Μαχες στον Αριζονα

  • Δημιουργός θέματος trampakoulas
  • Ημερομηνία έναρξης

dimitrisCh

Μέλος
@Mr. NO MERCY
Δεν είμαι απαισιόδοξος, απλώς προσπαθώ να βλέπω τα πράγματα ρεαλιστικά.
Όσο πιο περισσότερο η Innogames προσανατολίζεται στο premium, τόσο περισσότεροι παίκτες θα απογοητεύονται και θα εγκαταλείπουν το παιχνίδι. Σιγά σιγά, όλο και περισσότεροι το κατανοούν ότι δεν μπορούν να παίζουν το ρόλο του κομπάρσου σε ένα θέατρο στο οποίο πρωταγωνιστούν άλλοι.
Μπήκαν για παράδειγμα αυτά τα "δώρα" τα οποία μπορείς να αγοράσεις με σβόλους, δίνουν κάποια μυθικά, και ξαφνικά βλέπεις αρκετούς που πλήρωσαν, να κυκλοφορούν με το πιστόλι του Howdah ή με τον χρυσό πέλεκυ, όπλα με μέση οπλική ζημιά 150 και μπορούν να τα φορούν από το επίπεδο 10. Με τι δυνατότητες να τους ανταγωνιστούν οι υπόλοιποι που δεν πλήρωσαν; Ένα από τα πιο χοντρά λάθη της Innogames, κατά την ταπεινή μου γνώμη.
 

DeletedUser4456

Guest
@dimitrisch
Δημητρη, οκ φιλε μου κι εγω ημουν ο 1ος που γιαυτο τον λογο εγκατελειψα αντιδρωντας φανερα καποιον κοσμο εδω. Αλλα αυτο (τα πρεμ) δεν ειναι το θεμα συζητησης εδω και αποφευγω οσο γινεται να ξεφευγουμε του θεματος, το οποιο ειναι σοβαρο. Ευχαριστως ομως να συμετεχω σε θεμα σου με τιτλο π.χ. παραπονα για τα πρεμ της ΙΝΝΟ. ok? :)

@grilakos:
φιλε οκ σορυ, τυπογραφικο το οποιο διορθωσα και εκανα την σουμα, χωρις να αλλαζει ουτε το κυριο νοημα ουτε η διαφορα των ατομων σημαντικα. Ουτε φυσικα σημαινει οτι απο τους 31 πατε οι 31, οπως ουτε απο τους 1200 πανε οι 1200 ουτε απο τους 917 πανε οι 917. Ειναι απλα ενδεικτικοι αριθμοι προς συγκριση για να δειξουμε πως υπαρχει δυναμικο για καλες μαχες εκατερωθεν των συμμαχιων, εστω οπως ειναι χωρισμενες αυτες τωρα. Αυτο ειναι το κεντρικο νοημα των αριθμων αυτων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
καλημερα χρονια πολλα με υγεια , θα ηθελα να προτεινω το εξης μιας και ο νομερσυ ειναι ο μονος απο τους αγαπητους αντιπαλους που δε βριζει δεν ειρωνευετε και μπορει να κανει συζητηση σωστα .
Θα μπορουσαμε να φτιαξουμε 5-6 ομαδες με 30 σταθερους παιχτες η καθε μια και συμπληρωματικους παιχτες . Να φτιαξουμε ενα πρωταθληματακι με βαθμους και εντος και εκτος εδρας μαχες , να εχει μια ομαδα η ενωση μια η υνι μια η και δυο η ομγ κτλ κτλ , ετσι και μαχες θα γινονται , και αρκετος κοσμος θα ενδιαφερθει παλι , και θα υπαρχει και μια αγωνια και ενα ενδιαφερον , αυτη ειναι η γνωμη μου , μπορουμε συζητωντας να βρουμε μια ακρη ετσι , αλλα συζητωντας οχι με ομγ εγω τουλαχιστον , αλλα με υνι και ενωση .Αποψη μου παντα αλλα ετσι οπως ειμαστε χωρισμενοι στον αριζονα μονο το τελος μπορουμε να περιμενουμε .

ο Χρηστος έδωσε την καλύτερη λύση για να γουστάρουμε όλοι μαζί χωρίς αυτά τα οποια μα εκνευρίζουν όλους και ξέρετε πολύ καλά για τι πράγμα μιλάω όλοι.:wk


το να δημιουργηθεί ένα πρωτάθλημα οχυρών στον Arizona θα ήταν ότι καλύτερο

τον τρόπο τον έχω, εφόσον από τον Μάιο είχα πει να γίνει ένα πρωτάθλημα οχυρών

ας αφήσουμε τους εγωισμούς όλοι μας και να βρεθούμε στο skype να μιλήσουμε για τον τρόπο διοργάνωσης του πρωταθλήματος

εάν δεν θέλετε, που κανεις δεν το επιβάλει αυτο, τότε θα συνεχίσουμε το παιχνίδι όπως ευχαριστεί τον καθένα μας :w
 

DeletedUser4456

Guest
Επιτελους, μα τι λεμε τοσο καιρο εδω?..

Θα το παλεψουμε, ηδη πολλοι απο εμας ειμαστε συμφωνοι και απλα θα μεινει να βρουμε το προγραμμα κλπ. π.χ. ποιοι επιθεση ποιοι αμυνα καθε ποτε, ποσες ομαδες, ποσες φορες την εβδομαδα οι μαχες, βαθμολογιες κλπ.

Αν δουμε οτι παει καλα συνεχιζει αλλιως επιστρεφουμε στον χαμο να κονομαει και η ΙΝΝΟ... lol.

*παιδια οχι ομως αλλα skype, enough is enough... με τηλεφραφειο εγω τουλαχιστον.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ναι βρε παιδια ας κανουμε μια προσπαθεια για πρωταθληματακι . Ας γινει κατι ξεχωριστο στον αριζονα εκτος απο τις πολαπλες και οποιος εχει να συνεισφερει στην ολη προσπαθεια ειτε βοηθωντας ειτε αν του ερθει καποια ιδεα για το πρωταθλημα ας την ριξει .Η ιδεα ειναι του Στελιου οχι δικη μου και αν βαλετε ολοι ενα χερακι με αποψεις γνωμες και για το πως θα πρεπει να το κανουμε ισως βγει κατι καλο.

ΥΓ Η ολη προσπαθεια θα γινει γιατι ετσι οπως ειμαστε χωρισμενοι το ξαναλεω δεν υπαρχει σωτηρια , επισης μπορω να πω για τους εγωιστες παιχτες το εξης

Οκ κερδισε η ΟΜΓ , ας παμε παρακατω σιγα σιγα.
 

DeletedUser

Guest
ναι βρε παιδια ας κανουμε μια προσπαθεια για πρωταθληματακι . Ας γινει κατι ξεχωριστο στον αριζονα εκτος απο τις πολαπλες και οποιος εχει να συνεισφερει στην ολη προσπαθεια ειτε βοηθωντας ειτε αν του ερθει καποια ιδεα για το πρωταθλημα ας την ριξει .Η ιδεα ειναι του Στελιου οχι δικη μου και αν βαλετε ολοι ενα χερακι με αποψεις γνωμες και για το πως θα πρεπει να το κανουμε ισως βγει κατι καλο.

ΥΓ Η ολη προσπαθεια θα γινει γιατι ετσι οπως ειμαστε χωρισμενοι το ξαναλεω δεν υπαρχει σωτηρια , επισης μπορω να πω για τους εγωιστες παιχτες το εξης

Οκ κερδισε η ΟΜΓ , ας παμε παρακατω σιγα σιγα.

παιδιά είστε καλύτεροι!!! κερδίσατε!!!!

ελάτε να φτιάξουμε το πρωτάθλημα και κατά την διεξαγωγή του να βάζουμε και μάχες σε μεγάλα οχυρά να παίζουμε μεγάλες μάχες

εάν συμφωνήσουμε για να γίνει η αρχή για το πρωτάθλημα θα πρέπει να αναλάβει μια πόλη ένα παιδί (διαλέξτε οποιον θέλετε) που να φτιάξει ένα φόρουμ για όλους τις πόλης του arizona.
εκεί θα φτιάξουμε τους κανόνες του πρωταθλήματος και τις αγωνιστικές και εκεί θα δηλώνουν οι αρχηγοί κάθε ομάδας τους παίχτες τους

αυτά από μένα...
ότι θέλετε παιδιά!
εγώ και έτσι θα το διασκεδάσω και αλλιώς
 

DeletedUser6235

Guest
κανονες μαχης αλλα φρουτο!!!

κανόνες μάχης οχυρού αλλα φρούτο για τις μάχες "Χαβαλέ"


-δήλωση επίθεσης σε μεγαλο οχυρο (120 αμυνομενοι- 140 επιτιθεμενοι)
-σε περιπτωση νίκης των επιτιθέμενων το οχυρο θα επιστρέφεται στον αρχίκο ιδιοκτήτη πριν τη μάχη
-η μάχη θα είναι ανεξάρτητα συμμαχιών και θα γράγεται ο καθένας όπου θέλει (π.χ. εγω - ως AD- επιτιθεμαι στο KAVALA CASTLE των αδιαφθορων, τα άτομα απο τις συμμαχίες OMG, UNI, Οχυρομαχοι κλπ θα μοιράζονται έτσι ωστε να γεμίσει η μαχη)
α όπλα οχυρών θα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ, όλοι μα όλοι θα είναι χωρις όπλο οχυρου ανεξαρτητως επιπεδου, συμμαχιας. οποιος είναι με όπλο οχυρου θα περνει βαθμό προδοτη και θα αντικατησταται.
-δεν θα υπάρχει σε κοντινή χρονική στιγμή άλλη μάχη οχυρού για να μην καταστρέψει την "χαβαλετζίδικη" μάχη, εκτός και εαν είναι και αυτή "χαβαλετζίδικη" για να χωρέσουν όσοι δεν χώρεσαν στην πρώτη
- θα απαγορεύονται οι μονομαχίες στην εκάστοτε περιοχή για 2-3 ώρες πριν την έναρξη της μάχης

θα πραγματοποιούνται 2-3 τέτοιες μάχες την εβδομάδα (μην το παραξυλώσουμε το πράμα, στην τελική θέλω να κατακτήσω όλα τα οχυρά :w )


αρνητικά αυτης της μαχης :
-ΚΑΝΕΝΑ
-αντε καλα, ισως χάσεις μια ώρα απο την ζωή σου για να είσαι ονλίνε
- ισως χρειαστεί να σταθείς αντιμετοπος με τον αρχηγο της συμμαχια σου/ τον κολλητο σου κτλ (ώρα να παρεις το αίμα σου πίσω που δεν σου έδωσε το Boone και το πούλησε στην αγορά για να βγάλει λεφτά -ωπ, αυτό πάει στα θετικά, τεσπα)

θετικά αυτής της μάχης:
- δεν θα ενδιαφέρει κάνεναν η τελική έκβαση της μάχης
- θα αποδείξουμε πως δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε και πως είναι ένα παιχνίδι
- θα γίνει μία μάχη που θα θέλει την ομαδικότητα και τη συνεργασία όλων
- θα επιστρέψει η διασκέδαση στο παιχνίδι



υστερόγραφο :
σταματιστε να κάθεστε και να κλαιτε, παραπονίεστε, γκρινίαζετε, να φαιρεστε εγωιστικά σε κάθε ήδους μπούρδα , απολαύστε το παιχνιδι και την χαρά που μπορει να προσφέρει. είναι ένα παιχνιδι, κάποιος θα χάσει κάποιος θα κερδίσει, σήμερα εσύ αύριο εγω και αντίστροφα.
 

DeletedUser2571

Guest
δεν γινονται αυτα τα πραγματα.
τζαμπα χανετε τον χρονο σας να ψαχνετε λυσεις.
αφου οι μισοι παιχτες του αριζονα κοπαδιασαν στην omg απλως για να ειναι με τους περισσοτερους και καλυτερους και μονο για να αισθανονται νικητες.
δεν μπορει να γινει τιποτα.
θα συνεχισουν να μενουν στις αμυνες τους ωστε να μην χασουν καποιο απ' τα ''πολυτιμα'' οχυρα τους, γκρινιαζοντας πως γινονται αδειες μαχες, και οι παιχτες premium της omg αραια και που θα κανουν κανα ντου να μαζεψουν ακομα μερικα.
επισης, δεν πιστευω πως θα πιασουν οι συνεννοημενες μαχες, και μαλιστα με τον τροπο που προτεινει ο φρουτοφυλακας.
οταν μαλιστα υπαρχουν τοσες πολλες και διαφορετικες συμμαχιες στον αριζονα.
σε τετοιου ειδους μαχες ουτε στον κ1 δεν πηγαινω.
θα απαγορεψεις καποιον μονομαχο να χτυπησει εναν τρομπετοφορο πριν την μαχη οταν αυτος του δινει 700 xp?
 

DeletedUser6235

Guest
δεν γινονται αυτα τα πραγματα.
αφου οι μισοι παιχτες του αριζονα κοπαδιασαν στην omg απλως για να ειναι με τους περισσοτερους και καλυτερους και μονο για να αισθανονται νικητες.
δεν μπορει να γινει τιποτα.

πωωωω με αυτην την πιπιλα για τους omg παλικαρια και κοπελες ειναι σαν ολους τους αλλους, δεν ειναι θεοι! όπως είπες οι μισοί έχουν πάει στους omg και οι άλλοι μισοί έχουμε μαζευτεί εναντίον τους, αλλά και πάλι μας κερδάνε, άρα δεν φταίνε τα παιδία άμα ΕΜΕΊΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ, από το να κατηγορείς τον άλλον γιατί δεν προσπαθείς εσύ να γίνεις καλύτερος. κλείνοντας για ρίξε μια ματία πόσοιο απο τους " θεους omgαδες" είναι στις πρώτες θέσεις της κατάταξης μονομαχίων.. ΚΑΝΕΙΣ. όλοι οι υπόλοιποι είμαστε εκεί. όταν πας και τους σαπίζεις στις φάπες στις μονομαχίες και χαίρεσαι είναι καλά???


δεν πιστευω πως θα πιασουν οι συνεννοημενες μαχες, και μαλιστα με τον τροπο που προτεινει ο φρουτοφυλακας.

το έχω δει και έχω πάρει μέρος σε τέτοιου είδους μάχης, θες πίστεψε το, θες οχι. βέβαια την μάχη αυτή τη καναν πολυτισμένοι άνθρωποι και όχι μοσχάρια σαν εμάς τους έλληνες.


σε τετοιου ειδους μαχες ουτε στον κ1 δεν πηγαινω.

παίζω και κ1 και ενα εχω καταλαβει. ο κοσμος αυτός εχει παραλήσει


θα απαγορεψεις καποιον μονομαχο να χτυπησει εναν τρομπετοφορο πριν την μαχη οταν αυτος του δινει 700 xp?

απο εμάς εξαρτάται!!
γιατί θα πρέπει να τον βαρέσεις πριν την μάχη και όχι μετα τη μάχη?
(μεμονομένα περιστατικά θα υπάρχουν πάντα και παντού)
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα και από εμένα.θεωρώ ότι η συζήτηση αυτή ειναι απαραίτητη ΑΝ θέλουμε τελικά να φτιάξουμε τον αριζόνα ώστε να απολαύσουμε ΟΛΟΙ καλές και γεμάτες μάχες.Για αυτό το λόγο πιστεύω πρεπει να αρχίσουν και άλλοι να συμμετέχουν σε αυτή τη συζήτηση που μας αφορά όλους.Το θέμα για μένα δεν είναι τι έγινε πριν ένα χρονο ,πριν 4 μήνες ,ποιος έβαλε πρωτος πολλαπλές.Αυτή η συζήτηση δεν αρμόζει ούτε σε 10χρονα όπως τόνισε και ο Τάσος.Προσωπικά ,ο Αριζόνα ήταν ο 1ος μου κόσμος.Προσπαθησα πολύ και κουράστηκα να φτιάξω ένα καλό χαρακτήρα χωρίς να έχω βάλει ποτέ πρίμιουμ.Επομένως το μόνο που θέλω και ΕΛΠΙΖΩ είναι να βρεθεί μία κοινά αποδεκτή λύση ,να μείνουν στην άκρη οι εγωισμοί και οι προσωπικές κόντρες και να παιξουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σωστά.Φίλε δημήτρη σε εκτιμώ και το ξέρεις αλλά το να λες ότι ο αριζόνα δεν έχει μέλλον,δεν ειχε απο την αρχή μελλον κλπ,δε βοηθάει καθόλου την κατάσταση.Το θέμα άνοιξε με σκοπό την βελτίωση του αριζόνα και μια προσπάθεια(τελευταία θα έλεγα) δημιουργίας ενός κλίματος ηρεμίας και συναγωνισμού.No Mercy χαίρομαι που ακούω επιτέλους κάποιον απο την πλευρά της ομιτζι που δε σνομπάρει και είναι διατεθειμένος να μιλήσει με μας τους <<κοινούς>> παίχτες.Οφείλουμε ΟΛΟΙ να δείξουμε πνεύμα συνεργασίας και να παραμερίσουμε τους εγωισμούς μας.Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο.Μην κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας.Οι ιδιοι και οι ίδιοι είμαστε στα οχυρά.Οχι 5.500 παιχτες.250-300 παίχτες ασχολουνται με τα οχυρά και αν δεν αλλάξει κάτι στο τέλος θα φύγουν και οι υπόλοιποι.Το πρόβλημα δεν είναι κανένας στέλιος κανένας χρήστος.Το πρόβλημα το εχουμε δημιουργήσει όλοι μας(και θα βάλω και τον εαυτο μου μεσα).Καιρος λοιπόν να αλλάξουμε την κατάσταση.Αυτο δεν θέλει πρίμιουμ αλλά ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.συγγνώμη αν σας κούρασα με τον μακροπερίοδο λογο.
Υ.Γ:ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΖΟΝΑ.ΜΗΝ ΣΝΟΜΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΟΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΛΥΝΟΝΤΑΙ.ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 

DeletedUser4456

Guest
Παραυτα ομως συνεχιζεται ο τζερτζελες, οποτε θα δουμε τι μπορουμε να κανουμε ιngame, εγω ηδη οσα ειπα ειμαι σε συνεννοηση να τα εφαρμοσουμε...

Πλεον θα βλεπω και θα συζηταω πανω στις "σοβαρες" μονο προτασεις εδω και βεβαια να μην μενουμε μονο στην συζητηση...
Σοβαρες φυσικα εννοω αυτες που θα καλυτερευσουν την κατασταση για οσους ειναι γνωστες της καταστασης του κ6 & μιλανε σοβαρα δηλ. με διαθεση βελτιωσης...
 

DeletedUser

Guest
Καλημερα σε ολους,
μια απλη σκεψη για την "καλυτερευση" του αριζονα στο σημειο που εφτασε,(πληρως αποδεκτη απο μενα η υπεροχη της OMG σε αρκετους τομεις στο θεμα των οχυρων)θα ηταν :

1)να μαζευτουν οσοι θελουν να λαβουν μερος σε δυο πλευρες οπως νοτιοι-βοριοι στον 1 χωρις να ανηκουν στην ιδια συμμαχια αλλα να ειναι "γραμμενοι ως πολεις με ενα κοινο φορουμ απλος.

2)να παρθουν ορισμενα οχυρα απο μια ουδετερη πολη(2 μεγαλα,2 μεσσαια,2 μικρα)που δεν θα ανηκει σε καμια συμμαχια και να γινονται καθε φορα σε αυτην επιθεση οπου η ομαδα Α θα παιζει αμυνα,η Β αντιστοιχα επιθεση και εναλλαξ καθε φορα.

3)ετσι θα μπορουν να συνεχιστουν οι μαχες μεταξυ των συμμαχιων χωρις να γινονται σε 6 οχυρα που ατυπα δεν θα τους επιτηθεται κανεις ως συμμαχια αλλα θα γινονται μαχες μονο μεταξυ των δυο "ομαδων" Α και Β.

αν εχει ξαναειπωθει λαθος μου αλλα με αυτον τον τροπο η διαχωρηση σε καινουργιες πλευρες νομιζω δεν εχει ξαναδιατυπωθει
*Boudas* απο αριζονα.
 

DeletedUser4456

Guest
Και αυτη ειναι μια συμπαθητικη ιδεα, ωστοσο πιστευω οτι ΔΕΝ θα λειτουργησει τοσο επειδη αυτα τα οχυρα θα τα βαρανε αβερτα αλλες συμμαχιες και οι πολλαπλες θα συνεχιζονται βεβαια. Στο τελος απλα θα χαθουνε απο αντιδραστικους (εχουμε απειρους) και θα πρεπει απλα να τσακωνονται οι συμμετεχουσες συμμαχιες με αυτους παλι για να επαναφερουν τα οχυρα στην ουδετερη πολη, η οποια απλα θα ειναι ανικανη να τα υπερασπισει ολα απο πολλαπλες.

Αυτο νομιζω ξεροντας τον κοσμο 6 οτι θα συμβει. Συνεπως μετα θα τρεχουμε ολοι μαζι να παιρνουμε πισω τα οχυρα με μαχες 120 vs 30 (BORING?..).
 

DeletedUser

Guest
πιστευω οτι η ιδεα του βουδα ηταν πολυ καλη.Διαφωνω ομως με αυτο που ειπε ο mr.no mercy γιατι τα οχυρα αυτα μπορει να τα βαρανε και αλλες συμαχιες που δεν θα ειναι στην ομαδα Α η Β αλλλααυτες οι δυο ομαδες θα μπορουν να το ειπερασπιστουν πηγαινοντας αμυνα!
 

DeletedUser4456

Guest
Ναι δηλ. μια απ τα ιδια, θα τρεχουμε παλι στο τελος να καλυπτουμε τα οχυρα που θα βαρανε καποιοι αντιτιθεμενοι με την ιδεα. Αυτο ειπα.
 

DeletedUser2571

Guest
ο μονος τροπος για να γινονται καλες μαχες, ειναι να μαζευτουν ολες οι σκορπιες μικροτερες συμμαχιες σε μια, ωστε να μπορουν να πανε κοντρα στην omg.
δεν γινεται διαφορετικα.
πρωτα πρωτα πηγαινουμε στις μαχες με μιση ζωη, επειδη κοπανιομαστε ολοι μεταξυ μας.
αλλα κι αυτο ειναι δυσκολο, γιατι ολες οι συμμαχιες εχουν μεταξυ τους τις ψιλοδιαφορες τους, οι μονομαχοι θα γκρινιαζουν που θα λιγοστεψουν κατα πολυ οι πιθανοι τους αντιπαλλοι...
δεν βλεπω να μπορει να γινει κατι διαφορετικο...
αλλα και ο τροπος που γινονται οι μαχες τωρα, προσωπικα δεν με χαλαει και πολυ...
ποτε δηλαδη οι omg να κανουν ενα ντου και να μαζευουν μερικα οχυρα, μετα οι υπολοιποι να τα παιρνουν πισω με ανταρτοπολεμο...
δεν ειναι τοσο ασχημη η κατασταση, και μην βλεπετε μονο τα αρνητικα της.
εγω π.χ. σημερα εβλεπα τους omg να μαζευονται στο αναρχοαυτονομο, υπεθεσα πως θα μας το παρουν, και ετσι θα εχω ενα οχυρο διπλα στην πολη μου να το χτυπαω οποτε μου κατεβει, και αν καταφερω να μαζεψω κοσμο στην επιθεση, θα το διεκδικησω, αλλιως το ξαναχτυπαω και αυριο.
τελικα το κρατησαμε, οποτε κραταω την χαρα της μαχης, της νικης και του xp που πηραμε.
ας βλεπουμε και λιγο την θετικη πλευρα ολων των καταστασεων, μην ειμαστε τοσο μουρτζουφληδες... και οχι μονο στο the west...

καλη χρονια σε ολους
 

DeletedUser735

Guest
Η δικια μου αποψη ειναι η εξης:

1.ΟΜΑΔΕΣ Χωριζομαστε σε ομαδες(30 ατομων) ανα ΣΥΜΜΑΧΙΑ!Καθε συμμαχια μπορει να εχει παραπανω απο μια ομαδα αναλογα με την συμμετοχη.Αν καποια συμμαχια δεν μπορει να συμπληρωσει ομαδα συγχωνευεται με αλλη.

2.ΜΑΧΕΣ Καθε ομαδα θα δινει 3-4 μαχες την βδομαδα!Καθε βραδυ θα γινονται παραπανω απο μια μαχες ωστε να παιζουν ολοι.Για να επιτευχθει αυτο θα γινει αναλυτικο προγραμμα που θα λεει ποια ομαδα παιζει με ποια και σε ποιο οχυρο!

3. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ.Σε περιπτωση ηττας 0 βαθμοι.Σε νικη αμυνας 1 βαθμος.Σε νικη επιθεσης με σημαια 2 βαθμοι.Σε νικη επιθεσης χωρις σημαια 3 βαθμοι.(επιχειρηματολογω εδω.η αμυνα ειναι ευκολη σχετικα υποθεση οποτε πρεπει να αμοιβεται με λιγους βαθμους.η νικη με σημαια ουσιαστικα αφηνει αντιπαλους ζωντανους οποτε οι επιτηθεμενοι δεν ειναι αρκετα δυνατοι και δικαια παιρνουν 2 βαθμους.)

4. ΜΕΡΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ.προτεινω Δευτερα-Πεμπτη.Παρασκευη-Σαββατο-Κυριακη μερες ξεκουρασης(ας ασχοληθουμε πια και με την πραγματικη μας ζωη).Επισης αυτες τις 3 μερες μπορουμε να ασχοληθουμε και με την αναπτυξη των χαρακτηρων μας.

5. ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ.Επιτρεπονται κανονικα πριν και μετα τις μαχες.δεν ζουμε σε κοσμο αγγελων.Ας φροντιζει ο καθενας την αμυνα του μεχρι την μαχη

6. ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ. Να διαρκει μεχρις οτου γινουν 4 μαχες μεταξυ καθε ομαδας(δυο αμυνες και δυο επιθεσεις για την καθεμια)

7. ΕΠΑΘΛΑ Η προβολη και η αναγνωριση της ομαδας και των παιχτων που την αποτελουν πιστευω οτι ειναι μεγαλη κατακτηση.



Αυτες ειναι πανω κατω οι σκεψεις-προτασεις μου.Θα πρεπει να ομως να θιξουμε καποια αλλα ζητηματα

1.Τι γινεται με τις υπαρχουσες συμμαχιες και τις μαχες μεταξυ τους?
2.Οι ομαδες θα πρεπει να χωριστουν δικαια!Δεν θα καταφερουμε τιποτα αν μια ομαδα εχει 30 τουμπανα με 8.000 ο καθενας και οι αλλοι παλευουνε να τους κερδισουνε.
3.Τι γινεται με τις συμμαχιες που δεν θα εχουν συμμετοχες?
 

DeletedUser4456

Guest
Παρομοια ιδεα με του Λακορα, μονο που αν βαλεις 30 ατομα δεν θα εχεις τοσο καλες μαχες. Προτιμω το 40-50 και σε μικρα οχυρα μονο.

Οσο για τις αλλες συμμαχιες, νομιζω πως αν μαζευοντουσαν μαζι να αποτελεσουν π.χ. 40αδα, θα μπορουσαν να λαβουν μερος. Ομως, ασχετως με το αν οι αλλες συμμαχιες θα κανουνε πολλαπλες, οσοι συμμετεχουν στο πρωταθλημα, θα πρεπει απλα να ασχολουνται με αυτο τις μερες αυτες και για τις λοιπες μαχες τις αλλες μερες αν θελουν.

Π.χ. τις αλλες μερες οντως, οπως καναμε τωρα μολις, οταν παιρνουν με ανταρτοπολεμο τα οχυρα οι αντιπαλοι μας, απλα μαζευομαστε (σημερα δεν μαζευτηκαμε και πολλοι λογο της ημερας ατυχως, αλλα οκ κατι καναμε) και τα επιστρεφουμε με οποιον τροπο.

Λοιπον οκ, αντε ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΥΣ!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6235

Guest
εγω ξεκινησα...

εγω ξεκινησα... το σχεδιο μου για μαχες οπως ειχα πρει σε παλιοτερη απατνηση μου στο θεμα

η μαχη ειναι στο IRON FORT και θα πραγματοποιηθει μεταξυ ΑΔ και ΑΔΙΑΦΘΟΡΩΝ και θα ειναι ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΟΧΥΡΩΝ. οι υπολοιπες συμμαχιες μπορουν να γραφτουν οτι θελουν, απο μερους μου ειναι ευποσδεκτοι ολοι. η μαχη ειναι η πρωτη και ειναι πιλοτικη για το μελλον, μιας και ειναι μικρο οχυρο σε περιπτωση μεγαλης προσευσης υπαρχει περιπτωση καποιοι να μεινουν εξω
 

DeletedUser

Guest
Παιδιά για μένα το ζήτημα είναι απλό. Όσο υπάρχουν οι υπερσυμμαχίες of the universe, η πόλωση είναι δεδομένη.

Οι ιμπεριαλιστικές φιλοδοξίες των μονάδων που αποτελούν τις συλλογικότητες του κόσμου, καταστρέφουν επ' ονόματι του κοινωνικού δαρβινισμού τις όποιες προσπάθειες υγιούς, ποιοτικής ανάπτυξης και δημοκρατικής σκέψης. Εν ολίγοις η παγκοσμιοποίηση έπληξε και τον Αριζόνα, με βλαβερές συνέπειες και έχει αρχίσει ένα σπιράλ ύφεσης χωρίς φως στον ορίζοντα.

Η μόνη λύση ώστε να υπάρξει αίσιο τέλος, είναι η ριζοσπαστικοποίηση των μαζών, η χειραφέτιση και η επίδειξη ωριμότητας των εμπλεκομένων, ούτος ώστε να αυτοκαταργηθούν οι ιμπεριαλιστικές δυνάμεις, μέσα και από τις φυγόκεντρες τάσεις όσων πλέον καταλαβαίνουν πως ο δρόμος προς ένα αταξικό west είναι εφικτός και θα ανοίξει μέσα από την αλτρουιστική τους διάθεση που ούτως ή άλλως θα επιφέρει θετικά αποτελέσματα ακόμα και για τους ίδιους, άμεσα.

Αλλιώς θα παραμείνουμε δέσμιοι μιας σειράς απαρχαιωμένων κανόνων και κοινωνικών στεγανών που θα υποβαθμίζουν το βιοτικό και κοινωνικοπολιτικοοικονομικό μας επίπεδο και θα υποστηρίζουν τα εγωιστικά κορπορατιστικά συμφέροντα μιας καλοβολεμένης οικονομικά ολιγαρχίας και των πέριξ αυτής συντεχνιών.

Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

Κι ας μου εξηγήσει και μένα.
 
Κορυφή