Διαγωνισμός φόρουμ - Ακόνισε τις γνώσεις σου!

DeletedUser6962

Guest
επιπλεον η στενη λοριδα νερου που το χωριζει απο το υπολοιπο νησι (http://prntscr.com/497w5i) θα μπορουσε να θεωρηθει πολυ ευκολα ως ποταμι, κατι που σημαινει οτι δεν υπαρχει καν το νησακι που εννοειτε


ειναι ασαφης η ερωτηση και θα επρεπε να θεωρηθουν σωστες και η απαντηση 2 αλλα και η 3
 

DeletedUser6531

Guest
Μηπως να ξαναγινει ο διαγωνισμος??? Οεο!!! :w
 

melenmaria

Μέλος
Πω πω!
Λοιπόν, το οχυρό βρίσκεται σε ένα κομμάτι γης το οποίο περικλείεται από νερό.
Αυτό, τα παλιά τα χρόνια που πήγαινα σχολείο το λέγαμε νησί. Όταν ήταν μικρο το λέγαμε νησάκι. Ουφ!

Ο διαγωνισμός Βλαδίμηρε δεν υπάρχει λόγος να ακυρωθεί. Τα δώρα θα δοθούν σε αυτούς με τις περισσότερες σωστές απαντήσεις και θα φροντίσω ο επόμενος να μην είναι δύσκολος.

Επίσης, αν κάποιος έχει ιδέες για διαγωνισμούς που θα μπορούσαν να γίνουν στο φόρουμ, ευπρόσδεκτες.

Αυτά.... :))
 

DeletedUser3157

Guest
Τελικά ποια απάντηση έκαναν λάθος οι περισσότεροι?
Επίσης, για την ώρα του διαγωνισμού που έχει τρομερή σημασία, επανέρχομαι.

Η ανακοίνωση ήταν:

Αύριο το βράδυ γύρω στις 8:30 θα έχουμε νέο διαγωνισμό στο φόρουμ!

Μην τον χάσετε!!!

:mexican:


Και ο διαγωνισμός μπήκε
17-07-14, 18:30
Το avatar του χρήστη melenmaria
melenmaria melenmaria is offline
Contest Wiz

Εγγραφή: 08-01-2010
Προεπιλογή Διαγωνισμός φόρουμ - Ακόνισε τις γνώσεις σου!!!


Αντί στις 8μιση δηλαδή (οταν θα τελίωνε και το ευρωπαϊκό παιχνίδι της Ομόνοιας) μπήκε στις 6μιση

Για τους διαγωνισμούς, για να έχετε κι εσείς πιο εύκολο έργο μπορούν να μπουν απαντήσεις με την μορφή Α-Β-Γ-Δ
 

DeletedUser6962

Guest
αφου απο τη στιγμη που μπερδευτηκε κι αλλος εκτος απο μενα για τον ιδιο λογο σημαινει οτι οταν λετε νησακι ειναι κατι υποκειμενικο. νησακι μπορει να θεωρηθει ολο αυτο στο κεντρο του χαρτη. δηλαδη με τον ορο νησακι θεωρειται καποιο συγκεκριμενων διαστασεων για σας? αν ναι, πειτε μας κι εμας τις διαστασεις να τις ξερουμε για μελλοντικο διαγωνισμο :dr
 

melenmaria

Μέλος
Η απάντηση που έκαναν λάθος οι περισσότεροι ήταν η 2, μπερδεύοντας τους τομείς με τα πεδία.
Ο διαγωνισμός μπήκε την ώρα που είπαμε δηλαδή στις 8 και 30.
Όπως εσύ μπερδεύτηκες σε αυτή kpavg13, κάποιοι άλλοι μπερδεύτηκαν σε άλλες.
Η ερώτηση έλεγε για να πας στο νησάκι που βρίσκεται το οχυρό και όχι για να βρεθείς στο κέντρο του χάρτη.

Καλημέρα...
 

DeletedUser3157

Guest
μηπως παει κατι λαθος με τις ωρες?!
Τεσττττ
13:08
 

DeletedUser3157

Guest
Απολογουμε Μαρια, μου εδειξε 11:08 τωρα ενω ειναι 13:08. Κατι εχουν λαθος οι ρυθμισεις μου φανταζομαι!
 

DeletedUser6962

Guest
νομιζω πως το κεντρο του χαρτη δεν ειναι μονο το νησι το ΜΕΓΑΛΟ, αλλα εχει και κανονικη στερια
 

DeletedUser6210

Guest
Eγώ πάντως θα έλεγα στον επόμενο διαγωνισμό να μπούνε σαν έπαθλο 2-3 special όπλα (και μονομαχίας και οχυρού) από τα νέα όπλα όπως το colt coverleaf ή ο τροποποιημένος γεμιστήρας.
 

melenmaria

Μέλος
@kpavg13
ακριβώς και για αυτό ανέφερα το νησάκι που βρίσκεται το οχυρό, για να οριστεί με σαφήνεια ο χώρος που αναζητούμε.
θες μήπως εσύ να μου πεις πως θα έκανες την ερώτηση όταν η απάντηση σου ήθελες να είναι οι 2 συγκεκριμένες γέφυρες
για να μπορέσω να καταλάβω το σκεπτικό σου και να μην υπάρχουν τέτοιου είδους θέματα την επόμενη φορά? :))

@superkiller10
δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό πάντως θα ενημερώσω.
 

DeletedUser6962

Guest
μερικες φορες αλλαζουμε ερωτηση αν αυτη που σκεφτομαστε ειναι ασαφης
 

dimitrisCh

Μέλος
πολλές γέφυρες

Εγώ πάντως βλέπω 4 γέφυρες για να πας στο νησάκι. :p
Και υπάρχουν 3 διαφορετικές διαδρομές:
Στην μια διαδρομή πηγαίνεις μέσω 1 γέφυρας και στις άλλες 2 διαδρομές μέσω 2 γεφυρών. Εκτός κι αν προσγειωθείς με αλεξίπτωτο στο μεγάλο νησί :lf
2b61qr.png
:

Βέβαια για να φτάσει κάποιος στο νησάκι θα πρέπει να διαβεί περισσότερες γέφυρες.

Μάλλον κάποιος κτίζει γέφυρες :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Τώρα τι να πω.. μου άνοιξες τα μάτια. Κάπως έτσι :blk :blk

Πάντως αυτό που λες είναι διαδρομή και όχι οι συνολικές γέφυρες που ενώνουν το νησάκι με την υπόλοιπη στεριά :p
 

dimitrisCh

Μέλος
Η ερώτηση ήταν:
«Πόσες γέφυρες υπάρχουν για να πας στο νησακι που βρισκεται το οχυρο Awesomia?» και όχι «πόσες γέφυρες συνδέουν το νησάκι με τον υπόλοιπο κόσμο?»

Η σωστή απάντηση θα έπρεπε να είναι:
Εξαρτάται από που έρχεσαι.
:wk
 

DeletedUser4530

Guest
μηπως ψειριζετε την μαιμου με το νησακι; τι πιο απλο αυτο που ειπε; ποσες γεφυρες υπαρχουν για να πας.... ολων μας το μυαλο πηγε στο μεγαλο νησι και σκεφτηκαμε αυτο χωρις καν να προσεξουμε οτι στην ουσια και το οχυρο ειναι νησακι. κι υπαρχουν κι αλλα που τωρα τα προσεξα!
με το σκεπτικο που λεει ο δημητρης τοτε εγω θα πηγαινα απ την μεγαλη γεφυρα ΝΑ και θα ελεγα οτι υπαρχει μια! και καποιος αλλος που του αρεσουν οι γεφυρες θα τις περναγε ολες και θα μετραγε κι αυτες που ειναι στα ποταμια παραεξω εντος κεντρου χαρτη!.....
δεν το προσεξαμε, δεν το σκεφτηκαμε... μην το λυσαμε το θεμα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6962

Guest
το θεμα ειναι οτι θα επρεπε να εχει ειπωθει ετσι η ερωτηση ωστε να μην την καταλαβαινει ο καθενας διαφορετικα και να ειναι μια η σωστη απαντηση
 
Κορυφή