Εξιχνίαση του θέματος ''Προσευχή"

  • Δημιουργός θέματος Patikol
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6210

Guest
μπονους προσευχής

Τι είναι το μπονους προσευχής?:sad:nw
 

DeletedUser

Guest
Τα θέματα ενώθηκαν!
Καλό θα ήταν να μην ανοίξετε άλλο θέμα με τίτλο "εκκλησια/προσευχη" με περιεχόμενο "τι κανει η εκκλησια/ποιος ο σκοπος της προσευχης" .
Στο link αυτό ενώθηκαν κοντά στα 12-13 διαφορετικά θέματα με τον ίδιο τίτλο(εκκλησια/προσευχη).

Όπως λέει και ο τίτλος αυτού του θέματος(Εξιχνίαση του θέματος "Προσευχή")εδώ θα εκφράζονται απορίες/προσθέσεις των παικτών πάνω στο θέμα αυτό.
Η ένωση των θεμάτων έγινε προς διευκόλυνση των παικτών και με αφορμή τη νέα αλλαγή της εκκλησίας με τα επίπεδα.

Παρακαλώ να κρατήσετε το θέμα καθαρό.:))
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5700

Guest
Εγώ πιστεύω ότι η εκκλησία δεν κάνει τίποτα και την έχουν βάλει στο παιχνίδι για να μας βλέπουν εμάς να προσευχόμαστε με τις ώρες για να έχουμε καλή τύχη και αυτοί (Inno) να γελάνε. :p:p
 

DeletedUser6210

Guest
ΠρΟσΕυΧη

Εγώ πιστεύω πως άμα κάνεις προσευχή όταν το επίπεδο εκκλησίας είναι 1000:w:D (αφού μπορείς να αναβαθμίσεις την εκκλησία μέχρι το άπειρο:eek:m) θα πάρεις το "σπαθί των χίλιων αληθειών" (το λέει και το όνομά του "...των χίλιων αληθειών" δηλαδή των χίλιων προσευχών)!
 

DeletedUser

Guest
Να προσθέσω ότι με 2 15λεπτα προσευχή χωρίς όπλο μονομαχίας και οχυρού καθώς και χωρίς καπέλο βρήκα το κομμάτι σημειώματος μέρος δεύτερο με την πρώτη ώρα (και χωρίς να βρω ρολό).
 

DeletedUser

Guest
Εκκλησια = ???

Λοιπον ,

Εγω πιστευω οτι το ολο θεμα με την προσευχη ειναι ....[εισαγεται κατταληλη μουσικη με τυμπανα...] ενας ασος στο μανικι της ιννο:lf . Γιατι το πιστευω αυτο ;
...........................................................................................................
-Πρωτα απο ολα παιρνουμε αναφορα για την προσευχη ! Δεν σκεφτηκατε οτι μπορει να συμβαινει αυτο , γιατι μετα απο λιγο στο παιχνιδι θα "γεμιζει" αυτο το παραθυρο της αναφορας ;
...........................................................................................................
-Μετα , το σετ μαγου και οι αναβαθμισεις της εκκλησιας που τοσο εχει σκοτισει τους εργατες , δινουν +x Προσευχη . Δηλάδη ; Μια μυστικη δυναμη η οποια σε επηρεαζει και δεν το καταλαβαινεις .
...........................................................................................................
-Μετα , σκεφτητε οτι αν αποκαληθφει η μυστηρια προσευχη το παιχνιδι δεν θα μας επιφυλασει τιποτα
...........................................................................................................
-Επισης οπως και καποτε οι παικτες επρεπε να βρουνε το "δρομο" προς το πολυποθητο Χρυσο Σετ τωρα πρεπει να βρουνε το δρομο η καλυτερα τροπο που η εκκλησια θα μας οφελησει .

Αυτη ειναι η γνωμη μου .
 

DeletedUser

Guest
Γνώμη μου είναι οτι η εκκλησία μπήκε απλα για να στολίσει την πόλη και η προσευχή είναι τελείως...άρχηστη...πιστεύω οτι είναι τυχαίο αν θα βρεις κάτι μετά απο προσευχή...το μόνο που βοηθάει η εκκλησια είναι οι πόντοι πόλεις που δίνει....δεν νομίζω οτι κάνει κάτι η προσευχή και τα μπόνους της είναι ανύπαρκτα(τα +1 προσευχη απο ρουχα) όπως και όλα τα άλλα του σετ μάγου...

καθαρά γνώμη μου!
 

DeletedUser5612

Guest
Να σας πω και εγω την αποψη μου! Κυριακη πρωι κατα τις 9 προσευχηθηκα χωρις
οπλα-αλογο σε εκκλησια επιπεδο 4 (εψαχνα το κλειδι 2-3 μηνες) στη συνεχεια φορασα τα καλα μου και στην πρωτη ωρα βρηκα το κλειδι.:))
Γενικο συμπερασμα! Η εκκλησια ή που σε βοηθαει ή που σου κανει κακο!
πως εφτασα σε αυτο το συμπερασμα; Απλα εβαζα πολλες φορες προσευχη και στις επομενες 5 ωρες εβρισκα απιστευτα πραγματα , ενω καποιες αλλες φορες μετα απο προσευχη εφευγαν 20ωρα χωρις να δωσει ουτε ενα ντροπ! και ο μονος τροπος να σταματησει η κατρακυλα, ηταν να ξανακανω προσευχη!:wk
 

DeletedUser3328

Guest
Εγώ πιστεύω πως άμα κάνεις προσευχή όταν το επίπεδο εκκλησίας είναι 1000:w:D (αφού μπορείς να αναβαθμίσεις την εκκλησία μέχρι το άπειρο:eek:m) θα πάρεις το "σπαθί των χίλιων αληθειών" (το λέει και το όνομά του "...των χίλιων αληθειών" δηλαδή των χίλιων προσευχών)!


πανω στην εκκλησια αν αφησεις το κερσορα του ποντικιου..λεει οτι εδω μπορεις να εξομολογηθεις τις αμαρτιες σου(τις αληθειες σου δηλαδη)..καθολου απιθανο θα ελεγα..Επισης,μπορει να ειναι και χιλιες προσευχες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Το ότι με τις νέες αναβαθμίσεις μπήκε η εκκλησία να χτίζεται ως το άπειρο όλα παίζουν

γιατί να συμβεί κάτι τέτοιο αφού η εκκλησία δεν βοηθάει σε τίποτα? (δεν είναι περίεργο?)

μπορεί όντως να χει κάποια σχέση με το σπαθί με των χιλίων αληθειών ίσως να χρειάζονται 1.000 συνεχόμενες προσευχές ή 1.000 προσευχές με συγκεκριμένα ρούχα συγκεκριμένες μέρες ίσως και ώρες.

αυτό με τις αμαρτίες μπορεί να παίζει ρόλο ας πούμε μετά από μια μονομαχία που λιποθύμησες έναν παίχτη να πρέπει να κάνεις προσευχή ώστε να συγχωρεθεί αυτή η αμαρτία και +1 προσευχή ίσως να ναι -1 αμαρτία και αν συγχωρεθούν όλες σου οι αμαρτίες πάρεις το σπαθί των χιλίων αληθειών από κάποιο ντοπ η θήκη ή να σου ανοίξει κάποια αποστολή.

Επίσης κάθε κυριακή πάμε εκκλησία άμα κάθε κυριακή προσεύχεσαι με σετ προσκυνητή να δείξεις την πίστη σου και τότε να μάθεις την αλήθεια (σπαθί χιλίων αληθειών) δηλαδή να γίνεις ας πούμε κάτι σαν άγιος και ένας άγιος πρέπει να χει δύναμη (φοβερά σκιλλς του σπαθιού) και φυσικά να πιστεύει στον θεό άρα να ξέρει την αλήθεια...

αλλά αφού το φερε και η κουβέντα για το σπαθί μπορεί να έχει κάποια σχέση με το σετ μάγου όλα αυτά τα περίεργα για +3 σύγχυση +5 ταξίδι στο χρόνο και λοιπά μπορεί να ανοίγουν κάτι σαν αποστολή ή κάτι παρόμοιο που με κάποιο τρόπο να σε οδηγεί στο σπαθί...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3157

Guest
ρε παιδια το σπαθι των χιλιων αλήθειων έγινε από τους διαχειριστές για να το κρατάνε δυο παίκτες τους, επειδή βαρέθηκαν να τους μονομαχούν. Δεν υπάρχει τρόπος να το πάρεις με προσευχές, έτσι κι αλλιως αν καταλήξει σε παίκτη θα καταστρέψει το παιχνίδι. Η προσευχή όμως οδηγεί αλλού...
 

DeletedUser

Guest
τι ζημια εχει το περιβοητο σπαθι των χιλιων αληθειων?
 

DeletedUser6275

Guest
Να σας πω και εγω την αποψη μου! Κυριακη πρωι κατα τις 9 προσευχηθηκα χωρις
οπλα-αλογο σε εκκλησια επιπεδο 4 (εψαχνα το κλειδι 2-3 μηνες) στη συνεχεια φορασα τα καλα μου και στην πρωτη ωρα βρηκα το κλειδι.:))
Γενικο συμπερασμα! Η εκκλησια ή που σε βοηθαει ή που σου κανει κακο!
πως εφτασα σε αυτο το συμπερασμα; Απλα εβαζα πολλες φορες προσευχη και στις επομενες 5 ωρες εβρισκα απιστευτα πραγματα , ενω καποιες αλλες φορες μετα απο προσευχη εφευγαν 20ωρα χωρις να δωσει ουτε ενα ντροπ! και ο μονος τροπος να σταματησει η κατρακυλα, ηταν να ξανακανω προσευχη!:wk

Εγω παλι δε προσευχήθηκα ποτε, αγόρασα μια 250αρα ενισχυσούλα απο το μαγαζάκι και στη 4η ωρα να το το κλειδακι (μαζί με ενα Ξύλο περπατήματος) χωρίς σετ τύχης κι αλλα τρελλά νούμερα (7290 στο τύμβο ειχα). Θα μου πέιτε τωρα συζητάμε για την εκλησσία κι οχι για το τρίτο κλειδι αλλά είπα να αναφέρω την άποψή μου. Για την ακρίβεια προσευχήθηκα 1-2 φορες, πήρα ενα επίτευγμα κι αυτό ηταν. :w
 
Κορυφή