Μαχες στον Αριζονα

  • Δημιουργός θέματος trampakoulas
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Το ξερω οτι εχει ξαναειπωθει, αλλα στον αριζονα α.παιζουμε 5500 παιχτες οχι μονο καποιοι που γραφουν μονιμα εδω περα , β. δε νομιζω οτι ειναι σημαντικο το οτι καποιοι ανοιξαν τα πρωτα χωρια στη αρχη του σερβερ (και σε καθε σερβερ) και απο εκει και περα ειναι οι "ανακτες", ουτε ειναι σημαντικο αν ειναι στο επιπεδο 120 η στο 12 , η αν φορανε χρυσο οπλο η πετρα. Ο σερβερ δεν ειναι "χωραφακι " τους
Καλω λοιπον τους υπολοιπους 5400 απ τους 5440 να απομονωσουμε τους 40 συγκεκριμενους και να κανουμε το κεφι μας απαλλαγμενοι απο "πριγκιπες" και "πριγκιπισσες".
Διαλυστε τις συμμαχιες για να απαλλαχτειτε απ αυτους τους 40 και παμε απ την αρχη
 

DeletedUser

Guest
Εμπρος στον δρομο που χαραζει ο τραμπακουλας!

Πολυ καλη η προταση / καλεσμα.. (χιχιχιχι)
 

DeletedUser3409

Guest
*Θα σας μιλήσω από προσωπική εμπειρία ότι αυτό που λέτε δεν γίνεται...
Δυστυχώς ή ευτυχώς, θέλουμε τις υπερσυμμαχίες μας... όσο και να φωνάζουμε, θέλουμε τους αρχηγούς μας και τους ποιμένες...
έχω δει να φωνάζουν και να χαλάν τον κόσμο, στον Κ1 (από την δική μου συμμαχία, λέω να μην γίνονται παρεξηγήσεις) και όταν υποτίθεται γίνεται το δικό τους (και δικό μου) να εξαφανίζονται όλοι... έχω δει άτομα που ήταν αυτοί που θέλαν να διαλύσουν τις υπερσυμμαχίες... να φεύγουν και να εντάσονται σε αυτές... και να είναι εκεί από τους πιο πειθήνιους και γενικά αρνάκια υποταγμένα... είναι εύκολο να λές ότι δεν κάνω αυτό, αλλά είναι δύσκολο να το υποστηρίξεις... είναι εύκολο να έχεις 2-3 άτομα τους αρχηγούς να κανονίζουν και εσύ απλώς να βάζεις τον χαρακτήρα σου στην μάχη... και να κοιτας να πάρεις ξπ και θήκη!!!
Αν τώρα αγαπητέ Τραμπάκουλα έχεις την δύναμη να διαλύσεις αυτό το όλο στήσιμο πολύ φοβάμαι ότι μετα από ένα 6μηνο θα μας το παίζεις αρχηγός της Νεας υπερσυμμαχίας!!!
Αυτά από εμένα χωρίς διάθεση παρεξήγησης!!!
 

DeletedUser4456

Guest
+10000000000000000000000000 για Aramb!!!!!!!!!!!!!

Θα τα 'χα πει εγω ακριβως οπως τα διατυπωσες, αλλα θα με λεγανε παλι κακο και ανελεητο, κλειδώνοντας το θεμα κλπ... :lf:D

Να σαι καλα για το ποσταρισμα σου φιλε μου... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καποιος ειχε πει οτι αν σταματησω να παιζω αριζονα θα στρωσει ο κοσμος.
Επειδη αποφασισα να σταματησω το παιχνιδι και να παραμεινω μονο για καμια μαχη οχυρου κ1 , σας ευχομαι καλες μαχες .
Επισης σας ευχομαι καλες γιορτες και χαρουμενο το 2012.
Ελπιζω το παιχνιδι να γινει καλυτερο χωρις εμενα μιας και αυτη ειναι η επιθυμια σας και μου την δειχνετε ολοι με διαφορους τροπους
Καλη συνεχεια σε φιλους και εχθρους
 

DeletedUser3473

Guest
οταν θ αρχισετε να κλαιτε που ο αριζονα
ψωφησε και μυρισε το πτωμα του και εγινε
σαν τον κ2,κ3,κ4,κ5.... θα ξαναρθω να σας ριξω το κραξιμο
που σας αξιζει... ******* και **********...
καλα χριστουγεννα και ευτηχισμενος ο νεος ετος :gl

Edit by bazel:Προσοχή στους χαρακτηρισμούς!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5259

Guest
Μπραβο διονισις τα ειπες πολυ σωστα !!!!!
 

DeletedUser5064

Guest
Καποιος ειχε πει οτι αν σταματησω να παιζω αριζονα θα στρωσει ο κοσμος.
Επειδη αποφασισα να σταματησω το παιχνιδι και να παραμεινω μονο για καμια μαχη οχυρου κ1 , σας ευχομαι καλες μαχες .
Επισης σας ευχομαι καλες γιορτες και χαρουμενο το 2012.
Ελπιζω το παιχνιδι να γινει καλυτερο χωρις εμενα μιας και αυτη ειναι η επιθυμια σας και μου την δειχνετε ολοι με διαφορους τροπους
Καλη συνεχεια σε φιλους και εχθρους

όνειρο ήταν και τελείωσε.....
 

DeletedUser

Guest
Απλα να σας παραπεμψω στο προφιλ μου στον αριζονα . Εσεις αποφασιζετε
 

DeletedUser4456

Guest
Απλα να σας παραπεμψω στο προφιλ μου στον αριζονα . Εσεις αποφασιζετε

Δεν σας καταλαβαινω μερικους... Βγαινετε και ανακοινωνετε πως θα φυγετε, κανεις δεν σας απαντα, δεν φευγετε αλλα ξανακανετε εκκληση στον κοσμο να αποφασισει αν θα φυγετε ή οχι παλι μια απο τα ιδια... Γτ θελετε να πιστευετε οτι καποιος που ονειρο του ειναι να τρολαρει οπως λετε, πρεπει να ειναι το επικεντρο του κόσμου, και να δημιουργειτε περιττο ντορο γυρω απο το ονομα σας (ανευ ιδιαιτερου λόγου αλλα και αξιας)? (Προσοχη, ειναι και ρητορικη η ερωτηση...)

Εδω ανοιξε ενα θεμα με τιτλο "μαχες στον Αριζονα" και οχι αν μεινει ή φυγει ο Χ Υ ή Ζ απο τον κ6,7 κλπ... αν ηθελε να φυγει γτ επρπ να φυγει, θα το εκανε οπως εγω απλα δηλωσα σταματαω κ7 για τους λογους που ειπα λακωνικα στο φορουμ και σταματησα ντομπρα και σταρατα και παροτι ημουν στην 16η θεση. Σιγα μην εκανα και δημοψηφισμα, παρτυ αποχαιρετηστηριο κλπ για το τι θα θελανε οι αλλοι να κανω, μηπως και εβαζα για πρωθυπουργος καποια στιγμη... :D

Οσο για τις μαχες, δεν βλεπω κανενα θεμα, παιχτε το παιχνιδι σας να κανουμε παιχνιδι και να φανει και ο πιο σωστος και ο καλυτερος, χωρις πολλα εφε και σερπαντινες. Να θυμαστε ομως οτι τον καλο παιχτη δεν τον κανουν ουτε τα σκιλς ουτε τα πολλα λεφτα μονο οπως λετε, αλλα κυριως ο τροπoς που παιζει, δηλ. το ηθος του και η συνυπαρξη του με τους συμπαιχτες του σε μια παρεα. Χανεις κερδιζεις μετα, παντα κερδισμενος θα εισαι. - Καλες μαχες και καλες γιορτες. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3473

Guest
Να θυμαστε ομως οτι τον καλο παιχτη δεν τον κανουν ουτε τα σκιλς ουτε τα πολλα λεφτα μονο οπως λετε, αλλα κυριως ο τροπoς που παιζει, δηλ. το ηθος του και η συνυπαρξη του με τους συμπαιχτες του σε μια παρεα. Χανεις κερδιζεις μετα, παντα κερδισμενος θα εισαι. - Καλες μαχες και καλες γιορτες. ;)

πολυ καλα τα λες...
το κακο ειναι οτι τα λες μονο σε αντιπαλους...
γιατι αν ριξεις μια ματια σε συμπαικτες σου θα βρεις αρκετους
που δεν πληρουν τις προυποθεσεις για ενα καλο παιχνιδι
καλες γιορτες...
για μαχες δεν νομιζω
 

DeletedUser4456

Guest
πολυ καλα τα λες...
το κακο ειναι οτι τα λες μονο σε αντιπαλους...
γιατι αν ριξεις μια ματια σε συμπαικτες σου θα βρεις αρκετους
που δεν πληρουν τις προυποθεσεις για ενα καλο παιχνιδι
καλες γιορτες...
για μαχες δεν νομιζω

ΝΟΜΙΖΕΙΣ - πως ξερεις πως οταν βλεπω συμμαχους μου να ξεφευγουν δεν τα βαζω μαζι τους? Επειδη δηλ. δεν το μαθαινεις σημαινει οτι ισχυει αυτο που λες σωνει και καλα? Για ερευνησε το καλυτερα...
 

DeletedUser

Guest
Δεν σας καταλαβαινω μερικους... Βγαινετε και ανακοινωνετε πως θα φυγετε, κανεις δεν σας απαντα, δεν φευγετε αλλα ξανακανετε εκκληση στον κοσμο να αποφασισει αν θα φυγετε ή οχι παλι μια απο τα ιδια... Γτ θελετε να πιστευετε οτι καποιος που ονειρο του ειναι να τρολαρει οπως λετε, πρεπει να ειναι το επικεντρο του κόσμου, και να δημιουργειτε περιττο ντορο γυρω απο το ονομα σας (ανευ ιδιαιτερου λόγου αλλα και αξιας)? (Προσοχη, ειναι και ρητορικη η ερωτηση...)

Εδω ανοιξε ενα θεμα με τιτλο "μαχες στον Αριζονα" και οχι αν μεινει ή φυγει ο Χ Υ ή Ζ απο τον κ6,7 κλπ... αν ηθελε να φυγει γτ επρπ να φυγει, θα το εκανε οπως εγω απλα δηλωσα σταματαω κ7 για τους λογους που ειπα λακωνικα στο φορουμ και σταματησα ντομπρα και σταρατα και παροτι ημουν στην 16η θεση. Σιγα μην εκανα και δημοψηφισμα, παρτυ αποχαιρετηστηριο κλπ για το τι θα θελανε οι αλλοι να κανω, μηπως και εβαζα για πρωθυπουργος καποια στιγμη... :D

Μιας και δεν εχω κατι καλυτερο προς το παρον να κανω θα σου απαντησω φιλικα παντα και ηρεμα γιατι μιλαμε σε απαγορευμενο θεμα και δε πρεπει να προκαλουμε.
το οτι συνεχεια μου ερχονται μυνηματα τιμωριας , σβηνει το προφιλ μου , αλλαζει το ονομα της γυναικας μου , αλλαζει το ονομα της πολης μου , σβηνουν τα προφιλ των οχυρων μου και εχω κανει τα 3ημερα και 4ημερα ψωμοτυρι , με κανει λιγο να νοιωθω οτι ειμαι στο επικεντρο των συζητησεων των αντιπαλων , νοιωθω σαν μονιμα να με παρακολουθουν στη γωνια και περιμενουν να πω μια κακια λεξουλα για να με δωσουν , μεχρι και το kounamouta πειραξε καποιους παλιοτερα .Ο AYRA βγηκε και ειπε οτι αν σταματησω εγω θα γινει καλυτερος ο αριζονα , εκει πιαστηκα και ειπα νταξει σταματαω αμα ειναι να με κυνηγανε και να τρωω συνεχεια τιμωριες γιατι συνεχιζω ας αφησω τα παιδια να παιξουνε σωστα (και καλα ) ετσι οπως το εννουνε αυτοι το καλα .

Το οτι κανεις δε μου απαντησε οταν ειπα οτι αποχωρω ?
ΝΟΜΙΖΕΙΣ- Πως ξερεις εσυ ποσοι μου στειλανε μυνημα για το αν μιλω σοβαρα οτι θα φυγω ? Καποιοι ειπανε οτι αν διαγραφτω απο αριζονα θα διαγραφτουν κι αυτοι .
Ετσι ειπα οτι για να μου λεει τοσος κοσμος μεινε , δεν ειμαι εγω που χαλαω τον αριζονα οπως με εχετε πεισει εσεις οι αντιπαλοι .
Και ετσι αποφασισα να κανω δημοψηφισμα να δω ποσοι οντως θελουν να φυγω και απο τις δυο πλευρες , δυστυχως θα σας απογοητευσω με τα αποτελεσματα μεχρι τωρα δεν υπαρχει ουτε ενα οχι , ολοι λενε να μεινω.
Nomercy πλεον θα αποφασισει ο λαος για την συνεχεια της πορειας του αριζονα και οχι εσεις .Αν σε χαλαει δε μπορω να κανω κατι καλυτερο , αν δε ψηφισεις θα αφησεις αλλους να ψηφισουν για σενα , οπως και στη πραγματικη δημοκρατια .Και γαι το οτι κανεις δεν ενδιαφερεται για το αν θα μεινεις η θα φυγεις απο κ7 τι να πω δε πειραζει θα κανεις και φιλους καποια στιγμη που θα παει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5064

Guest
Ποτέ δεν είπα, ούτε σου ζήτησα να σταματήσεις το παιχνίδι.

Αυτό που ζητάω από σένα (και όχι μόνο από σένα) και το λέω αυτό εκπροσωπώντας μια μικρή ομάδα ατόμων στον arizona που λέγετε UNI είναι να γίνει κάτι με τις μάχες και να σταματήσει αυτή η κατάσταση με το να πηγαίνουμε σε μάχες και να μην υπάρχουν αντίπαλοι. Δηλαδή δεν μπορείς να είσαι στον arizona και απλά να πηγαίνεις σε όποια μάχη θέλεις ή να μαζέψεις μερικά άτομα και να έρθετε σε μία μάχη σε λογική ώρα και όχι στις 3 τα ξημερώματα να το χαρούμε όλοι. Πρέπει να βάζεις 2-3 μάχες σχεδόν ταυτόχρονα?
 

DeletedUser4456

Guest
............
Το οτι κανεις δε μου απαντησε οταν ειπα οτι αποχωρω ?
ΝΟΜΙΖΕΙΣ- Πως ξερεις εσυ ποσοι μου στειλανε μυνημα για το αν μιλω σοβαρα οτι θα φυγω ? Καποιοι ειπανε οτι αν διαγραφτω απο αριζονα θα διαγραφτουν κι αυτοι .
Ετσι ειπα οτι για να μου λεει τοσος κοσμος μεινε , δεν ειμαι εγω που χαλαω τον αριζονα οπως με εχετε πεισει εσεις οι αντιπαλοι .
Και ετσι αποφασισα να κανω δημοψηφισμα να δω ποσοι οντως θελουν να φυγω και απο τις δυο πλευρες , δυστυχως θα σας απογοητευσω με τα αποτελεσματα μεχρι τωρα δεν υπαρχει ουτε ενα οχι , ολοι λενε να μεινω.
Nomercy πλεον θα αποφασισει ο λαος για την συνεχεια της πορειας του αριζονα και οχι εσεις .Αν σε χαλαει δε μπορω να κανω κατι καλυτερο , αν δε ψηφισεις θα αφησεις αλλους να ψηφισουν για σενα , οπως και στη πραγματικη δημοκρατια .Και γαι το οτι κανεις δεν ενδιαφερεται για το αν θα μεινεις η θα φυγεις απο κ7 τι να πω δε πειραζει θα κανεις και φιλους καποια στιγμη που θα παει

Στο φορουμ μιλαμε, αρα εννοησα οτι ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ στο φορουμ εδω που εκανες και ΠΟΣΤ 1ος εκτος θεματος, μεχρι να ξανακανεις!

Δεν θα σου σβηνε κανεις κανενα προφιλ κλπ αν ΗΣΟΥΝ σωστος και εντος κανονων πιστευω χωρις να ξερω ΚΑΙ ΔΕΝ με ενδιαφερει κιολας τι ακριβως εχει/ειχε γινει.

Οσο για το αν θα ψηφισω εγω, μην με περιμενεις. Κανε οτι καταλαβαινεις και αισθανεσαι καλυτερα - μην περιμενεις κανεναν να σου πει. Ξερεις οτι δεν με ενοχλει προσωπικα ειτε μεινεις και κανεις οτι κανεις, ειτε φυγεις, γτ εγω αυτα που ηθελα να βρω στο game τα βρηκα και δεν με αγγιζουν τα υπολοιπα γνωστα καμωματα καποιων που τα εχουν βαλει με καποιους. Το μονο που με χαλα στην υποθεση αυτη με τις μαχες κλπ ειναι οτι αυτοι οι καποιοι εδω λοιπον, για προσωπικα τους τερτιπια, χαλανε το κεφι των υπολοιπων μπορει και 1000+ παιδιων που θελουν να παιζουν απλα και ομορφα το παιχνιδι. Και αυτο ειναι ντροπη, εκατερωθεν και περα απο τους εγωισμους πρπ να παψει. Γυριστε το σε μονομαχοι και πλακωθειτε τετ-α-τετ δεν μας νοιαζει. Αλλα απο εκει και περα, προσωπικα ξερεις ΑΜΑ θελω τρεχω οσο θελω για την παρεα και ΑΜΑ δεν θελω ΔΕΝ τρεχω... Οχυροσυλλεκτης δεν θα γινω ποτε γτ δεν με νοιαζει η καταταξη πολεων.
Αυτα, καλη ΣΟΥ αποφαση, απλα μην το κανεις ντορο, ειναι η προσωπικη μου αποψη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
χαβαλε κανω οχι ντορο , ο καθενας το βλεπει απο τη σκοπια του
 

DeletedUser3920

Guest
Κατ'αρχας, θα πω ενα ταχυρυθμο ''να''..Για να μην μου πειτε οτι ειναι υβριστικο δεν βαζω πολλα ααααααααα.Ειναι που μπορω να γινω πολυ ευγενικος αμα θελω...
Καιρο θελω να ρωτησω τους αξιοτιμους αντιπαλους στον κ.6:
Γιατι τρωγομαστε για τον αριζονα και τις μαχες του;
Φταιει ο χειρων νους lakoras;(ρητορικο ειναι και το τονιζω, αφου εχουμε και καποιον αντιπαλο που πριν γραψει στο φορουμ, θελησε να ανοιξει λεξικο με ρητορικες τεχνικες..ο κ.μπαμπινιωτης δυστυχως δεν κανει μαθηματα ηθους ομως). Ο lakoras που λετε παιδες παιζει σε αλλους 6 κοσμους...Γιατι δεν ειναι και οι αλλοι 6 κοσμοι κατεστραμενοι αν ευθυνεται αυτος; Εσεις αν επιτρεπετε ,σε ποσους ακομα παιζετε;Κανενα; Kαι γιατι ο αριζονα που παιζετε εσεις (και μονο εκει) ειναι κατεστραμενος;

Moλις σας εδωσα την απαντηση νομιζω...Τουλαχιστον ειναι αμασητη..

Μασηστε την και απαντηστε(ισως χρειαστει να περιμενω μεχρι το 2013)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser735

Guest
lakoras for the win :p
το παιχνιδι ειναι ωραιο οταν γινεται σε επιπεδο στρατοπεδων...οταν ξεκινανε οι ευθειες αντιπαραθεσεις και οι προσωπικες κοντρες χαλαει!
το αποκορυφωμα αυτης της κοντρας ειναι οι σπιουνιες και η προσπαθεια να βγαλεις τον αλλον απο το παιχνιδι και δυστηχως ο lakoras εχει πεσει θυμα αυτης της τακτικης(οταν θα πεσετε και εσεις δεν θα σας αρεσει).

βεβαια εγω δεν ειμαι συνηγορος του χρηστου απλως εκφραζω την αποψη μου.
οποιον του αρεσει οκ...σε οποιον δεν αρεσει παει στο επομενο ποστ
 
Κορυφή