Εργάτες εναντιον Σθένους.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser280
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser280

Guest
Αν και ειμαι τυχοδιώκτης, εχω αναπροσαρμώσει τα στατς μου με τετοιο τροπο ωστε να μπορω ανετα να κανω μονομαχιες. Το προβλημα που εχω εντοπισει, ειναι όταν θελω να επιτεθω σε εργάτες καποιας πολης, εργατες υψηλου λεβελ, κι αυτο επειδη ειχα την ατυχια να επιλεξω σθενος αντι σημαδι τοτε στις αρχες.
Οι εργατες οπως ολοι ξερουμε ριχνουν αν οχι ολες, τις περισσοτερες ιδιοτητες τους στη δυναμη, πραγμα που σημαινει οτι αποκτουν αυτοματα και πολυ δυνατο σθενος και ανθεκτικοτητα. Εν τοιαυτη περιπτωση ο εκαστοτε αντιπαλος που θα βρεθει στο δρομο τους και θα κραταει οπλο σθενους, πρεπει να το σκεφτει δυο και τρεις φορες πριν να επιχηρησει να επιτεθει. Ναι μεν μπορει να βαρεσει πιθανοτατα και στους 8 γυρους εξαιτειας της χαμηλης αποφυγης των εργατων, ομως η ζημια που θα κανει θα ειναι παρα πολυ χαμηλη λογω της τρομερης ανθεκτικοτητας των εργατων. Τι γινεται ομως αν ο εργατης κατορθωσει και βαρεσει μια δυο φορες τον αντιπαλο. αν ο αντιπαλος εχει χαμηλη η εστω και μετρια ανθεκτικοτητα το σιγουρο ειναι πως θα υποστει ταπεινωτικη ηττα λογω του μεγαλου σθενους του εργατη.

Συμπερασμα.
Οταν εχετε να αντιμετωπισετε εναν εργατη μεγαλου λβλ. και χρησιμοποιητε οπλο που εχει σαν βαση του το σθενος, φροντιστε να εχετε υψηλη ανθεκτικοτητα, και σθενος, κ πολυ μεγαλη αποφυγη, αλλιως καλυτερα να μην το ρισκαρετε.
:cool:
 

DeletedUser

Guest
σωστο αλλα ξεχνας κατι στοχευση!!!!!!!!! ναι μεν μπορει να εχουν καλο σ8ενος κ αν8εκτικοτητα αλλα δεν εχουν στοχευση στους 8 γυρους μπορεις να τους χτυπησεις κ 8 φορες ομως εκεινοι ενα δυο μονο!
 

DeletedUser280

Guest
αυτο δεν ειπα και εγω ρε φιλε (συγνωμη για το ρε, λολ).
επειδη δεν ξερουμε ποση στοχευση εχει ο καθενας αν κατορθωσουν και βαρεσουν δυο φορες ή τρεις απο τις 8, ισως να ειναι αρκετες για να νικησουν, εξαιτειας του μεγαλου σθενους που εχουν και επειδη τα χτυπηματα που θα δεχονται θα ειναι πολυ μικρα.

π.χ. εγω σε μια δικη μου περιπτωση βαρεσα εναν εργατη επιπεδο 50 και εγω ειμαι 39.
ενω τον χτυπησα αρκετες φορες, η ζημια που του εκανα ηταν πολη μικρη απο 10-20 καθε φορα ενω αυτος με χτηπησε 2 φορες με 50αρες. φυσικα εχασα.
 

DeletedUser

Guest
ρεεεεεεεεεε σου μιλησα εγω ετσι με τετοιο φρικτο τροπο?????(χιχι)
λογικα αν ειναι "κα8αρος εργατης" η στοχευση 8α ειναι οσο κ του δινουν τα ρουχα αντε το πολυ 6-7 πιο πανω
 

DeletedUser

Guest
τοτε δεν ειναι "κα8αρος" εργατης εκτος αμα η πολη ειναι τερματισμενη κ αλλαξε τα skills
 

DeletedUser

Guest
EΠ!!!
Τι συνομωσιες ειναι αυτες??
Ειμαστε ηδη σε μειονεκτικη θεση οι εργατες, θα οργανωνετε και σχεδιο εναντιον μας?

Ανηκω στην κατηγορια των εργατων με 'βαρυ χερι' και μπορω να πω οτι ο Blondy σε γενικες γραμμες εχει δικιο. Ομως περισσοτερες πληροφοριες για το στυλ της μονομαχιας δεν θα πω γιατι δεν με συμφέρει.

Παντως υπαρχουν αρκετοι που βλεπουν μονο το 'τυρι' και οχι τη φακα!
 

DeletedUser

Guest
blondy επειδη το ζητημα με ενδιαφερει...εγω ειμαι lvl 17 τυχοδιωκτης...
στην αρχη εκανα αυτο που λες κ εσυ.εβαζα σθενος πιο πολυ...
και γενικα πιστευω οτι δεν εχω μοιρασει τα skills οπως επρεπε λογω των αποστολων πιο πολυ...
απο πιο lvl κ μετα θα μου προτεινες να αρχισω να 'πειραζω' τα skills?
 

DeletedUser

Guest
συμπερασμα μην κανετε επιθεσεις σε χτιστες θα λιποθυμισετε:d

μην ξεχνατε οτι οι εργατες περνουν απο τις αποστολες τους 2 πολυ καλα οπλα και το ενα μαλιστα και σχετικα νωρις...


κλειδι και λοστος
 

DeletedUser

Guest
ναι αλλα οταν μπηκαν οι καινουργιες αποστλες ηταν ηδη ωριμος ο κοσμος κ δεν βοηθησαν πολη τουλαχιστον τους παλιους εργατες!
 

DeletedUser280

Guest
blondy επειδη το ζητημα με ενδιαφερει...εγω ειμαι lvl 17 τυχοδιωκτης...
στην αρχη εκανα αυτο που λες κ εσυ.εβαζα σθενος πιο πολυ...
και γενικα πιστευω οτι δεν εχω μοιρασει τα skills οπως επρεπε λογω των αποστολων πιο πολυ...
απο πιο lvl κ μετα θα μου προτεινες να αρχισω να 'πειραζω' τα skills?


αναλογα ποιο μονοπατι θες να ακολουθησεις, εγω που ειμαι και τυχοδιωκτης και μονομαχος δινω μεγαλη σημασια στα στατσ που χρειαζεται η μονομαχια και περιμενω ωστε να ξεκλειδωθουν καποια στιγμη οι δουλειες μονες τους για να βγαλω τις αποστολες.

π.χ. την αποστολη με τη γαλοπουλα που σου δινει πριμιουμ στο λβλ 5, εγω την εβγαλα στο λβλ 23 χωρις να χαλασω τα στα στατς μου, απλα ετυχε καποια στιγμη να βρω απο δουλειες τα καταλληλα ρουχα, τα φορεσα και εβγαλα την αποστολη, ετσι δουλευω παντα
χωρις να πειραζω πολυ τα στατς μου.

Τωρα αν χρειαζεσαι 1- 2 στατσ για να βγαλεις μια αποστολη, δεν το συζητω, πηγαινεις κατευθειαν στο σαμανο,

μεγαλο βοηθημα παντως ειναι το west stats.
 

DeletedUser

Guest
και εγώ το διαπίστωσα.. έκανα επίθεσή και μαλών είχε βάλει και σε στόχευση και ενώ εγώ τον χτύπησα 8 φορές με χτυπήματά γύρο στο 40 αυτός μου έπαιξε 3 γύρο στο 80 και έχασα..
 

DeletedUser

Guest
Kαλέ μου φίλε το πρόβλημα σου ξεκινά από την κακή επιλογή ανάπτυξης που και εσύ αναφέρεις. πράγματι σαν τυχοδιώχτης έκανες μεγάλο λάθος να ανεβάσεις σθένος καθώς είναι μια ιδιότητα τελείως άχρηστη η οποία σε καθυστερεί στην ανάπτυξη καθώς δεν ξεκλειδώνει ουσαστικά καμια αποστολή ή δουλειά της προκοπής.
για τον τυχοδιώχτη έστω και ένας πόντος στην δύναμη είναι ένας χαμένος (για να μην πω καμμένος) πόντος. το μόνο που χρειάζεται είναι κάποιοι πόντοι στην ανθεκτικότητα και το πολύ 5 πόντοι στην υγεία. για να καταλάβεις είμαι επίπεδο 52 και έχω 0 στην κατασκευή 0 στο σθένος και 0στην αντοχή και πάω σφαίρα και σε στατιστικά και σε χρήμα και σε μονομαχίες με ποσοστό επιτυχίας 92%. σκέψου και τρέχα σαμάνο για ρεκτιφιέ
 

DeletedUser

Guest
εγώ έκανα έναν εργάτη λβλ 41 και του έκανα ζημία -640....άρα εγώ δεν έχω φόβο να χάσω από εργάτες...:p:p:p
 

DeletedUser280

Guest
Kαλέ μου φίλε το πρόβλημα σου ξεκινά από την κακή επιλογή ανάπτυξης που και εσύ αναφέρεις. πράγματι σαν τυχοδιώχτης έκανες μεγάλο λάθος να ανεβάσεις σθένος καθώς είναι μια ιδιότητα τελείως άχρηστη η οποία σε καθυστερεί στην ανάπτυξη καθώς δεν ξεκλειδώνει ουσαστικά καμια αποστολή ή δουλειά της προκοπής.
για τον τυχοδιώχτη έστω και ένας πόντος στην δύναμη είναι ένας χαμένος (για να μην πω καμμένος) πόντος. το μόνο που χρειάζεται είναι κάποιοι πόντοι στην ανθεκτικότητα και το πολύ 5 πόντοι στην υγεία. για να καταλάβεις είμαι επίπεδο 52 και έχω 0 στην κατασκευή 0 στο σθένος και 0στην αντοχή και πάω σφαίρα και σε στατιστικά και σε χρήμα και σε μονομαχίες με ποσοστό επιτυχίας 92%. σκέψου και τρέχα σαμάνο για ρεκτιφιέ


Πριν να τα πεις ομως ολα αυτα θα πρεπει να ρωτησεις τον αλλο αν ειναι διατεθειμενος να βαλει τα πριμιουμ που εβαλες εσυ. :cool:
 
Κορυφή