Λύση για τους πλέον ανενεργούς ελληνικούς κόσμους!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6344
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4530

Guest
- ghost rider 13
για να υπαρεχει φωτια πρεπει να υπαρχει η σπιθα, το οξυγονο και η καυσιμη υλη. θελω να πω οτι δεν νομιζω οτι ενας κοσμος καταστρεφετε μονο απο τους παικτες αν δεν δοθει εναυσμα κι απο την εταιρεια.... κι εξηγω: αν υποθεσουμε οτι απο την αρχη του παιχνιδιου υπηρχαν 2 κοσμοι ενας πρεμ κι ενας μη πρεμ τι ιστευεις οτι θα γινονταν; αν αυτη την στιγμη οι κοσμοι ειχαν φταζει στο Ζ και ψανχναμε οναμα που να αρχιζει απο Ζ τι πιστευεις οτι θα ειχε γινει;

προσωπικα πιστευω οτι ο καλυτερος κοσμος ειναι ο κ1 κι αυτο για εναν και μονο λογο: εχει αρκετους παικτες που ειτε παλιοι ειτε επελεξαν να πανε εκει, συσπηρωθηκαν παλιοι και νεοι παικτες με οτι αντικτυπο ειχε σε βαθμολογιες, συμμαχιες, μαχες κτλ. κατασταλαγμενα πραγματα ακομα και απο τους ιδιους παικτες που θα συναντησεις και στον κ1 και στον κ8. συντομα ο κ8 θα εχει την τυχη που ειχαν οι προηγουμενοι και τοτε θα ζητιεται εντονα κι απο εκει μετακινησεις. να θυμησω οτι οταν ειχαν ξεκινησει οι μετακινησεις στους κ2-5 οι πρεμ ειχαν κοσμο σχετικα. να ομως που ηρθε κι ο χρονος για τους 2 πρωτους πρεμ για μετακινησεις. το ιδιο θα γινει και για τον κ8 και επειτα για τον κ9 κι οσο θα βγαινουν νεοι κοσμοι και γινονται εγγραφες οι προηγουμενοι κοσμοι θα ζητανε απεγνωσμενα μετακινησεις. μην γελιεστε στον κ8 οτι επειδη τσαταρετε (κι αυτο επειδη μπαινουν θηλυκα και ξυπνανε τα αρσενικα - ξερετε τι εννοω), ειστε περισσοτερο ζωντανοι απ τους αλλους πρεμ. πανω-κατω ιδια νουμερα ειναι.
καλως η κακως η εταιρεια κανει οτι κανει με τους κοσμους. αν δεν ενωθουν οι παικτες σε λιγους κοσμους και να παραμεινουν σε λιγους, (με οτι κοστος εχει αυτο - καταταξεις κτλ), το παιχνιδι θα γινεται φτωχοτερο χανοντας παικτες.
δεν χαιρομαι με την κατασταση αυτη. ουτε ειμαι με την μια πλευρα η την αλλη. απλα βλεπω λιγο παραπερα ανεξαρτητα με το τι θελω και τι μου αρεσει.

ΥΓ δεν υπαρχει διαθεση επιθετικοτητας προς καμια κατευθυνση.
 

DeletedUser6152

Guest
Επειδη μαλλον παρερμηνευονται τα οσα λεω να το εξηγησω παλι..
Δεν ειμαι αντιθετος της μεταφορας απο την στιγμη που πρεπει να γινει ωστε να μην ξενερωσουν οι παικτες απο τους ΜΗ ενεργους κοσμους.
Αυτο που λεω ειναι οτι για να γινει σωστη δουλεια και να μην ξενερωσουμε ολοι μαζι ειναι να υπαρχει ισορροπια στον κοσμο σε ολες τις κατευθυνσεις και ειδικα τα οχυρα.
Αν απο κ2 εως κ7 μπουν μεταφορες και καταληξουν ολοι σε μια συμμαχια τοτε δεν υπαρχει ισορροπια και εκει θα χαθει η ευχαριστηση και θα φτασουμε στο σημειο να ζηταμε μεταφορα παλι ολοι μαζι.
Δεν γινετε στα οχυρα να υπαρχει διαφορα 200κ ζωη,ουτε ολα τα οπλα λοταριων να ειναι σε μια πλευρα.Ειναι ανισο και φερει ξενερωμα.
Απλο νομιζω ειναι αυτο που λεω....
 

DeletedUser6978

Guest
O K7 δεν νέκρωσε. Διαλύθηκε. Στην ουσία διαλύθηκε η μία από τις δύο συμμαχίες (TWS). Λόγω οριστικής αποχώρησης κάποιων παιχτών, αδιαφορία άλλων για τον κόσμο (πάιζουν Κ1 ή αλλού) αλλά και διαμαχών μεταξύ "μεγάλων" της συμμαχίας. Επόμενο λοιπόν να διαλυθεί ο κόσμος (πολλοί παίκτες είναι εκτός πόλης και ακόμα περισσότεροι δεν πάνε σε μάχες οχυρών). Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους... Κι αυτό εσύ Σπύρο το ξέρεις γιατί ήσουν ένας από αυτούς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4530

Guest
Επειδη μαλλον παρερμηνευονται τα οσα λεω να το εξηγησω παλι..
Δεν ειμαι αντιθετος της μεταφορας απο την στιγμη που πρεπει να γινει ωστε να μην ξενερωσουν οι παικτες απο τους ΜΗ ενεργους κοσμους.
Αυτο που λεω ειναι οτι για να γινει σωστη δουλεια και να μην ξενερωσουμε ολοι μαζι ειναι να υπαρχει ισορροπια στον κοσμο σε ολες τις κατευθυνσεις και ειδικα τα οχυρα.
Αν απο κ2 εως κ7 μπουν μεταφορες και καταληξουν ολοι σε μια συμμαχια τοτε δεν υπαρχει ισορροπια και εκει θα χαθει η ευχαριστηση και θα φτασουμε στο σημειο να ζηταμε μεταφορα παλι ολοι μαζι.
Δεν γινετε στα οχυρα να υπαρχει διαφορα 200κ ζωη,ουτε ολα τα οπλα λοταριων να ειναι σε μια πλευρα.Ειναι ανισο και φερει ξενερωμα.
Απλο νομιζω ειναι αυτο που λεω....

εχεις δικιο, παρερμηνευσα τα λογια σου. ζητω συγνωμη.
σε καποιον κοσμο παλιοτερα (δεν θυμαμαι σε ποιον) ειχα δει οτι οι δυο μεγαλες συμμαχιες προσπαθουσαν να μοιρασουν τις δυναμεις για να υπαρχει ισοροπια (αυτο που λες ghost rider). ισως αυτοι που κυνηγανε τις νικες αποκλειστικα να μην το δεχτουν. ομως πρεπει να καταλαβουν (ολοι) οτι μακροπροθεσμα αυτο ειναι και το σωστο για να υπαρχει ενδιαφερον.

παρολο που δεν ειμαι των οχυρομαχιων, καταλαβαινω οτι αυτο ειναι ενα απο τα βασικα ενδιαφερον που κραταει κοσμο στο παιχνιδι. θα πρεπει να γινουν ενεργειες τοσο απο τους παικτες (πχ μοιρασμα δυναμεων), οσο κι απο την διαχειρηση (πχ να μειωθουν οι απαιτησεις των οχυρων σε υλικα η κατι αλλο, μιας και με την παλια εκδοση ειχαν χτιστει σε πολλους κοσμους και καλεστηκαν οι παικτες να τα ξαναχτυσουν), ωστε να αναζωπυρωθει το ενδιαφερον παλι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1748

Guest
Προς στιγμη ναγκουαλιτο εσυ κλαις επειδη καθεσαι σε εναν ανενεργο κοσμο εδω και ποσα χρονια συνεχιζοντας την ασκοπη καριερα σου , καλως η κακως μεσα απο διπλωματικες απατες θελησαν να ανοιξουν μεταφορες χωρις να ρωτησουν τον ενεργο πληθυσμο του κ8 ή κατ εμε ρωτησαν μονοπλευρα. Χωρις να θελω να καταστρεψω τα ουτοπικα ονειρα σου μεχρι να ερθεις και εσυ στον κ8 θα ειναι ενας ακομη ανενεργος κοσμος η κατ εμε ενας κοσμος μαχων μεταξυ πρεμ οπλων :D θα παιζετε μανιτου vs μανιτου , αιντε μπορει να συμπληρωνετε και με μποτακια για χαρη του θεαθηναι

Κι οπως λεει το ινδαλμα μου Χαιρετε !
 

DeletedUser5084

Guest
Μπαφιαρη έχεις ζαλιστεί ελαφρώς! Δεν απορώ γιατί…

Διατηρώ λογαριασμό σε 5 κόσμους και ήταν επιλογή μου να μην ξεκινήσω στο Δαλλας. Πίστεψε με πλέον καρφακι δε μου καίγεται αν θα έρθω εκεί ή όχι. Δόξα το θεό, κόσμοι πολλοί, να φαν και οι κότες.

Ο μόνος λόγος που μπήκα στη διαδικασία μετακίνησης είναι διότι ορισμένα φιλαράκια από Μπάφαλο εκδήλωσαν το ενδιαφέρον να μετακινηθούν εκεί.

Πάει πέρασε και αυτό, δε φτουράει πλέον το θέμα, κλειδώστε το, πάμε για άλλα!
 

DeletedUser1748

Guest
ναι το βλεπω πως δεν καιγεσαι , μερα νυχτα γραφεις για το αν ειναι επιλογη η οχι των παικτων του κολοραντο να συμφωνησουν στις μεταφορες ... Οσο για την πληθωρα των κοσμων που παιζεις εσυ και οι ομοιοι σου φταιτε για την καταντια του γουεστ. Χαιρετισματα λοιπον στην αργοσχολια !
 

DeletedUser6978

Guest
Για την "κατάντια του γουεστ" αποκλειστικά υπεύθυνος είναι η ιννο και οι επιλογές της.-
 

DeletedUser6637

Guest
βγαλανε και καινουρια οπλα με 750 σβολια εκαστο

φραγκο δε βαζω αν δεν παρθει καποια λυση με τον κ7

:grr:grr:grr
 

DeletedUser7252

Guest
'Ενας τροπος υπαρχει να μαθεις να αγαπας " 'Ακου ΒΑΣΙΛΗ ΤΕΡΛEΓΚΑ "
 

DeletedUser6210

Guest
βγαλανε και καινουρια οπλα με 750 σβολια εκαστο

φραγκο δε βαζω αν δεν παρθει καποια λυση με τον κ7

:grr:grr:grr

Έχουμε φτάσει σε σημείο να αγοράζουμε "συλλεκτικά" με σβώλους, τώρα πια, που τα αντικείμενα από τις λοταρίες καλύπτουν όλες τις δραστηριότητες μέσα στο παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6572

Guest
Να πω κι εγω 1-2 κουβεντες

ειμαι κατα, στις μεταφορες, τις θεωρω αδικες για τους παιχτες ενος κοσμου να ερχονται ετοιμοι χαρακτηρες απο αλλους κοσμους.
Καταλαβαινω οτι καποιοι εχουν επενδυσει σε χρονο αλλα και σε χρημα στους χαρακτηρες τους, αλλα οπως καθε επενδυση μπορει να πεσει εξω!
Οσο λειτουργει ο κοσμος στον οποιο καποιος επενδυσε εχει το πλεονεκτημα, ειναι λογικο να εχει και την ζημεια οταν ο κοσμος σταματησει.

Γνωριζω βεβαια οτι ολοι με εχετε γραμμενο και κυριως η εταιρια αφου ολοι κοιταζουν το κερδος τους (οι παιχτες για να μην χασουν την επενδυση τους και η εταιρια για να μη χασει τα πελατακια) ομως αν θελει καποιος να γινει μεταφορα πρεπει να περνουν ολοι οι υπαρχοντες παιχτες καποιο αντισταθμιστικο οφελος

ΑΝ και ΟΤΑΝ γινει αυτο δεν εχω κανενα προβλημα να δεχθω μεταφορες, μεχρι να υπαρχει δικαιοσυνη πιστευω οτι καθε μεταφορα παραβιαζει τα δικαιοματα των παιχτων του κοσμου προορισμου.

Φιλικα

Για πια επένδυση μιλάς ? Το παιχνίδι είναι διασκέδαση ... Και εμείς με τόσο κόσμο δεν διασκεδάζουμε .... Αν θέλουμε να κάνουμε επένδυση ανοίγουμε μαγαζί δεν παίζουμε west... West παίζουμε για να ανέβει η ψυχολογία μας... Τώρα τι να λέει να μπαίνουμε west και να βαριόμαστε την ζωή μας?:u:u:blk
 

DeletedUser6637

Guest
συνιθισε η γρια στα συκα κ τωρα της κακοφενεται!!!!

ωρα σερβερ κ7
17.13
σαλουν 1 --->19 ατομα

καντε κατι ......
 
Κορυφή