Εξιχνίαση του θέματος ''Προσευχή"

  • Δημιουργός θέματος Patikol
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Λοιπόν...Η επίδραση της προσευχής είναι μυστική...δεν πρόκειτε να μας πουν τι + ή τι - δίνει...Για αυτό ας προσπαθήσουμε να μαντέψουμε εμείς! Λοιπόν ο καθένας θα λέει από κάτω την άποψή του για το τι προσφέρει η προσευχή για αυτόν, ωστέ να καταλήξουμε (όσο μπορούμε) σε ένα συμπέρασμα...Ξεκινώ,

Θετικά

Μετά από σκέψη και εμπειρία, κατέληξα σε ένα συμπέρασμα! Οι προσευχές είναι ότι πρέπει για το χτίσιμο! Μια προσευχή πριν την ολοκλήρωση του κάθε κτίριου, και ορίστε το αποτέλεσμα σε αντικείμενα της πόλης μου(μερικά αντικείμενα):

Ράφτης (επίπεδο 7): Μαύρο καρό παντελόνι, Μαύρο λιτό παντελόνι, Περίεργη Πλατύγυρη Ρεπούμπλικα, Περίεργο Μπόυλερ, Καπέλο προσκυνητή, Μαύρο βαμβακερό καπέλο, Περίεργος Μάλλινος σκούφος, Μαύρο μπόουλερ, Φανταχτερά βαμβακερά παπούτσια, Καφέ παπύτσια εργασίας, Περίεργο γιλέκο, Μαύρο γιλέκο, Κυριακάτικα ρούχα, Μαύρο πουκάμισο.

Οπλοποιός (επίπεδο 8): Ακριβές Ρεβόλβερ, Πιστόλι Deringer, Ακριβές κυνηγετικό όπλο, Μουσκέτο, Αιχμηρό ξίφος ξιφομαχίας, Τόξο ακριβείας

Μπακάλικο (επίπεδο 7): Χρυσός Σταυρός, Μαύρη γραβάτα, καφέ γραβάτα, Μεξικάνικη μπαντάνα, Καφέ περιλαίμιο, Μαύρη ζώνη με καρφιά, Μαύρη ζώνη με βουβάλι, Καφέ ζώνη με βουβάλι.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

1) Εάν κάνετε προσευχή πριν από μονομαχία, θα πικραθείτε.
2) Επίσης, σας συμβουλεύω, να μην κάνετε προσευχές πριν από δουλειές που έχουν αρκετό ρίσκο...
3) Έχω ακούσει ότι είναι καλύτερα να κάνεις προσευχές την Κυριακή, και να μην φοράς πιστόλι...Δεν έχει μια λογική όλο αυτό?

Αυτά...Μπορείτε να πείτε την αποψή σας ελεύθερα!
 

DeletedUser

Guest
Εγω πιστευω οτι η προσευχη ανεβαζει καποιον συντελεστη τυχης, ο οποιος αν περασει καποιο οριο γινεται αρνητικος και εχεις τα αντιθετα αποτελεσματα απο οσα περιμενες.
Με λιγα λογια,καντε προσευχη αλλα με ρεγουλα.
 

DeletedUser

Guest
η προσευχη ισως να μη βοηθαει τοσο στο χτισιμο οσο νομιζουμε.
και εγω πιστευα πως βγαινουν καλυτερα πραγματα στα μαγαζια μετα απο μια προσευχη,αλλα και χωρις προσευχη,κατεληξα πως βγαινουν εξισου καλα πραγματα (βλεπε dark fox),η μοναδικη φορα που προσευχηθηκε ηταν στην πρωτη δημοτικου,οταν τους πηραν να κοινωνησουν.
το μονο σιγουρο ειναι οτι με την προσευχη μπορεις να παρεις 4 μεταλλια..
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Τροπος για να παρεις το Pray μπονους... οι υποθεσης ειναι αρκετες:
+1 με απλη προσευχη
+2 χωρεις οπλο και αλογο
+5 με το set Προσκυνητη (ατοφιο χωρεις τπτ αλλο πανω)

αυτο ειναι σιγουρο???
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
Τελικα εξιχνιαστηκε το θεμα της προσευχής?
Για πιο λογο εχουν βαλει χριστιανικη εκκλησια?
Μπορει αυτο να προσβαλει τα πιστευω καποιου παιχτη?
Μπορει αυτο που γραφω τωρα να θεωθηθει ακραιο θρησκευτικο περιεχομενο? Αν ναι, παρακαλω ενημερωστε με να το σβησω.:wk
Εγω που δεν κανω προσευχη θα παθω τιποτα?
Και αν κανω να κανω μια ή δυο?
Και καθε ποτε?
 

DeletedUser

Guest
Το γουεστ παιρνει πολλα απο τα στοιχεια του απο την κλασσικη αγρια δυση (ολοι ειχανε χρυσα οπλα και φορουσαν τις ιδιες φανταχτερες επιγονατιδες)...και στην αγρια δυση υπηρχαν κατα μεγαλο ποσοστο χριστιανικες εκκλησιες.
Το περιεχομενο του μηνυματο σου ειναι καθαρα ακραια βλακωδες και οχι ακραιως θρησκευτικο...και να μαντεψω οτι ο μοναδικος λογος που το εκανες ειναι για να φανει το "melenmara" η βομβα και το +1 των μηνυματων...και θα καταληξω εγω να φαω ινφραξιον για το "βλακωδες" παραπανω και τον ελ (δεν μιλαω για τον υπερμοντ τελεχι,απλα εναν ελ) να αναρωτιεται αν το μηνυμα σου ηταν στην τελικη σοβαρο ή οχι...
 

melenmaria

Μέλος
Το γουεστ παιρνει πολλα απο τα στοιχεια του απο την κλασσικη αγρια δυση (ολοι ειχανε χρυσα οπλα και φορουσαν τις ιδιες φανταχτερες επιγονατιδες)...και στην αγρια δυση υπηρχαν κατα μεγαλο ποσοστο χριστιανικες εκκλησιες.
Απλως αναρωτηθηκα αν ενα παιχνιδι που παιζεται παγκοσμιως και μαλιστα απο παιδια, ειναι σωστο να στρεφεται προς καποια θρησκευτικη πλευρα. Θα μου φαινοταν λογικοτερο να εχει τοτεμ οπως αυτα που ηταν γεματα ο τοπος στην αγρια δυση που ειναι κατι πιο ουδετερο. Τα υπολοιπα καλυτερα να μην τα σχολιασω.
 

DeletedUser

Guest
Βββζζζζζ μπόινγκ!
Χμμμ...πραγματικα, το να βαζεις παιδια να "προσευχονται" σε καθολικη εκκλησια ειναι πραγματικα κακο,χειροτερο και απο το να βαλεις να πυροβολανε φιλους/γνωστους/εχθρους σε μαχες οχυρων και μονομαχιες, να τα βαζεις να παιζουν ποκερ και μαλιστα να τους δινεις και εναν οδηγο, να τους μαθαινεις οτι εχοντας τις γνωριμιες μπορεις να παρακαμψεις ολους τους κανονισμους και φυσικα να τα κανεις να καταλαβουν οτι ενας παιχτης 20 και ενας 120 επιπεδο δεν ειναι το ιδιο και το αυτο, η γνωμη του 20 μετραει αρκετα λιγοτερο.
 

DeletedUser2993

Guest
Απλως αναρωτηθηκα αν ενα παιχνιδι που παιζεται παγκοσμιως και μαλιστα απο παιδια, ειναι σωστο να στρεφεται προς καποια θρησκευτικη πλευρα. Θα μου φαινοταν λογικοτερο να εχει τοτεμ οπως αυτα που ηταν γεματα ο τοπος στην αγρια δυση που ειναι κατι πιο ουδετερο. Τα υπολοιπα καλυτερα να μην τα σχολιασω.

Θα σχολιάσω μόνο για τα τα τοτέμ που είπες...τα άλλα ας τα αφήσουμε :))

Τοτέμ είχαν οι ινδιάνικες φυλές , όχι τα «χλωμά πρόσωπα» ;)

Θέλω να πω πως αφού έχεις το ρόλο τυχοδιωκτών , ληστών , στρατιωτών και εργατών που δεν έχουν καμία σχέση με τους ινδάνους θα ήταν κάπως «άκυρο»...:w :))
 

melenmaria

Μέλος
Ο μισος χαρτης ειναι γεματος σκληροτραχηλους ινδιανους και καπατσες ινδιανες... Τα χλωμα προσωπα δεν μας ενδιαφερουν. Ουγκ!
Mπηκα στον τουρκικο να τσεκαρω αν ειχαν κανενα τζαμι αλλα και αυτοι
σε εκκλησια με σταυρο προσευχονται... Τον νεο τους κοσμο τον ονομασαν Βοσπορο. Μηπως να τον βγαζαμε εμεις Καλαμπακα?
 

DeletedUser3157

Guest
χαχα αληθεία μπήκες στον τουρκικό να δεις αν έχουν τζαμί? Λοιπόν, αποφέυγοντας την συζήτηση αν πρέπει ή οχι να υπάρχει εκκλησία, να πω κι εγώ την γνώμη μου, μετά απο μελέτες.
Η προσευχή υπάρχει και είναι σημαντική. Ειδικά στο κτίσιμο.
Απόδειξη..
Οι περισσότερες πόλεις που κτίστικαν σε δέυτερη φάση (μετά τον χαμο του κτισίματος μολις ανοίξει ένας κόσμος) έχουν τα καλύτερα μαγαζιά.
Στις μάχες οχυρού δεν το έχω δοκιμάσει. Δηλαδη να γίνεται προσευχή πριν την μάχη? Και τι δίνει, καλυτερη ευστοχία, αποφυγή?
 

DeletedUser

Guest
Τοτέμ θα μπορούσε να έχει κάλλιστα στο χωριό του Waupee που είναι ιθαγενής.
Σε πολλές "κατηγορίες" παιχνιδιών, browser - social (βλέπε fb ) - client - και κανονικά. Έχουν βγει άπειρα παιχνίδια που μιλάνε για πολλές θρησκείες. Αυτό δεν σημαίνει ότι αν κάποιος παίξει ένα παιχνίδι που δεν μιλάει για την θρησκεία του θα παρεξηγηθεί, ειδικά όταν κάποια παιχνίδια είναι ρεαλιστικά και με βαριά γλώσσα.
Αν οι χριστιανικές απόψεις ενός παίχτη δεν είναι ίδιες με το παιχνίδι, μπορεί να επιλέξει να μην παίξει.

(Δεν υπάρχουν παιχνίδια που να λένε μην το παίξεις αν δεν είσαι της ίδιας χριστιανικής αντίληψης)
Τα FAQ των εταιριών αν θυμάμαι καλά το αναγράφουν.
 

DeletedUser3157

Guest
Στον beta μπηκε καινουργια εκδοση, με διαφορες αλλαγες (κακες)
Αυτο που μας ενδιαφερει ειναι η αλλαγη στην προσευχη.
Τωρα μπορεις να κτισεις την εκλησια και σου δινει προσευχη +2, +3 κτλ
Δεν ξερω αν αυτο μετραει σαν να εκανες 2 φορες την προσευχη σου ας πουμε.
Το σιγουρο ειναι ομως πως χρησιμεύει σε κατι!
 

DeletedUser

Guest
με την κενουργια εκδοση εμενα βοηθησε πολυ..ειμαι κτιστης και η εκκλησια μου ειναι στο λβλ 10 και οταν κανω προσευχη μπορω να βρω πολυ καλα ντροπς αλλα και να βγαινουν καλα προιοντα στο ραφτη,οπλοποιο και στην αγορα :wk
 

DeletedUser5612

Guest
με την κενουργια εκδοση εμενα βοηθησε πολυ..ειμαι κτιστης και η εκκλησια μου ειναι στο λβλ 10 και οταν κανω προσευχη μπορω να βρω πολυ καλα ντροπς αλλα και να βγαινουν καλα προιοντα στο ραφτη,οπλοποιο και στην αγορα :wk

Α μαλιστα! δηλαδη για να βγαλει η αγορα καλα αντικειμενα πρεπει να ειναι η εκκλησια σε μεγαλο επιπεδο! δε το ξερα αυτο! (εγω νομιζα οτι εξαρταται απο το τι βαζουν οι παικτες στην αγορα! Ρε κοιτα να δεις κατι πραγματ!!!!) Οσο παιζει κανεις μαθαινει τελικα!
Ευχαριστω φιλε! μου ελυσες την απορια! (δηλαδη παω στην εκκλησια για προσευχη και αρχιζω..... ''ΘΕΕ μου κανε να βαλουν καλα αντικειμενα στην αγορα!!!'')........ΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ??? ΠΟΥ ΠΑΜΕ????
 

DeletedUser

Guest
Α μαλιστα! δηλαδη για να βγαλει η αγορα καλα αντικειμενα πρεπει να ειναι η εκκλησια σε μεγαλο επιπεδο! δε το ξερα αυτο! (εγω νομιζα οτι εξαρταται απο το τι βαζουν οι παικτες στην αγορα! Ρε κοιτα να δεις κατι πραγματ!!!!) Οσο παιζει κανεις μαθαινει τελικα!
Ευχαριστω φιλε! μου ελυσες την απορια! (δηλαδη παω στην εκκλησια για προσευχη και αρχιζω..... ''ΘΕΕ μου κανε να βαλουν καλα αντικειμενα στην αγορα!!!'')........ΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ??? ΠΟΥ ΠΑΜΕ????

φιλε δεν ειπα οτι σας ελυσα την απορια τελος αυτο ειναι ακριβος..ειπα οτι εγινε σε εμενα εγω εκανα 2-3 φορες προσευχη και μου βγηκαν αυτα τα πραγματα..peace
 

melenmaria

Μέλος
ο felix99 νομιζω εννοουσε η αγορα της πολης (ραφτης, οπλοποιος και μπακαλης)
και οχι η γενικη αγορα...
 
Κορυφή