Διπλωματία και Διπλωματία......

  • Δημιουργός θέματος SilverShadow
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Πριν αρχίσω, με αυτό το άρθρο δεν θέλω να θίξω κανέναν...είναι απλώς η προσωπική μου γνώμη....


Ο Arizona έχει γίνει πολύ μονότονος και βαρετός. Και ξέρετε κάτι άλλο, όταν βγαίνω από τον αριζόνα και μπαίνω στον κ2...Δεν βλέπω τίποτα διαφορετικό.

ο κ2 είναι ένας νεκρός κόσμος, οι δύο μεγάλες συμμαχίες έχουν συμμαχήσει και ΟΛΑ τα οχυρά ανήκουν σε τρεις πόλεις.... Μηδέν ενδιαφέρον.....

Κατάταξη Πόλεων κ2
=> Αιώνια Πόλη (οχυρά 179134)
=> NewGlory 家庭 (οχυρά 197106)
=> BLACK PIRATES (οχυρά 121954)

Πάμε τώρα στον αριζόνα.... Πάλι βλέπουμε ότι οι δύο μεγάλες συμμαχίες έχουν συμμαχήσει (ένωση-omg) και σχεδόν όλα τα οχυρά ανήκουν πάλι σε τρεις πόλεις...


Κατάταξη Πόλεων Αριζόνα
=> ARIZONA (οχυρά 141222)
=> OMG - SHONAK ALI (οχυρά 125301)
=> GnR - Guns N (οχυρά 93140)

Ακόμα ένα κοινό ανάμεσα σε αυτούς τους δύο κόσμους, είναι ότι οι μικρές συμμαχίες αναγκάστηκαν να διαλυθούν ή να ενσωματωθούν με κάποια μεγάλη γιατί πολύ απλά είναι αδύνατον να την αντιμετωπίσουν και να πάρουν οχυρό.

Τέλος, θα μου πείτε είναι οι διπλές μάχες και δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς. Αλλά έχετε αναρωτηθεί τι τις προκάλεσε? Η πολύ διπλωματία και μηδέν δράση...Η πολύ βαρεμάρα τις προκάλεσε....Αν το σκεφτείτε, αυτό το φαινόμενο πήρε μεγάλες διαστάσεις όταν συμμάχησαν οι δύο μεγάλες συμμαχίες και οι μικρότερες προσπάθησαν να αμυνθούν με αυτό τον τρόπο, γιατί αλλιώς δεν μπορούσαν!!!!

Για αυτό λέω... μήπως είναι καιρός να αφήσουμε το μπλα μπλα και την διπλωματία και να περάσουμε στην δράση? Σε λίγο θα πάμε στο διπλωματικό σώμα....

Δεν απευθύνομαι στους αρχηγούς των συμμαχιών....Δεν με νοιάζει καθόλου αν συμφωνούν η όχι:nw...Στους παίχτες που τους υπακούν τυφλά και παντού αναφέρομαι...

Κάντε ότι νομίζετε...
jakou
 

DeletedUser

Guest
Η πολλαπλες μαχες ειναι μια αντιδραση...
καθε δραση εχει μια αντιδραση...
Λογικο θα ηταν λοιπον να αναρωτηθουμε ποια δραση προκαλεσε την αντιδραση και οχι πως θα τις "πνιξουμε" με την αγχονη της γκρινιας.
 

DeletedUser

Guest
Υπαρχουν 2 τροποι για να φτασεις στην κορυφη.
Ο ενας ειναι να επιχειρησεις να γινεις καλυτερος απο τον πρωτο.
Ο αλλος ειναι να επιχειρησεις να μειωσεις τον πρωτο για να τον φτασεις χαμηλοτερα απο σενα.
Εγω προτιμω τον πρωτο τροπο.
Εσυ προτεινεις τον δευτερο.
Να διαλυσουμε οτι υπαρχει σε ολους τους κοσμους, οτι εχει αναπτυχθει μετα απο τοσο καιρο μονο και μονο για να ικανοποιηθει ο εγωισμος καποιων που -δεν ξερω πως- θεωρουν οτι η μοναδικη διασκεδαση στο παιχνιδι ειναι να εχεις ενα οχυρο...
Οχι να κανεις μαχη για να το αποκτησεις. Ουτε καν να χρειαστει να το αναπτυξεις. Απλα να το εχεις!!!

Φανταζομαι οτι οι ανθρωποι που εφτιαξαν το παιχνιδι δεν ειχαν αυτο στο μυαλο τους οταν εκαναν τα οχυρα. Αλλιως, θα εβαζαν καμια 40αρια σε καθε κομητεια για να μπορουν ολοι να εχουν απο ενα!!!
 

DeletedUser4456

Guest
Για οσους δεν ξερουν και λενε οτι νομιζουν...

Οι συμμαχιες του κ6 omg & ΕΝΩΣΗ συμμαχισαν κατοπιν προκλησης και προτροπης των υπολοιπων συμμαχιων οι οποιες απλα εβαζαν τις πολλαπλες μαχες απο την αρχη του κ6, οταν κανεις δεν ειχε συμμαχισει με κανενα. Αυτο προκαλεσε οπως και σε αλλους κοσμους την αμμεση αντδραση της πλειοψηφιας των παιχτων και παροτι προειδοποιουσαμε στα φορουμ, για ενα ομορφο παιχνιδι, δε μας ειχαν δωσει σημασια. Αυτα προς την εγκυρη ενημερωση της ιστοριας του κ6.
 

DeletedUser

Guest
Για οσους δεν ξερουν και λενε οτι νομιζουν...

Οι συμμαχιες του κ6 omg & ΕΝΩΣΗ συμμαχισαν κατοπιν προκλησης και προτροπης των υπολοιπων συμμαχιων οι οποιες απλα εβαζαν τις πολλαπλες μαχες απο την αρχη του κ6, οταν κανεις δεν ειχε συμμαχισει με κανενα. Αυτο προκαλεσε οπως και σε αλλους κοσμους την αμμεση αντδραση της πλειοψηφιας των παιχτων και παροτι προειδοποιουσαμε στα φορουμ, για ενα ομορφο παιχνιδι, δε μας ειχαν δωσει σημασια. Αυτα προς την εγκυρη ενημερωση της ιστοριας του κ6.

merxy, ξέρω τον λόγο που έγινα αυτό...δεν λέω κάτι αντίθετο στο κείμενό μου....

Εγώ είπα πως πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις μετά της συμμαχίας σας.
 

DeletedUser

Guest
Υπαρχουν 2 τροποι για να φτασεις στην κορυφη.
Ο ενας ειναι να επιχειρησεις να γινεις καλυτερος απο τον πρωτο.
Ο αλλος ειναι να επιχειρησεις να μειωσεις τον πρωτο για να τον φτασεις χαμηλοτερα απο σενα.
Εγω προτιμω τον πρωτο τροπο.
Εσυ προτεινεις τον δευτερο.
Να διαλυσουμε οτι υπαρχει σε ολους τους κοσμους, οτι εχει αναπτυχθει μετα απο τοσο καιρο μονο και μονο για να ικανοποιηθει ο εγωισμος καποιων που -δεν ξερω πως- θεωρουν οτι η μοναδικη διασκεδαση στο παιχνιδι ειναι να εχεις ενα οχυρο...
Οχι να κανεις μαχη για να το αποκτησεις. Ουτε καν να χρειαστει να το αναπτυξεις. Απλα να το εχεις!!!

Φανταζομαι οτι οι ανθρωποι που εφτιαξαν το παιχνιδι δεν ειχαν αυτο στο μυαλο τους οταν εκαναν τα οχυρα. Αλλιως, θα εβαζαν καμια 40αρια σε καθε κομητεια για να μπορουν ολοι να εχουν απο ενα!!!

Αν εσύ πιστεύεις ότι θέλω να διακριθώ μειώνοντας τον άλλον.... τι να σου πω..

Nivas κάνε ένα search τον παίχτη μου να δεις πόσο πολύ θέλω μα διακριθώ....(αν τον βρεις.....)
 

DeletedUser

Guest
Υπάρχει ήδη ενα ενεργό θέμα στον arizona για τα οχυρά και γενικότερα την κατάσταση που επικρατεί εκεί.

Μπορείτε όλοι να συζητάτε σε αυτο Πριν το τέλος

Το παρών κλειδώνει προς αποφυγή σπαμ
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή