Λύση για τους πλέον ανενεργούς ελληνικούς κόσμους!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6344
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6978

Guest
Τα πράγματα είναι απλά και όποιος θέλει ας το καταλάβει. Αν δεν ανοιξουν μεταφορές με οποιοδήποτε τρόπο και κόστος, το μαγαζί (ιννο) θα χάσει πελάτες. Ολα τα άλλα που λέμε μεταξύ μας είναι για εσωτερική κατανάλωση. :cns
 

dimitrisCh

Μέλος
1) Ο Κ7 είναι προς το παρόν κόσμος προορισμού από Κ2, Κ3, Κ4, Κ5. Για να ανοίξουν οι μετακινήσεις από Κ7, θα πρέπει καταρχάς να πάψει να είναι κόσμος προορισμού.

2) Οι ελληνικοί κόσμοι έχουν πλέον ξοφλήσει. Ακόμη κι όλους τους παίκτες απ'όλους τους ελληνικούς κόσμους να συγκεντρώσουμε σε έναν μόνο μάταιο κόσμο, αυτός δεν θα μπορεί να θεωρηθεί μακροχρόνια βιώσιμος. Ωραία να φτιάξουμε έναν κόσμο που θα αντέξει έναν χρόνο. Μετά τί; Είναι όπως το ελληνικό χρέος. Δανείζεσαι συνέχεια και το πρόβλημα παραμένει εις αεί. Για να λύσεις ένα πρόβλημα, θα πρέπει να κατανοήσεις και να αντιμετωπίσεις τις αιτίες που παράγουν το πρόβλημα.

3) Όταν δεν γίνονται πλήρεις μάχες μεγάλων οχυρών σε κανένα ελληνικό κόσμο και σχεδόν δεν γεμίζουν ούτε τα μεσαία οχυρά, αυτό σημαίνει, ότι οι μάχες οχυρών έχουν τελειώσει πλέον. Ας προσέχατε, κι ας ερχόσασταν στις μάχες όταν αυτές γίνονταν, εσείς που δεν ερχόσασταν. Οι μάχες οχυρών κρατούσαν τους κόσμους ενεργούς. Οι μάχες που γίνονται είναι μόνο για τους φανατικούς οχυρομάχους.

4) Τώρα, εάν ορισμένοι ξόδεψαν περιουσίες σε ένα παιχνίδι με αβέβαιο μέλλον, πάλι ας πρόσεχαν. Δεν ήταν και η πιο σωστή επένδυση χρημάτων: ΓΟΣ §7.3 Η InnoGames επιφυλάσσεται της διακοπής λειτουργίας παιχνιδιών ή μέρους αυτών δίχως αναφορά των λόγων.

5) Τέλος, εάν δεν το κατανοήσατε, πάρτε το χαμπάρι: Το The West έχει πεθάνει. Αυτό που έχει απομείνει από το παλαιό καλό παιχνίδι, είναι λοταρίες και ένα ανατολίτικο παζάρι, με αγγελίες όπως, «πουλάω αυτό», «αγοράζω εκείνο», «ψάχνω το τάδε». Αγοραπωλησίες που μάλλον δεν προσφέρουν τίποτε, αφού τον επόμενο μήνα αυτό που αγοράζεις, δεν θα έχει καμια αξία, ... λόγω «πληθωρισμού». Άντε και μερικές περιπέτειες για να περνάει η ώρα, χωρίς κι αυτές να προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο, πλην ενός άχρηστου σετ. Άντε και καμιά νουμπομάχη στα οχυρά Awesomia. Οι παλαιοί παίκτες εγκαταλείπουν το παιχνίδι και νέοι παίκτες εγγράφονται ελάχιστοι. Δυστυχώς έχουν απομείνει ελάχιστες «αίγες» και γι' αυτό έχει μεγάλη ευθύνη ο «τσομπάνης».

Χαίρετε!
 

DeletedUser1748

Guest
Τα πε σωστα ο μητσος :D Απλα στο θεμα των μεταφορων ισχυει αυτο με την μειωση επιπεδων ... Οταν ερθει ο αλλος που ειναι 147 λεβελ και παιζει 2 χρονια πριν αρχισω , εγω τι φταιω ; Ισσοροπια χρειαζεται και υποχωρησεις απ ολους !
 

DeletedUser6275

Guest
Τι μειωση επιπεδων λετε; ναρκωτικα παιρνετε; εδω θελω πανω απο μηνα να παω απο 147 στο 148 και κανω δουλειες ολη μερα κι ανυπομονω να φτασω 150 για ν' αρχισω μονομαχιες. Μεινετε μονοι σας εκει και μονοι μας εμεις ωσπου να σβησουμε ολοι απο το χαρτη.
 

DeletedUser5084

Guest
Τι μειωση επιπεδων λετε; ναρκωτικα παιρνετε; εδω θελω πανω απο μηνα να παω απο 147 στο 148 και κανω δουλειες ολη μερα κι ανυπομονω να φτασω 150 για ν' αρχισω μονομαχιες. Μεινετε μονοι σας εκει και μονοι μας εμεις ωσπου να σβησουμε ολοι απο το χαρτη.

Δεν ισχυει κατι τετοιο, μην αγχωνεσαι και μην ακους το καθε νουμπ :p
 

DeletedUser1748

Guest
νουμπ ξενουμπ ναγκουαλ εσυ κλαις για να ερθεις στον σερβερ :D εκτος απο τις παραπανω ιδιοτητες που εχεις απο επαναληψιμες μηπως θες να σου προσθεσουν και τους ποντους εμπειριας απο τον παικτη σου στον κ8 ;

Αλλα ιμμορταλ σιτυ εισαι , θρυλικος απογονος του σεαλιον :D Γελαν και οι πετρες :D :D
Δεν το λεω υποτιμητικα , τρεφω βαθυ σεβασμο στους σβολοκρατορες !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6978

Guest
Οι μάχες οχυρών πλέον έχουν πεθάνει γενικώς. Όχι μόνο στους ελληνικούς σέρβερ. Από τη στιγμή που στο παιχνίδι μπήκαν οι περιπέτειες ένα νέο στοιχείο του παιχνιδιού, πολύ πιο ωραίο αισθητικά και σίγουρα πιο πολύπλοκο, αν και ακόμα είναι στην αρχή και σύμφωνα με τα όσα ανακοίνωσαν θα εξεληχθούν. Εμένα πλέον δεν μου λέει τίποτα ένα σωρό από κόκκινες και μπλε κουκήδες σε ένα ταμπλό που: 1 βαράς στην τυχη, 2 δεν ξέρεις εκεί που είσαι αν κάποιος σε βαράει και κάποιος όχι, 3 για να παίξεις αξιοπρεπώς πρέπει να γα... το υπόλοιπό σου παιχνίδι (δουλειές, αποστολές, μονομαχίες) 4ο σου τρώει πολύ χρόνο και στο τέλος τσαντίζεσαι με τους οφ και τους αφκ που αν δεν ήταν μπορεί και να κέρδιζες αλλά και να κερδίσεις... χου γκιβς ε σιτ (sic). :cns

Για όσους δεν με ξέρουν ήμουν μια ζωή οχυράς :grr

Τα πα και ξαλάφρωσα :p
 

DeletedUser1748

Guest
Συμφωνω αλλα αυτο ειναι που διαλεξαμε να παιξουμε ... ενα browser game δεν μπορει να σου προσφερει πολλα περισσοτερα :D

Οσο για το αν εχουν πεθανει οι μαχες σου παραπεμπω την χθεσινη μαχη στον κ8 : http://www.westforts.com/gr8/battles/battle/7834

Το αποτελεσμα αυτο ειναι μια προσπαθεια των 2 συμμαχιων και ειδικοτερα των αρχηγων που κρατησαν ζωντανο τον κοσμο...Κοντρες, ανταγωνισμος ,ξυλικι ολα υπαρχουν αλλα πανω απ ολα ισσοροπια :D Θελω να πιστευω οτι ακομη και μ αυτη την αλλαγη στις μονομαχιες θα υπαρξουν συμφωνιες μεταξυ των συμμαχιων που θα κρατησουν την υπαρχουσα κατασταση ... γιατι στην τελικη εμεις φτιαχνουμε τον κοσμο :)
 

DeletedUser5084

Guest
χαχχαχα
μπα σε καλο σου, γελασαμε και αποψε

Θυμησε μου οταν ερθω Κ8 να σου παρω μερικα οχυρα και να χαλασω τα πυργακια που εχεις φιαξει στην αμμο :lf
 

DeletedUser6978

Guest
Σωστά επέλεξα να παίξω ένα browser game όπως θέλω εγώ όχι όπως θέλουν οι άλλοι.
 

DeletedUser6152

Guest
Αυτο που εχουμε στον κ8 nagual δεν χαλαει ευκολα.
Ειμαι σιγουρος οτι μερικοι θα προσπαθησουν γιατι ειναι στην φυση τους η καταστροφη.
κ7 οταν τελειωσαν οι μαχες αφου δεν ειχατε ισορροπια τελειωσε και ο κοσμος γενικοτερα.Γιατι πιστευεις οτι οι μονομαχιες το κρατανε ζωντανο??
Το 80% των μονομαχων δεν ειναι ενεργοι.Βαζουν 4 ή 9 μονομαχιες και πανε στο επομενο παιχνιδι.
Οντως το παιχνιδι δεν ειναι οπως παλια.Αλλαξε,καιρος να αλλαξεις κι εσυ λιγο για να μπορεσουμε να κρατησουμε κανεναν ελληνικο κοσμο ενεργο.
Αλλιως ας μας δωσει την ευκαιρια η ΙΝΝΟ να φυγουμε ολοι μαζι για καποιον ξενο σερβερ να φτιαξουμε αποικια.
 

DeletedUser6275

Guest
Οι μάχες οχυρών πλέον έχουν πεθάνει γενικώς. Όχι μόνο στους ελληνικούς σέρβερ. Από τη στιγμή που στο παιχνίδι μπήκαν οι περιπέτειες ένα νέο στοιχείο του παιχνιδιού, πολύ πιο ωραίο αισθητικά και σίγουρα πιο πολύπλοκο, αν και ακόμα είναι στην αρχή και σύμφωνα με τα όσα ανακοίνωσαν θα εξεληχθούν. Εμένα πλέον δεν μου λέει τίποτα ένα σωρό από κόκκινες και μπλε κουκήδες σε ένα ταμπλό που: 1 βαράς στην τυχη, 2 δεν ξέρεις εκεί που είσαι αν κάποιος σε βαράει και κάποιος όχι, 3 για να παίξεις αξιοπρεπώς πρέπει να γα... το υπόλοιπό σου παιχνίδι (δουλειές, αποστολές, μονομαχίες) 4ο σου τρώει πολύ χρόνο και στο τέλος τσαντίζεσαι με τους οφ και τους αφκ που αν δεν ήταν μπορεί και να κέρδιζες αλλά και να κερδίσεις... χου γκιβς ε σιτ (sic). :cns

Για όσους δεν με ξέρουν ήμουν μια ζωή οχυράς :grr

Τα πα και ξαλάφρωσα :p

με καλυψες απολυτα. Ειδικα αυτο με τις κουκιδες, καλυτερα κι απο μενα το'πες. :))

Οντως το παιχνιδι δεν ειναι οπως παλια.Αλλαξε,καιρος να αλλαξεις κι εσυ λιγο για να μπορεσουμε να κρατησουμε κανεναν ελληνικο κοσμο ενεργο.
Αλλιως ας μας δωσει την ευκαιρια η ΙΝΝΟ να φυγουμε ολοι μαζι για καποιον ξενο σερβερ να φτιαξουμε αποικια.

Μια ζωη μονομαχος ημουν και δυστυχως χαλασαν οι μονομαχιες οταν βγηκαν τα φιλτρακια. Γεμισε ο κοσμος "τιτικες" καθως γεμιζουν ζωη με φιλτρακια, εσβησαν οι ομαδικες καθως παλι ολοι γεμιζουν ζωη με φιλτρακια, δε σε νοιαζει ποση ζωη χανεις και ποσες μονομαχιες κανεις γιατι το μαγαζακι ειναι εκει, χαλια μαυρα. Σετακια μπαινοβγαινουν καθε δυο μηνες, τα χριστουγεννα ανοιγουμε σακουλια για να βρουμε οτι μας λειπει, πανε οι καλες εποχες. Καθε μερα και χειροτερα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6152

Guest
Αντρεα αυτο το πραγμα με τις τιτικες το λες συνεχεια ρε φιλε.
Εσυ παιζεις φουλ αποφυγες.Ο αλλος θελει να παιξει αντιστασεις,το προβλημα δεν βρισκω.Ολοι πρεπει να ειναι αποφυγες?
 

DeletedUser6637

Guest
ο κλασικος ελληναρας,ποτε δε φταιει αυτος...

ο κυριος αντρεας ειναι ο κλασικος ελληνας

αυτος ποτε δε φταιει,ολο οι αλλοι φταινε

οσοι παιζουν με σπαθι ειναι τιτικες,οσοι παιζουν φουλ αποφυγες η φουλ σημαδι
ειναι μονομαχαρες

οταν ηταν απο τους πολυ λιγους που ειχε χονταχ ,οι μονομαχιες ηταν ρεαλιστηκες....οταν γεμισαμε απο σετακια κ οπλα ολοι οι μονομαχιες εγιναν αδικες

οταν αλαξε σημμαχια επηδη δεν του χαριζαν η δεν του πουλαγαν σε φτινες τιμες ρουχα κ οπλα καθετε κ κατηγορει αλλους που χαλανε κ καταστρεφουν τους κοσμους

οταν ειναι σχεδον ενα χρονο χωρις πολη αλλα εχει γνωμη για τις μονομαχιες(κ καλα θελει να παει 150 λεβελ πρωτα)

στο τουρνουα μονομαχιας δεν συμετειχε γιατι δεν επιτρεποταν το χονταχ

τρεις λαλουν κ δυο χορευουν
 

DeletedUser6257

Guest
Ε ρε γλεντια!!!!!Οποιο θεμα και να ανοιξει το,κανετε προσωπικο.Για το ποιος φταιει που χαλασε το παιχνιδι ειναι ευκολο να τον βρεις,κοιταζεσαι στο καθρεφτη και οπως λεει ενας σοφος απο τα μερη μου το west και το χταποδι,οσο το χτυπας απλωνει
 

DeletedUser6637

Guest
ρε τυπε πες στην γνωμη σου για το θεμα κ ασε τις παρημιες του χωριου σου για το καφενειο του χωριου σου

οταν με προκαλουν θα απαντισω
συνεχεια ο τυπος λεει τιτικες οσους παιζουν με σπαθι
συνεχεια κλεγεται για ρουχα,για αδικες μονομαχιες κ αλλα πολλα
ριχνει σποντες για ατομα που χαλανε κοσμους αλλα δε κοιταει τα μουτρα του

τελος παντων,

το χταποδι το χτυπας για να μαλακωσει κ οχι για να απλωσει.....
 

DeletedUser6275

Guest
Φιλε μου Σπυρο ο καθενας παιζει οτι επιθυμει. Απλα δεν υπαρχει ρισκο, παιζουν εκ του ασφαλους. Προσωπικη εκτιμηση βεβαια, δε χαλαμε τις καρδιες μας. Αλλωστε αλλο ηταν το θεμα μας εδω και ξεχαστηκα παλι!

Για ολα τα αλλα ουδεν σχολιον. Δυστυχως δεν υπαρχει αγνοηση στο φορουμ...
 

DeletedUser6152

Guest
Δεν υπαρχει ασφαλεια και ρισκο.
Εσυ προσπαθεις να αποφυγεις, ενω εγω προσπαθω να μειωσω την ζημια..
Εσυ θα με βρεις σε ολες,ενω εγω θα βρω 1-2-3 βαρια.
Το θεμα ειναι οτι εσυ αν χασεις 500 ζωη πρεπει να βαλεις υπνο ή φιλτρο, ενω εγω μπορω να κανω 10-15 μονομαχιες σερι.
 

DeletedUser7103

Guest
Φιλε μου Σπυρο ο καθενας παιζει οτι επιθυμει. Απλα δεν υπαρχει ρισκο, παιζουν εκ του ασφαλους. Προσωπικη εκτιμηση βεβαια, δε χαλαμε τις καρδιες μας. Αλλωστε αλλο ηταν το θεμα μας εδω και ξεχαστηκα παλι!

Για ολα τα αλλα ουδεν σχολιον. Δυστυχως δεν υπαρχει αγνοηση στο φορουμ...
adrew να φανταστω στρατιωτης εισαι?
 

DeletedUser6275

Guest
παντα μονομαχος. και γκρινιαζω για το πλεονεκτημα των στρατιωτων στην αμυνα ενω οι μονομαχοι (χαρακτηρες) εχουν αστειες ικανοτητες. Αλλα δεν ειναι κουβεντα για εδω, ειμαστε εκτος θεματος.

Σπυρο, η θεωρια ειναι να μη με βρεις καθολου και να μη χρειαστω φιλτρακι :p και να σε βρουν σε ολες θα κανουν ελαχιστη ζημια. Θα βαλουν σημαδι, θα βαλεις κι αλλες αντιστασεις, αυτο λεω καθολου ρισκο. Ας το αφησουμε εδω, βγηκε εκτος θεματος το ζητημα...
 
Κορυφή