Διαχειριστική Ομάδα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser7308
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser7308

Guest
Καλησπέρα
αλήθεια.
υπάρχει Διαχειριστική Ομάδα στο Ελληνικό Γουέστ ?
Κύριε Coma .
πολύ ωραίες οι εικονίτσες που μας ποστάρατε από τα νέα ρουχαλάκια. ομορφούλικα φαίνονται.
μήπως θα μπορούσαμε όμως να μάθουμε και τι είναι το καθένα ?? τα μπόνους των σετ ίσως ??
όπως και των όπλων για τον νικητή του εβεντ ??..
ζητάτε από τους παίχτες να βάλουνε σβώλους για να αγοράσουνε '''γουρούνι στο σακί'' όπως λέει και η παροιμία >??

επίσης γιατί να είμαι αναγκασμένος να κοιτάω εικονίτσες από το Γαλλικό ή το Πολωνικό wiki για να βρω τις αποστολές που μπήκανε στο παιχνίδι ?? αν ήθελα να κοιτάω τις συγκεκριμένες σελίδες θα έπαιζα σε Πολωνικούς σέρβερ.
νομίζω ότι η διαχειριστική ομάδα είναι για να βοηθάει στην λειτουργία του παιχνιδιού και τους παίχτες και όχι να μας ταλαιπωρείται.
ελπίζω να δωθούνε σύντομα τα μπόνους των σετ όπως και οι αποστολές για να παίξουμε επιτέλους το παιχνίδι χωρίς να ψαχνόμαστε..
αν δεν έχετε καταλάβει το γουέστ το παίζουμε (εγώ τουλάχιστον) για να ξεφεύγουμε από τα καθημερινά μας προβλήματα και όχι για να αποκτούμε και άλλα
σας ευχαριστώ
 

black.thunder

Μέλος
Έχουν αναρτηθεί όλα στη βοήθεια του παιχνιδιού (Wiki) μπορείτε να τα δείτε εκεί.
 

DeletedUser7308

Guest
ελπίζω στο επόμενο εβεντ να μην χρειαστεί να ''γκρινιάξουμε'' πάλι για να μας δώσετε τα μπόνους


να περάσουμε σε άλλο θέμα τώρα ??

το Γουέστ είναι ένα παιχνίδι που επιτρέπει στον κάθε παίχτη να επιλέξει να ασχοληθεί με διαφορετικά πράγματα
άλλος κάνει μονομαχίες , άλλος εμπόριο, άλλος παίζει οχυρά.
δυστυχώς όμως το τελευταίο διάστημα μου στερήσατε την επιλογή που προτιμούσα
τι εννοώ.
εγώ ήθελα να παίζω περιπέτειες. όσες περισσότερες μπορούσα ημερησίως.
είδα όμως ότι τιμωρηθήκανε παίχτες ''γιατί αφήνανε πόντους στους αντίπαλους''.
σύμφωνα με το σκεπτικό του Διαχειριστή ''κλέβανε'' την εταιρεία
(αυτό με έχει αναγκάσει να σταματήσω να παίζω..φοβούμενος την Δαμόκλεια Σπάθη του κάθε διαχειριστή.)
οκ..ας προχωρήσουμε βάση αυτού του σκεπτικού λοιπόν.
όσοι κάνουνε ''φιλικές'' μάχες οχυρών είναι νόμιμοι ?? αυτοί δεν κλέβουνε την εταιρεία ?? δεν παίρνουνε έξτρα ομόλογα και ΧΡ ???
εκεί γιατί δεν κάνετε αυτόματα παρέμβαση σαν Διαχειριστές και να ρίξετε τιμωρίες ????
ή μήπως οι μάχες οχυρών έχουνε άλλο ειδικό βάρος στο παιχνίδι από τους υπόλοιπους τομείς και δεν μας το έχετε πει και όσοι ''παρανομούνε'' εκεί είναι στο απυρόβλητο.
 

cord

Ex-The West Team
Οι κανονισμοι ειναι σαφεις.
Δεν προκειται για "κλεβανε" την εταιρεια, αλλά απο τη στιγμη που οι κανονισμοι αναφερουν πως οι Περιπετειες πρεπει να παιζονται σωστα δεν υπαρχει συνεχεια.
Αλλωστε αν θελεις να παιζεις καθε μερα οσες Περιπετειες μπορεις, αυτο ειναι κατι που μπορεις να το κανεις, αρκει να μην παιζεις δινοντας ποντους σε αλλους παιχτες που δεν τους δικαιουνται, ετσι ειναι οι κανονισμοι.
Επισης, καποιοι παιχτες που τιμωρηθηκαν, εκαναν αυτο που αναφερεις κατ εξακολουθηση. Το να αφησεις 2-3 γυρες σε αντιπαλους ειτε επειδη υπαρχει ανισοτητα στην αρχικη κατανομη των ομαδων και νοιωθεις οτι και η αλλη ομαδα καλο ειναι να παρει κατι, ειτε επειδη θελεις να δωσεις ενα μικρο μπονους σε φιλους ή γνωστους το καταλαβαινουμε και το παραβλεπουμε συνηθως γιατι υπαρχει και καποια ανοχη, αλλά... παν μετρον αριστον !
Συγκριση με τις μαχες οχυρων δεν μπορει να γινει καθοτι προκειται για εντελως διαφορετικο χαρακτηριστικο του παιχνιδιου με αλλα και διαφορετικα στοιχεια.
 

noolas

Νέο Μέλος
Το πρόβλημα εν προκειμένω είναι ότι οι κανονισμοί δεν είναι σαφείς, και επιδέχονται ερμηνείας στην οποία αποκλειστικοί φορείς και εκφραστές είναι οι εκάστοτε διαχειριστές. Θα επανέλθω με επιχειρήματα.
 
Κορυφή