Κτισιμο Οχυρού

  • Δημιουργός θέματος sorkos
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
παιδια μπορειτε να μου πείτε πως μπορω να κτισω εναν οχυρο και πως μπορω να κανονισω μονομαχια στο οχυρο αυτο ευχαριστώ.
 

DeletedUser3788

Guest
ρε φίλε σόρρυ πλάκα μας κάνεις?
τις τελευταίες δυό μέρες έχεις ρωτήσει τις μεγαλύτερες noobιες που έχω ακούσει(διαβάσει).
 

DeletedUser

Guest
αμα ειχει μεινει και κανενα θα μπορουσες.καθε τετραγωνο στον χαρτη εχει 3 οχυρα(μεγαλο,μεσαιο,μικρο) και δεν υπαρχει λογικα σε κανεναν κοσμο κανενα διαθεσιμο οχυρο για χτισιμο
 

DeletedUser

Guest
μερικεσ πληροφοριεσ ζητω φιλοι μου δεν ειναι αναγκη να μιλατε με τετοιο τροπο.:(:(:(:(
 

DeletedUser

Guest
Ένα οχυρό μπορεί να χτιστεί από τον σύμβουλο μίας πόλης. Γκρι τελείες στον χάρτη δείχνουν που μπορεί να κατασκευαστεί ένα οχυρό. Οι παρακάτω απαιτήσεις πρέπει να ολοκληρωθούν για την κατασκευή ενός οχυρού:

* Πρέπει να είσαι σύμβουλος ή δήμαρχος της πόλης σου.
* Η πόλη σου πρέπει να έχει πόντους.
* Το θησαυροφυλάκιο της πόλης πρέπει να έχει αρκετά χρήματα.
* Πρέπει να είσαι σε ένα σημείο στο οποίο είναι δυνατή η ανέγερση οχυρού.
* Δεν πρέπει να υπάρχει κανένα οχυρό σε αυτό το σημείο, και δεν πρέπει να υπάρχει κανένα οχυρό υπό κατασκευή.
* Χρειάζεσαι τουλάχιστον 80 πόντους ενέργειας.

Η κατασκευή οχυρού παίρνει 8 ώρες. Χρειάζεται μόνο ένας παίκτης για την ανέγερσή του. Μόλις το οχυρό είναι έτοιμο, μπορούν όλοι οι παίκτες της πόλης να το επισκεφθούν και να βοηθήσουν στην περαιτέρω κατασκευή του.
Αν πάνω από ένας παίκτες προσπαθούν να φτιάξουν ένα οχυρό στο ίδιο σημείο την ίδια στιγμή, ο παίκτης που ξεκίνησε την ανέγερση πρώτος χτίζει το οχυρό.

Μονομαχία οχυρού

Ο μόνος τρόπος για να πάρεις ένα οχυρό μια άλλης πόλης είναι να του κάνεις επίθεση. Για να γίνει αυτό πρέπει να πάει ο δήμαρχος της πόλης στο οχυρό και να ανακοινώσει μια μάχη. Μέσα στις επόμενες 24 ώρες πρέπει να πάνε μέλη από την επιτιθέμενη και αμυνόμενη πόλη στο οχυρό για να το επιτεθούν ή αμυνθούν.
Καλώντας μια μάχη οχυρού

Μόνο ο δήμαρχος μιας πόλης μπορεί να καλέσει μια μάχη οχυρού. Πρέπει να πάει στο οχυρό και να το κάνει. Μια επίθεση κοστίζει από £3000 μέχρι £10000, ανάλογα με το μέγεθος του οχυρού. Τα χρήματα παίρνονται από το θησαυροφυλάκιο της επιτιθέμενης πόλης. Η μάχη εκτυλίσσεται μέσα στις επόμενες 24 ώρες.
Λαμβάνοντας μέρος σε μια μάχη οχυρού

Για να λάβεις μέρος στην μάχη οχυρού πρέπει να πας στο οχυρό 24 ώρες μετά από την ανακοίνωση της μάχης. Παίκτες από την επιτιθέμενη πόλη μπορούν να κάνουν μόνο επίθεση και παίκτες από την αμυνόμενη πόλη μπορούν μόνο να αμυνθούν.

Όταν το οχυρό είναι υπό επίθεση μια αναφορά θα σταλεί σε όλους τους σχετικούς παίκτες. Το οχυρό αρχινάει να αναβοσβήνει στον μικρό χάρτη για να δεις ότι λαμβάνει επίθεση.

Απο την βοηθεια...
http://www.the-west.gr/help.php?article=forts
 

DeletedUser184

Guest
Στο ξαναλέω.
http://www.the-west.gr/help.php?article=fort_found

Χτιζεις οχυρο οπως χτιζεις την πολη πιο πάνω εχει τον τροπο..

2)Για να το πάρεις πρεπει να είσαι συμβουλος ή δημαρχός οταν πας στο οχυρο που θέλεις να διεκδηκήσεις εχει καπιον με ενα ξιφος και λεει στα οπλα αν πατησεις εκει διοργανώνετε η μάχη..
http://www.the-west.gr/help.php?article=fortbattle
 

DeletedUser

Guest
ευχαριστω ειστε οι μονοι που μ απαντησετε χωρις κοροιδια
θα το θυμαμαι αυτο
και οποτε χρειαστειτε συμμαχουσ για την πολη σασ εδω θα ειμαι και εγω και η πολη μου!
 

DeletedUser

Guest
Αν ανανεώναμε το tutorial θα αποφεύγαμε αυτές τις ερωτήσεις.Πρέπει να το σκεφτούν οι admins!
 

DeletedUser

Guest
θα το εχουμε στα υποψην για ανανεωση του tuturial

να εχετε όμως και εσεις στα υποψην σας την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ και την ΒΟΗΘΕΙΑ

κλειδωνει γιατι απαντηθηκε
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή