Νέος κόσμος - Ονομασία

cord

Ex-The West Team
Με την ευκαιρία του νεου κόσμου, θα θελαμε και τη γνωμη της κοινοτητας ως προς την ονομασια του.
Το ονομα θα πρεπει να ερχιζει απο το Αγγλικο E/e.

Εμεις εχουμε σκεφτει το ονομα El Dorado, εσεις?

Παρακαλουμε θερμα, οι απαντησεις να ειναι μονο για το ονομα του κοσμου. Για οτιδηποτε αλλο, μπορειτε να ανοιξετε νεο θεμα.
Ευχαριστουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitrisCh

Μέλος
Ελ Βενιζέλος αγγλιστί El Venizelos

Οι Τούρκοι πως ονόμασαν κόσμο Bosporus. Άρα μπορούμε να δώσουμε ελληνικό όνομα σε κόσμο.

Παρεμπιπτόντως, οι κόσμοι ονομάζονται κατά αλφαβητική σειρά.
 

DeletedUser6978

Guest
E? :p Για λόγους αισθητικής και μόνο. Θεωρώ άκυρο μετά τους Arizona, Buffalo, Colorado, Dallas να μπει π.χ. Elefsina, προτείνω El Paso.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
El Greco ftw

El Greco

Άσχετα με τον Δομήνικο Θεοτοκόπουλο,
το El Greco σημαίνει και Έλληνας,
και έτσι αφού οι περισσότεροι θέλουν ελληνικό όνομα,
πιστεύω είναι μία καλή επιλογή ;)
 

DeletedUser7188

Guest
El Greco

Πολύ ωραίο το όνομα!! Μου αρέσει! Ψηφίζω El Greco :wk
 

DeletedUser5934

Guest
Και εγω πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο αυτο το ονομα



El Greco

Άσχετα με τον Δομήνικο Θεοτοκόπουλο,
το El Greco σημαίνει και Έλληνας,
και έτσι αφού οι περισσότεροι θέλουν ελληνικό όνομα,
πιστεύω είναι μία καλή επιλογή ;)
 

DeletedUser

Guest
Αφού δεν γλιτώνουμε από τον νέο κόσμο συμφωνώ τουλάχιστον να έχει κάτι το ελληνικό.. El greco +1
 

DeletedUser6962

Guest
συμφωνω κι εγω με το El Greco. πιστευω πως ειναι το καλυτερο και θα ελκυσει και νεους παικτες
 

DeletedUser

Guest
enamiden

enamiden ... είναι ευηχο και άξιο της πολιτικής του να ανοίξουν ακομα ένα κόσμο:w
 

DeletedUser6275

Guest
Ελ Γκρεκο, Ελ αλαμειν, Ελ α τωρα κι οτι να'ναι. Ποτε θα καταλαβετε οτι υποδυομαστε ενα ρολο καπου στην αγρια Δυση και καλως ή κακως πρεπει να υπαρχει ενα στοιχειο να σε προσελκυει κι αυτο κατα την αποψη μου δεν ειναι ενα ελληνικο ονομα οσο κι αν ακουγεται ωραιο κι ενθουσιαζει τα πληθη (κι οι αποψεις του στυλ οι Τουρκοι εβαλαν το ταδε ειναι για γελια).

Ονομαστε το οπως θελετε. ετσι κι αλλιως δε σκοπευω να συμμετεχω αλλα κατεθεσα την αποψη μου κι εξήγησα το σκεπτικο. Καλημερα σας ... και καλο καλοκαιρι! :w

* Το "ειναι για γελια" σχολιο μου δεν αναφερεται σε αυτον που εξεφρασε την αποψη του αλλα στους Τουρκους που ονομασαν ετσι τον κοσμο. Τοσα ξερουν τοσα κανουν, αμα θελετε να ακολουθησουμε κι εμεις ας βαλουμε και φερετζεδες!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

cord

Ex-The West Team
To ονομα El Greco ειναι καλο, αλλα η ονομασια πρεπει να εχει σχεση με την Αγρια Δυση.
 

DeletedUser3527

Guest
Γιατί πάλι να πάμε με τους cowboys???? Ένα ινδιάνικο όνομα πρέπει na βάλουμε, μονο καουμπόιδες είχε η δύση????
Araucanian, Aztec, Chippewa,Eskimo,Inca, Kwaakiutl, Maya, Nanuatl, Osaage, Otomi, Paiute, Papago, Pima,Seneca,Quechua, Quiche, Tewa, Winnebago, Wintu και Zuni

Τόσες ονομασίες έχει... Προσωπική επιλογή
NAVAJO
 

DeletedUser5612

Guest
Γιατί πάλι να πάμε με τους cowboys???? Ένα ινδιάνικο όνομα πρέπει na βάλουμε, μονο καουμπόιδες είχε η δύση????
Araucanian, Aztec, Chippewa,Eskimo,Inca, Kwaakiutl, Maya, Nanuatl, Osaage, Otomi, Paiute, Papago, Pima,Seneca,Quechua, Quiche, Tewa, Winnebago, Wintu και Zuni

Τόσες ονομασίες έχει... Προσωπική επιλογή
NAVAJO

Γιατι ρε φιλε αν δε το παρατηρησες, οι ονομασιες των κοσμων πανε αλφαβητικα απο τον κ5 και μετα....
A-----> ARIZONA
B-----> BUFFALO
C-----> COLORADO
D-----> DALLAS
E-----> ???? (ELA NA DEIS PWS KATANTHSAME POY NA FTASOYME STO Z...)
:dr
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
To ονομα El Greco ειναι καλο, αλλα η ονομασια πρεπει να εχει σχεση με την Αγρια Δυση.

Τότε δεν έχει νόημα να υπάρχει αυτό το συγκεκριμένο θέμα, γιατί με τόσα event και καινούργια σετ και μυθικά από την αναβάθμιση των 150 lvl, δεν έχουν μείνει πολλά "ονόματα" που να ταιριάζουν στην Άγρια Δύση. Επίσης με μία γρήγορη αναζήτηση στους κόσμους που είναι ακόμα ανοιχτοί στις υπόλοιπες χώρες, δεν ξέρω κατά πόσο έχουν όλα σχέση με την Δύση, αυτό που κατάλαβα είναι ότι "πρέπει" να είναι κάποια πόλη ή ακόμα και οχυρό μαχών ή ακόμα και δάσος από την Αμερική για να μπορούμε να το βάλουμε σαν όνομα. Υπάρχει βέβαια και μία εξαίρεση στους γείτονές μας από την Τουρκία που όπως είπε και ο φίλτατος dimitrisCh

Οι Τούρκοι πως ονόμασαν κόσμο Bosporus. Άρα μπορούμε να δώσουμε ελληνικό όνομα σε κόσμο.

Αφού λοιπόν μας λέτε ότι δεν μπορούμε να βάλουμε κάποιο δικό μας, τότε τζάμπα μας ρωτάτε γιατί οι επιλογές είναι: El Dorado (που έχουν στο .net και κάποιες ακόμα χώρες), El Paso (που έχουν στη Γερμανία και κάποιες ακόμα χώρες) και τέλος το El Monte (που έχουν στην Βραζιλία) [αυτά στους ενεργούς για τώρα κόσμους, που μπορούσα να μπω, κάποιες χώρες τα είχαν σβήσει όπως κάναμε εμείς στους κ2,3,4,5]

Αυτά!!!
 

DeletedUser3527

Guest
δεν το ήξερα για το αλφαβητικό.....
ας τον ονομάσουμε τον καινουριο κόσμο τότε

EL - EF - SINA

Έτσι ξεκινάει απο E έχει το επόμενο γράμμα ολογράφως το F και για και έχει και που ξέρεις... όλο και κάποια Ινδιανικη φυλή θα ονομαζότανε SINA
:dr
 

DeletedUser5559

Guest
el benzelos που ειναι και αεροδρομιο τελος παντων οπως και να το πουμε εγω πρωσοπικα δεν γραφομαι εκτος και εαν ανοιξουνε μεταφορες απο αλλους κοσμους
 
Κορυφή