Μάχες για Drop

  • Δημιουργός θέματος roman-paok
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ελα να τα παρουμε ενα ενα.
"απο την στιγμη που δεν εχεις κανει τετοια μαχη δεν γνωριζεις αν ειναι ευκολο η δυσκολο.το πιο δυσκολο ειναι να κανεις την μαχη εχοντας απεναντι ατομα που σκεφτονται σαν κι εσενα."

Σωστος! Συμφωνω. Επίσης ειναι δυσκολο μιας και δεν υπαρχει οργανωμενη κινηση απο την απεναντι μερια μονο ξεμπαρκοι που δεν ξερουν και τι ρολο βαραει ο διπλανος τους .. Θα μου πεις χρειαζεται? Δεν ξερω. Θα το ηθελα ομως.
Το τι θελω ομως με το τι μπορω να κανω απεχουν ετη φωτος.

"ειπες οτι απο αυτες τις μαχες θα ευνοουνται λιγοι,αλλα δεν μας ειπες τι θα κανεις το ντροπ που πας να κλεψεις μηπως θα το πουλησεις για να μην εισαι κι εσυ ο ευνοημενος?"

Βασικα δεν πας να κλεψεις drop. Αμα μπουν αλλα 20 ατομα σε μια τετοια μαχη και οι επιζωντες οι τελικοι βγουν 15 αντι για 5 , το πολυ πολυ να σου πεσει καποιο νορμαλ αντικειμενο. Το ξερεις. Καλυτερα να φτιαξει και ο αλλος μια μαχη ποιο πολλες πιθανοτητες εχει παρα να προσπαθησει να χαλασει μια. Αμα γινοταν αυτο ολοι θα προσπαθουσαν να τις σπασουν. Αλλα ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη και μπαινουν πολλοι παραμετροι μεσα και για αυτο ειπα οτι υπαρχουν ελαχιστες πιθατοτητες. Τελος παντων το θεμα ειναι οτι σε τετοιες μαχες δεν πας να κλεψεις αλλα για λογους δικους του ο καθε ενας ... θελεις οτι ειναι σε αντιθετα στρατοπεδα? , θελεις οτι γουσταρει να κανει σπασιμο γιατι θεωρει οτι ειναι εκμεταλευση του συστηματος των drop? , θέλεις επειδη στραβοκοιμηθηκε? παει για να εμποδισει τον αντιπαλο του να αποκτησει ενα πλεονεκτημα στις μονομαχιες.

1)''Εχει πολυ πλακα να σε κυνηγανε ολοι και το γελιο που θα ριξεις ειναι εγγυημενο''(γελασαμε χαχα).
Αυτο το ειπα απο προσωπικη εμπειρια στο κ2 που μπήκα στην πρωτη τετοια μαχη και εβλεπα αστεια πραγματα. Ολους τους αμυνομενους εκτος τειχων εξω και τους επιτιθεμενους μεσα στα σπιτακια κολλημενοι , για να μην εχουν οπτικο πεδιο βολής και εγω εξω να κανω γυρω γυρω με την αμυνα να με κυνηγανε με πετρουλες. Εμενα μου φανηκε αστειο με το χιουμορ το δικο μου.

2)''Και βεβαια εχεις και μια μικρη ελαχιστη πιθανοτητα να παρεις μυθικο οπλο''(το μονο σοβαρο,αυτο που θελουμε να κανουμε και εμεις αλλα με αλλο τροπο).
Ενταξει εξισωνεις τις δυο θεσεις και δεν ειναι το ιδιο. Δεν εχεις τις ιδιες πιθανοτητες οπως ξερεις καλα. Αν μπεις ξεμπαρκος και εισαι μονος σου σε καθαριζουν και συνεχιζουν σαν να μην εισουν ποτέ. Δεν πας να κλεψεις drop.

3)''Σου ευχομαι ολοψυχα καλα σπασιματα''(σοβαροτατο).
Δεν θεωρω τον εαυτο μου κανα γκουρου που μιλαει σαν το Βουδα και τα λογια του ειναι ιερα και σοβαρα. Αυτο πιστευω αυτο λεω χωρις να προσβαλω
κανεναν.

4)''Αυτοματα αυτη η παρεα γινετε ελιτ. Περνει ενα σκαλοπατι πιο ψηλα απο τους αλλους παίχτες''(και φτανουμε στις κατσικες που λεγαμε,δεν κοιτας να προοδευσεις εσυ αλλα σε ενδιαφερει να μην προοδευσουν οι αλλοι).

Δεν ειναι ψεματα. Λιγοι και διαλεχτοι κανουν τις μαχες. Και οπως ειπα και πριν εκτος και αν γινουν καμια 100αρια μαχες παλι οι λιγοι και διαλεχτοι θα εχουν ενα καλυτερο οπλο απο τους αλλους. Το αν ειναι πλεονεκτημα ή οχι... εχει να κανει καθαρα με τον τροπο που παιζει ο καθε ενας. π.χ. ο μονομαχος που κυνηγαει καταταξη και τους θελει ολους εχθρους θα εχει προβλημα ο εργατης που δεν ειναι μαχημος οτι και πριν. Σαν τακτικη οπως γινονται οι πολλαπλες μαχες σε οχυρα για να σπασεις αμυνες σε κομματια ετσι και αυτο ειναι κινηση τακτικης. Δεν ειδα ακομα αντιπαλους στο game να συνεργαζονται σε μια μαχη για να πεσει drop.


"το δικο μου επιχειρημα ειναι οτι θελω να γινω καλυτερος.
το δικο σου ειναι να μην γινω καλυτερος.
ολα τα αλλα ειναι σαλτσες."

Σορυ αλλα εγραψα πολλες ακομα σαλτσες. Συμφωνω.
Αν εισαι αντιπαλος μου στο game δεν θελω να γινεις καλυτερος. Ξερεις εσυ κανενα παιχνιδι που να θελει ο ενας αντιπαλος το καλο του άλλου?

-προφανως σου ξεφυγα,αφιερωμενο σε εσενα.
http://img294.imageshack.us/img294/4848/96102846.jpg
-anodinos κι εγω μαζι σου παμε να τα κανουμε ολα μπαχαλο.

Αφιερωμενο ε? Πωωω τι επαθα!!! Δεν ξερω αν θα με πιασει υπνος το βραδι. Μη το αφιερωνεις σε εμενα ομως. Αφιερωσε το σε αυτους που θα το χρησιμοποιησεις. Ειναι το πως θες να παιζεις. Προτιμουσα να εβρισκα το τριτο κλειδι και να επαιρνα κατι καλο. Προσπαθησα και εκανα καποια πραγματακια αλλα δεν εγινε κατι. Τωρα και να το βρω θα παρω καποιο αντικειμενο που πεφτει σε μαχες. Εμενα το παιχνιδι μου χαλασε με τις μαχες και για αυτο αντιδραω.

Ο καθε ενας εχει την αποψη του και δεν προκειται να αλλαξει οσο και να το κουβεντιαζουμε. Κανεις δεν ειναι ηθικοτερος απο τον αλλο. Οσο ο ενας λεει τον αλλο κομπλεξικο τοσο και ο αλλος μπορει να τον πει στημενο και εκμεταλευτη του συτηματος μαχων. Ετσι ειναι το παιχνιδι ομως μεχρι στιγμης. Αλλοι συμφωνουν αλλοι διαφωνουν. Μη προσβαλετε ομως αυτους που διαφωνουν. Γιατι δεν ειμαι μονο εγω.
Εdit. Το τελευταιο φυσικα και δεν πηγαινει σε εσενα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4062

Guest
αν εισαι αντιπαλος μου στο game δεν θελω να γινεις καλυτερος

το αποκορύφωμα της μικροψυχίας...
σε όλα τα αθλήματα το πρώτο που μαθαίνουν οι αθλητές είναι να υποκλίνονται μπροστά στην ανωτερότητα του αντιπάλου.

ξερεις εσυ κανενα παιχνιδι που να θελει ο ενας αντιπαλος το καλο του άλλου

από το να θέλω να είμαι καλύτερος από τον αντίπαλο, μέχρι να βάλω τρικλοποδιά στον άλλο για να μην αποδειχτεί αυτός καλύτερος έχει μεγάααααααλη διαφορά....
 

DeletedUser

Guest
το αποκορύφωμα της μικροψυχίας...
σε όλα τα αθλήματα το πρώτο που μαθαίνουν οι αθλητές είναι να υποκλίνονται μπροστά στην ανωτερότητα του αντιπάλου.



από το να θέλω να είμαι καλύτερος από τον αντίπαλο, μέχρι να βάλω τρικλοποδιά στον άλλο για να μην αποδειχτεί αυτός καλύτερος έχει μεγάααααααλη διαφορά....



Σωστος..!!
 

DeletedUser

Guest
καλο ειναι επίσης οταν βαζεις στο φουρνο να ψήσεις κατι κατεψυγμενο να τον προθερμαινεις πρώτα γυρω στα 10 με 15 λεπτα.
 

DeletedUser2605

Guest
απλα κομπλεξικοι...

κανεις δεν σας απαγορευει να κανετε και εσεις τετοιες μαχες..αλλα κλασσικα δεν θελετε να δειτε να πηγαινει κανενας μπροστα...και απο το να πατε ολοι 1 βημα μπροστα, θα προτιμουσατε απλα ο γειτονας να παει 1 βημα πισω...ελληναρες!!! δεν σας νοιαζει να προοδευσετε εσεις αρκει να ειστε πρωτοι...
και σε λιγα χρονακια, βαλτε κανα μεσο να διοριστειτε και να πληρωνεστε για να καθεστε και απο την μια να γελατε για τα χρηματα που παιρνετε χωρις να κανετε τπτ και απο την αλλη να κλεγεστε οταν σας διακοπτουν απο την αναγνωση της εφημεριδας για να κανετε την δουλεια σας...

οπως φαινεται, απο μικροι μαθαινετε το μαθημα σας..."πως να ειστε πρωτοι χωρις να προσπαθησετε καν!η τεχνικη του να μην προοδευουν οι αλλοι"...

edit by joahna
Σε παρακαλω να εκφράζεσε καλυτερα. Δεν ξερω τι καταλαβαινεις με τον ορο ελληναρα αλλα εγώ είμαι και το χαίρομαι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Κοιταξτε,οπως και να το κανουμε το παιχνιδι ειναι ανταγωνιστικο δεν μπορω να ειμαι πρωτος στις μονομαχιες και να μην χτυπαω τους καλους μονομαχους γιατι θα παει πισω η αναπτυξη τους. Ετσι,δεν μπορω να αφησω καποιο αντιπαλο να παρει ενα οπλο πολυ καλυτερο απο εμενα γιατι μετα θα βρισκομαι σε πολυ μειονεκτικη θεση,ειδικα για τον αλφα ή βητα λογο δεν μπορω να κανω και εγω τετοιοες μαχες.Αν υπηρχε μια συμφωνια (οπως στον κ1) οτι για ενα διαστημα θα γινονται μαχες μονο για ντροπς και οτι κανενας δεν θα μπαινει στα χωραφια του αλλου τοτε βεβαια το να χαλασεις μια τετοια μαχη μπορει να θεωρηθει ανηθικο και αξιο κραξιματος,καθως θα μπορεις πολυ ευκολα να παρεις και εσυ μερος σε ολο το "project".
 

DeletedUser

Guest
Όπως είπε και ο PaloukiLuke, stoν κόσμο 1, μέχρι τις 15/08 κάνουμε μόνο μάχες για drops.
Όλοι μπορούν να διοργανώσουν μια μάχη και να έχουν πιθανότητα για ένα καλό όπλο.

Απ' το να κάνετε προσπάθεια να διαλύσετε αυτές τις μάχες γιατί δεν προσπαθείτε να διοργανώσετε κι εσείς?

Θετική διάθεση και χρόνος χρειάζεται.

Χρόνο έχετε σίγουρα... γιατί δε δοκιμάζετε να γίνετε και λίγο πιο θετικοί?
 

DeletedUser

Guest
βασικά έχω αηδιάσει λίγο με τον κ1 και βλέπω προς το delete. ενάμισης χρόνος και το βαρέθηκα αυτό το still beta thing...
 

DeletedUser2605

Guest
απλα κομπλεξικοι...

κανεις δεν σας απαγορευει να κανετε και εσεις τετοιες μαχες..αλλα κλασσικα δεν θελετε να δειτε να πηγαινει κανενας μπροστα...και απο το να πατε ολοι 1 βημα μπροστα, θα προτιμουσατε απλα ο γειτονας να παει 1 βημα πισω...ελληναρες!!! δεν σας νοιαζει να προοδευσετε εσεις αρκει να ειστε πρωτοι...
και σε λιγα χρονακια, βαλτε κανα μεσο να διοριστειτε και να πληρωνεστε για να καθεστε και απο την μια να γελατε για τα χρηματα που παιρνετε χωρις να κανετε τπτ και απο την αλλη να κλεγεστε οταν σας διακοπτουν απο την αναγνωση της εφημεριδας για να κανετε την δουλεια σας...

οπως φαινεται, απο μικροι μαθαινετε το μαθημα σας..."πως να ειστε πρωτοι χωρις να προσπαθησετε καν!η τεχνικη του να μην προοδευουν οι αλλοι"...

edit by joahna
Σε παρακαλω να εκφράζεσε καλυτερα. Δεν ξερω τι καταλαβαινεις με τον ορο ελληναρα αλλα εγώ είμαι και το χαίρομαι.

Περιεγραψα ακριβως τι εννοω..Εννοω το να μην θελω να πανε οι αλλοι μπροστα. Για να ειμαι εγω πρωτος, δεν προσπαθω να γινω καλυτερος αλλα να γινουν οι αλλοι χειροτεροι. Αυτη ειναι η νοοτροπια που κυριαρχει πλεον. Να ειμαι εγω καλα και ολοι οι αλλοι να πανε να γ@##$ουν...Αυτος ειναι ο ορος του Ελληναρα ή Νεοελληνα...Για αυτο θα φυγουμε ολοι στο εξωτερικο μπας και βρουμε μια ασπρη μερα...Και τσαντιστηκα γιατι αυτη η νοοτροπια δεν αλλαζει ουτε σε ενα παιχνιδι...Ειναι ακριβως η ιδια...
Αλλα παντα θα πιστευω οτι καποτε στο μελλον θα καταλαβουμε τι ειναι καλο για ολους μας. Αν και θα ειναι αργα. Δεν ζουμε μονοι μας σε αυτην την ομορφη Γη(και εννοω την Ελλαδα)...Την εχουμε κληρονομισει απο τα παιδια μας...

Πηρα και το warning μου...Ουτε κατηγορησα καποιον, ουτε εβρισα. Εξεφρασα την αγανακτηση μου με εναν κοσμιο τροπο θα ελεγα...Μετα απο το τωρινο ποστ, ριξε μου και δευτερο και τριτο και οσα θες. Καρφι δεν μου καιγεται.. Σορρυ που λερωνω το φορουμ σας...

Καλη συνεχεια στο παιχνιδι παιδες...
 

DeletedUser2605

Guest
Κοιταξτε,οπως και να το κανουμε το παιχνιδι ειναι ανταγωνιστικο δεν μπορω να ειμαι πρωτος στις μονομαχιες και να μην χτυπαω τους καλους μονομαχους γιατι θα παει πισω η αναπτυξη τους. Ετσι,δεν μπορω να αφησω καποιο αντιπαλο να παρει ενα οπλο πολυ καλυτερο απο εμενα γιατι μετα θα βρισκομαι σε πολυ μειονεκτικη θεση,ειδικα για τον αλφα ή βητα λογο δεν μπορω να κανω και εγω τετοιοες μαχες.Αν υπηρχε μια συμφωνια (οπως στον κ1) οτι για ενα διαστημα θα γινονται μαχες μονο για ντροπς και οτι κανενας δεν θα μπαινει στα χωραφια του αλλου τοτε βεβαια το να χαλασεις μια τετοια μαχη μπορει να θεωρηθει ανηθικο και αξιο κραξιματος,καθως θα μπορεις πολυ ευκολα να παρεις και εσυ μερος σε ολο το "project".

Γινονται μαχες απο ολες τις συμμαχιες...Οχι μονο απο gu ccp κτλ..Οποτε αν εσυ δεν θες να χαραμισεις τα χρηματα σου επειδη εχει μεγαλο ρισκο(χαλας σιγουρα τα χρηματα σου και εχεις 1% πιθανοτητα να εχεις drop) εισαι απλα κοτα. Ολοι οι αλλοι που εχουμε τα "κοτσια" να χαλασουμε ακομα και $20000, οποτε αν βρουμε ενα μυθικο οπλο τοτε ΜΑΓΚΙΑ μας.

Με νευριαζει που θες να χαλας κατι το οποιο μπορεις να το κανεις...Οι επιλογες ειναι δυο..Ρισκαρεις ή δεν ρισκαρεις. Εσυ προσθεσες μια 3η...Κανω την κοτα...Ευγε..

anyway...δεν παιζει να ξαναμπω στο φορουμ. Βρισε με, κανε οτι θες, αλλα η αποψη μου δεν αλλαζει..
Ριξ'τε μου μαζεμενα τα ban να τελειωνουμε...

Αντιο παιδες
 

DeletedUser

Guest
γινονται μαχες απο ολες τις συμμαχιες...οχι μονο απο gu ccp κτλ..οποτε αν εσυ δεν θες να χαραμισεις τα χρηματα σου επειδη εχει μεγαλο ρισκο(χαλας σιγουρα τα χρηματα σου και εχεις 1% πιθανοτητα να εχεις drop) εισαι απλα κοτα. ολοι οι αλλοι που εχουμε τα "κοτσια" να χαλασουμε ακομα και $20000, οποτε αν βρουμε ενα μυθικο οπλο τοτε μαγκια μας.

με νευριαζει που θες να χαλας κατι το οποιο μπορεις να το κανεις...οι επιλογες ειναι δυο..ρισκαρεις ή δεν ρισκαρεις. εσυ προσθεσες μια 3η...κανω την κοτα...ευγε..

Anyway...δεν παιζει να ξαναμπω στο φορουμ. βρισε με, κανε οτι θες, αλλα η αποψη μου δεν αλλαζει..
ριξ'τε μου μαζεμενα τα ban να τελειωνουμε...

αντιο παιδες

δεν ειπα οτι κανω την κοτα,απλα οτι θα χαλασω οτι -για οποιονδηποτε λογο- με κανει να μειονεκτησω μπροστα στους αντιπαλους μου.μερικα τετοια παραδειγματα ειναι:
-θα τους παρω το οχυρο για να κοιμαμαι εγω στους στρατωνες και οχι αυτοι,πραγμα που θα με βοηθησει στις μονομαχιες και στις δουλειες.
-θα κανω οργανωμενες επιθεσεις να τους λιποθυμησω για να μην κερδισουν εξπ απο μονομαχιες για 2 μερες και για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
-θα τους καρφωσω στο κεντρο υποστηριξης αν καταλαβω οτι παιζει κατι με πολλαπλους λογαριασμους γιατι οταν καποιος ειναι μπαναρισμενος μπορεις να τον βαρεσεις για να παρεις εξπ απο μονομαχιες ξεροντας οτι δεν θα αλλαξει ρουχα ή κινησεις μονομαχιας.
και ναι:
-θα του χαλασω την μαχη οχυρου αν επειδη δεν ανηκω σε καποια μεγαλη υπερσυμμαχια δεν εχω την δυνατοτητα να λαβω και εγω μερος στις μαχες οχυρων για ντροπς.

υγ.τα λεφτα στο παιχνιδι ειναι το μονο ευκολο στην ολη ιστορια...ο καθενας μπορει να τα μαζεψει...μερικοι τα εχουμε και για πεταμα.
 

DeletedUser

Guest
δεν ειπα οτι κανω την κοτα,απλα οτι θα χαλασω οτι -για οποιονδηποτε λογο- με κανει να μειονεκτησω μπροστα στους αντιπαλους μου.μερικα τετοια παραδειγματα ειναι:
-θα τους παρω το οχυρο για να κοιμαμαι εγω στους στρατωνες και οχι αυτοι,πραγμα που θα με βοηθησει στις μονομαχιες και στις δουλειες.
-θα κανω οργανωμενες επιθεσεις να τους λιποθυμησω για να μην κερδισουν εξπ απο μονομαχιες για 2 μερες και για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
-θα τους καρφωσω στο κεντρο υποστηριξης αν καταλαβω οτι παιζει κατι με πολλαπλους λογαριασμους γιατι οταν καποιος ειναι μπαναρισμενος μπορεις να τον βαρεσεις για να παρεις εξπ απο μονομαχιες ξεροντας οτι δεν θα αλλαξει ρουχα ή κινησεις μονομαχιας.
και ναι:
-θα του χαλασω την μαχη οχυρου αν επειδη δεν ανηκω σε καποια μεγαλη υπερσυμμαχια δεν εχω την δυνατοτητα να λαβω και εγω μερος στις μαχες οχυρων για ντροπς.

υγ.τα λεφτα στο παιχνιδι ειναι το μονο ευκολο στην ολη ιστορια...ο καθενας μπορει να τα μαζεψει...μερικοι τα εχουμε και για πεταμα.


θα θα θα, θα πας για κανενα μπάνιο να πάρεις και λίγο αέρα ? ενταξει το πιασαμε το νοημα..
 
Κορυφή