ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΑΙΚΤΩΝ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

*El Profesor*

Παλαίμαχος
θα ήταν μια καλή ιδέα να πάνε οι παίχτες του indiana στον jakson ο indiana έχει δεν έχει 20-30 άτομα ενεργά έχει και ο jakson αλλα 30-40 από εκεί που έχουμε 1 κόσμο να ψιλό κρατιέται με λίγα άτομα και έναν άλλον που ψάχνει ελπίδα για να παίξουν τα παιδιά ναι θα ήταν μια καλή ιδέα να μαζευτούν στον jaksonsville για να παίξουν
 

*Boudas*

Νέο Μέλος
Το βέβαιο είναι πως η κατάσταση του Indiana δείχνει πως δεν υπάρχει άλλη επιλογή πέρα από το κλείσιμο του κόσμου. Εάν θέλει η διοίκηση, ας βάλει έστω μια ψηφοφορία στον κόσμο να δει τι πιστεύουν τα μέλη της.

Τους τελευταίους μήνες ο μόνος που βάζει μάχες είμαι εγώ και μετά από μένα o game master. Εκτός από εμένα και τον gamemaster τους τελευταίους 5 μήνες από κάποιον άλλον έχουν μπει μόνο 2 μάχες. Σε σύνολο 5 μηνών. 5 ΜΗΝΕΣ. Στο ιστορικό με τις μάχες φαίνεται ξεκάθαρα πως ενεργοί στα οχυρά είναι το πολύ 15 άτομα στον κόσμο. Δεν αλλάζει ο αριθμός αυτός όσες μάχες και να έχει βάλει ο game master με δώρα προσπαθώντας να μαζέψουν ξανά τον κόσμο. Η προσπάθεια από την διοίκηση υπήρξε, αλλά δυστυχώς δεν έφερε κάποιο αποτέλεσμα.

Τώρα για το πού θα μπορούσαμε να πάμε, για μένα η πρώτη και λογική επιλογή είναι ο Χιούστον. Είναι κόσμος χρονικά κοντινός με εμάς και προηγείται κιόλας, άρα δεν θα διαταράξουμε κάποια ισορροπία. Από την άλλη, εάν δεν υπάρχει αντίθετη άποψη από παίκτες του Τζακσονβιλ (που κι αν υπήρχε εγώ τουλάχιστον θα την δικαιολογούσα) θα μπορούσε να ανοιχτεί διπλή επιλογή μεταφοράς και για τον Τζακσονβιλ. Και όσοι κόσμοι τελευταία έκλεισαν είχαν δυνατότητα επιλογής για την μεταφορά ανάμεσα σε κόσμους. Το σίγουρο είναι πως ο Ιντιάνα παραπαίει. Ελάχιστος κόσμος παίζει ενεργά και είναι κρίμα διότι αδικούμαστε ενώ θα μπορούσαμε να παίζουμε με περισσότερους ενεργούς παίκτες (και ίσως καταναλώνοντας και πιο πολλούς σβόλους λόγω μεγαλύτερου ανταγωνισμού. γκουχ γκουχ Inno τα έσοδα θα αυξάνονταν δεν θα μειώνονταν )
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Δυστυχώς ή ευτυχώς η πρώτη κίνηση έγινε και δεν έφερε καρπούς στον κόσμο. Το επόμενο βήμα είναι αυτό που περιγράφεται και εσείς αλλά για την ώρα και τουλάχιστον για το άμεσο μέλλον η εταιρεία δεν έχει τέτοια πλάνα.
Θα ενημερώσουμε παρόλα αυτά για την κατάσταση που έχει ο κόσμος αυτή την στιγμή και θα πιέσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Ο Άγγελος δεν θα μπορούσε να περιγράψει καλύτερα την κατάσταση. Ο Ιντιάνα έχει τελειώσει εδώ και καιρό. Έγιναν ενέργειες και από τους παίκτες (με πολλαπλές καινούριες αρχές) και από την διαχείριση (με τις μεταφορές παικτών από άλλους κόσμους), οι οποίες δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Καταλαβαίνουμε, από μεριάς των παικτών, ότι ως διαχείριση δεν μπορείτε να πάρετε τόσο μεγάλες πρωτοβουλίες και να κάνετε κάτι τέτοιο χωρίς την έγκριση των από πάνω. Αλλά, όπως είπες κι εσύ, Άνθραξ, πρέπει να τους πιέσετε όσο περισσότερο μπορείτε. Βάλτε και την ψηφοφορία που πρότεινε ο Άγγελος, να φαίνεται ξεκάθαρα η γνώμη των ΠΑΙΚΤΩΝ και ότι έχετε την υποστήριξή μας στην πίεση που θα ασκήσετε. Ας κάνουμε και οι 2 πλευρές ό,τι μπορούμε για να τελειώσει επιτέλους αυτό το μαρτύριο.
 

takef

Νέο Μέλος
Παρακαλώ για ακόμη μια φορά, να γινει κάτι με τον κόσμο ΙΝΔΙΑΝΑ.
Εχουμε ξοδέψει ωρες και πολλοί και χρήμα για να εχουμε εναν παικτη ο οποίος κανει βόλτες στα λιβάδια (κ εάν κανει) χωρίς ΚΑΝΕΝΑ νόημα.
Υπάρχουν (στον ΙΝΔΙΑΝΑ) παίκτες που θα μπορουσαν να προσφέρουν παίζοντας σε άλλους κόσμους, κάνοντας τους να εχουν περισσότερο ενδιαφέρον.
Ενδιαφέρον και για τους παίκτες και για τον κόσμο.
Κρίμα να είμαστε σε εναν κόσμο χωρίς να κανουμε απολυτως τίποτα.
Παρακαλώ φροντίστε να γινει κάτι
Ευχαριστώ
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Να σημειωθεί ότι το topic αυτό ανοίχτηκε (παρά 4 μέρες) πριν από 1 χρόνο. Η κατάσταση του σέρβερ ισχύει πολύ περισσότερο απ' αυτό. Το παιχνίδι έχει αρχίσει να ψοφάει γενικά, ο Ιντιάνα είναι με το 1μιση πόδι στον τάφο. Βγάλτε μας από την μιζέρια μας και αφήστε μας να πάμε στους 3 άλλους σέρβερ (Κολοράντο-Χιούστον-Τζάκσονβιλ). Ας έχουμε 3 σέρβερς να τους κρατήσουμε όσο μπορούμε ζωντανούς. Είμαστε δεκάδες άτομα στον Ιντιάνα με παίκτες που έχουν πιάσει ιστούς.
 

ΕΡΩΤΑΣ

Μέλος
Το πρόβλημα ΔΕΝ είναι ο Ιντιάνα.
Το παιχνίδι ΔΕΝ δίνει απλές λύσεις στους παίκτες για να έχουν ενδιαφέρον να παίζουν ομαδικά...
Χρόνια τώρα κάνουμε αυτές τις απλές προτάσεις, αλλά τα νεόπλουτα παιδάκια που έχουν την εταιρία, δεν κατέχουν από τις αρχές της σοφής διαχείρισης των εταιριών που απευθύνονται στην κοινωνία,,,
Και ο Ινδιάνα να κλείσει και να πάμε αλλού, τίποτα δεν θα αλλάξει. Τα τελευταία χρόνια είμαι τσιγγάνος από κόσμο σε κόσμο κάθε 1,5 χρόνο και σε κανένα κόσμο που μεταφέρθηκα δεν άλλαξε κάτι,
Όταν το παιχνίδι θα αποκτήσει πραγματικό κοινωνικό ενδισφέρον, μόνο τότε κάτι θα αλλάξει σημαντικά προς το καλύτερο.

Προσωπικά, μέχρι να συμβεί η κοσμoιστορική αλλαγή στο the west, μια χαρά περνάω στοn Intiana, και δεν επιθυμώ να κλείσει. Προτιμώ γενικά "πεθαμένους" κόσμους με φιλήσυχους συμπαίκτες, με που και που καμμιά μάχη οχυρού, γιατί έτσι έχω την ησυχία μου από τους προβληματικούς ανθρώπους, που το μόνο που τους εκτονώνει είναι να κάνουν bullying στους συμπαίκτες τους.

Τέλος, όσο αφορά τα περί "πεθαμένου κόσμου", ο Indiana δεν είναι τέτοιος. Σύμφωνα με παρατηρήσεις μου, υπάρχουν τουλάχιστον 80 ενεργοί παίκτες, που απλά παίζουν φιλήσυχα, και αδιαφορούν για την δράση που κάποιοι προτείνουν. Αυτό ακριβώς είναι και η κοσμοιστορική αλλαγή που πρέπει να γίνει στο παιχνίδι (και πολλά έγραψα... θα έπρεπε να πληρώνομαι από την εταιρία για τις επαγγελματικές μου προτάσεις...).
 
Τελευταία επεξεργασία:

DoUzOs

Παλαίμαχος
Το πρόβλημα ΔΕΝ είναι ο Ιντιάνα.
Το παιχνίδι ΔΕΝ δίνει απλές λύσεις στους παίκτες για να έχουν ενδιαφέρον να παίζουν ομαδικά...
Χρόνια τώρα κάνουμε αυτές τις απλές προτάσεις, αλλά τα νεόπλουτα παιδάκια που έχουν την εταιρία, δεν κατέχουν από τις αρχές της σοφής διαχείρισης των εταιριών που απευθύνονται στην κοινωνία,,,
Και ο Ινδιάνα να κλείσει και να πάμε αλλού, τίποτα δεν θα αλλάξει. Τα τελευταία χρόνια είμαι τσιγγάνος από κόσμο σε κόσμο κάθε 1,5 χρόνο και σε κανένα κόσμο που μεταφέρθηκα δεν άλλαξε κάτι,
Όταν το παιχνίδι θα αποκτήσει πραγματικό κοινωνικό ενδισφέρον, μόνο τότε κάτι θα αλλάξει σημαντικά προς το καλύτερο.

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, αλλά από την στιγμή που ως κοινότητα παικτών και ως ελληνική διαχείριση, εμείς που διαβάζουμε αυτό το φόρουμ ΔΕΝ μπορούμε να κάνουμε κάτι παραπάνω από το να μεταναστεύουμε μέχρι να στεριώσουμε, τότε αυτό θα κάνουμε. Ειδικά στο σημείο που έχει φτάσει το παιχνίδι, δηλαδή στο τέρμα του. :p

Προσωπικά, μέχρι να συμβεί η κοσμoιστορική αλλαγή στο the west, μια χαρά περνάω στοn Intiana, και δεν επιθυμώ να κλείσει. Προτιμώ γενικά "πεθαμένους" κόσμους με φιλήσυχους συμπαίκτες, με που και που καμμιά μάχη οχυρού, γιατί έτσι έχω την ησυχία μου από τους προβληματικούς ανθρώπους, που το μόνο που τους εκτονώνει είναι να κάνουν bullying στους συμπαίκτες τους.

Προτιμάς "πεθαμένους" κόσμους γιατί, όπως είπες, παίζεις πού και πού μία μάχη. Εμείς που θέλουμε μόνο μάχες και μονομαχίες; Και στον Ιντιάνα ΔΕΝ μπορούμε να τα κάνουμε αυτά γιατί δεν έχουμε ανταγωνισμό; Παίζει να είσαι στην απίστευτα μικρή μειοψηφία του σέρβερ, αλλά δεκτή η γνώμη σου. Τώρα, περί bullying κτλ, αυτό είναι εντελώς άλλο θέμα. :p

Τέλος, όσο αφορά τα περί "πεθαμένου κόσμου", ο Indiana δεν είναι τέτοιος. Σύμφωνα με παρατηρήσεις μου, υπάρχουν τουλάχιστον 80 ενεργοί παίκτες, που απλά παίζουν φιλήσυχα, και αδιαφορούν για την δράση που κάποιοι προτείνουν. Αυτό ακριβώς είναι και η κοσμοιστορική αλλαγή που πρέπει να γίνει στο παιχνίδι (και πολλά έγραψα... θα έπρεπε να πληρώνομαι από την εταιρία για τις επαγγελματικές μου προτάσεις...).

Θα ήθελα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να δω πού τους βρήκες τους 80 ενεργούς παίκτες, όταν το σαλούν φτάνει ΜΑΞ τους 40 και στις μάχες (εκτός Awesomia, από 1η Ιανουαρίου 2022 μέχρι σήμερα) το peak μας ήταν 37 άτομα συνολικά. Δεν ισχύει καθόλου αυτό που λες και οι πραγματικά ενεργοί παίκτες του σέρβερ θα συμφωνήσουν μαζί μου, ειδικά όσοι παίζουν από την αρχή του σέρβερ και ξέρουν ποιοι είναι οι "κανονικοί" παίκτες και ποιοι αυτοί που απλά μπαίνουν για 4ωρα χτισίματος ή υλικών με σκοπό τράμπας σε άλλο σέρβερ.

Επίσης, το να αδιαφορούν οι παίκτες του σέρβερ για την κατάστασή του και να μην κάνουν κάτι γι' αυτό είναι η ακριβώς αντίθετη κατεύθυνση από αυτή που πρέπει να ακολουθήσουμε, όχι μόνο για τον Ιντιάνα αλλά για το παιχνίδι γενικότερα. Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή, αλλά σίγουρα, αν δεν θέλουμε να πεθάνει εντελώς το παιχνίδι, θα πρέπει να κάνουμε κι εμείς κάτι. Ειδικά από την στιγμή που, όπως ορθά είπες, η μαμά Ίννο μάς έχει παρατήσει μόνους μας.
 

*Boudas*

Νέο Μέλος
Ο κόσμος είναι πεθαμένος εδώ και πολλούς μήνες. Το μόνο που μένει είναι να κλείσει ο κόσμος και να συνεχίσουμε σε έναν κόσμο με έστω λίγο καλύτερες συνθήκες από αυτόν που είμαστε. Κάθε άλλος κόσμος έχει περισσότερες προοπτικές από τον Ιντιάνα, ακόμη και ο Τζακσονβιλ. Όσο ο κόσμος παραμένει έτσι, γίνονται ολοένα και περισσότεροι λογαριασμοί ανενεργοί που σημαίνει πως η εταιρεία χάνει χρήματα. Δεν βοηθάει η εταιρεία τον εαυτό της με αυτό τον παραλογισμό.

Θα το ξαναπώ. Ακόμη και εάν δεν είστε σίγουροι πως ο κόσμος πρέπει να πάει για κλείσιμο, βάλτε μια ψηφοφορία να δείτε τι θέλουν οι ίδιοι οι παίκτες.

80 ενεργούς παίκτες δεν έχουμε ούτε εάν προσθέσουμε τα μποτάκια του Indiana στο λογαριασμό. Έχουν περάσει πολλοί μήνες από την τελευταία φορά που θα μπορούσαμε ίσως να πούμε πως είχαν απομείνει 80 ενεργοί παίκτες και τότε θα ήταν μέσα και όλα τα μποτάκια. Για 80 ενεργούς παίκτες χωρίς μποτάκια πρέπει να γυρίσουμε τουλάχιστον στις αρχές του 2021, και ίσως και πιο παλιά.

Στην περίοδο από Μάιο του 2021 μέχρι τον Φεβρουάριο του 2022 προσωπικά έβαλα 100 μάχες (τις μέτραγα για να δω πότε θα σταματήσω να έχω καν την όρεξη να βάζω μάχες με ελάχιστη συμμετοχή). Εφόσον από την στιγμή που τις έβαζα, προφανώς και πήγαινα σε κάθε μια από αυτές, μπορώ να πω πως οι ενεργοί παίκτες για τις μάχες είναι περίπου 20 άτομα το πολύ. Και μιλάω για κανονικούς ενεργούς παίκτες. Τώρα εάν η Innogames ενδιαφέρεται να κρατάει έναν κόσμο ανοιχτό για να παίζουμε μάχες 10 vs 10 παίκτες, τότε ας μεγαλώσει τον αριθμό συμμέτοχης στις Περιπέτειες που προς το παρόν έχουν όριο 4vs4. Αν και άμα μείνουμε στον Indiana, ίσως φτάσουμε και σε αυτά τα νούμερα.

Εγώ βαρέθηκα πια. Εάν δεν αλλάξει η κατάσταση θα βάλω και εγώ διακοπές ή διαγραφή κιόλας. Ούτε ο πρώτος είμαι ούτε ο τελευταίος. Κάθε φορά που μιλάμε στο φόρουμ μένουμε ολοένα και λιγότεροι στον Indiana. Μάλλον το θέμα του Indiana θα λυθεί όταν όλοι οι ενεργοί παίκτες έχουν πατήσει διαγραφή. Γιατί από την εταιρεία στα κεντρικά κίνηση δεν βλέπουμε.
 

CHICO

Νέο Μέλος
καλησπέρα θεωρώ ότι η μεταφορά δεν πρέπει να γίνει για τους εξής λόγους

μιλάμε σε οποιον κόσμο και να πάνε θα χαλάσουν οι ισορροπίες

ο δεύτερος λόγος που είμαι κατά τον μεταφορών είναι ότι το 70% τον παιχτών από έναν ανενεργό κόσμο θα χρησιμοποιθούν για μποτάκια

ο τρίτος λόγος που είμαι κατά είναι επειδή είμαι σίγουρος ότι το 20% τον παιχτών που το παλεύουν εκεί παίζουν ήδη σε έναν ποιο ενεργό κόσμο

Όπως για παράδειγμα έγινε και στον κόσμο houston άνοιξαν μεταφορές από παντού με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν αλλα και να μετακινηθούν χιλιάδες διπλή και τριπλή λογαριασμοί ως αποτέλεσμα αυτού η κατάρρευση του κόσμου το ίδιο έχει ξανά γίνει και σε πόλους άλλους κόσμους δεν είναι λύση μόλις καθαρίζουν μερικούς λογαριασμού να ζητάτε μεταφορές για να τους ξανά αποκατάστησε όταν εσείς τα ίδια άτομα γκρινιάζετε μόνιμος ότι αυτό δεν είναι σωστό

και για να λέμε και την αλήθεια δεν ασχολήθηκε ποτε κανεις πραγματικά για να αξιόπιση την βοήθεια που δόθηκε πέρσι στον indiana με τις μεταφορές είστε ποσα άτομα σχολιάζετε ότι η κατάσταση του indiana είναι απροχώρητη αλλα τι κάνατε εσείς για να αλλάξει αυτό από μονο του δυστυχώς δεν αλλάζει και σας ρωτώ είστε εδώ 3-4 άτομα που ενδιαφέρεστε για αυτόν τον κόσμο αναφέρατε ότι είστε καμια 40 ενεργή καθημερινά και αναφέρατε ότι υπάρχουν και παραπάνω άτομα που δεν εκδηλώνουν ενδιαφέρον και ξέρετε γιατί γιατί πραγματικά δεν ασχολήθηκε ποτε κανεις σοβαρά


γιατί δεν χωρίζεστε 20 εναντίον 20 να εστιάσετε το ενδιαφέρον και άλλον παιχτών που δεν καταλαβαίνουν το λειτουργικό τον οχυρών με λίγη δουλίτσα πιστεύω θα φτάστε το 30 εναντίον 30 τότες ζητήστε από την ομάδα διαχείρισης να χαμηλώσει τον αριθμό συμμετοχών στα οχυρά για τον κόσμο σας και παίξτε μάχες δεν νομίζω ότι κάποιος άλλος κόσμος είναι σε καλύτερη μοίρα αν όντως ρίξετε δουλειά και φτάστε στο 30 εναντίον 30


εκτος και αν ο σκοπός σας δεν είναι οι μάχες και απλά θέλετε να μεταφέρεται μερικά prem αντικείμενα σε άλλον κόσμο και γίνετε όλο αυτό αλλα θα παραμείνω στο σκεπτικό μου ότι σε οποιον κόσμο πάνε μεταφορές μετά από λίγο καταλήγουμε σε κατάρρευσης κόσμων
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
καλησπέρα θεωρώ ότι η μεταφορά δεν πρέπει να γίνει για τους εξής λόγους

μιλάμε σε οποιον κόσμο και να πάνε θα χαλάσουν οι ισορροπίες
Υπάρχουν 3 ενεργοί σέρβερς αυτή την στιγμή, σε κανέναν σέρβερ δεν υπάρχει ισορροπία μεταξύ των αντίπαλων συμμαχιών. Επίσης, αυτό είναι θέμα οργάνωσης, όχι θέμα παικτών.

ο δεύτερος λόγος που είμαι κατά τον μεταφορών είναι ότι το 70% τον παιχτών από έναν ανενεργό κόσμο θα χρησιμοποιθούν για μποτάκια
Δεν χρειάζονται μεταφορές για να υπάρχουν μποτάκια, το ξέρουμε όλοι. Και αν έχουν αυτοί οι λογαριασμοί έστω και ΜΙΑ χρήση από το να μην έχουν καμία, τότε αυτό είναι λόγος να γίνουν οι μεταφορές. :p

ο τρίτος λόγος που είμαι κατά είναι επειδή είμαι σίγουρος ότι το 20% τον παιχτών που το παλεύουν εκεί παίζουν ήδη σε έναν ποιο ενεργό κόσμο
Παίζω ενεργά στους Χιούστον-Τζάκσονβιλ-Ιντιάνα, δεν παίζω στον Κολοράντο. Προσωπικά, θα ήθελα να ανοίξουν οι μεταφορές για να πάω κι εκεί. Ακόμη κι αν έπαιζα εκεί, όμως, θα διάλεγα τον καλύτερο παίκτη μου από τους 2 (του Ιντιάνα και όποιου κόσμου θα πήγαινα) και θα διέγραφα τον χειρότερο. Από το να χαραμίζεται και να φαρμάρει-χτίζει όλη μέρα, θα το προτιμούσα 100%.

Όπως για παράδειγμα έγινε και στον κόσμο houston άνοιξαν μεταφορές από παντού με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν αλλα και να μετακινηθούν χιλιάδες διπλή και τριπλή λογαριασμοί ως αποτέλεσμα αυτού η κατάρρευση του κόσμου το ίδιο έχει ξανά γίνει και σε πόλους άλλους κόσμους δεν είναι λύση μόλις καθαρίζουν μερικούς λογαριασμού να ζητάτε μεταφορές για να τους ξανά αποκατάστησε όταν εσείς τα ίδια άτομα γκρινιάζετε μόνιμος ότι αυτό δεν είναι σωστό
Η "κατάρρευση" του κόσμου που αναφέρεις δεν προκλήθηκε από τις μεταφορές, αλλά από άλλους, πιο σημαντικούς αλλά και άσχετους με το θέμα μας λόγους. Άρα, εντελώς άκυρο το point σου εδώ.

και για να λέμε και την αλήθεια δεν ασχολήθηκε ποτε κανεις πραγματικά για να αξιόπιση την βοήθεια που δόθηκε πέρσι στον indiana με τις μεταφορές είστε ποσα άτομα σχολιάζετε ότι η κατάσταση του indiana είναι απροχώρητη αλλα τι κάνατε εσείς για να αλλάξει αυτό από μονο του δυστυχώς δεν αλλάζει και σας ρωτώ είστε εδώ 3-4 άτομα που ενδιαφέρεστε για αυτόν τον κόσμο αναφέρατε ότι είστε καμια 40 ενεργή καθημερινά και αναφέρατε ότι υπάρχουν και παραπάνω άτομα που δεν εκδηλώνουν ενδιαφέρον και ξέρετε γιατί γιατί πραγματικά δεν ασχολήθηκε ποτε κανεις σοβαρά
Εσύ πώς ακριβώς ξέρεις ότι δεν ασχολήθηκε ποτέ κανένας πραγματικά για τον Indiana; Παίκτη με το όνομα CHICO δεν βρίσκω σε κανέναν σέρβερ εκτός του Kiowa, οπότε ή απλά δεν ξέρεις τι λες ή είσαι μποτάκι κάποιου που κρύβει την ταυτότητά του για να μην πάει δημόσια κόντρα σε αυτό που θέλουμε να κάνουμε (αν και φαίνεται ξεκάθαρα ποιος είσαι, αλλά τέλος πάντων)

Έγιναν πολλές προσπάθειες, ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ την μεταφορά των παικτών προς τον Indiana, αλλά απέτυχαν και γιατί δεν υπήρχε αρκετή συμμετοχή (μιας και υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΕΝΕΡΓΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ) και γιατί δεν υπάρχουν άτομα που έχουν τον χρόνο και την διαθέση να οργανώσουν τον κόσμο. Μην κατηγορούμε τα 3-4 άτομα που ενδιαφερθήκαμε για τον κόσμο και προσπαθήσαμε, εύκολο να κοιτάμε το δέντρο και να μην βλέπουμε το δάσος.

γιατί δεν χωρίζεστε 20 εναντίον 20 να εστιάσετε το ενδιαφέρον και άλλον παιχτών που δεν καταλαβαίνουν το λειτουργικό τον οχυρών με λίγη δουλίτσα πιστεύω θα φτάστε το 30 εναντίον 30 τότες ζητήστε από την ομάδα διαχείρισης να χαμηλώσει τον αριθμό συμμετοχών στα οχυρά για τον κόσμο σας και παίξτε μάχες δεν νομίζω ότι κάποιος άλλος κόσμος είναι σε καλύτερη μοίρα αν όντως ρίξετε δουλειά και φτάστε στο 30 εναντίον 30
Αυτό το πλοίο έχει σαλπάρει. Ενεργοί παίκτες στις μάχες είμαστε μαξ 15 άτομα. Δεν υπάρχουν μάχες, ακόμη και σε μικρά, με 15 ενεργούς παίκτες. Είναι η επιτομή της ξεφτίλας να προσπαθήσει κάποιος να χαρεί μάχη και να οργανώσει συμμαχίες και κόσμο ολόκληρο όταν δεν υπάρχει συμμετοχή και όρεξη. Επαναλαμβάνω, εύκολο να το λέμε, δύσκολο να το κάνουμε.


εκτος και αν ο σκοπός σας δεν είναι οι μάχες και απλά θέλετε να μεταφέρεται μερικά prem αντικείμενα σε άλλον κόσμο και γίνετε όλο αυτό αλλα θα παραμείνω στο σκεπτικό μου ότι σε οποιον κόσμο πάνε μεταφορές μετά από λίγο καταλήγουμε σε κατάρρευσης κόσμων
Ακριβώς αυτό θέλουμε, το πέτυχες. Όχι να πάμε τους παίκτες μας κάπου που θα τους ευχαριστηθούμε περισσότερο, όχι να πάμε σε κάποιον σέρβερ που θα έχουμε ανθρώπους να μιλάνε στο σαλούν και στο συμμαχικό και θα έχουμε δημιουργίες στην αγορά. Όχι, απλά θέλουμε να μεταφέρουμε τα πράγματά μας σε άλλον σέρβερ και μετά να τον οδηγήσουμε στον γκρεμό.

Είπαμε, να γράψει ο καθένας την γνώμη του, αλλά μην το κάνουμε και γελοίο το τόπικ.
 

*Boudas*

Νέο Μέλος
Εάν πρόκειται να καταρρεύσει κόσμος με την μετακίνηση 20 ενεργών παικτών maximum, τότε παιδιά ας μην ζητάμε να μετακινηθούμε σε άλλο κόσμο. Κάτι παραπάνω θα ξέρει ο Chico. Ας ζητήσουμε να κλείσει ο κόσμος, να διαγραφούν οι λογαριασμοί μας, και ο Προφέσορας να κλείσει το φως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CHICO

Νέο Μέλος
Για να μην κοροϊδευόμαστε

αρχικά δεν ξέρεις ποιος είμαι απλά κανεις εικασίες στο μυαλό σου

κατά δεύτερον ποιος είπε ότι εσύ δεν παίζεις στον colorado έχεις ήδη αλλάξει 2 παίχτες και τώρα παίζεις με δανικό χαρακτήρα αλλα προσπαθείς η να έχεις δυο χαρακτήρες η να επιστρέψεις το δανικό και να συνεχίσεις με το δικό σου κάτι που δεν είναι καθόλου σωστό

επίσης αν το 70% ανενεργών παιχτών πάνε για bot γιατί αυτό θα μπορούσε να είναι η μονη τους αξιόπιση τότες κανεις λάθος δεν είναι τρόπος αυτός

από την μια ντούζο κλαίγεσαι διαρκώς για το λεγόμενο τον πολλων λογαριασμόν και από την άλλη μας λες τι καλά θα ήταν αν τους είχαμε ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλάβω

βούδα το πρόβλημα δεν είναι 10-15 οι και 20 άτομα όπως ανέφερες το πρόβλημα είναι ότι ο καθένας σας θα θέλει και τα κατοικίδια του παρέα του αλλα ας είμαστε ειλικρινής όλοι σας έχετε παίχτες σε ποιο ενεργούς κόσμους
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Για να μην κοροϊδευόμαστε

αρχικά δεν ξέρεις ποιος είμαι απλά κανεις εικασίες στο μυαλό σου
Οκ, Προφέσορα.

κατά δεύτερον ποιος είπε ότι εσύ δεν παίζεις στον colorado έχεις ήδη αλλάξει 2 παίχτες και τώρα παίζεις με δανικό χαρακτήρα αλλα προσπαθείς η να έχεις δυο χαρακτήρες η να επιστρέψεις το δανικό και να συνεχίσεις με το δικό σου κάτι που δεν είναι καθόλου σωστό
Οκέι, όταν το αποδείξεις αυτό, εδώ θα είμαι. Μέχρι τότε:
απλά κανεις εικασίες στο μυαλό σου

επίσης αν το 70% ανενεργών παιχτών πάνε για bot γιατί αυτό θα μπορούσε να είναι η μονη τους αξιόπιση τότες κανεις λάθος δεν είναι τρόπος αυτός
Οκέι, ας μην έρθουν το 70% των ανενεργών παικτών εκεί που θα πάμε, ας διαγραφούν. Οι υπόλοιποι γιατί να βουλιάξουμε μαζί τους; :)

από την μια ντούζο κλαίγεσαι διαρκώς για το λεγόμενο τον πολλων λογαριασμόν και από την άλλη μας λες τι καλά θα ήταν αν τους είχαμε ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλάβω
Κλαίγομαι διαρκώς για "το λεγόμενο των πολλών λογαριασμών", ενώ θέλω να τους είχα; Πρώτον, δεν βγάζει καν νόημα αυτό που γράφεις. Δεύτερον, πότε το έγραψα αυτό; Πού; Δείξε μου αφού ξέρεις, φίλε CHICO, μιας και δεν παίζεις πουθενά αλλού εκτός από Kiowa που εγώ δεν παίζω, άρα δεν γίνεται να το έγραψα εκεί. Εκτός αν παραδέχεσαι ότι με ξέρεις από τους άλλους κόσμους, Προφέσορα. :)

βούδα το πρόβλημα δεν είναι 10-15 οι και 20 άτομα όπως ανέφερες το πρόβλημα είναι ότι ο καθένας σας θα θέλει και τα κατοικίδια του παρέα του αλλα ας είμαστε ειλικρινής όλοι σας έχετε παίχτες σε ποιο ενεργούς κόσμους
Το ότι αποκαλείς κατοικίδια και προσβάλεις παίκτες που δεν ξέρεις καν μιας και δεν παίζεις στον Ιντιάνα με ξεπερνάει. Εκτός αν τους ξέρεις από τους άλλους σέρβερς που παίζεις με το άλλο σου όνομα, Προφέσορα.
Κι ας έχουμε παίκτες σε πιο ενεργούς κόσμους. Τι σημαίνει αυτό; Ότι θα παρατήσουμε/διαγράψουμε τους παίκτες μας στους ανενεργούς; Τι σόι λογική είναι αυτή, ρε Προφέσορα;
 

CHICO

Νέο Μέλος
Απαγορεύεται ρητά η ανάρτηση προσωπικών μηνυμάτων από το παιχνίδι
Το να προσπαθεί κάποιος τόσο πολύ να κάνει κάποιον να μην ασχοληθεί να πει την γνώμη του με ξεπερνά
και ποιος είστε κύριε που σας δίνη το δικαίωμα να μου μιλάτε έτσι το αν παίζω σε άλλον κόσμο με αυτόν τον παίχτη η με άλλον είναι κάτι διαφορετικό από την παρεμπόδιση έκφραση που προσπαθείτε να μου κάνετε σήμερα αν νομίζετε ότι είμαι κάποιος μπράβο σας πιστέψτε ότι θέλετε αλλα προσέξτε καλά κύριε ντούζο δεν είστε σε θέση να κάνετε πιέσεις σε παίχτες για να πούνε οι και να πιστέψουν την δικια σας θεωρία - λογική ο κάθε άνθρωπος μπορεί να γράψει ότι πιστεύει και εσείς δεν είστε σε θέση να τους εμποδίσετε ελπίζω να επανέλθετε στη λογική



Το ότι οι μεταφορές ανέκαθεν καταστρέφανε κόσμους έχει αποδειχτεί πολλές φορες σε αυτό το παιχνίδι και λυπάμαι αν σας χαλάει η όχι αλλα αυτή είναι η άποψη μου είτε σας είναι αρεστή η όχι καλο σας βραδυ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DoUzOs

Παλαίμαχος
Το να προσπαθεί κάποιος τόσο πολύ να κάνει κάποιον να μην ασχοληθεί να πει την γνώμη του με ξεπερνά
και ποιος είστε κύριε που σας δίνη το δικαίωμα να μου μιλάτε έτσι το αν παίζω σε άλλον κόσμο με αυτόν τον παίχτη η με άλλον είναι κάτι διαφορετικό από την παρεμπόδιση έκφραση που προσπαθείτε να μου κάνετε σήμερα αν νομίζετε ότι είμαι κάποιος μπράβο σας πιστέψτε ότι θέλετε αλλα προσέξτε καλά κύριε ντούζο δεν είστε σε θέση να κάνετε πιέσεις σε παίχτες για να πούνε οι και να πιστέψουν την δικια σας θεωρία - λογική ο κάθε άνθρωπος μπορεί να γράψει ότι πιστεύει και εσείς δεν είστε σε θέση να τους εμποδίσετε ελπίζω να επανέλθετε στη λογική
Το ότι οι μεταφορές ανέκαθεν καταστρέφανε κόσμους έχει αποδειχτεί πολλές φορες σε αυτό το παιχνίδι και λυπάμαι αν σας χαλάει η όχι αλλα αυτή είναι η άποψη μου είτε σας είναι αρεστή η όχι καλο σας βραδυ

1) Ευχαρίστως να δεχθώ την άποψη για τον Ιντιάνα από έναν παίκτη που παίζει στον Ιντιάνα. Εσύ δεν παίζεις και δεν ξέρεις.
2) Αν εννοείς ότι δεν έχει σημασία αν παίζεις σε έναν κόσμο ή όχι για να εκφέρεις άποψη γι' αυτόν, τότε μάλλον πρέπει να το σκεφτείς λίγο καλύτερα.
3) Δεν σε "παρεμποδίζει" κάποιος να εκφράσεις την γνώμη σου, αρκεί να έχει έστω μία λογική και να την εκφέρεις με τον κανονικό σου λογαριασμό και όχι με το μποτ. Αν τα έγραφες με τον Ελ Προφεσόρ, θα πήγαινε εντελώς διαφορετικά η κουβέντα. Το έκανες με το μποτ όμως οπότε έχασες ακόμη και το λίγο δίκιο που μπορεί να είχες.
4) Δεν πίεσα κανέναν. Όπως έκανα με το σχόλιο του Έρωτα, έτσι έκανα και με τα δικά σου: Απάντησα σε κάθε σκέλος των μηνυμάτων σας αναλυτικά και χωρίς να παραλείψω τίποτα και να διαστρεβλώσω αυτά που είπατε. Εσύ, από την άλλη, έγραψες πράγματα που δεν ισχύουν και δεν απάντησες σε αυτά που σου έγραψα, παρά έγραψες μία παράγραφο γεμάτη παραφροσύνη. :p
5) Εντάξει, το ξέρουμε ότι έχεις άδικο και δεν χαλάνε οι μεταφορές τους κόσμους αλλά η οργάνωση αυτών των κόσμων. Αν αυτό ήταν το τελευταίο σου σχόλιο, καλό βράδυ, δεν πέτυχε το σαμποτάζ, Προφέσορα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mastermind

Μέλος
Δυστυχώς οι μεταφορές καλό θα ήταν να μη γίνονταν όμως είναι αναγκαίες αφού υπάρχουν τόσα πολλά σέρβερ ενώ δεν υπάρχουν αρκετοί παίχτες. Άλλη λύση πια είναι; Νέα σέρβερ δε θα σταματήσει να ανοίγει η ιννο.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Δυστυχώς οι μεταφορές καλό θα ήταν να μη γίνονταν όμως είναι αναγκαίες αφού υπάρχουν τόσα πολλά σέρβερ ενώ δεν υπάρχουν αρκετοί παίχτες. Άλλη λύση πια είναι; Νέα σέρβερ δε θα σταματήσει να ανοίγει η ιννο.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσες φορές το έχουμε πει εδώ και το έχουν πει και στους νετ. Βλέπουν τον νέο σέρβερ ως ευκαιρία γι' άλλα έσοδα, λοταρίες κτλ κτλ. Έχουν προταθεί πολλά αλλά η Ίννο απλά βλέπει τα λεφτά και μας έχει γραμμένους. Το θέμα είναι, όπως είπα και πιο πάνω, να δούμε σαν παίκτες-κοινότητα και η διαχείριση μαζί τι μπορούμε να κάνουμε από μόνοι μας. Ξέρω ότι η διαχείριση θέλει την έγκριση της Ίννο για να κλείσει έναν σέρβερ (το νομίζω, βασικά, δεν είμαι σίγουρος), αλλά αν δουν ότι το ζητάμε τόσοι πολλοί, απλά θα αναγκαστούν να το κάνουν.

Θα ήταν ιδανικό ο κάθε κόσμος να μπορούσε να σταθεί από μόνος του και να είχαμε 10 διαφορετικούς να παίζουμε, αλλά με τόσους λίγους παίκτες, απλά δεν γίνεται...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή