Ιδέα για Shop 4 all

AlexKingwolf

Νέο Μέλος
Καλησπέρα εχω μια ιδέα με έναν φίλο μου που παιζουμε κανα χρόνο αυτο το παιχνίδι..

Η βασική ιδέα ειναι ενα Shop που θα περιέχει όλα τα αντικείμενα, και παιχνιδιού και απο ειδικές αποστολές(εβδομαδιές ή μηνιαιές ή γιορτες)... Με αυτό τον τρόπο βοηθάμε και άτομα που δν μπορούν να αφιερώνουν στο παιχνιδι πολλές ωρες παρόλα αυτα θέλουν να ασχοληθούν και να πάνε ένα βημα πιο κάτω περα απο το καθημερινό farming. Η αγορά αντικειμένων μπορει να γίνει με ομόλογα ή με σβόλους.
 

MeliodaS

Παλαίμαχος
Αυτο που προτεινεις πρακτικα υλοποιειται μερικως στη Χριστουγεννιατικη εκδηλωση που ειναι νομιζω απο τα αγαπημενα εβεντς των παικτων

Νομιζω οτι αν γινοταν αυτο που περιγραφεις, το παιχνιδι θα γινοτανε ακομα περισσοτερο p2w...

Εγω προσωπικα συμφωνω με την ιδεα σου, αρκει αυτο το shop να μην πουλουσε τα ρουχα καθε χρονιας, δηλαδη:

τωρα εχουμε 2021, θα μπορουσε ΟΛΟ το χρονο να πουλαει ρουχα κτλ μεχρι και το 2018 κ μαλιστα οχι μονο με ομολογα ή σβολια αλλα κ με λεφτα παιχνιδιου :)

νομιζω οι παικτες των νεων κοσμων θα ητανε πολυ χαρουμενοι με κατι τετοιο, αλλα κ οι παικτες των παλαιοτερων κοσμων θα ειχανε την ευκαιρια να κλεισουνε τυχον παλαιοτερα σετ ή να αναβαθμισουν κιολας χωρις να χρειαζονται να περιμενουν τα Χριστουγεννα
 

AlexKingwolf

Νέο Μέλος
ακριβως κατι τετοιο σκεφτομαι... και θα μπορουσε να μην τα πουλαει ολα την ιδια στιγμη..να εχει καποια σετ για ενα μηνα ή για μια βδομδα..και μετα να αλλαζει αλλλα σετ..ετσι και ουτε θα τα αγοραζες μια και εξω σε μια μερα πχ... αλλα θα ανυπομονουσες κιολας για κατι καινουριο ή θα εψαχνες κατι καινουριο
 

MeliodaS

Παλαίμαχος
Απο την στιγμη που κατι τετοιο πραγματοποιειται ηδη τοσα χρονια πιστευω πως ειναι εφικτο...κατ' εμε αξιζει τον κοπο αν γινεται να προωθηθει αυτη η ιδεα, αν κ δεν ειναι πολυ δεκτικοι αυτοι της Ιννο, αφου τοσα χρονια ελαχιστες ιδεες εχουν γινει πραγματικοτητα...οποτε μην ελπιζεις κ πολλα ;)
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Καλησπέρα εχω μια ιδέα με έναν φίλο μου που παιζουμε κανα χρόνο αυτο το παιχνίδι..
Η βασική ιδέα ειναι ενα Shop που θα περιέχει όλα τα αντικείμενα, και παιχνιδιού και απο ειδικές αποστολές(εβδομαδιές ή μηνιαιές ή γιορτες)... Με αυτό τον τρόπο βοηθάμε και άτομα που δν μπορούν να αφιερώνουν στο παιχνιδι πολλές ωρες παρόλα αυτα θέλουν να ασχοληθούν και να πάνε ένα βημα πιο κάτω περα απο το καθημερινό farming. Η αγορά αντικειμένων μπορει να γίνει με ομόλογα ή με σβόλους.

Όσο αφορά τα προιόντα δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο γιατί ήδη υπάρχει η επιλογή να αγοράσει κάποιος προιόν με σβώλους.
Από την άλλη ότι έχει να κάνει με τα σετ υπάρχει η μεγάλη εκδήλωση των Χριστουγέννων που εκεί μπαίινουν όλα τα σετ από προηγούμενες χρονιές καθώς και ανα διαστήματα μπαίνουν mini προσφορές για παλιότερα (ή και νέα) σετ για αγορά.

Η γνώμη μου είναι ότι δεν βοηθάει ιδιαίτερα κάποιον αυτό που προτείνεις. Μια φορά να περάσουν τα Χριστούγεννα μπορείς να βγάλεις άπειρα σετ και αντικείμενα που θα σε βοηθήσουν στο παιχνίδι. Άσε που ανά 2-2.5 μήνες έχουμε εκδήλωση οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα ενδιέφεραν κάποιον παλιότερα σετ.
 

AlexKingwolf

Νέο Μέλος
εμενα προιοντα θα ηθελα να εχει...γιατι οταν ειμαι πχ μαγειρας και μου βγαζει εβεντ ή αποστολες που να θελει προιοντα του οπλοποιου και δν βρισκω καποιον να μ φτιαξει ωστε να κανω τις αποστολες το θεωρω βλακεια.. οποτε θα προτιμουσα να αγοραζω αυτα τα προιοντα παρα να παρακαλαω στο τσατ καποιον με την αντιστοιχη ειδικοτητα να μου φτιαξει το Χ προιον
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
εμενα προιοντα θα ηθελα να εχει...γιατι οταν ειμαι πχ μαγειρας και μου βγαζει εβεντ ή αποστολες που να θελει προιοντα του οπλοποιου και δν βρισκω καποιον να μ φτιαξει ωστε να κανω τις αποστολες το θεωρω βλακεια.. οποτε θα προτιμουσα να αγοραζω αυτα τα προιοντα παρα να παρακαλαω στο τσατ καποιον με την αντιστοιχη ειδικοτητα να μου φτιαξει το Χ προιον
Αυτό είναι εντελώς άλλο θέμα. Το παιχνίδι και συγκεκεριμένα τα επαγγέλματα καλώς ή κακώς μπλέκονται μεταξύ τους. Αν υπάρχει τόσο σημαντικό πρόβλημα στο κόσμο που παίζεις μπορούμε να κανονίσουμε να μπαίνει ο Game Master Player κάποιες συγκεκεριμένες μέρες/ώρες να βοηθάει σε ότι έχει να κάνει με τις δημιουργίες.

Να μπουν τώρα όλες οι δημνιουργίες από όλα τα επαγγέλματα στο shop το βρίσκω αδύνατο :p
 

AlexKingwolf

Νέο Μέλος
τουλαχιστον ας μπαινουν στα εβεντ..πχ κοντα στο πασχα ενα εβεντ με κατι σουπες και τετοαι εγω δν το ολοκληρωσα γτ ολες οι αποστλες θελανε συνταγες απο μαγειρα.. και μαγειρα δν εβρισκα...
 

AlexKingwolf

Νέο Μέλος
Jacksonville, οσες φορες ρωτησα στο τσατ δν μπορεσα να βρω μαγειρα και κανα 2 που βρηκα δν ειχαν τοσο αυξημενο επιπεδο ωστε να ξερουν τις συνταγες.. και δν ειμαι ο μονος που δν το ολοκληρωσε το εβεντ..ξερω τουλαχιστον αλλους 5-6 που δν εβρισκαν μαγειρα και τα προιοντα
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Αμφιβαλλω οτι υπαρχουν τόσοι λίγοι μάγειρες σε ολο το κοσμο που μπορουν να φτιαξουν μια συγκεκεριμενη συνταγη..παρολα αυτα οπως είπα μπορουμε να κανονίσουμε να σας βοηθάει ο GMP σε αυτ'ες τις περιπτώσεις.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Mιας και οι αποστολές μπαίνουν κυρίως όταν έχουμε λοταρίες
και συνήθως στις λοταρίες κάνουμε και εορταστικές μάχες και μιας και έχουμε μονο 2 full κόσμους θα θεωρούσα καλή στρατηγική κίνηση να δύννται στις ανταμοιβές ότι χρειάζονται οι αποστολές αναφέρομαι στα αντικείμενα που δεν μπορεί κάποιος να τα βρει όπως το παλικάρι


Ωστόσο τον νοέμβριο θα έχουμε και την προσφορα της μαύρης παρασκευής και θεωρώ ότι πρέπει να κάνετε πρότασης σαν κοινότητα μπορούμε να ξοδεύουμε τα ομόλογα μας τα τελευταία χρονια σχεδόν αχρηστεύουν είναι λες και τα μαζεύουμε χωρίς λόγο από το 2011 που τα ομόλογα είχανε την ίδια αξια με τον χρυσό φτάσαμε στο σημείο να αγοράζουμε μονο με χρυσό καθώς δεν μας δίνονται αξιόλογες δυνατότητες να τα ξοδέψουμε κατάλληλα όπως και τον χρυσό
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Mιας και οι αποστολές μπαίνουν κυρίως όταν έχουμε λοταρίες
και συνήθως στις λοταρίες κάνουμε και εορταστικές μάχες και μιας και έχουμε μονο 2 full κόσμους θα θεωρούσα καλή στρατηγική κίνηση να δύννται στις ανταμοιβές ότι χρειάζονται οι αποστολές αναφέρομαι στα αντικείμενα που δεν μπορεί κάποιος να τα βρει όπως το παλικάρι
Οχι, αυτό δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένο. Να βοηθήσουμε σε μια έκτακτη περίπτωση, ναι. Μην ξεχνάμε ότι οι αποστολές έχουν και το επίτευμα τους που κάποιος μπορεί να θέλει να το αποκτήσει πρώτος από όλους. Δεν θα αφαιρέσουμε αυτή την δυνατότητα.
 
Κορυφή