Λιστα Αξιόποινων λέξεων

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

LeBron23

Μέλος
Καλησπέρα σε όλους τους αγελαδάριδες/αγελαδάρισες της ελληνικής άγριας δύσης.
Τον τελευταίο καιρό(και παλαιοτερα) έχω δεχτεί πόντους ποινής για λέξεις που έχω γράψει στο σαλούν,που δεν νόμιζω οτι ήταν αξιόποινες.Δεν υπάρχει κάποια λίστα για να μπορώ να επιβεβαιώσω η οχι αν ειμαι λαθος παρα μονο την υποκειμενική κρίση του κάθε Admin.Προτεινω η διαχειριση να φτιαξει μια λιστα με τις λεξεις που ειναι bannable ωστε να βοηθησει και τους παικτες να προσεχουν αλλα και τους ιδιους να κανουν σωστοτερα την δουλεια τους.

Υ.Γ δεν αναφερω τις υβρεις για μελη οικογενειας,θεια,πολιτικα αλλα τις πιο απλες λεξεις οπου κυμαινονται στα ορια του επιτρεπτου και του μη.

με εκτιμηση,
210
lebron23
 

remington-13-

Μέλος
ειναι ευκολο να προσβαλεις καποιον λεκτικα με απλες λεξεις η να τον χλευάσεις .....τωρα το θεμα ειναι οτι οι αντμιν πρεπει να ζητανε ολόκληρη την σηζητηση και να κρινουν αν υπαρχει χλευασμος ειρωνια η οτιδιποτε.....δεν μπορει να τιμωρουμε εναν παικη μονο και μονο για μια λεξη....δλδ αν εγω καθομαι και ειρωνευομαι λεω ψεμματα κοροιδευω με καλες λεξεις δεν ειναι το ιδιο απτο να πει ο αλλος απλα καποιος μια bannable λεξη..????
πρεπει να τιμωρουντε και οι 2 παικτες για κακη συμπεριφορα στο σαλουν.......δεν γινεται ο ενας να προκαλει τα νευρα του αλου για να παρει αφορμη να τον κανει μπαν.....!
και επισεις να εχετε το νου σας στην διαχειρηση οτι ΟΛΟΙ ξερουμε ποιοι ειναι αυτοι που κανουν αναφορες για πλακα.....και ποτε δεν τιμωρουνται......σε προκαλεί πολυ ο αλλος να σε αναγκασει να τον πεις τιποτα νασε ριξει αναφορα...!

απο το κακο στο χειροτερο παει το θεμα αυτο και με το να ριχνετε ποντους στην μια πλευρα θα συμβενει συνεχεια....

οπως ο κυριος hangover που ειρωνευεται σε ενα σοβαρο φορουμ οπως αυτο του the-west...βαλτε τα σε μια ταξη επιτελους!
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το τι επιλέγει κανείς να παραθέσει σε δημόσια συνομιλία δε σημαίνει ότι κι αυτός ήταν ο πιο βασικός λόγος προειδοποίησης/τιμωρίας, ανεξάρτητα απ' του ότι απαγορεύεται να κοινοποιούνται συνομιλίες απ' το κέντρο υποστήριξης καθώς και η αναδημοσίευση από άλλους χρήστες. Οπότε καλό είναι πριν κρίνετε να είστε σε βέβαιοι ότι κρίνετε ξέροντας όλη την ιστορία κι όχι μέρος αυτής.
Τέλος, μη θεωρείτε ότι λαμβάνει πάντα μόνο η μία πλευρά προειδοποιήσεις, το ότι δεν ενημερώνεστε με κάποιο τρόπο δε σημαίνει ότι δεν λήφθηκαν μέτρα.

Όσο αφορά το θέμα του λεξικού, όλες οι λέξεις του Ελληνικού κι όχι μόνο λεξιλογίου δεν δύναται να τις παραθέσουμε. Οι παίκτες θεωρούμε ότι είναι σε θέση να γνωρίζουν ποια λέξη επιτρέπεται και ποια όχι καθώς και πως πρέπει να συμπεριφέρονται σε συμπαίκτες τους.
Να έχετε υπόψη ότι προειδοποιήσεις δεν έρχονται μόνο απ' τις κακές λεξούλες αλλά και τη συμπεριφορά σας. Το να γράφεις σε κάποιον π.χ. σκάσε, βούλωνε, ρούφα το και τα συναφή δεν επιδεικνύει κόσμιο τρόπο συμπεριφοράς κι ούτε σεβασμό.
 

remington-13-

Μέλος
Κρίνουμε σύμφωνα με αυτά που βλέπουμε..... Όταν εγώ βλέπω ένα παίκτη να προκαλεί πάρα πολύ καιρό και να αναφέρει ο ίδιος ότι έχει κάνει αναφορά και να κοκορεύεται για αυτό και μετά από λίγο να σου έρχεται μία τιμωρία ενώ σου έχει πει ότι σου έχει κάνει αναφορά με βάζεις σε σκέψεις να σκεφτώ ότι μπορώ να κάνω και εγώ το ίδιο....
δηλαδή είναι σωστό το να προκαλέσω εγώ κάποιον παίκτη να του χαλάσω την ψυχική ηρεμία και να τον αναγκάσω να με πει μία κακιά κουβέντα ώστε να τον κάνω αναφορά και να φάει τιμωρία πείτε μου αν είναι σωστό γιατί αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό.....
 

LeBron23

Μέλος
Δεν ειναι παραξενο ομως που μια φραση την εχουν πει 2 διαφορετικοι παικτες ειχε διαφορετικο αποτελεσμα;
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Όπως έχουμε αναφέρει δεκάδες φορές, θέματα αποκλεισμών δεν συζητιούνται στο κεντρικό forum. Εάν έχετε ενστάσεις για τη ποινή/προειδοποίηση που λάβατε στο κέντρο υποστήριξης και μόνο, ειδάλλως κλείνουμε το θέμα διότι δεν υπάρχει λόγος συνέχειας.

Όταν ένας παίκτης προκαλεί αλλά με κόσμιο τρόπο π.χ. η νουμποσύνη σου δεν έχει όρια, είσαι πιο νουμπας απ τους νουμπάδες, είσαι ο ορισμός του άσχετου και άλλες παρόμοιες κι όχι βρίζοντας τον άλλον ή γράφοντας το οτιδήποτε τότε ναι είναι πρόκληση αλλά όχι μεμπτή. Σε παιχνίδι στρατηγικής παίζουμε, αλίμονο εάν τα απαγορεύαμε.
Εάν είναι να τα απαγορέψουμε αυτά, να καταργήσουμε τελείως και το chat. Και με αυτά κάποιος μπορεί να προσβληθεί, τι σημαίνει ότι πρέπει να τον τιμωρήσουμε; Δεν απαγορεύεται κάπου κάποιος να προκαλέσει τον άλλον πάντα μέσα στα πλαίσια των κανονισμών.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
τουλάχιστον εσείς είπατε κάτι και πήρατε πόντους. το να μην πεις τίποτα και να πέρνεις ποινή αυτο και αν είναι τρελά χαχαχα
 

ΜΕΜΑΣ

Νέο Μέλος
Παίζει τεράστιο ρόλο το ποιος σε κάνει αναφορά και αυτό έχει φανεί κατά καιρούς.
Όποτε δεν νομίζω τόσο το τι λέμε παίζει ρόλο, αλλά και σε ποιόν το λέμε.
Άρα αγαπητέ μου λεμπρόν δεν νομίζω να βγάλεις κάτι από όλο αυτό.
 

LeBron23

Μέλος
οταν κατι απο εξαιρεση επαναλαμβανεται παυει να ειναι εξαιρεση και γινεται κανονας,δινω την μεση λυση να ειμαστε ολοι καλυμενοι με μια λιστα και οι παικτες και συ που κανεις την δουλεια σου και μας εξυπηρετεις
 

LeBron23

Μέλος
Όπως έχουμε αναφέρει δεκάδες φορές, θέματα αποκλεισμών δεν συζητιούνται στο κεντρικό forum. Εάν έχετε ενστάσεις για τη ποινή/προειδοποίηση που λάβατε στο κέντρο υποστήριξης και μόνο, ειδάλλως κλείνουμε το θέμα διότι δεν υπάρχει λόγος συνέχειας.

Όταν ένας παίκτης προκαλεί αλλά με κόσμιο τρόπο π.χ. η νουμποσύνη σου δεν έχει όρια, είσαι πιο νουμπας απ τους νουμπάδες, είσαι ο ορισμός του άσχετου και άλλες παρόμοιες κι όχι βρίζοντας τον άλλον ή γράφοντας το οτιδήποτε τότε ναι είναι πρόκληση αλλά όχι μεμπτή. Σε παιχνίδι στρατηγικής παίζουμε, αλίμονο εάν τα απαγορεύαμε.
Εάν είναι να τα απαγορέψουμε αυτά, να καταργήσουμε τελείως και το chat. Και με αυτά κάποιος μπορεί να προσβληθεί, τι σημαίνει ότι πρέπει να τον τιμωρήσουμε; Δεν απαγορεύεται κάπου κάποιος να προκαλέσει τον άλλον πάντα μέσα στα πλαίσια των κανονισμών.
αλλα γραφετε εδω και αλλιως δραττε,βγαλτε μια αποφαση και ενημερωστε και εμας
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ανέφερα να μη ξεφύγουμε και γράφει ο καθένας για όταν έλαβε ποινή και γιατί την έλαβε αλλά μάλλον δε θέλετε να ακολουθήσετε και τους κανονισμούς του forum.
Λίστα για τις μη επιτρεπτές λέξεις δε δύναται να βγει. Εάν ο καθένας δε μπορεί να αντιληφθεί τι θεωρείτε κόσμιο και σεβαστό, λυπάμαι αλλά ούτε οι κανονισμοί είναι αρκετοί
Κλειδώνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή