Καλοκαιρι 2016 - Το τελος των οχυρων?

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser735
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser735

Guest
Καλησπερα σας,

Αρχικα θελω να διορθωσω τον τιτλο του θεματος.
Για μενα οι μαχες στα οχυρα τελειωσαν απο τοτε που σταματησαν οι ανταγωνιστικες μαχες στα μεγαλα οχυρα. Μπορουμε καλιστα να πουμε οτι μια μαχη 140vs120 σε μεγαλο οχυρο στους δυο πιο ενεργους σερβερ (κ1 και κ8) ειναι τουλαχιστον ουτοπικη.

Μεσα σε αυτο το κλιμα παρακμης των μαχων φτασαμε φετος στο σημειο οι μαχες να τελειωσουν απο τα μεσα Απριλιου. Αυτη η παυση στον κ8 ειναι δεδομενη ενω στον κ1 φαινεται μη αναποφευκτη.

Στο καλυτερο σεναριο οι μαχες οχυρων θα ξεκινησουν παλι αρχες Σεπτεμβριου και μεχρι να περασει το αρχικο "μουδιασμα" θα φτασουμε αρχες Οκτωβριου για να δουμε γεματη μαχη. Στο χειροτερο σεναριο τον Σεπτεμβρη θα καθιερωσουμε τις μαχες στα μικρα οχυρα.

Καλω ολους τους αμεσα ενδιαφερομενους (ηγεσιες, οχυρομαχους, wannabe οχυρομαχους) να προβληματιστουν για το τι μελλει γενεσθαι με βαση την αυτοκριτικη! Ειναι πολυ ευκολο να κρινουμε τους αλλους και να θεωρουμε οτι για την καταντια των μαχων ευθυνεται το λιφε των μονομαχων, ο psamdio, η...υπερθερμανση του πλανητη! Αν ομως θελουμε να κανουμε κατι σοβαρο θα πρεπει να ξεκινησουμε κρινοντας πρωτα τον εαυτο μας.

Παρακαλω την ομαδα διαχειρισης να κλειδωσει αμεσως το θεμα σε περιπτωση flame και προσωπικων επιθεσεων.
 

dimitrisCh

Μέλος
Για την προβληματική κατάσταση των μαχών στους ελληνικούς κόσμους εμπλέκονται πολλές παράμετροι.

Η κατανόηση του προβλήματος και η αναζήτηση λύσης είναι πολύ απλή:
Υπάρχουν τα δεδομένα (στατιστικά, τουτέστιν αποκωδικοποίηση, αξιολόγηση και ανάλυση των πληροφοριών) και το ζητούμενο (καλές μάχες).

Η δε μέθοδος γνωστή:
α) Κατανόηση του προβλήματος
β) Επιλογή στρατηγικής επίλυσης
γ) Επίλυση του προβλήματος

Αλλά τώρα πραγματικά πιστεύεις, ότι θα μπορούσε να υπάρξει εποικοδομητικός διάλογος εδώ στο φόρουμ; Ή μήπως πιστεύεις ότι στο The West παίζουν καθηγητές πανεπιστημίου και ακαδημαϊκοί;
 

DeletedUser4509

Guest
Νομιζω δεν εβαλες και εναν βασικο παραγοντα, τον ανθρωπινο. Εχουμε 2 "υπερ" συμμαχιες (Κολοραντο) οι οποιες δεν μιλανε μεταξυ τους και καθομαστε ολοι οι αλλοι και τους κοιταμε για το ποτε θα αποφασησουν να μην φερονται σα 15 χρονων παιδια και θα παρακαλαμε να παιξουμε west!

Και για να ειμαι δικαιος μιλαω για ολους μιας και εχω μιλησει και εχω παιξει με ολους. Το σου'πα μου'πες, εσυ θυμασε τοτε που Χ, εχεις ρουφ και γιατι εσυ ειπες ετσι ή αλλιως εμενα δεν με απασχολουν ουτε οδηγουν καπου.

Βρειτε λυση, σεβαστητε το ονομα σας, τις ωρες που εχετε χαλασει στο west (μερικοι χαλατε και λεφτα) αλλα απο την αλλη οπως ειπε και ο dimitrich (εγω δεν θα το θεσω σε επιπεδο μορφωσης) δεν παιζουν και οι πιο ωριμοι και ηρεμοι ανθρωποι. Το οτι μερικοι μετα απο 6-7 χρονια west παιζουν με τοοοοση πορωση ουτος ωστε να μην μιλανε με τους "αντιπαλους" τους με ξεπερνα.
 

DeletedUser4530

Guest
να θυμησω οτι υπαρχει προτετοιμασια για εξετασεις που μαζι με αυτες κρατανε εβδομαδες. αμεσως μετα αρχιζει η καλοκαιρινη περιοδο διακοπων που οπως και να το κανουμε δεν μπορουν η δεν θελουν να εχουν ολοι ιντερνετ και να ειναι στις διακοπες τους κολημενοι σε μια οθονη για το ποτε.... ο καθενας εξαλου αντιλαμβανεται με τον δικο του τροπο τις διακοπες του.
απ την πλευρα μου βλεπω οτι το west εχει γινει περισσοτερο παιχνιδι λοταριας και κοντρας αντικειμενων παρα μονομαχιων η οχυρομαχιων (δειτε λιγο ποσταρισματα σε τσατ και θα καταλαβετε). εξαλου τα πραγματα για τους ενεργους κοσμους ειναι μονοδρομος οταν η πλάστιγγα γερνει προς την μια πλευρα (η την αλλη) μονιμα. για τους νεκρους κοσμους (επιπλεον αριζονα και μπαφαλο) δεν υπαρχει καν κουβεντα για το οτιδηποτε.
η συμβουλη μου (για οποιον...) ειναι να επαναπροσδιορισει το στιλ του west σημερα και να προσαρμοσει το στιλ του στο παιχνιδι ΑΝ θελει να ευχαριστιεται καπως το παιχνιδι και να μην γκρινιαζει ουτε για το ποτε θα γινουν, ουτε για τα μποτς, τους ρουφ και τα στημενα, ουτε να χαλιεται γιατι ηταν αδικο η μη...
και μια επισημανση: εχετε παρατηρησει ποσοι ειναι εκτος πολεων;! αναρωτηθηκατε τους λογους που ειναι εκτος;...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser735

Guest
Αλλά τώρα πραγματικά πιστεύεις, ότι θα μπορούσε να υπάρξει εποικοδομητικός διάλογος εδώ στο φόρουμ; Ή μήπως πιστεύεις ότι στο The West παίζουν καθηγητές πανεπιστημίου και ακαδημαϊκοί;


Ελπιζω στον εποικοδομητικο διαλογο ή εστω στην εποικοδομητικη σκεψη.

Το να κατεβασω τα χερια και να πω "κοψτε τον λαιμο σας" ειναι το μονο ευκολο.
Εγω προτιμω την προσπαθεια εστω και αν αυτη ειναι δυσκολη ή/και αποτυχημενη.
 

DeletedUser7250

Guest
Ή μήπως πιστεύεις ότι στο The West παίζουν καθηγητές πανεπιστημίου και ακαδημαϊκοί;

Τι;;;;;;;;;;; Δεν παίζουν καθηγητές πανεπιστημίου και ακαδημαϊκοί;;;;; Ούτε καν ταξιτζήδες;;;;; OMG! Πέφτω από τα σύννεφα!
 

DeletedUser5285

Guest
Φιλε Psamdio πλεον ειναι πολυ αργα για δακρυα. οι μαχες εχουν τελειωσει χρονια τωρα. Δεν υπαρχει κανενας τροπος επαναφορας. Το παιχνιδι εγινε καθαρα ενα παιχνιδι λοτταριων και τιποτε περισσοτερο. Τυχερα οσα παιδια το εχουν εγκαταλειψει απο καιρο που δεν ειδαν την καταντια του. Να μαζευτουμε μια μερα να το κηδεψουμε!

Και για να μην ειμαι τελειως αρνητικος να κανω και μια προταση που φυσικα ολοι θα γελασετε. Προτεινω λοιπον να ανοιξει νεος κοσμος με μονα πριμιουμ χαρακτηρα αυτοματισμο και ενεργεια και σαμανο. Να μπορει να μεταφερει οποιος θελει εκει το χαρακτηρα του χωρις τα ρουχα απο τις λοτταριες και φυσικα να μην μπουν ποτε λοτταριες σε αυτο τον κοσμο. Ο μονος τροπος να αναβιωσουν οι μαχες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6210

Guest
Φιλε Psamdio πλεον ειναι πολυ αργα για δακρυα. οι μαχες εχουν τελειωσει χρονια τωρα. Δεν υπαρχει κανενας τροπος επαναφορας. Το παιχνιδι εγινε καθαρα ενα παιχνιδι λοτταριων και τιποτε περισσοτερο. Τυχερα οσα παιδια το εχουν εγκαταλειψει απο καιρο που δεν ειδαν την καταντια του. Να μαζευτουμε μια μερα να το κηδεψουμε!

Και για να μην ειμαι τελειως αρνητικος να κανω και μια προταση που φυσικα ολοι θα γελασετε. Προτεινω λοιπον να ανοιξει νεος κοσμος με μονα πριμιουμ χαρακτηρα αυτοματισμο και ενεργεια και σαμανο. Να μπορει να μεταφερει οποιος θελει εκει το χαρακτηρα του χωρις τα ρουχα απο τις λοτταριες και φυσικα να μην μπουν ποτε λοτταριες σε αυτο τον κοσμο. Ο μονος τροπος να αναβιωσουν οι μαχες.

Πολλά μπορούν να γίνουν το θέμα είναι εάν το θέλει και η ΙNNO...
 
Κορυφή