Λύση για τους πλέον ανενεργούς ελληνικούς κόσμους!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6344
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6344

Guest
Πίστεύω πως πρέπει να μας αφήσετε να μετακινίσουμε τους χαρακτήρες μας(Που έχουμε πληρώσει τόσους πολλούς σβόλους και δεν θέλουμε να τους χάσουμε) να μετακηνήσουμε τους χαρακτήρες μας σε άλλους σερβερ όπως στο the-west.net(και όχι μόνο) όπου οι κόσμοι είναι ακόμα ενεργοί ειδικά ο κόσμος Dakota (3500 ενεργά άτομα+) επείδή:
1-Το ελληνικό west έχει ήδη καταστραφεί να συνεχήσουμε να λέμε ότι οι ελληνικοί κόσμοι είναι μια χαρά δεν έχει ουσία...
2-Οι πιο πολλοί έλληνες παίκτες the-west ξέρουνε να μιλάνε αγγλικά.
3-Κρίμα δεν θα είναι σε ένα μισο χρόνο απο τώρα να κλείσουνε οι ελληνικοί σέρβερ και να διαγραφούνε οι λογαργιασμοί μας το θέλουμε ή όχι
4-Μην μου αρχίσετε για πρεμ και οχι πρεμ κόσμους αυτά δεν συζητιούνται κάν στους ξένους κόσμους...Το πολύ πολύ άμα θέλει κάποιος να πάει από πρεμ σε νον πρεμ να του κάνετε μια επαναφορά ιδιοτήτων ικανοτήτων και να του πάρετε πίσω τους πόντους που πήρε με πρεμ(αφού τον προιδοπηίσετε πρώτα) προσωπικά εμένα δεν θα με πείραζε καθόλου αυτό πρωκιμένου να σώσω τον χαρακτήρα μου

:grr:p:sad:dr
 

cord

Ex-The West Team
Σε καμια χωρα δεν υπαρχει μεταφορα χαρακτηρων απο premium κοσμο σε μη premium κοσμο.
Αν εχεις δει ομως να γινεται καπου αυτο, ενημερωσε μας ωστε να επικοινωνησουμε με τον υπευθυνο της χωρας αυτης για περισσοτερες εξηγησεις.
Μεταφορα χαρακτηρα απο μια χωρα σε αλλη δεν ειναι δυνατο να γινει με τις ισχυουσες ρυθμισεις.
 

sos.ta

Νέο Μέλος
Σε καμια χωρα δεν υπαρχει μεταφορα χαρακτηρων απο premium κοσμο σε μη premium κοσμο.
Αν εχεις δει ομως να γινεται καπου αυτο, ενημερωσε μας ωστε να επικοινωνησουμε με τον υπευθυνο της χωρας αυτης για περισσοτερες εξηγησεις.
Μεταφορα χαρακτηρα απο μια χωρα σε αλλη δεν ειναι δυνατο να γινει με τις ισχυουσες ρυθμισεις.

Η μεταφορά χαρακτήρων και οι όροι που ισχύουν, είναι στο χέρι των διαχειριστών της κάθε χώρας ή των υπευθύνων του west από την inno?
 

cord

Ex-The West Team
Οι βασικοι κανονες ειναι ιδιοι σε ολες τις χωρες.
Η καθε χωρα αποφασιζει, αλλά με τη συμφωνη γνωμη της εταιρειας ποιες διαδρομες θα ειναι διαθεσιμες.
Διαδρομες απο full premium κοσμους σε μη full premium κοσμους δεν επιτρεπονται σε καμια χωρα.
Ετσι, εχουμε ηδη τις διαδρομες απο κοσμο 2 3 4 5 προς κοσμους 1 6 7 και εξεταζουμε και την περιπτωση του κοσμου 8 αν και εχουμε δει αντιδρασεις σε αυτο μεχρι τωρα.
 

DeletedUser6637

Guest
απο τον μπαφαλο ποτε θα ξεκινησουν οι μεταφορες?

μειλαμε για εναν κοσμο με 620 ατομα

ουτε μικρα οχυρα δε γεμιζουν

υπαρχουν πολλοι που εχουν πατισει διακοπες

πολλοι ανενεργοι

ενας νεκρος κοσμος ειναι......

στα ποσα ατομα πρεπει να πεσει ωστε να ξεκινησουν οι μεταφορες?
 

DeletedUser6210

Guest
Οι βασικοι κανονες ειναι ιδιοι σε ολες τις χωρες.
Η καθε χωρα αποφασιζει, αλλά με τη συμφωνη γνωμη της εταιρειας ποιες διαδρομες θα ειναι διαθεσιμες.
Διαδρομες απο full premium κοσμους σε μη full premium κοσμους δεν επιτρεπονται σε καμια χωρα.
Ετσι, εχουμε ηδη τις διαδρομες απο κοσμο 2 3 4 5 προς κοσμους 1 6 7 και εξεταζουμε και την περιπτωση του κοσμου 8 αν και εχουμε δει αντιδρασεις σε αυτο μεχρι τωρα.

Πίστεύω πως πρέπει να μας αφήσετε να μετακινίσουμε τους χαρακτήρες μας(Που έχουμε πληρώσει τόσους πολλούς σβόλους και δεν θέλουμε να τους χάσουμε) να μετακηνήσουμε τους χαρακτήρες μας σε άλλους σερβερ όπως στο the-west.net(και όχι μόνο) όπου οι κόσμοι είναι ακόμα ενεργοί ειδικά ο κόσμος Dakota (3500 ενεργά άτομα+) επείδή:
1-Το ελληνικό west έχει ήδη καταστραφεί να συνεχήσουμε να λέμε ότι οι ελληνικοί κόσμοι είναι μια χαρά δεν έχει ουσία...
2-Οι πιο πολλοί έλληνες παίκτες the-west ξέρουνε να μιλάνε αγγλικά.
3-Κρίμα δεν θα είναι σε ένα μισο χρόνο απο τώρα να κλείσουνε οι ελληνικοί σέρβερ και να διαγραφούνε οι λογαργιασμοί μας το θέλουμε ή όχι
4-Μην μου αρχίσετε για πρεμ και οχι πρεμ κόσμους αυτά δεν συζητιούνται κάν στους ξένους κόσμους...Το πολύ πολύ άμα θέλει κάποιος να πάει από πρεμ σε νον πρεμ να του κάνετε μια επαναφορά ιδιοτήτων ικανοτήτων και να του πάρετε πίσω τους πόντους που πήρε με πρεμ(αφού τον προιδοπηίσετε πρώτα) προσωπικά εμένα δεν θα με πείραζε καθόλου αυτό πρωκιμένου να σώσω τον χαρακτήρα μου

E, το μόνο που μπορεί να γίνει κατά την δική μου γνώμη είναι να δημιουργηθεί ένας παγκόσμιος σέρβερ από την εταιρία κι όχι να χρησιμοποιηθεί ένας που ήδη υπάρχει.
Aλλά αυτό είναι λίγο δύσκολο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

cord

Ex-The West Team
Εχουμε σκοπο να συζητησουμε με την εταιρεια την πιθανοτητα/δυνατοτητα μεταφορας χαρακτηρων απο τους κοσμους 6 και 7 (καθως και απο τους κοσμους 2 3 4 5) προς τον κοσμο 8.

Το μονο "εμποδιο" σε αυτο ειναι οι παιχτες που βρισκονται ψηλα στην καταταξη του κοσμου 8 και εκ των πραγματων θα μετακινηθουν πιο κατω.

Πιστευουμε ομως πως ειναι για το γενικο καλο και απο τις συζητησεις που θα κανουμε αλλά κυριως και απο τις δικες σας θετικες ή αρνητικες αντιδρασεις πανω σε αυτο, θα αποφασισουμε αναλογα.
Ειδικα με τις επερχομενες αλλαγες στις μονομαχιες, ειναι μια καλη ευκαιρια να μετατραπει ο κοσμος 8 σε πεδιο μαχης, θυμιζοντας παλιες καλες εποχες οπου οι πολεις, ποτε δεν κοιμονταν... (οι παλιοτεροι καταλαβαινουν σε τι αναφερομαι :dd)

Γι΄αυτο, καλο θα ηταν να συμμετεχετε σε αυτο, οσο περισσοτεροι μπορειτε και θελετε.
Ακομη και παιχτες που δεν εχουν μπει ή γραψει ποτε στο forum εδω, καλο θα ηταν να μας δωσουν τη γνωμη τους εστω και με μια προταση.

Τη δυναμη την εχετε, αρκει να υπαρχει θεληση και πολλές γνωμες, ειτε αρνητικες ειτε θετικες ωστε να εχουμε μια οσο το δυνατον πληρεστερη αποψη για το τι επιθυμει το συνολο της κοινοτητας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser5084

Guest
Να μια καλη ιδεα!

ευγε! ετοιμαζω ηδη βαλιτσες :D
 

DeletedUser6275

Guest
Εχουμε σκοπο να συζητησουμε με την εταιρεια την πιθανοτητα/δυνατοτητα μεταφορας χαρακτηρων απο τους κοσμους 6 και 7 (καθως και απο τους κοσμους 2 3 4 5) προς τον κοσμο 8.

εμενα το προβλημα μου ειναι ο παικτης που εχω στον 8. Αν μπορεσω να παω αυτον που εχω 8 στον 9, ολα καλα. Αλλιως τι να τον κανω; Τσαμπα ξοδευα τοσο καιρο; :w

κι εξηγω τι εννοω. Αν μετακινησω αυτον που εχω κ7 στον κ8, αυτος που υπαρχει ηδη εκει τι θα γινει; οεο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6531

Guest
Για να μεταφερθεις απο κ7 σε κ8, πρεπει πρωτα να διαγραψεις τον κ8 :D
 

DeletedUser5084

Guest
εμενα το προβλημα μου ειναι ο παικτης που εχω στον 8. Αν μπορεσω να παω αυτον που εχω 8 στον 9, ολα καλα. Αλλιως τι να τον κανω; Τσαμπα ξοδευα τοσο καιρο; :w

κι εξηγω τι εννοω. Αν μετακινησω αυτον που εχω κ7 στον κ8, αυτος που υπαρχει ηδη εκει τι θα γινει; οεο;

Ε ναι... αυτο ειναι το μοναδικο μελανο σημειο της ολης ιδεας ή το διλημμα αν θες. Αν ομως σκεφτει κανεις πως θα ειναι ενας κοσμος (π.χ Κ8) στον οποιο θα εχει μαζευτει η αφροκρεμα του Αριζονα και του Μπαφαλο μαζι... συν τους νεους/ενεργους παιχτες του Κ8, τοτε μιλαμε για ομορφες καταστασεις, ζωντανες πολεις, γεματα οχυρα, ομαδικες μονομαχιες, πανηγυρι στο τσατ, κ.ο.κ.ε :)). Εικονες και εμπειριες τις οποιοες εχουμε καιρο να ζησουμε...

Ειναι προσωπικη αποφαση του καθενως αν εχει το κουραγιο να εγκαταλειψει τον παιχτη του στον Κ8 (αν διατηρει εκει χαρακτηρα) ή αν θα επιλεξει να παιζει με τον χαρακτηρα του Κ8 ξεχνωντας αυτους σε Αριζονα ή/και Μπαφαλο. Φανταζει παντως μονόδρομος η αναζωπυρωση του παιχνιδιου μεσω αυτης της πρωτοβουλιας

Αργα ή γρηγορα εκει μας οδηγουν οι καταστασεις, στη συνενωση νεοτερων κοσμων επειτα απο τους Κ2-Κ5. Ειτε λαμβανουμε τωρα την "δυσκολη" αποφαση, ειτε παραπαίουμε μεχρι να φτασει το μαχαιρι στο κόκκαλο.
 

DeletedUser6637

Guest
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΟΡΝΤ

επιτελους
επιτελους
επιτελους
μπαινει το νερο στο αυλακι

θα ειμαι απο τους πρωτους που θα μετακομισω

καποια νουμπ που εχουν παιχτες σε ολους τους κοσμους,ας προσεχανε
 

DeletedUser6152

Guest
Στον κ8 οι μαχες ειναι γεματες και καλες οσον αφορα τα μεσαια οχυρα.
Στο θεμα των μονομαχιων υπαρχει ελειψη αφου και οι 2 συμμαχιες εχουμε εστιασει στα οχυρα.
Με την μεταφορα σας στο κ8 θα υπαρχουν και περισσοτερες σελιδες με στοχους για ολα τα επιπεδα μονομαχιας.
Το θεμα ειναι ομως τα οχυρα.Αυτη τη στιγμη υπαρχει ισορροπια στις μαχες.
Και αν δεν θελουμε να τον καταστρεψουμε πριν καν μαζευτουμε ολοι, καλο θα ηταν να συνεχισει να υπαρχει η ισορροπια στα ατομα και των 2 συμμαχιων..
Δεν γνωριζω αν θα φτιαχτουν αλλες συμμαχιες με την ελευση των παικτων απο τους υπολοιπους κοσμους αλλα το θεμα ειναι η ισορροπια.
 

DeletedUser3978

Guest
Ι <3 κ8

αν ειναι για κ8 ετοιμαζω βαλιτσες και θα βάλω και λιγα ρουχαλακια στην βαλιτσα του nagual.
 

DeletedUser6978

Guest
Το μονο "εμποδιο" σε αυτο ειναι οι παιχτες που βρισκονται ψηλα στην καταταξη του κοσμου 8 και εκ των πραγματων θα μετακινηθουν πιο κατω.
QUOTE]

Αν αυτό σημαίνει ότι για να ξεπεραστει το "εμπόδιο" όσοι μετακινηθούν θα χάσουμε λέβελ, πείτε το να πατησω διαγραφή από τωρα. Το ίδιο ισχύει και για ρούχα - όπλα :cns

Διαφορετικά συμφωνώ σε μετακινήσεις ώστε να φτιάξουμε έναν πραγματικά ενεργό κόσμο.

Αν δεν γίνει λίγοι που έχουμε μείνει Κ7 σε 2-3 μήνες το πολύ θα βαρεθούμε και θα το παρατησουμε το παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6152

Guest
Δεν εννοει αυτο ταρας..

ΑΝ πχ εγω τωρα που ειμαι 3ος αν ερθετε θα παω 15ος.Αυτο το προβλημα εννοει..
Για μενα δεν ειναι σοβαρο προβλημα οσο η ισορροπια των παικτων και των συμμαχιων..
 

DeletedUser6275

Guest
καποιοι θεριακληδες νουμπαδες που καταστρεφουν κοσμους με τη συμπεριφορα τους (ξερουν αυτοι ποιοι ειναι) ας προσεχουν πως μιλανε γιατι εχουμε ξοδεψει λεφτα σε καποιοιυς κοσμους και πρεπει να δωθει λυση σε αυτο πριν απο οποιαδηποτε μετακινηση. :w
 

DeletedUser7103

Guest
λεω και γω τωρα...εφοσον ανοιγουν μεταφορες απο ολους τους κοσμους...τον 9 γιατι τον αφηνετε απο εξω...καλο θα ηταν αν ειναι δυνατο..οι ενεργοι παιχτες να μαζευτουμε σε ενα κοσμο...να γουσταρουμε..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3978

Guest
1 <3 κ8

Andrew Stewart πες ποιοι ειναι οι θεριακληδες νουμπαδες που καταστρεφουν κοσμους για να μην τους επιτραπει η μεταφορα.

οσον αφορα αυτο που ειπε ο TarasBulba ποιο πανω, για να μην πέσουν πολυ αυτοι που βρισκονται ψηλα στην καταταξη του κοσμου 8, θα μπορουσε να μην επιτραπει η μεταφορα σε παιχτες ανω του 140 επιπεδου ή οποιος μεταφερετε να χάνει ενα ποσοστο εμπειριας ωστε να μεταφέρονται 1-3 επιπεδα πιο μικροι.
 
Κορυφή