Κατευνασμος σαμανου στους κοσμους 2, 3 ,4 και 5

Κατευνασμος σαμανου στους κοσμους 2, 3, 4, 5

  • Ναι

    Ψήφοι: 168 65,1%
  • Οχι

    Ψήφοι: 69 26,7%
  • Δεν με απασχολει

    Ψήφοι: 21 8,1%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    258
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ σε ευχαριστώ cord για την την πληροφορία μου έφτιαξες τη μέρα :D:D:D:D
 

DeletedUser3093

Guest
Καλά πάμε καλά; Γιατί τέτοια αντιμετώπιση για τον Κ2; Δεν νομίζετε ότι πρέπει να αποφασιστεί από τους παίκτες ποιος κόσμος δεν θα έχει premium; Στην χειρότερη αφήνετε τον επόμενο καινούργιο κόσμο χωρίς τα premium αυτά.

Δεν έχω ξαναδεί χειρότερη αντιμετώπιση για απόφαση..Delete και στην υγειά σας είναι η σωστή αντίδραση εδώ....Εύχομαι να το κάνουν πολλοί.

Εδώ πληρώσαμε βάλαμε premium να υπάρχει, μαζεύαμε λεφτά αφού πήραμε το χρυσό για να τα γυρίσουμε και έρχεται τώρα αυτό...Παίζονται τα λεφτά μας εδώ πέρα αν δεν το έχετε καταλάβει και απαιτώ να το σεβαστείτε αυτό..Η απόφαση αυτή πρέπει να παρθεί απο εμάς και μας αφορά άμεσα..Δεν μπορείτε να παίζετε με τα λεφτά που δίνουμε..

Αίτημα δικό μου:
Να μπει και στον Κ2 ο κατευνασμός και να μείνει χωρίς premium κατευνασμού ο νέος κόσμος όποτε αυτός ανοίξει..Έτσι είναι όλοι ευχαριστημένοι γιατί θα ξέρουν τι θα έχει ο κόσμος που θα μπούνε...Δεν θα τους διαχωρίσουν για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορώ να καταλάβω υπάρχει αυτός ο ρατσισμός προς Κ2.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα και από μένα...

Θεωρώ και εγώ ότι είναι τελείως λάθος σαν λογική το να μην μπει ο σαμάνος στον κ2.
Αντιλαμβάνομαι ότι ο κ2 δεν είναι όσο ενεργός όσο οι άλλοι και για αυτό τον αφήνετε απέξω με τόση ευκολία.

Αν όμως θέλετε έναν κόσμο χωρίς premium τότε θα πρέπει να είναι ένας καινούριος κόσμος. Και όχι ένας κόσμος ήδη υπάρχον όπου μέχρι στιγμής ίσχυε ότι αλλαγή και ότι καινούριο ίσχυε και στους άλλου κόσμους (πλην του arizona φυσικά).
Με βάση αυτήν την λογική, επενδύσαμε (όσοι επενδύσαμε τέλος πάντων...) χρόνο και κυρίως χρήμα σε Premium στον κ2. Αν λοιπόν, αλλάζει ξαφνικά αυτή η τακτική, και ξαφνικά ο κ2 διαφοροποιείτε από τους άλλους, θεωρώ ότι είναι λίγο unfair.

Σαφώς και κανείς και πουθενά δεν διαβεβαίωσε κανέναν ότι όλοι οι κόσμοι θα συνεχίσουν να εξελίσσονται με παρόμοιο τρόπο, αλλά το Unfair παραμένει και είναι εύκολα διακριτό πιστεύω.

Τουλάχιστον, ας μπει έστω για περιορισμένες χρήσεις ανά χαρακτήρα, όχι όμως καθόλου. Που και πάλι δεν με βρίσκει σύμφωνο αλλά μετριάζει κάπως τις εντυπώσεις.

Επίσης, μια ερώτηση έχω μόνο. Πιστεύετε ότι όσοι θέλουν να παίξουν χωρίς premium θα μπαίνουν πλέον στον κ2? Το ξέρετε καλύτερα από όλους μας, ότι νέοι παίκτες δύσκολα μπαίνουν στους ήδη υπάρχοντες κόσμους πλην ίσως του κ1 και του Arizona. Και αυτό θα συνεχίσει να ισχύει ανεξαρτήτου premium ή όχι για τον κατευνασμό σαμάνου...

Σε περίπτωση που επιμείνετε σε αυτήν την απόφαση, πολύς κόσμος θα αποχωρήσει από τον κ2, σαν φυσικό επόμενο λόγω της διαφοράς premium δυνατοτήτων με άλλους κόσμους. Δεν μπορώ δηλαδή να με φανταστώ κ1 με Χρυσό όπλο και κ2 με Winchester... Νομίζω ότι και οι περισσότεροι από εμάς έτσι σκέφτονται.
Βέβαια οι κακές γλώσσες λένε ότι αυτό σας βολεύει, γιατί θα κάνει πιο εύκολη την απόφαση σας να κλείσετε τον κ2 οριστικά. Ελπίζω και εύχομαι να μην τους δικαιώσετε και να το ξανασκεφτείτε το θέμα για τον κ2 λίγο.
 

DeletedUser4433

Guest
Μετα απο αρκετες συζητησεις και γνωμες αποφασιστηκε οτι ο "κατευνασμος του σαμανου" θα προστεθει στους κοσμους 3, 4 και 5.
Επειδη ομως λαμβανουμε υποψη ολους τους παιχτες, θα αφησουμε τον κοσμο 2 ως εχει, ωστε καποιος που επιθυμει να παιξει χωρις προσθετα premium να μπορει να το κανει στον κοσμο αυτο.
Πιστευουμε οτι αυτη ειναι η καλυτερη δυνατη αποφαση.
Ο "κατευνασμος του σαμανου" θα προστεθει αυριο 29/04/2011 στους κοσμους 3, 4 και 5 εκτος απροοπτου.

Cord νομιζω τα εχετε μπερδεψει λιγο...η ψηφοφορια ηταν για κ2 κ3 κ4 κ5 και οχι για κ3 κ4 κ5.Επισης εγω παιζω παρα πολυ σοβαρα στον κ2, γιατι να μου το στερησεις αυτο?Ψηφισα υπερ!Και εν τελει ο κ2 ειναι ο πιο χαλαρος κοσμος απο ολους...οσοι παιζουν εκει γουσταρουν που παιζουν και ισως να θελουν να κανουν καποια πραγματα επιπλεον...εγω πχ σαν συλλεκτης εχω βαλει πλανο για το τριτο κλειδι αφου εχω τα αλλα 2...θεωρω επιεικως απαραδεκτη την καταληξη αυτη και νομιζω θα πρεπει να αναθεωρησετε την αποφαση αυτη!
 

cord

Ex-The West Team
Φυσικα και σεβομαστε τα χρηματα του καθενος.
Το οτι πληρωσατε για σβολους (τους οποιους και λαβατε) δεν σημαινει οτι πληρωσατε για τον κατευνασμο.
Δεν υπηρχε καμια διαβεβαιωση οτι θα προστεθει το premium αυτο εξ' αρχης.
Το αρχικο post ελεγε ξεκαθαρα "...σχετικη δημοσκοπηση ωστε να υπαρξει μια περισσοτερο ολοκληρωμενη εικονα για την ταση των παιχτων και εν συνεχεια αφου παραθεσουμε τα αποτελεσματα και τις εκτιμησεις μας στην InnoGames, να παρθει η αποφαση..."

Οι καινουργιοι κοσμοι δεν γινεται - κυριως τεχνικα - να μην εχουν τα νεα premium.
Περιορισμενης χρησεως κατευνασμος δεν υπαρχει. Ειτε προστιθεται ως εχει ειτε οχι.

Ειναι καλο ενας κοσμος να μεινει με τα βασικα premium οπως ηταν δηλαδη απο την αρχη ωστε καποιος παιχτης που θελει να παιξει μονο εχοντας αυτα να μπορει να το κανει.
Υπαρχει αλλωστε ενα 27% που αποφασισε οτι δεν θελει τον κατευνασμο και οφειλουμε να το ακουσουμε ποσο μαλιστα οταν ο ενας περιπου στους τρεις λεει οτι δεν το θελει.
Το ποιος κοσμος θα ειναι αυτος το αποφασιζουμε εμεις βαση στατιστικων στοιχειων κινησης και ο κοσμος 2 επιλεχτηκε επειδη εχει τους μικροτερους αριθμους κινησης.
Η αποφαση αφορα το συνολο του κοσμου 2 και οχι μεμονωμενους παιχτες.
Δεν αποκλειουμε αργοτερα εαν το ζητησει το συνολο των παιχτων του κοσμου 2 να προστεθει και εκει.

Αυτο με τη συγκριση χρυσου οπλου και winchester δεν το καταλαβαινουμε, το παιχνιδι δεν εχει μονο το χαρακτηριστικο του χρυσου οπλου αλλα και πληθος αλλων ειδικα και με τη επερχομενη αναβαθμιση!
Unfair δεν βλεπουμε εμεις πουθενα για τους λογους που εξηγησαμε παραπανω. Οσο για το τι λενε οι κακες γλωσσες το προσπερναμε διοτι φημες χωρις στοιχεια ειναι αναξια λογου και προσοχης, αν καποιος εχει να πει κατι ας το πει εδω μια και γινεται συζητηση για το θεμα αυτο.

Αν θελετε να το συζητησουμε, εχω ολη την καλη διαθεση, αλλα με ευγενικο τροπο και χωρις προσβολες και υπονοουμενα, διαφορετικα εγω τουλαχιστον δεν μπαινω σε αυτη τη διαδικασια.
 

DeletedUser3093

Guest
Το οτι πληρωσατε για σβολους (τους οποιους και λαβατε) δεν σημαινει οτι πληρωσατε για τον κατευνασμο.
Δεν υπηρχε καμια διαβεβαιωση οτι θα προστεθει το premium αυτο εξ' αρχης.
Το αρχικο post ελεγε ξεκαθαρα "...σχετικη δημοσκοπηση ωστε να υπαρξει μια περισσοτερο ολοκληρωμενη εικονα για την ταση των παιχτων και εν συνεχεια αφου παραθεσουμε τα αποτελεσματα και τις εκτιμησεις μας στην InnoGames, να παρθει η αποφαση..."

Ναι όμως δεν είχατε πει κιολας ότι δεν παίζει να μπει σε κάποιον κόσμο. Μας δώσατε να καταλάβουμε ή όλα ή τίποτα. Να προσέχατε περισσότερο τα λόγια σας. Εχουμε μείνει όλοι με το στόμα ανοιχτό με αυτή την ξαφνική απόφαση. Πως γίνεται αυτό; Μάλλον απλά δεν υπήρχε στο μυαλό κανενός ότι ο κατευνασμός δεν θα έμπαινε σε 1 κόσμο, αλλά όπως είπα πριν ή σε όλους ή σε κανέναν διότι δεν δώσατε να καταλάβουμε από την αρχή τα διάφορα αποτελέσματα που θα προκύψουν. Μόνο και μόνο γι'αυτό πρέπει να αναθεωρήσετε.

Περιορισμενης χρησεως κατευνασμος δεν υπαρχει. Ειτε προστιθεται ως εχει ειτε οχι.

Αν εννοείς λόγω κανόνων ok. Αν εννοείς για τεχνικούς-προγραμματιστικούς λόγους δεν το δέχομαι, αφού μπορώ να κάνω εγώ το πρόγραμμα σε php, μόνο και μόνο για να δείτε ότι γίνεται.

Ειναι καλο ενας κοσμος να μεινει με τα βασικα premium οπως ηταν δηλαδη απο την αρχη ωστε καποιος παιχτης που θελει να παιξει μονο εχοντας αυτα να μπορει να το κανει.
Υπαρχει αλλωστε ενα 27% που αποφασισε οτι δεν θελει τον κατευνασμο και οφειλουμε να το ακουσουμε ποσο μαλιστα οταν ο ενας περιπου στους τρεις λεει οτι δεν το θελει.
Το ποιος κοσμος θα ειναι αυτος το αποφασιζουμε εμεις βαση στατιστικων στοιχειων κινησης και ο κοσμος 2 επιλεχτηκε επειδη εχει τους μικροτερους αριθμους κινησης.
Η αποφαση αφορα το συνολο του κοσμου 2 και οχι μεμονωμενους παιχτες.

Και αυτό το 27% που ξέρετε από που προερχόταν; Το σενάριο να έρχεται σχεδόν όλο το ποσοστό από άλλο κόσμο το σκεφτήκατε;

Δεν αποκλειουμε αργοτερα εαν το ζητησει το συνολο των παιχτων του κοσμου 2 να προστεθει και εκει.

Δηλαδή μια δημοσκόπηση μέσα από Κ2 αν θέλουν ή όχι το premium από πολλές πόλεις ώστε να αντιπροσωπεύεται ένα μεγάλο ποσοστό φτάνει για να το βάλετε και εκεί; Ανάλογα την απάντηση βλέπω να χάνετε πολύ κόσμο..
Εγώ ξέρω ότι ο Κ2 το θέλει το premium και το ζήτησε και ήταν ο μόνος κόσμος που είχε κάνει δημοσκόπηση in-game για το premium και μάλιστα είχε θετικό αποτέλεσμα..Τώρα πως και γιατί αποφασίστηκε αυτό, ενώ ο κόσμος το ήθελε και το είχε δηλώσει, τι να πω....


Επίσης ορίστε από το αρχικό θέμα:

http://forum.the-west.gr/showpost.php?p=100344&postcount=112

Μάλλον άλλος κόσμος δεν τον ήθελε τόσο..
ναι -------------- 46.48%: -------------- 33
οχι --------------- 53.52%: -------------- 38

Και εδώ από Κ2
http://forum.the-west.gr/showpost.php?p=98661&postcount=35

Ναι ------------ 56.98%: ---------------- 49
Όχι ------------ 43.02%: ---------------- 37


+Ότι σε όλα σχεδόν τα posts που έγιναν υπάρχει η εξής παραλλαγμένη φράση:
-να μπει παντου ο σαμανος... ή
-εε αφου εχει μπει στον κ1, που είναι ο πιο παλιός κόσμος, τότε ας μπει σε όλους.... ή
-πιστευω οτι θα μπει αλλα το θεμα ειναι το ποτε,οσο καθυστερει οι κοσμοι χωρις τον κατευνασμο θα αργοσβηνουν.. ή
-ας μπει κ στους αλλους κοσμους!!!...
Μήπως τα ξεχάσατε;

Κανείς δεν είπε για τον κόσμο του μόνο. Εγώ το βλέπω απλά σαν να κάνατε μια τεράστια αδικία..Τα στοιχεία δείχνουν άλλα και εσείς πράξατε όπως επιθυμούσατε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3436

Guest
αποσο ξερω στην επομενη δεν μπαινουν οπλα οχυρων...στην μεθεπομενη με το μαγαζι στα οχυρα μπορει..
 

DeletedUser

Guest
Όλα αυτά που λέμε, όσο και να τα αναλύσουμε τελικά δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε.

Σαφώς και κανείς δεν διαβεβαίωσε ότι θα μπει σε όλους τους κόσμους ο κατευνασμός. Άλλωστε κανείς δεν μας διαβεβαίωσε ότι και τα παντελόνια και τα ρούχα θα μπουν σε όλους τους κόσμους... Μπήκαν όμως...
Θέλω να πω, ότι οι μέχρι τώρα πρακτικές της διαχείρισης, έδειχναν ότι ο,τι αλλαγή γίνεται στον κ1 γίνεται και στον κ2.

Unfair όταν λέω, είναι γιατί ξαφνικά ο κ2 δεν ακολουθεί τους υπόλοιπους. Θα μπορούσε να είχε ανακοινωθεί ότι υπάρχει πιθανότητα κάποιος κόσμος να μην συνεχίσει έτσι ώστε να υπάρχει επιφυλακτικότητα ως προς την εξέλιξη του χαρακτήρα μας.

Η σύγκριση του Winchester με το Χρυσό, είναι ένα παράδειγμα το οποίο απλά είναι επίκαιρο και φυσικά αποκλείει αρκετό κόσμο από το να το ακολουθήσει.

Αν από το προηγούμενο μήνυμα μου, φαντάζει κάτι σαν προσβολή, τότε κάτι δεν έγραψα καλά, διότι καμία διάθεση να σας προσβάλω δεν είχα. Δεν θεωρώ κακό να θέλετε (αν θέλετε κιόλας) να κλείσετε κάποιο κόσμο. Λογικό είναι. Εξάλλου ποτέ δεν ήμουν υπέρ του να ανοίγει ο ένας κόσμος μετά τον άλλον. Για αυτό πέθανε γρήγορα ο κ2 άλλωστε. Όπως και να έχει όμως άνοιξαν και δεν άνοιξαν με σκοπό να διαφοροποιηθούν από τους άλλους κόσμους. Πλην του Arizona ο οποίος από την αρχή ήταν ξεκάθαρο ότι θα διαφέρει.
 

cord

Ex-The West Team
Το αριθμο των παιχτων που εξεπλαγησαν τον ερμενευετε απο τις αντιδρασεις 3 χρηστων και μιλατε εξ ονοματος ολου του κοσμου 2?
Δεν δωσαμε να καταλαβει κανεις τιποτα, απλα κρινουμε μακροπροθεσμα για ολους τους κοσμους και οχι για το τι ειναι καλο για μερικους μονο παιχτες.

Δημοσκοπηση in-game ανα κοσμο δεν υπολογιζεται γιατι πρωτον εμεις κοιταμε ολους τους κοσμους συνολικα και κρινουμε τι ειναι καλυτερο για το συνολο των παιχτων/κοσμων σε βαθος χρονου και δευτερον δεχομενοι τα στοιχεια της δημοσκοπησης αυτης προκειται για σχεδον εναν και κατι στους δυο και σιγουρα 49 παιχτες δεν γινεται να αποφασισουν για το μελλον του κοσμου 2 οσο αφορα το premium του κατευνασμου, οποτε ακομη και με αυτη τη δημοσκοπηση η αποφαση μας φαινεται να ειναι σωστη γιατι ενισχυει τις αρχικες εκτιμησεις μας.

Τα στοιχεια εμεις τα ερμηνευουμε κοιτωντας το συμφερον του εκαστοτε κοσμου σε βαθος χρονου και οχι μεμονωμενων παιχτων οποτε ειναι λογικο να διαφερουν οι ερμηνειες μας και ετσι δεν πραξαμε οπως επιθυμουσαμε αλλα οπως επρεπε. Οπως ειπα και πιο πανω, αν θελετε να το συζητησουμε, εχω ολη την καλη διαθεση, αλλα με ευγενικο τροπο και χωρις προσβολες και υπονοουμενα. Προφανως δεν εχετε τετοια διαθεση οποτε το θεμα οδευει προς κλειδωμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Τον αριθμό των παικτών που δεν τους άρεσε αυτή η απόφαση τον ερμηνεύουμε από τις συζητήσεις στα chat της πόλης και στα chat της συμμαχίας.

Πολύς κόσμος λοιπόν, απογοητεύτηκε από αυτήν την απόφαση.
Λίγος κόσμος δυστυχώς, και ειδικά από τον κ2, συμμετέχει στο φόρουμ έστω και ως απλός αναγνώστης.

Επειδή όπως είπες το θέμα πάει για κλείδωμα, τουλάχιστον πριν κλειδώσει ας δοθεί μια τελική απάντηση. Αν είναι το θέμα να ξανασυζητηθεί ας μην χαλάσουμε όλοι όσοι θέλουμε μια περιουσία (West - περιουσία φυσικά) για να αλλάξουμε τις ιδιότητες και τις ικανότητες μας κατά το δοκούν, και κατόπιν μπει τελικά ο κατευνασμός. Γιατί τότε κάθε έννοια ανταγωνισμού καταρρίπτεται θεωρώ.

Επίσης, μια τελευταία διαπίστωση από μέρους μου.
Οι γνώμες μας, δεν πρόκειται να "ταιριάξουν" ποτέ για τον λόγο ότι ο καθένας μας το βλέπει από την δική του σκοπιά, όπως σωστά είπες. Απλά αν για τους υπόλοιπους κόσμους η απόφαση για τον κατευνασμό του σαμάνου ήρθε σαν κάτι θετικό στην εξέλιξη του παιχνιδιού τους, τότε αντίστοιχα ήρθε σαν κάτι αρνητικό σε εμάς τους λίγους που παίζουμε σοβαρά στον κ2.
 

DeletedUser3093

Guest
Δημοσκοπηση in-game ανα κοσμο δεν υπολογιζεται γιατι πρωτον εμεις κοιταμε ολους τους κοσμους συνολικα και κρινουμε τι ειναι καλυτερο για το συνολο των παιχτων/κοσμων σε βαθος χρονου και δευτερον δεχομενοι τα στοιχεια της δημοσκοπησης αυτης προκειται για σχεδον εναν και κατι στους δυο και σιγουρα 49 παιχτες δεν γινεται να αποφασισουν για το μελλον του κοσμου 2 οσο αφορα το premium του κατευνασμου, οποτε ακομη και με αυτη τη δημοσκοπηση η αποφαση μας φαινεται να ειναι σωστη γιατι ενισχυει τις αρχικες εκτιμησεις μας.

Αλλά η δημοσκόπηση στον Κ3 που δεν το ήθελαν έστω λίγα άτομα πέρασε απαρατήρητη έτσι; Αντε πείτε τι έχετε εναντίον του Κ2 να τελειώνουμε.

Και από ότι βλέπω με λίγα λόγια έχουμε δικτατορία αποφάσεων σε αυτό το παιχνίδι. Τι θέλουμε ή όχι δεν ενδιαφέρει κανένα, βλέπετε στοιχεία και αποφασίζετε χωρίς να λαμβάνετε πολύ υπόψην τη γνώμη των παικτών και τη δυσαρέσκειά τους, αυτό μας λέτε. Και μόνο για την ιστορία, ποτέ δεν μιλάνε πολλοί όταν είναι αντίθετοι με κάτι, απλά βγαίνουν 2-3 που έχουν το θάρρος και τα λένε.
Παράδειγμα: Όλοι οι έλληνες δηλαδή είναι θετικοί στο να μας γ...ει η τρόικα; Δεν νομίζω, αλλά δεν βλέπω και τρελό κόσμο στον δρόμο να διαμαρτύρεται κλπ, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι χαρούμενοι κιολας. Αυτό σημαίνει ότι βλέπουν πως ότι και να πούνε οι 300 δικτάτορες που είναι εκεί πάνω κάνουν ότι θέλουν. Άλλο προεκλογικό πρόγραμμα δώσανε και άλλο κάνουμε τώρα.
Ε κάπως έτσι έγινε και εδώ, είδαμε κατευνασμό, ψηφίσαμε ΝΑΙ και τελικά μείναμε με τα στόματα ανοιχτά. Τώρα φαίνεται ότι δεν μιλάνε και πολλοί σαν να ξέρουν πως ότι και να πούνε τίποτα δεν θα αλλάξει, και αυτό είναι το κλίμα που λαμβάνω και εγώ. Ψυχρό ύφος με παραλλαγμένη την ίδια απάντηση. Αν το ήξερα και εγώ και αρκετοί άλλοι θα ψήφιζαν ΟΧΙ

Απλά τα λέω αυτά γιατί μιλάτε με ένα ψυχρό ύφος, με στυλ ότι και να λέτε εγώ έχω κλείσει τα αυτίά μου και σας δίνω μια στάνταρ απάντηση, διαλλακτικότητα 0.

Αν δεν αλλάξει κάτι μέσα στη βδομάδα εγώ κάνω delete και εύχομαι να χάσετε πολύ κόσμο ακόμα..Πείτε τι μπορούμε να κάνουμε για να μπει ο κατευνασμός, τι χρειάζεται να δείτε για να τον βάλετε.

Δεν ξέρω αν έχω αρχίσει να γίνομαι προσβλητικός, αλλά το ύφος με το οποίο παίρνω απαντήσεις και δεν γίνονται αντιληπτά τα στοιχεία-παραδείγματα που δίνω ώστε να αλλάξει και λίγο η άποψή σας μου την δίνει. Είναι σαν να δίνετε ελπίδες μόνο και μόνο για να είμαστε καλύτερα εμείς, αλλά ότι και να κάνουμε την ίδια απάντηση θα παίρνουμε..αυτό το αίσθημα έχω και όσο το έχω θα μιλάω όπως μιλάω. Αν δω ότι ακούγεται και κάτι από όσα λέω τότε θα κάνω κουβέντα με σεβασμό στον συνομιλητή μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
αν και δεν παιζω κ2 και εγω εξεπλαγην με αυτη την αποφαση.
η επιλογη του κατευνασμου του σαμανου ζητηθηκε για να μπορεσουμε
να ακολουθησουμε την πορεια του παιχνιδιου (βλ. χρυσο rifle)
και η μη δυνατοτητα απο παιχτες καποιων κοσμων ειναι για μενα αδικο.
αν καποιοι παιχτες δεν θελουν κατευνασμο ας μην τον χρησιμοποιησουν
οπως καποιοι επιλεγουν να παιξουν χωρις τη χρηση πριμιουμ.
 

DeletedUser

Guest
Δεν νομίζω να έχω ξαναγράψει στο φόρουμ αλλά η απόφαση να μην μπεί σαμανός στον κ2 μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι.Ή θα έπρεπε να μπεί σε όλους τους κόσμους ή σε κανέναν.Δεν κατάλαβα τον διαχωρισμό και το σκεπτικό να μην μπει σαμανός στον κ2 κ να μπει στους άλλους κόσμους.Η ψηφοφορία ήταν για όλους τους κόσμους κ όχι μόνο για τον κ3,κ4,κ5.
 

DeletedUser184

Guest
cord συγνωμη κιολας αλλα δεν το βρισκω λογικο καπιος που εχει την φιλοδοξια να γινει τοπ μονομάχος να φτάσει πρωτος σε καλο επιπεδο και γενικα καπιος που κυνηγαει τους στοχους να θελει να μπει ενα κοσμο που ειναι πολυ προχωρημενος..Θα ηταν καλυτερα χωρις το πρεμιουμ να ανοιξει ενας αλλος κοσμος οπου θα μπορει να γινει κανονικη μάχη χωρις τον σαμανο..
 

cord

Ex-The West Team
Θα επρεπε να γνωριζετε οτι σε αλλες χωρες δεν δινεται καν η δυνατοτητα στους χρηστες να πουν την αποψη τους για τετοιου ειδους θεματα.
Εδω δινεται αυτη η δυνατοτητα.
Το θεμα κλειδωνει γιατι κατω απο τετοιες συνθηκες δεν μπορει να γινει συζητηση.
Θα επανεξετασουμε το θεμα του κοσμου 2 ακομη και αν η συμπεριφορα καποιων ειναι αντελως αγενης και απαραδεκτη.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή