καθενός εντοπίζεται πάντα ως πρόβλημα μόνο στην μια συμμαχία.
β) Τα προσωπικά προβλήματα υπάρχουν μόνο στους παίκτες της μιας συμμαχίας.
γ) Το ξενέρωμα με τις μεταφορές, υπάρχει ως φαινόμενο μόνο στους παίκτες της μιας συμμαχίας. Και ότι ο Κ8 είναι ο κόσμος σου.
δ) Μόνο στην μια συμμαχία έπαιζαν ή παίζουν αυτοί, που δεν βρίσκουν πλέον κίνητρο και εγκατέλειψαν.
ε) Μετά από γιορτές, καλοκαίρια κλπ., είθισται να εγκαταλείπουν το παιχνίδι, οι παίκτες μόνο στην μια συμμαχία.

7) Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα για την συμμαχία σας. Ίσως δεν φταίνε τα 6α-6ε, αλλά κάτι άλλο:
Αν και όταν καταφέρετε να κάνετε την αυτοκριτική σας, ίσως κατανοήσετε σε τι οφείλεται η παρακμή της συμμαχίας σας. Δυστυχώς τώρα θα πρέπει να γευθείς το πικρό πιοτό της ήττας, ως αποτέλεσμα των λανθασμένων επιλογών.

Για τα όπλα που δίνονται ως δώρο στον νικητή της εκάστοτε λοταρίας, έγραψα πιο πάνω. Είτε 5, είτε 50 τα μπόνους δεν αθροίζονται. Άρα είναι σχεδόν άχρηστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser6152

Guest
Βιαζεσαι να απαντησεις και δεν καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις...
Τα περισσοτερα απο αυτα που μου απαντησες ειναι αστεια.Οση ειρωνια κι αν χρησιμοποιησες..
Αλλα συνεχιζω να σου λεω οτι δεν εχεις την παραμικρη ιδεα του τι γινετε, αφου δεν συμμετεχεις πουθενα.. Απλα ακους τι σου ειπε ο φιλος, του ξαδερφου, του μπατζανακη, του θειου του Κωστα απο το περιστερι, που τα χε με το Μαρακι απο τα κατω Πετραλωνα, που την κουτουπωνε το βραδυ ενας γεροντας απο τα ανω λιοσια...
Τουτεστιν χαλασμενο τηλεφωνο..
 

dimitrisCh

Μέλος
Στο 6) ξέχασες να προσθέσεις κι αυτό:
στ) Τα γετι μιας συμμαχίας δεν φταίνε ποτέ, και είναι υπεράνω κριτικής.
 

DeletedUser6152

Guest
Στο 6) ξέχασες να προσθέσεις κι αυτό:
στ) Τα γετι μιας συμμαχίας δεν φταίνε ποτέ, και είναι υπεράνω κριτικής.

Τους εβαλα ολους μεσα κι απο δω κι απο κει..Δεν ειπε κανεις οτι ειναι υπερανω κριτικης..Αλλα κριτικης απο γνωστες των πραγματων, οχι τηλεφωνικους ακολουθους..
Στο ξαναγραψα αλλα αντε αλλη μια..Δεν εχεις ιδεα τις διαφορες των παικτων στις 2 συμμαχιες και εχεις αποψη.
Και οχι απλα εχεις αποψη αλλα θες να μας πεισεις κιολας ολους εμας που τα ζουμε οτι δεν ειναι ετσι και ειναι οπως τα λες..
 

DeletedUser735

Guest
Ακουω πολλες φορες την λεξη "ανισορροπια" και εχω μπερδευτει...

Γνωριζει κανεις σας καποια περιοδο που υπηρξε ισορροπια στο παιχνιδι?

Παντα οι αντιμαχομενες πλευρες στα οχυρα ειχαν τις καλες και τις κακες περιοδους τους στα οχυρα.
Για την εναλλαγη αυτων των περιοδων εχουν συμβαλει διαφοροι παραγοντες.

Ποιοι ειναι αυτοι?
Οι λοτταριες, τα οπλα λοτταριων, τα φιδια, τα αεροπλανα, τα χρυσα οπλα (πιο παλια) και κυριως η διαθεσιμοτητα παιχτων.
Οι μεταφορες φερνουν τα πανω-κατω σε ολα τα παραπανω.

Η ιστορια εχει δειξει οτι οποιος επιμενει και προσπαθει να προσαρμοστει στις νεες συνθηκες που δημιουργουνται καταφερνει, βραχυχρονια ή μακροχρονια, να γυρισει τον τροχο και να βιωσει ξανα την καλη του περιοδο στο παιχνιδι, μεχρι αυτο να αντιστραφει ξανα. Για αυτο ως γνωστον τα παιχνιδια της innogames δεν μπορει να τα τερματισει κανεις. Οποιος δεν το εχει καταλαβει αυτο δεν ξερει και πολλα πραγματα για το παιχνιδι.

Αντιθετως οι Γερμανοι επιδιωκουν μια συνεχη ροη στο παιχνιδι μεσω της προσπαθειας των παιχτων για την επιτευξη νικων. Μεταφραση... οταν βρισκεσαι απο κατω προσπαθεις να βγεις απο πανω. Οταν χανεις στα οχυρα προσπαθεις να βρεις τροπους να κερδισεις.

Και επειδη ειμαι νεος στον κ8 θα ηθελα εσεις οι παλιοι να μου εξηγησετε ποτε υπηρξε ισορροπια?
Τον μηνα Φεβρουαριο που οι CL δεν κρατουσαν οχυρο ουτε με ευχελαιο δεν τον λες και κατασταση ισορροπιας.
Εγω ισορροπια βλεπω μονο κατα τον περασμενο Μαρτιο και στις αρχες του Απριλη οταν και ειχε πραγματοποιηθει το μεγαλυτερο μερος των μεταφορων και δεν μπορουσε καμια πλευρα να κρατησει οχυρο.

Αρα μηπως η ενοχληση των Outlaws προερχεται απο το γεγονος οτι ενω κυριαρχουσαν ξαφνικα αλλαξαν τα κοζια?
Κανεις δεν εχει συμβολαιο με την νικη σε αυτο το παιχνιδι, ανεξαρτητως του χρονου που δαπανα. Οπως ανεφερα και παραπανω το παιχνιδι ειναι σχεδιασμενο για να δημιουργει ανισορροπιες.

Οπως ξεκαθαρα βλεπετε ο καθενας μπορει να εχει την δικη του κριση και τα δικα του επιχειρηματα για το τι εφταιξε και πηγαμε απο μικρα σε μεσαια. Γιατι ουσιαστικα αυτο εγινε. Εκει που οι μαχες παιζοντουσαν σε μεσαια οχυρα αναγκαστηκαμε να παμε σε μικρα.

Δεδομενου οτι το παρελθον δεν αλλαζει καλα θα ηταν να γυρισουμε σελιδα και αφηνοντας πισω μας τις οποιες πικρες να ενισχυσουμε την προσπαθεια που γινεται αυτην την στιγμη για διεξαγωγη ανταγωνιστικων μαχων σε μεσαια οχυρα.

Ελπιζω το ποσταρισμα αυτο να αποτελεσει τροφη για σκεψη για οσους το διαβασουν.
 

DeletedUser6888

Guest
κυρίες , κύριοι χαίρεται.
Ολοι έχουν απο μια, αρα κι εγω. (γνωμη εννοείται)

(ιστορικη αναδρομη)
Στο παιχνιδι γραφτηκα πρωτη φορα οταν ξεκινησε, (τοτε που οι δυνοσαυροι ηταν σαυρες ακομα , με απλα λογια οταν εκανες μονομαχιες στο σαλουν , οταν δεν υπηρχαν οχυρα κλπ) και προφανως καποια στιγμη το παρατησα. (κλεινει η παρενθεση)

Επι του θεματος λοιπον : η αγαπητη σε ολους μας εταιρια, δεν ενδιαφερεται για τους παιχτες ή για τις μαχες ή για το πως θα περασουμε πιο "καλα" τον χρονο μας, αλλα΄για το κερδος και μονο για αυτο.
Αυτος ειναι και ο λογος που ανακαλειφθηκαν οι αναβαθμησεις , ο λογος που τα επιπεδα αυξηθηκαν (και θα ξαναυξηθουν καποια στιγμη) ο λογος που υπαρχουν οι λοταριες κλπ.
Αρα δεν υπαρχει καμια προθεση δικαιοσυνης, ισοτιμιας , ισοροπιας ή οτι αλλο απο ισο- μπορει καποιος να σκεφθει.
Και πως μπορει να υπαρξει οποια ισο- (τετοια) οταν μας οδηγουν σαν αγελη σε μια κατευθυνση? (νικη παση θυσια)
Γιατι ως γνωστον ο πολεμος κινει τον τροχο της προοδου πιο γρηγορα. Και καποιοι φροντισαν να εχουμε πολεμο.
Αυτο ομως που πολλοι, (δεν το περιμενα τοσοι πολλοι) δεν καταλαβαινουν ειναι οτι εκτος μερικων εξερεσεων, παιζουμε για να ξεσκασουμε να ξεφυγουμε απο τα προβληματα της ημερας και χαρουμε λιγο με τους διαδικτυακους μας φιλους (που πολλες φορες τους γνωριζουμε κι απο κοντα, και νομιζω ειναι αυτο που μας κρατα στο παιχνιδι).

Ναι ολοι θελουν να κερδιζουν (υπαρχουν κι αυτοι που δεν τους αγγιζει αλλα ειμαστε ελαχιστοι)
Ναι ολοι θελουν να περασουν καλα (δεν νομιζω να υπαρχει αντιρρηση)
Απο εμας λοιπον εξαρτατε να συμβει το δευτερο (που ειναι και σημαντικοτερο), αν περιμενουμε απο την εταιρια να βρει "λυση ισοροπιας" θα γερασουμε και δεν θα εχει συμβει.
Αυτοι θελουν να τρεχουμε σαν τα προβατα να αγορασουμε σβολους σε καθε event για να γινουμε δυνατοτεροι - καλυτεροι και να "πατησουμε τον εχθρο κατω", ξεχνοντας οτι δεν ειμαστε εχθροι αλλα απλα αντιπαλοι.
Αν ηθελαν ισοροπια θα ειχαν τις μαχες στο αρχικο μοντελο των περιπετιων (περιπου ιδια ζωη, οπλα, το καλυτερο οπλο θα ηταν κατι που ολοι θα μπορουσαν να αποκτισουν σε μερικα επιπεδα κλπ)

Αφου αυτοι δεν θελουν , εμεις τι θα κανουμε?

1. μπορουμε να μαλωνουμε και να παιζουμε "χριστιανοι - λιονταρια" μεχρι να τελειωσουν οι χριστιανοι οποτε θα αρχισουν να τρωγονται τα λιονταρια μεταξυ τους

2. μπορουμε να βαλουμε εμεις τους ορους που θελουμε για να περναμε καλα , το πως θα γινει αυτο απο εμας εξαρτατε και διστυχως απαιτει να κρατηθουν καποιες ισοροπιες. (αυτες οι ισοροπιες ολο μπροστα μας εμφανιζονται)

Απλα σκεφθητε ολοι πως σας αρεσει να παιζεται
τι δεν σας αρεσει να σας κανουν και φροντιστε να μην το κανετε κι εσεις, ισως τοτε να χαιρομαστε ολοι το παιχνιδι και να αποκτησουν ζωη και οι κοσμοι μας.
Ολοι μπορουν να δουν τα στραβα τριγυρω τους, αλλα βασιζονται στους τριγυρω για να εντοπισουν τα δικα τους. (ακουτε παντα τι λενε οι αλλοι βλεπουν αυτο που ειναι στο προσωπο μας και δεν μπορουμε να δουμε μονοι μας)

ΥΓ. μια παρατηρηση προς ολους.
αν και δεν γινεται συνηδητα, συνηθως (σχεδον παντα) βγαζουμε τον πραγματικο μας χαρακτηρα στα ονλινε παιχνιδια (ακομα και τις καταπιεσμενες τασεις που κρυβουμε στην καθημερινη ζωη), δεν λεω οτι γινεται αλλα ας προσπαθησουμε ολοι να γινουμε λιγο καλυτεροι ανθρωποι στο παιχνιδι, μπορει να μας βοηθησει και παραεξω.

Ευχαριστω για τον χρονο που ξοδεψατε για να το διαβασετε
 

DeletedUser6152

Guest
Και επειδη ειμαι νεος στον κ8 θα ηθελα εσεις οι παλιοι να μου εξηγησετε ποτε υπηρξε ισορροπια?
Τον μηνα Φεβρουαριο που οι CL δεν κρατουσαν οχυρο ουτε με ευχελαιο δεν τον λες και κατασταση ισορροπιας.
Εγω ισορροπια βλεπω μονο κατα τον περασμενο Μαρτιο και στις αρχες του Απριλη οταν και ειχε πραγματοποιηθει το μεγαλυτερο μερος των μεταφορων και δεν μπορουσε καμια πλευρα να κρατησει οχυρο.

Αρα μηπως η ενοχληση των Outlaws προερχεται απο το γεγονος οτι ενω κυριαρχουσαν ξαφνικα αλλαξαν τα κοζια?

Κανεις λαθος εδω.. Οι 2 συμμαχιες ηταν ανταγωνιστικες και σχεδον ισορροπημενες.. Οταν ξεφευγε ο ενας, εβρισκε τροπο και αντιδρουσε ο αλλος..και ξανα και ξανα και ξανα..Κι εδω κολλαει που λες οτι αυτο το αλλαζαν οι παικτες.Σταματουσαν 2 cl για ενα διαστημα,ανεβαιναμε εμεις, σταματουσαν 2 δικοι μας, ανεβαιναν οι αλλοι κτλ κτλ..
Οι μαχες απο τελη Σεπτεμβριου εως και μεσα Ιανουαριου ηταν ανταγωνιστικες... Για τον μηνα του Φεβρουαριου καλυτερα να μην το ξαναπιασουμε παλι...Υπαρχουν replay για να καταλαβεις το γιατι δεν κρατησαν οχυρο οι cl...Αλλα για να καταλαβεις θα πρεπει να δεις τους προηγουμενους μηνες..

Επισης για να απαντησω σε κατι που δεν ειχα απαντησει στον Δημητρη σε ενα ποστ του..
Αν τσεκαρεις τις συμμαχιες και τωρα και παλιοτερα θα δεις οτι στην μια συμμαχια ηταν πρωταρηδες στο west κατα πολυ μεγαλο ποσοστο εναντι των αντιπαλων μας.. Κι αυτος ειναι ο λογος που αν καποιος σταματουσε δεν ξαναγυριζε..Οι αλλοι παιζουν πολυ παραπανω χρονια, σταματανε ξαναγυρνανε , σταματανε ξαναγυρνανε και παει λεγοντας..
 
Κορυφή