Μάχες για Drop

  • Δημιουργός θέματος roman-paok
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3747

Guest
απο οσο γνωριζω αυτα ειναι μεσα στο παιχνιδι δεν λεει καποιος κανονισμος οτι απαγορευονται οι μαχες για ντροπ.
επισης το παιχνιδι απαιτει πνευμα ομαδικο και αν εχεις την καταληλη ομαδα λογικο να προοδευσεις.
αν θες να εισαι στην ελιτ δεν εχεις παρα να κανεις το ιδιο και εσυ δεν σου το απαγορευει κανεις.
 

DeletedUser

Guest
Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο. Οπως επίσης το παιχνιδι μου επιτρεπει αν θελω να κανω σπασιμο σε σικε μαχες. Δεν το βρισκω καθολου κακο. Ουτε ειναι κομπλεξισμος να θες να παιζεις μαχες με αντιπαλους ingame.
Και δεν λέω εχθρους γιατι ολοι μας ανεξαρτητα απο το στρατοπεδο που ειμαστε εχουμε κατι κοινο. Μας αρεσει αυτο το game.
Ισα ισα που σκευτομαι να φτιαξω και ενα οδηγο στο φορουμ εδω να γινει sticky ωστε να ξερουν ολοι οι παίχτες τι μπορουν να κανουν για να κανουν σπασιμο σε αυτες τις μαχες. Απο εκει που δεν ειχαν καμια ελπιδα ισως βρεθουν με κατι καλο... Ποτε δεν ξερεις. Στο παιχνιδι ειναι ολα.
Να π.χ. να προσεξει ενας παιχτης να μην στηθει 10 ωρες νωριτερα στην μαχη και τον παρουν χαμπαρι και η ηγεσια της πόλης του τον πεταξει εξω και δεν μπορει να λαβει μερος στην μαχη αν ειναι μεσα στο κολπο. Τετοια μικρα αλλα τοσο σημαντικα μερικες φορες.
 

DeletedUser

Guest
Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο. Οπως επίσης το παιχνιδι μου επιτρεπει αν θελω να κανω σπασιμο σε σικε μαχες. Δεν το βρισκω καθολου κακο. Ουτε ειναι κομπλεξισμος να θες να παιζεις μαχες με αντιπαλους ingame.
Και δεν λέω εχθρους γιατι ολοι μας ανεξαρτητα απο το στρατοπεδο που ειμαστε εχουμε κατι κοινο. Μας αρεσει αυτο το game.
Ισα ισα που σκευτομαι να φτιαξω και ενα οδηγο στο φορουμ εδω να γινει sticky ωστε να ξερουν ολοι οι παίχτες τι μπορουν να κανουν για να κανουν σπασιμο σε αυτες τις μαχες. Απο εκει που δεν ειχαν καμια ελπιδα ισως βρεθουν με κατι καλο... Ποτε δεν ξερεις. Στο παιχνιδι ειναι ολα.
Να π.χ. να προσεξει ενας παιχτης να μην στηθει 10 ωρες νωριτερα στην μαχη και τον παρουν χαμπαρι και η ηγεσια της πόλης του τον πεταξει εξω και δεν μπορει να λαβει μερος στην μαχη αν ειναι μεσα στο κολπο. Τετοια μικρα αλλα τοσο σημαντικα μερικες φορες.

συμφωνω μαζι σου
 

DeletedUser

Guest
μπα εγω διαφωνω.αλλα ο καθενας εχει τον τροπο που παιζει.δεν μπορει να αλλαξει αυτο.καλες μαχες...
 

DeletedUser

Guest
Kλασικοι κοπλεξικοι ελληναρες .. !!

Ξερω κατεστραμενους
που το ριχνουν στο ποτο,
που πεφτουν στα ναρκωτικα,
που μαστουρωνουν μυριζοντας spray για graffiti...
αλλα πρωτη φορα βλεπω ανθρωπο τοσο κατεστραμενο που να παιζει west και να χαλαει το παιχνιδι των αλλων επειδη ειναι κομπλεξαρας αυτος..!!

Η αληθεια ειναι πως χωρις αυτες τις μαχες,για τα επομενα 25 με 30 χρονια το μονο μυθικο οπλο θα το εχει ο dark templar , και θα κυκλοφοραμε με σφεντονες.
 

DeletedUser

Guest
χαχαχαχαχαχα
τιμη μου να διαφωνεις μαζι μου!!!!!!!!!
ευχαριστωωωωω!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Υπαρχει και το αλλο σκεπτικο,να γινει μια μαχη με γεματες και τις 2 πλευρες που ολοι θα κουβαλαν λεφτα πανω τους και τελικα θα νικησει ο καλυτερος (ή ο πιο τυχερος) και θα παρει καποιο ντροπ που μπορει να ειναι και μυθικο οπλο...
Αλλα πραγματικα δεν μπορεις να κανεις μαχη και να περιμενεις να ειναι μεσα μονο 2 ατομα οταν ονομαζεις το οχυρο ΜΗΝ ΕΡΘΕΤΕ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ...ειναι σαν να τους λες come to δωθε...
 

DeletedUser

Guest
οκ θα το πω μια φορά μη ζητάτε άλλες.

Το στήσιμο μαχών, μονομαχιών και τα λοιπά για να ανέβει κάποιος είναι άδικο για όλους όσους δεν παίρνουν μέρος. Ό,τι και να λέτε πάντα θα υπάρχει κάποιος που δε θα πάρει μέρος ή θα αδικηθεί. Επίσης ποτέ δε γίνεται να ξέρεις αν αυτοί που στήνουν τις μάχες είναι έντιμοι και το κανονίσουν καλά. Είναι όπως οι στημένες μονομαχίες. Δε στέκει η λογική: "Αφού μπορεί να το κάνει ο καθένας, κάντο κι εσύ". Πέρα από αυτά, εγώ πχ που δεν παίρνω μέρος σε τέτοιες μάχες, θα γούσταρα ένα οπλάκι ή λίγο xp εις βάρος αυτών που παίρνουν μέρος που δεν τους εκτιμώ κιόλας ως παίχτες αφού δε βλέπουν το προφανές.

Μπορείτε φυσικά να με κάνετε ρόμπα στο φόρουμ ή να με προσβάλλετε με κάτι σαν το παρακάτω:

τι τσαρλατανοι ειστε ορεεεεεεεεεε...
γι'αυτο δεν θα παμε ποτε μπροστα σε αυτη τη χωρα.. ουστ
Αλλά θα μπορούσε να ειπωθεί και αντίστροφα αυτό λολ.

Στάλε κάνε κανά guide, απλά πράγματα ναι, αλλά θα βοηθήσουν τους επίδοξους αλήτες τυχοδιώκτες που χαλάνε το παιχνίδι των έντιμων...
 

DeletedUser

Guest
great teacher , το θεμα δεν ειναι ποιος θα παρει το xp και τα οπλα.
το θεμα ειναι να τα παρει καποιος για να προχωρησουμε..
 

DeletedUser4062

Guest
οκ θα το πω μια φορά μη ζητάτε άλλες.

Το στήσιμο μαχών, μονομαχιών και τα λοιπά για να ανέβει κάποιος είναι άδικο για όλους όσους δεν παίρνουν μέρος. Ό,τι και να λέτε πάντα θα υπάρχει κάποιος που δε θα πάρει μέρος ή θα αδικηθεί. Επίσης ποτέ δε γίνεται να ξέρεις αν αυτοί που στήνουν τις μάχες είναι έντιμοι και το κανονίσουν καλά. Είναι όπως οι στημένες μονομαχίες. Δε στέκει η λογική: "Αφού μπορεί να το κάνει ο καθένας, κάντο κι εσύ". Πέρα από αυτά, εγώ πχ που δεν παίρνω μέρος σε τέτοιες μάχες, θα γούσταρα ένα οπλάκι ή λίγο xp εις βάρος αυτών που παίρνουν μέρος που δεν τους εκτιμώ κιόλας ως παίχτες αφού δε βλέπουν το προφανές.

Μπορείτε φυσικά να με κάνετε ρόμπα στο φόρουμ ή να με προσβάλλετε με κάτι σαν το παρακάτω:


Αλλά θα μπορούσε να ειπωθεί και αντίστροφα αυτό λολ.

Στάλε κάνε κανά guide, απλά πράγματα ναι, αλλά θα βοηθήσουν τους επίδοξους αλήτες τυχοδιώκτες που χαλάνε το παιχνίδι των έντιμων...

To ποιος είναι αλήτης και άτιμος και ποιος έντιμος δεν είσαι σε θέση να το κρίνεις και αυτά που λες είναι βαριές κουβέντες πίσω από ένα PC. Δεν σου ζήτησε κανείς να κάνεις ή να οργανώσεις τίποτα, ζητήθηκε μόνο από εχθρούς και συμμάχους να μην καταστρέψουν ένα σχέδιο δράσης με συγκεκριμένο στόχο, ο οποίος και ανακοινώθηκε δημόσια, πού είναι η ανεντιμότητα; Το παιχνίδι παίζεται σύμφωνα με τους όρους, αν αυτοί δεν σας αρέσουν, προσπαθήστε να τους αλλάξετε. Ας κανατε κι εσείς το δικό σας σχέδιο, αν ήσασταν άξιοι, και ας ζητούσατε βοήθεια, όλοι θα σας την παρείχαν, απλά δεν το σκεφτήκατε και τώρα αυτοαποκαλείστε "έντιμοι", και προστάτες του δικαίου, χαχαχα...
 

DeletedUser

Guest
to ποιος είναι αλήτης και άτιμος και ποιος έντιμος δεν είσαι σε θέση να το κρίνεις και αυτά που λες είναι βαριές κουβέντες πίσω από ένα pc. δεν σου ζήτησε κανείς να κάνεις ή να οργανώσεις τίποτα, ζητήθηκε μόνο από εχθρούς και συμμάχους να μην καταστρέψουν ένα σχέδιο δράσης με συγκεκριμένο στόχο, ο οποίος και ανακοινώθηκε δημόσια, πού είναι η ανεντιμότητα; το παιχνίδι παίζεται σύμφωνα με τους όρους, αν αυτοί δεν σας αρέσουν, προσπαθήστε να τους αλλάξετε. ας κανατε κι εσείς το δικό σας σχέδιο, αν ήσασταν άξιοι, και ας ζητούσατε βοήθεια, όλοι θα σας την παρείχαν, απλά δεν το σκεφτήκατε και τώρα αυτοαποκαλείστε "έντιμοι", και προστάτες του δικαίου, χαχαχα...
ό,τι θέλω θα κρίνω αφού έχω επιχειρήματα τα οποία δε μπορείς να απαντήσεις φυσικά, αλλά μάλλον χτύπησα κοκαλάκι.
παίξε το παιχνιδάκι σου όπως γουστάρεις, εσείς μπήκατε πρώτοι και προσβάλλατε σε αυτό το τόπικ. βαριέμαι να απαντήσω στα άλλα- λες ό,τι να'ναι χωρίς να ξέρεις.
 

DeletedUser735

Guest
Εχουν γινει πολλες συζητησεις για το ειναι ηθικο και το τι οχι.

Θα διαφωνησω μαζι σου εξατμαν(μου το κολληξε ο φοξ και σε προσφωνω ετσι) γιατι πιστευω πως αν θελεις να συμμετεχεις κανεις δεν θα σου πει οχι,αρκει να ακολουθεις τις οδηγιες του συντονιστη της μαχης.

Ακομα θα διαφωνησω στο οτι οι στημενες μαχες ειναι σαν τις στημενες μονομαχιες.
Στις στημενες μονομαχιες μπορει να κερδισεις xp και λεφτα αλλα δεν θα παρεις κανενα μυθικο οπλο.

Καθε αποψη ειναι σεβαστη και θα ηθελα να μην υπαρξουν προσωπικες προσβολες.
Αν δω κατι τετοιο το θεμα θα κλειδωθει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ρε παιδιά σοβαρά παίξτε το παιχνίδι σας όπως ξέρετε. Εγώ το θεωρώ unfair play αυτό αλλά δεν υπάρχει κανόνας. Όπως και δεν υπήρχε και για τις στημένες μονομαχίες, σίγουρα και τότε μερικοί θα είχαν την άποψη ότι οι στημένες δεν είναι κάτι το κακό. Μη μπερδεύετε το δίκαιο του παιχνιδιού με το δίκαιο γενικά. Για το παιχνίδι μιλάω πάντα. Δε θέλω να συμμετέχω σε στημένες μάχες, και δεν το κάνω επειδή δε με παίζουν λολ. Απλώς μ'αρέσει το παιχνίδι. Μέχρι να πάω κάπου άλλου.
 

DeletedUser3473

Guest
Εχουν γινει πολλες συζητησεις για το ειναι ηθικο και το τι οχι.

Θα διαφωνησω μαζι σου εξατμαν(μου το κολληξε ο φοξ και σε προσφωνω ετσι) γιατι πιστευω πως αν θελεις να συμμετεχεις κανεις δεν θα σου πει οχι,αρκει να ακολουθεις τις οδηγιες του συντονιστη της μαχης.

Ακομα θα διαφωνησω στο οτι οι στημενες μαχες ειναι σαν τις στημενες μονομαχιες.
Στις στημενες μονομαχιες μπορει να κερδισεις xp και λεφτα αλλα δεν θα παρεις κανενα μυθικο οπλο.

Καθε αποψη ειναι σεβαστη και θα ηθελα να υπαρξουν προσωπικες προσβολες.
Αν δω κατι τετοιο το θεμα θα κλειδωθει.

νομιζω οτι ξεχασες ενα δεν... :cool:
 

DeletedUser315

Guest
αν είχα χρόνο θα έφτιαχνα άνετα ομάδα να κάνουμε μπάχαλο τις στημένες μάχες. όποιος φτιάξει πείτε μου. κ1.

και εγω αν ειχα χρονο θα έφτιαχνα μια ομαδα για να κάναμε μπάχαλο την ομάδα που κανει μπάχαλο τις στημένες μάχες οχυρών, αν φτιαχτεί η πρωτη ομάδα δηλαδη αυτη που κάνει μπάχαλο τις στημένες μάχες τότε οποιος φτιάξει ομάδα που θα κάνει μπάχαλο αυτους που θα κάνουν μπαχαλο τις στημενες μαχες στο κόσμο 1 πείτε μου
 

DeletedUser

Guest
Πολλες ειρωνιες διαβαζω , προσβολες , χαρακτηρισμους ομορφους και συγκρισεις με πρεζακια αλλα επιχειρηματα περα απο το οτι με αφηνει το παιχνιδι δεν διαβασα. Δεν το περιμενα και αλλωστε. Διαβασα και για δημιουργηκοτητα και για κοπο να φτιαχτει μια μαχη!!!!!!
Ποιο δυσκολο ειναι να μπουνε 5 ατομα και να κανουν σπασιμο σε 30!
Ποιο πολυ δημιουργικοτητα και ομαδικο πνευμα χρειαζετε να χαλασεις μια τετοια μαχη παρα να στελνεις δυο δυο δικους σου στους απεναντι για σκοτωμα.
Αρα τα επιχειρηματα περι δημιουργιας στρατηγικων και ομαδικου πνευματος ισχυουν και για τις δυο πλευρες.
Αλλα δεν εχει σημασια...
Οι κατσικουλες στο παιχνιδι ειναι πολλες. Θα δανειστω το παραδειγμα του συμπαιχτη τατανκα χωρις να προσπαθω να ριξω εμμεσα μπηχτες για αυτον. Και οι παιχτες που ασχολουνται με τις μαχες ειναι πολλοι. Θελετε να πουμε οτι ειναι 300 ατομα εχθροι και φιλοι? Νομιζω οτι ειναι ιδιως για ποιο παλιους κοσμους ενα καλο νουμερο. Ας πουμε οτι σε καθε μαχη πεφτει drop σε 3. Θελεις περιπου 100 τετοιες μαχες μιας και ο γειτονας ειναι διατεθειμενος να μοιραστει το γαλατακι. Και βεβαια αν πανε ολα καλα και ακομα καλυτερα να πεσει και κανα οπλακι σθενους ή μακρυνο συμφωνα με το στισιμο του καθε χαρακτηρα.. 50% η πιθανοτητα.
Οποτε μπορειται πολυ ευκολα ενα τριμηνο να κανετε καθε μερα μαχες να γινει μια ανακωχη ωραια να παρουν ολοι καποιο μυθικο. Βεβαια αν δεν γινει αυτο μιας και ορισμενες οικογενειες ισως δεν θα μπορουσαν για 3 μηνες να κανουν μονο σικε μαχες μεταξυ τους θα πρεπει να πεις στα μελη των πόλεων που τρεχουν .. σημερα ελα στην μαχη αλλα αυριο μην ερθεις γιατι θα ειμαστε μεταξυ μας. Τωρα αν τα μελη των πολεων δεν εχουν αντιρηση οκ.
 

DeletedUser

Guest
ποιο δυσκολο ειναι να μπουνε 5 ατομα και να κανουν σπασιμο σε 30!
ποιο πολυ δημιουργικοτητα και ομαδικο πνευμα χρειαζετε να χαλασεις μια τετοια μαχη παρα να στελνεις δυο δυο δικους σου στους απεναντι για σκοτωμα

τι λες ρε ανρθωπε του θεου?
δυσκολο ειναι να στειλεις 30 μηνυμα και να πεις τραβατε σε αυτη τη μαχη και χαλαστε την?
απ'οτι φαινεται εχετε την εντυπωση πως χαλοντας μια τετοια μαχη κανεται κατι σπουδαιο..
 

DeletedUser3747

Guest
απο την στιγμη που δεν εχεις κανει τετοια μαχη δεν γνωριζεις αν ειναι ευκολο η δυσκολο.το πιο δυσκολο ειναι να κανεις την μαχη εχοντας απεναντι ατομα που σκεφτονται σαν κι εσενα.
ειπες οτι απο αυτες τις μαχες θα ευνοουνται λιγοι,αλλα δεν μας ειπες τι θα κανεις το ντροπ που πας να κλεψεις μηπως θα το πουλησεις για να μην εισαι κι εσυ ο ευνοημενος?
μιλησες για σοβαρα επιχειρηματα,τα οποια μονο εσυ βλεπεις για σοβαρα.

1)''Εχει πολυ πλακα να σε κυνηγανε ολοι και το γελιο που θα ριξεις ειναι εγγυημενο''(γελασαμε χαχα).
2)''Και βεβαια εχεις και μια μικρη ελαχιστη πιθανοτητα να παρεις μυθικο οπλο''(το μονο σοβαρο,αυτο που θελουμε να κανουμε και εμεις αλλα με αλλο τροπο).
3)''Σου ευχομαι ολοψυχα καλα σπασιματα''(σοβαροτατο).
4)''Αυτοματα αυτη η παρεα γινετε ελιτ. Περνει ενα σκαλοπατι πιο ψηλα απο τους αλλους παίχτες''(και φτανουμε στις κατσικες που λεγαμε,δεν κοιτας να προοδευσεις εσυ αλλα σε ενδιαφερει να μην προοδευσουν οι αλλοι).

το δικο μου επιχειρημα ειναι οτι θελω να γινω καλυτερος.
το δικο σου ειναι να μην γινω καλυτερος.
ολα τα αλλα ειναι σαλτσες.

-προφανως σου ξεφυγα,αφιερωμενο σε εσενα.

http://img294.imageshack.us/img294/4848/96102846.jpg

-anodinos κι εγω μαζι σου παμε να τα κανουμε ολα μπαχαλο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
απο την στιγμη που δεν εχεις κανει τετοια μαχη δεν γνωριζεις αν ειναι ευκολο η δυσκολο.το πιο δυσκολο ειναι να κανεις την μαχη εχοντας απεναντι ατομα που σκεφτονται σαν κι εσενα.
ειπες οτι απο αυτες τις μαχες θα ευνοουνται λιγοι,αλλα δεν μας ειπες τι θα κανεις το ντροπ που πας να κλεψεις μηπως θα το πουλησεις για να μην εισαι κι εσυ ο ευνοημενος?
μιλησες για σοβαρα επιχειρηματα,τα οποια μονο εσυ βλεπεις για σοβαρα.

1)''Εχει πολυ πλακα να σε κυνηγανε ολοι και το γελιο που θα ριξεις ειναι εγγυημενο''(γελασαμε χαχα).
2)''Και βεβαια εχεις και μια μικρη ελαχιστη πιθανοτητα να παρεις μυθικο οπλο''(το μονο σοβαρο,αυτο που θελουμε να κανουμε και εμεις αλλα με αλλο τροπο).
3)''Σου ευχομαι ολοψυχα καλα σπασιματα''(σοβαροτατο).
4)''Αυτοματα αυτη η παρεα γινετε ελιτ. Περνει ενα σκαλοπατι πιο ψηλα απο τους αλλους παίχτες''(και φτανουμε στις κατσικες που λεγαμε,δεν κοιτας να προοδευσεις εσυ αλλα σε ενδιαφερει να μην προοδευσουν οι αλλοι).

το δικο μου επιχειρημα ειναι οτι θελω να γινω καλυτερος.
το δικο σου ειναι να μην γινω καλυτερος.
ολα τα αλλα ειναι σαλτσες.

-προφανως σου ξεφυγα,αφιερωμενο σε εσενα.

http://img294.imageshack.us/img294/4848/96102846.jpg

-anodinos κι εγω μαζι σου παμε να τα κανουμε ολα μπαχαλο.

πες τα ρε Tatanka Yotanka..για όνομα του θεού πλέον,,, να πάνε να χαλάσουν τις μάχες!!!!
 
Κορυφή