Διεθνές Πρωτάθλημα Οχυρών - Συζήτηση

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Καλησπέρα σε όλους,

Οι βασικοί σύνδεσμοι που πρέπει να έχει διαβάσει κάποιος πριν ξεκινήσει να γράφει σε αυτό το thread είναι:

Ανακοίνωση - https://forum.the-west.gr/index.php?threads/Διεθνές-Τουρνουά-Οχυρών-2020-ifbc-2020-ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
Κανόνες - https://forum.the-west.gr/index.php?threads/Διεθνές-Τουρνουά-Οχυρών-2020-ifbc-2020.8668/

Για την συμμετοχή μπορείτε να δείτε τον σύνδεσμο με την ανακοίνωση.

Εδώ μπορούμε να κάνουμε συζήτηση ελεύθερου περιεχομένου που φυσικά έχει σχέση με το τουρνουά.
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Για καλύτερη επικοινωνία όλων μεταξύ μας στο κόσμο του Τουρνουά, καλό θα ήταν να μπούμε σε ένα ίδιο τσατ, για αυτόν τον λόγο δημιουργήσαμε ένα τέτοιο τσατ στο Discord. Είναι πολύ εύκολο να συνδεθείτε, ακολουθώντας 7 πολύ απλά βήματα.



Οδηγίες Εγκατάστασης με 7 απλά Βήματα

[1ο Βήμα]. Πηγαίνετε σε αυτό το site (https://discordapp.com/)

[2ο Βήμα]. Θα χρειαστείτε να δημιουργήσετε ένα Account για το πρόγραμμα,
μπορείτε να φτιάξετε ένα από αυτό το link (https://discordapp.com/register)

[3ο Βήμα]. Μπορείτε να έχετε ανοιχτό το πρόγραμμα απλά στον browser
που παίζετε και το west, απλά πατώντας στο κουμπί: "Open Discord" [Παράδειγμα]

[4ο Βήμα].
Αν θέλετε να κατεβάσετε το πρόγραμμα για να μην έχετε ανοιχτή
καρτέλα στο Browser σας, πραγματοποιείτε τα παρακάτω βήματα:
[4.1]. Αν έχετε Windows στον υπολογιστή σας πατάτε απλά το κουμπί:
"Download for Windows" που βρίσκετε στο κέντρο της οθόνης σας. [Παράδειγμα]
[4.2]. Αν έχετε άλλο Λειτουργικό Σύστημα στον υπολογιστής σας πατάτε στο κουμπί:
"Download" στο μενού που βρίσκετε στο πάνω μέρος της οθόνης [Παράδειγμα]

[5ο Βήμα].
Τώρα, αφού έχετε ολοκληρώσει το 3ο ή το 4ο βήμα, και ανοίξετε το πρόγραμμα όσοι το κατεβάσατε,
θα πρέπει να έχετε μπροστά σας κάτι τέτοιο [Παράδειγμα] εδώ πατάμε το μεγάλο + που έχει στα αριστερά μας.

[6ο Βήμα]. Θα μας βγάλει σε αυτό το παράθυρο, όπου πατάμε το κουμπί "Join a Server" [Παράδειγμα]

[7ο Βήμα].
Στο επόμενο παράθυρο αντιγράφετε αυτό το link (Επικοινωνήστε μαζί μου ή με κάποιο άλλο μέλος του Discord για να σας δωθεί το link προσκλήσεων) το βάζετε στο κουτάκι
και πατάτε το κουμπί "Join" [Παράδειγμα]




Για οποιαδήποτε απορία, πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε με προσωπικό μήνυμα μαζί μου @Belle Bernice
ώστε να μείνει αυτό το post καθαρό για συζητήσεις σε σχέση με το Τουρνουά :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
καλα κρασια, ειναι ολο αυτο απλό?
Μπορείς απλά να πατήσεις ~> Εδώ! <~ και να ακολουθήσεις τις οδηγίες του Discord,
τα έγραψα πάνω πιο περιληπτικά γιατί κάποιος μπορεί να μπερδεύεται ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Όσοι έχετε πάρει μέρος στο διεθνές τουρνουά, θα παρακαλούσα να μπείτε και στον κόσμο IFBC v3 για να δοκιμάσουμε κάποια πράγματα.
Θα μπείτε μετα στοιχεία που χρησιμοποειται και για τους υπόλοιπους ελληνικούς κόσμους.
1585065059120.png
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Να επισημάνω ότι δεν είναι απαραίτητο να ανεβείτε επίπεδα.
Θα σας προστεθούν όλα τα απαραίτητα αντικείμενα και level εντός της εβδομάδας.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Συχνές ερωτήσεις

1) Σε ποιο κόσμο είναι ο τεστ σέρβερ που μόλις άνοιξε;

  • Στον ελληνικό σερβερ. Θα πας στην αρχική σελίδα, login με τα στοιχεία σου και όπως μπαίνεις σε όλους τους κόσμους θα μπεις και σε αυτόν με όνομα IFBC v3 .

2) Μπήκα ως 1 level τι κάνω; Θα ανέβω επίπεδα μόνος μου;
  • Όχι θα στείλεις ένα μήνυμα σε εμένα ή την Belle Bernice και θα ζητήσεις να σου μπει η θήκη. Η θήκη έχει μέσα 600 φίλτρα της Βαθιάς Σοφίας που σου φτάνει ακριβώς για να πας απο 1 --> 150.

3) Μπορώ να αλλάξω χαρακτήρα;
  • Ναι μπορείς, αρκει να μου στείλεις ένα μήνυμα μέσα στο παιχνίδι.

4) Για ποιον λόγο άνοιξε αυτός ο κόσμος; Αφού αλλού θα παίξουμε το τουρνουά.
  • Αυτός ο κόσμος άνοιξε για να κάνουμε τεστ σε διάφορες τακτικές και γενικά να δούμε πως θα είναι το τουρνουά.

5) Εμένα μου είπατε να γίνω στρατιώτης, αλλά βλέπω ότι στην θήκη που μου δώσατε υπάρχουν και ρούχα murrietα. Τι θα τα κάνω αυτά;
  • Αυτά θα τα μαζέψουμε και θα δωθούν γιια αναβαθμίσεις στους υπόλοιπους παίκτες.

6) Πως θα βάλω τις ικανότητες/ιδιότητες μου;
  • Θα σας ενημερώσω εγώ τι θα διαλέξετε και πως θα βάλετε τις ικανότητες σας.

7) Υπάρχει κάποιος οδηγός για τις αποστολές να μαζέψω παραπάνω ικανότητες/ιδιότητες;
  • Ναι υπάρχει ! Ο οδηγός βρίσκεται εδώ από προηγούμενες χρονιές στα διεθνή εδάφη => ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ
    (αγνοείται το 1ο μήνυμα μου με τα επαγγέλματα και πηδάτε στο δεύτερο που γράφει η Belle Bernice γιια τις αποστολές)

8) Καλά μέχρι εδώ, στον κανονικό κόσμο που θα ανοίξει 6 Απριλίου θα ανέβω 150 με φίλτρα πάλι;
  • Ναι, θα σας περαστεί πάλι η ίδια θήκη και θα χρησιμοποιήσετε τα φίλτρα για να πάτε 150.

9) Υπάρχει λόγος να ολοκληρώσω τις αποστολές στον test IFBC κόσμο εφόσον τίποτα δεν μεταφέρετε στον κανονικο;
  • Όσοι θέλουν μπορούν να τις ολοκληρώσουν. Όμως ΔΕΝ μετεαφέροντε στον κανονικό κόσμο που θα γίνει το τουρνουά.
    Στο κόσμο του τουρνουά καλό θα ήταν να ολοκληρώσουμε μερικές αποστολές για να έχουμε παραπάνω ικανότητες.


-- ( το post αυτό θα ανανεώνεται συνεχώς με ερωτο/απαντήσεις )
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
ΠΡΟΣΟΧΗ

Επειδή η ελληνική ομάδα έχει αρκετές συμμετοχές και συνολικά πρέπει να επιλεχθούν 52 άτομα, κάποιοι αναγκαστικά θα πρέπει να κοπούν. Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι γιατί έχουμε ενωθεί με την Ιταλική ομάδα και εφόσον ο μέγιστος αριθμός είναι 105 άτομα, η αναλογία είναι 52 Ιταλοί και 53 Έλληνες.
Οι παίκτες θα επιλεχθούν μέσα από τις δοκιμαστικές μάχες που θα γίνουν στον ελληνικό σέρβερ που άνοιξε.

Όσοι εν τέλη ΔΕΝ επιλεχθούν με την ελληνοιταλική ομάδα εφόσον το επιθυμούν θα μπορούν να μπούνε σε κάποια άλλη ομάδα στο διεθνές εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις.
Δεν έχω κάποιο προσωπικό πρόβλημα μαζί σας αλλά είναι κάτι που πρέπει να γίνει.

Οι ώρες των μάχων θα είναι από 20:00 - 23:00 ( υπολογίστε και ένα +/- 30λεπτά )



Ευχαριστώ για τη κατανόηση !

ΥΓ. Όσοι επιθυμούν να αποχωρήσουν από την ομάδα για δικούς τους λόγους ή δεν θα μπορούν τελικά να συμμετάσχουν λόγο ωραρίου να με ενημερώσουν με ψίθυρο. Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Όσοι δεν έχετε κατηγορία χαρακτήρα να μου στείλετε άμεσα μήνυμα στον test IFBC κόσμο.

Για το στησιμο θα σας ενημερωσω πως να τα βαλετε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Βγήκε η τελική λίστα με τα άτομα που θα μας συνοδέψουν στο Τουρνουά.
Μπορείτε να την δείτε ~~>
Εδώ!
 

sisifos

Νέο Μέλος
καλήμερα εγώ γιατί δεν είμαι στην λίστα αφού είχα κάνει εγγραφή
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
καλήμερα εγώ γιατί δεν είμαι στην λίστα αφού είχα κάνει εγγραφή
Καλημέρα, δεν είχες μπει ούτε καν στον ΤΕΣΤ σέρβερ που φτιάξαμε εδώ και έτσι δεν επιλέχθηκες. Δεν μπορούσαμε να σε επιλέξουμε ενώ υπήρχαν παιδιά που ήρθαν και προσπαθούσαν στις δοκιμαστικές μάχες.

Παιδιά όταν μπαίνετε εδώ και βλέπετε ένα ποστ, δεν λέτε "ααα μπήκα το είδα 2 δευτερόλεπτα και τελείωσε". Καθίστε και διαβάστε προσεχτικά τι γράφει, νομίζετε για εμένα τα γράφω? Εγώ τα ξέρω. Είναι απλό, όταν ανοίγετε ένα ποστ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ!
 

sisifos

Νέο Μέλος
Nα ξέρεις παντός ότι δουλεύουμε!!!και τώρα είναι ακόμα ποιο δύσκολα!!!! Βάρδιες 50% και μένουμε σπίτι!!!!Επίπεδη δεν μπήκα στα δοκιμαστικά δεν είναι και δικαιολογία να αποκλειστώ !!!! Τεσ πα!!!!
 
Κορυφή