Διαγωνισμός (Α)κυρίλα- Δημοσκόπηση!!!

  • Δημιουργός θέματος joahna
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποιο είναι το πιο (Α)κυρο σετ?

  • Σετ της Κατίνας

    Ψήφοι: 15 6,0%
  • Σετ αγουροξυπνημένου

    Ψήφοι: 5 2,0%
  • Σετ θεού των λαγών

    Ψήφοι: 9 3,6%
  • Σετ του τρελογέρου

    Ψήφοι: 7 2,8%
  • Σετ του υπνοβάτη

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • Σετ του Τσακ

    Ψήφοι: 8 3,2%
  • Σετ ντίβας

    Ψήφοι: 7 2,8%
  • Σετ χρωστάω της μιχαλούς

    Ψήφοι: 12 4,8%
  • Σετ "Psycho" του Alfred Hitchcock

    Ψήφοι: 20 8,0%
  • Σετ του Ξεχρεωτου

    Ψήφοι: 26 10,4%
  • Σετ των τρελων για δέσιμο

    Ψήφοι: 8 3,2%
  • Σετ της Γυφτισας

    Ψήφοι: 9 3,6%
  • Σετ του Manager της ΞΥΝΟ Games

    Ψήφοι: 17 6,8%
  • Σετ του Μικρού Σερίφη

    Ψήφοι: 5 2,0%
  • Σετ η παρδαλή ξιφομάχος

    Ψήφοι: 9 3,6%
  • Σετ του επιδειξία

    Ψήφοι: 29 11,6%
  • Σετ του Άκυρου

    Ψήφοι: 5 2,0%
  • Σετ του Hugh Hefner (Playboy)

    Ψήφοι: 7 2,8%
  • Σετ του αποτυχημένου Γιατρού

    Ψήφοι: 6 2,4%
  • Σετ του baywatch (εκεινου του μορφονιου... ξερετε)

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • Σετ του Έλληνα (Εποχή ΔΝΤ)

    Ψήφοι: 11 4,4%
  • Σετ της Τζούλιας

    Ψήφοι: 10 4,0%
  • Σετ του Hangover

    Ψήφοι: 5 2,0%
  • Σετ του Άλλαν Ντάλον

    Ψήφοι: 5 2,0%
  • Σετ του Καναδού

    Ψήφοι: 7 2,8%
  • Σετ του Έλληνα

    Ψήφοι: 20 8,0%
  • Σετ Παρταλοχυρομάχου

    Ψήφοι: 5 2,0%
  • Σετ του ΤΖΑΜΠΑ GAME PLAYER

    Ψήφοι: 9 3,6%
  • Σετ Έλληνα

    Ψήφοι: 9 3,6%
  • Σετ Ξεβράκωτου

    Ψήφοι: 9 3,6%
  • Σετ του αντεροβγάλτη με τη μοχθηρή χελώνα

    Ψήφοι: 7 2,8%
  • Σετ του Τσολιά

    Ψήφοι: 10 4,0%
  • Σετ Τεμπέλη

    Ψήφοι: 12 4,8%
  • Σετ του GANGNAM STYLE (ναούμ)

    Ψήφοι: 11 4,4%
  • Σετ του Επικηρυγμένου

    Ψήφοι: 12 4,8%
  • Σετ του Ψαρά

    Ψήφοι: 5 2,0%
  • Σετ του Σκρουτζ Μακ Ντακ απο την εποχή του χρυσού

    Ψήφοι: 10 4,0%
  • Σετ του Σακη του Υδραυλικού

    Ψήφοι: 7 2,8%
  • Σετ του Μπαναρισμένου στο west

    Ψήφοι: 8 3,2%
  • Σετ του “Harlem shake”

    Ψήφοι: 15 6,0%
  • Σετ του Καλοκαιριού

    Ψήφοι: 6 2,4%
  • Σετ Αρχαγγελου

    Ψήφοι: 16 6,4%
  • Σετ ότι να ναι

    Ψήφοι: 8 3,2%
  • Σετ "μάγισσα με αποτυχημένα φίλτρα"

    Ψήφοι: 13 5,2%
  • SEXY ΞΥΛΟΚΟΠΑ

    Ψήφοι: 7 2,8%
  • Σετ Πεθαμένου

    Ψήφοι: 9 3,6%
  • Σετ σκια της κατάρας

    Ψήφοι: 6 2,4%
  • Σετ μικρού αγρότη- Ινδιάνου

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • Σετ Έλληνα 2013

    Ψήφοι: 41 16,4%
  • Σετ μπαμ και κάτω

    Ψήφοι: 5 2,0%
  • Σετ σχιζοφρενή ιατροδικαστή

    Ψήφοι: 9 3,6%
  • Σετ πνιγμένου μονομάχου

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • Σετ του Γκαντέμη

    Ψήφοι: 15 6,0%
  • Σετ του Κυπραίου Αντρέα Αντρέου

    Ψήφοι: 29 11,6%
  • Σετ του του Μαγου του ερωτα με τα φτερωτα σανδαλια!

    Ψήφοι: 8 3,2%
  • Σετ του ?

    Ψήφοι: 8 3,2%
  • Σετ του Τρομερου νουμπεμπειρομαχου

    Ψήφοι: 9 3,6%
  • Σετ του Luigi

    Ψήφοι: 24 9,6%
  • Σετ του Τρύφωνα στη Μύκονο

    Ψήφοι: 21 8,4%
  • Σετ του γερο-Σφαγέα

    Ψήφοι: 6 2,4%
  • Σετ του Καμμένου

    Ψήφοι: 8 3,2%
  • Σετ του Ερωτύλου

    Ψήφοι: 7 2,8%
  • Σετ του Ανθρωποφάγου

    Ψήφοι: 13 5,2%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    250
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

TaSunke Witko

Νέο Μέλος
Εγω λεω πάντως να μην συμπεριληφθούν οι ψήφοι των λογαριασμών που δημιουργήθηκαν μια μέρα πριν και κατά την διάρκεια του διαγωνισμού και τελειώνει το παραμύθι .
 

DeletedUser4530

Guest
η αληθεια ειναι οτι αυτα που λεει θιγουν!
τωρα αν ειναι αληθεια η οχι ειναι αλλο καπελο. αυτο που λεει εκτος των πολλαπλων λογαριασμων ειναι οτι κερδιζει αυτος που εχει τις γνωριμιες κι οχι κατα βαση το καλυτερο σετ.
καλως η κακως τελικα στις ψηφοφοριες κερδιζει αυτος που εχει τους περισσοτερο γνωστους κι οχι ο αξιος. ριξτε μια ματια γυρω σας και θα το καταλαβετε. απ τις εκλογες (βουλευτικες-δημοτικες), μεχρι και για εκλογες για 5αμελους σε μια ταξη... κερδιζει αυτος που εχει την φημη ασχετα αν αξιζει η οχι.
ειναι πολυπλοκο για να εξηγησω αν ειμαι υπερ η κατα. ομως θελω να πω οτι ετσι λειτουργει το συστημα. η το δεχομαστε και περνουμε μερος (για τον χαβαλε μας) η το αποριπτουμε και απεχουμε απο τετοια.
και για να ξερετε την γνωμη μου πιστευω οτι υπαρχουν σετ που αξιζαν περισσοτερους ψηφους και σετ περισσοτερο ψηφισμενα αξιζαν λιγοτερους ψηφους. ομως οπως θα λεγαμε και σε εκλογες: "ο λαος μιλησε".
καλο θα ηταν τετοιες ψηφοφοριες να γινονται απ τους διαχειρηστες για να αποφευγονται οι πολλαπλοι, οι φιλοι και γνωστοι κι αλλα παρατραγουδα. σαν ιδεα ηταν πολυ καλη αλλα δυστηχως (θα δανιστω μια φραση) "μαζι μας κουβαλαμε τον παραδεισο αλλα και την κολαση μαζι" (αν καταλαβενετε τι εννοω).
αυτο ομως δεν αφαιρει το ωραιο αυτου σαν event!
 

DeletedUser5264

Guest
Για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις προς το προσωπο μου,συμφωνησα με την προταση του μερσι που λεει οτι ο οποιοσδηποτε μπορει να παει σε νετ και να κανει και αλλος λογαριασμους.Δεν μιλαω απαραιτητα για ατομα εδω μεσα αλλα ουτε και για αυτον τον διαγωνισμο,μιλαω γενικα.Δεν συμφωνω που λεει οτι νικαει (καθως με την λεξη αυτη συμπεραινουμε οτι αναφερετε οτι ο νικητης του διαγωνισμου αυτου νικησε με παραποντια) καθως ξερω οτι αυτοι οι 41 ψηφοι ειναι απο 41 διαφορετικα ατομα διοτι καθε μερα εκανε μεγαλο αγωνα για να τους παρει!
 

DeletedUser4456

Guest
Αγορινα δεν ξερεις τι λες μου φαινετε.Αν δεν κερδισεις εσυ,ολοι οι αλλοι εχουν κλεψει?
Κριμα που εσβησα τα ονοματα των παιδιων που με ψηφισαν.Μπας και το κλεισεις καμια ωρα,κι εσυ κι αλλοι πολλοι που το ανοιγετε και δεν ξερετε τι λετε.

Για να δεις οτι αδικα λες οτι λες, εγω δεν ελαβα καν μερος στον διαγωνισμο, γιατι απλα τον βρηκα αδικο.Καποιοι παιζει να παρουν καποια αντικειμενα εχοντας οντως την δυνατοτητα να εχουν κανει αυτο που ειπα, ασχετα αν το εκαναν ή οχι. Οι προθεσεις της διαχειρησης στον διαγωνισμο ηταν σιγουρα καλες, αλλα ειμαι σιγουρος οτι μερικα πραγματα δεν καλυπτονται με τις δημοσκοπησεις σε ενα δημοσιο φορουμ οπως αυτο. τιποτα προσωπικο με κανεναν, απλα παντα κοιταω το δικαιο και οπου υπαρχουν κενα πρεπει να τα δειχνουμε, αλλιως αδικουνται καποιοι. Εν τελει, ενας διαγωνισμος πρεπει να στηριζεται κυριως στις ικανοτητες ενος ατομου και οχι στα conne του κλπ. Ετσι πιστευω εγω, ασχετα αν εχω δικιο ή οχι, ειναι η αποψη μου.

Επισης αν δειτε τους ψηφους, οι αριθμοι φτανουν μεχρι περιπου τους 50 ανα παιχτη. (Πιο πολλους υποψηφιους ειχαμε, παρα τους ψηφους που συγκεντρωσε ο 1ος). Απο τα 5000ατομα του φορουμ ουτε το 1% δηλ. Κατι δεν λεει αυτο?

Το να αποκλεισεις καποιες ψηφους πιο προσφατων μελων ειναι μια λυση, αλλα οχι παντα και η πιο δικαιη, αφου δεν ηταν στους ορους του διαγωνισμου απο την αρχη.

Οσο για τον τροπο που εκφραζεσαι g-r δεν θα ηθελα να επεκταθω περισσοτερο, αλλα νομιζω οτι δεν ειναι ο πρεπων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5612

Guest
Εγω θελω να δω μετα απο τον ελεγχο που θα γινει απο τους Admin ποσοι απο αυτους που βγηκαν στις πρωτες θεσεις θα παραλαβουν τα δωρα τους....
Ελπιζω εκτος απο ελεγχο IP να γινει και ελεγχος και στους χαρακτηρες που εκαναν εγγραφη στο παιχνιδι, μετα στο φορουμ... ψηφισαν και δε ξαναεμφανιστηκαν πουθενα.....
Περιμενωντας τα αποτελεσματα λοιπον....
Και καλα θα κανουν μερικοι να μη καρφωνωντε απο μονοι τους.....
Ο ΝοMercy δε μιλησε προσωπικα για κανενα.... και οσοι τον κραζετε, καλα θα κανετε πρωτα να βουτηξετε τη γλωσσα σας στο μυαλο σας πριν να μιλησετε....
 

Montana Kid

Νέο Μέλος
Ενα παιχνίδι ειναι. Χαλαρώστε λίγο. Ειδικα στην συγκεκριμενη περιπτωση , πως λετε καποιοι οτι ορισμενα σετ εχουν παρει περισσοτερες ψηφους απο οτι αξιζαν? Αφου δεν προκειται για θεμα αξίας αλλά προσωπικου γουστου και χαβαλε. Κατι που αρεσει σε μενα , δεν σημαινει οτι θα αρεσει και στους αλλους και το αναποδο. Εγω έλαβα μερος , για την συμμετοχη και με την ευκαρια που μου δινετε , θέλω να ευχαριστησω τους 4 συμπαικτες που ψηφισαν το σετ μου.
 

DeletedUser6152

Guest
πρραγματικα βαρεθηκα.

Εχω την εντυπωση οτι οι περισσοτεροι στον διαγωνισμο ειναι ατομα που δεν εχουν χρηματα να δωσουν για θηκες, και ειναι μια ευκαιρια να παρουν κατι δωρεαν.Μαλλον αυτο ενοχλει καποιους selacanous.
Τον τελευταιο καιρο ολη την ωρα το μονο που ακουγεται ειναι κατηγοριες.
Κατηγοριες για τους παιχτες.Κατηγοριες για την ΙΝΝΟ.Κατηγοριες για τους διαχειριστες.Ολοι φταινε εκτος απο τον εαυτο μας.

Κερδιζεις μια μαχη οχυρου στον τελευταιο γυρο.Βγαινει ο χαμενος και λεει η ΙΝΝΟ μας κοροιδεψε.
Κερδιζεις μια δημοπρασια ανοιχτη για ολους.Βγαινει ο αλλος και λεει οτι η ΙΝΝΟ φταιει που κολλησε το pc του.
Κερδιζεις τον διαγωνισμο για τον αλφα ή βητα λογο.Βγαινει ο αλλος και λεει οτι τον εκλεψες.Και δεν εχετε παρει καν μερος σε αυτον.

Πραγματικα υπαρχει προβλημα.Μηπως να αρχισουμε σιγα σιγα να παμε σε κανα γιατρο?
Και για να τελειωνουμε.Δεν περιμενα,ουτε ηθελα να βγω πρωτος μιας και το συγκεκριμενο δωρο δεν προκειτε να το χρησιμοποιησω ποτε.Αρα εκλεψα κατι που δεν χρειαζομαι.Μπραβο μου.
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα,

θα σας παρακαλέσω να κατεβάσετε λίγο τους τόνους. Πραγματικά όμως ορισμένες φορές δεν μπορώ να σας πιάσω από πουθενά.

Στους διαγωνισμούς που στηρίζονται καθαρά στην κρίση τη δική μας για τους νικητές (βλέπε διαγωνισμοί με ιστορίες) κάνετε παράπονα ότι κερδίζουν πάντα οι ίδιοι...
Βάλαμε διαγωνισμό για να αποφασίσετε εσείς και πάλι παράπονα...
Βάζουμε διαγωνισμούς που το κριτήριο είναι η ταχύτητα (βλέπε χριστουγεννιάτικο σταυρόλεξο) και πάλι ορισμένοι έκαναν παράπονα πως το φόρουμ δεν το βλέπουν όλοι και γιατι να κερδίσουν οι 10 πρωτοι κλπ κλπ.

Σε όλους στην ομάδα και σε εμένα προσώπικά όπως έχετε καταλάβει μας αρέσει να βάζουμε διαγωνισμούς και να δίνουμε δώρα.

Πείτε μου όμως, πραγματικά, ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος τρόπος?
 

DeletedUser6152

Guest
Να μην ξανα δωσετε ουτε τσιχλα.
Αυτο θελουμε.
Για να κραζουμε την ΙΝΝΟ οτι δεν μας δινει τιποτα.
 

DeletedUser4530

Guest
Καλησπέρα,

θα σας παρακαλέσω να κατεβάσετε λίγο τους τόνους. Πραγματικά όμως ορισμένες φορές δεν μπορώ να σας πιάσω από πουθενά.

Στους διαγωνισμούς που στηρίζονται καθαρά στην κρίση τη δική μας για τους νικητές (βλέπε διαγωνισμοί με ιστορίες) κάνετε παράπονα ότι κερδίζουν πάντα οι ίδιοι...
Βάλαμε διαγωνισμό για να αποφασίσετε εσείς και πάλι παράπονα...
Βάζουμε διαγωνισμούς που το κριτήριο είναι η ταχύτητα (βλέπε χριστουγεννιάτικο σταυρόλεξο) και πάλι ορισμένοι έκαναν παράπονα πως το φόρουμ δεν το βλέπουν όλοι και γιατι να κερδίσουν οι 10 πρωτοι κλπ κλπ.

Σε όλους στην ομάδα και σε εμένα προσώπικά όπως έχετε καταλάβει μας αρέσει να βάζουμε διαγωνισμούς και να δίνουμε δώρα.

Πείτε μου όμως, πραγματικά, ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος τρόπος?

η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν θα ειναι ικανοποιημενη η πλειοψηφια και ειδικα αυτοι που χανουν. τωρα... το να εκφρασει καποιος τους φοβους του νομιζω οτι δεν ειναι κακο, ειδικα αν γινεται μετα το γεγονος. σιγουρα υπαρχουν φοβιες για διαφορα παρατραγουδα οποτε και θα υπαρχει κι η αναγκη εξωτερικευσης αυτων απο καποιους.
προσωπικα βρησκω πολυ καλο το να βαζετε διαγωνισμους κι ειναι κατι που κραταει ζωντανο το φορουμ και το ενδιαφερον των παιχτων. παντα υπηρχανε, υπαρχουνε και θα υπαρχουνε αντιδρασεις, σχολια κτλ. αν κατι ειναι αποδεκτο απ την πλειοψηφια τοτε απλα συνεχιζετε. ετσι κι αλλιως διαφωνιες θα υπαρξουν παντα για οτιδηποτε (και βαζω 1ο τον εαυτο μου). αυτο ομως δεν σημαινει οτι κατι ωραιο πρεπει να κοβεται. ειναι σαν να σερβιρουμε ενα κοματι γλυκο. αλλος θα το βρει πολυ γλυκο ενω αλλος οχι τοσο. καποιος θα πει οτι λειπει κατι ενω αλλος θα πει οτι εχει πολλα υλικα.... καπως ετσι λοιπον ειναι κι εδω. καποιος εχει την σκεψει να φτιαξει ενα γλυκο. οποιος θελει δοκιμαζει κι οποιος θελει ξανατρωει. ομως την γνωμη του και τις ανησυχιες του σε κοσμια πλαισια μπορει να την πει φανταζομαι.

ελπιζω να συνεχισετε τα events και τους διαγωνισμους. εξαλου μεσα απ την κριτικη γινομαστε καλυτεροι :))
 

DeletedUser

Guest
Ο καθένας έχει την γνώμη του και είναι σεβαστή. Όμως, όταν λες πως κάτι δεν σου αρέσει καλό θα είναι να προτίνεις και εσύ κάτι άλλο.

Τέλος πάντων για να μην σπαμμάρουμε κιόλας, στον επόμενο διαγωνισμό θα βρούμε έναν άλλο τρόπο για να μην θεωρεί κανείς πως αδικείται.

Καλό βράδυ
 

DeletedUser4456

Guest
Καλυτερος τροπος αξιοκρατικα* ειναι τα αποτελεσματα ενος διαγωνισμου να κρινονται ειτε απο ενα συγκεκριμενο τροπο οπου σε καμια περιπτωση δεν μπορει καποιος να κανει "πονηριες", και απλα η ομαδα διαχειρησης εχει σκεφτει ολα τα ενδεχομενα αυτα πριν τον διαγωνισμο. Προσεχτε, εγω το ξαναλεω, δεν κατηγορησα κανεναν παιχτη προσωπικα και ακομη πιστευω οτι οι παιχτες που βγηκαν πρωτοι εδω θα πρεπει να παρουν τα δωρα τους, αφου ο διαγωνισμος εγινε, παει τωρα αυτο. Επισης υπογραμμισα οτι η ομαδα διαχειρησης ειχε, αποτι φανηκε, ολες τις καλες προθεσεις να διεξαχθει καθολα δικαια ο διαγωνισμος αυτος, ομως ατυχως υπεδειξα οτι υπαρχει τροπος "αδικιων" οταν προκυρησουμε διαγωνισμους τετιου ειδους, οσο χαβαλετζηδικες και καλοπροαιρετες και να ειναι. Και αυτο γιατι απλα, καποιοι θα μπορουσαν με "πλαγιες οδους" να κερδισουν αντικειμενα τα οποια επιρρεαζουν στο παιχνιδι τους υπολοιπους παιχτες, με τετοιους τροπους.

Ολοι μας ξερουμε τι εννοουμε αξιοκρατικα και δεν ειναι αυτο τωρα θεμα για να τσακωθει κανενας με κανενα, αλλα ειναι ενα θεμα ωστε μελλοντικα να αποκλεισουμε παλι τετοια ενδεχομενα.

-------------------
*Αξιοκρατικα:
α) Ειτε η ομαδα διαχειρησης να ειναι ο κριτης,
β) ειτε συγκεκριμενη ομαδα (ατομα με πολλα ποστ κλπ.) που και αυτο ειναι σχετικο
γ) ειτε το καλυτερο ειναι το αποτελεσμα να κρινει τους νικητες,
δ) ειτε οποιοσδηποτε αλλος τροπος που αποκλειει ενδεχομενα cheatng, εχοντας μελετησει ολες τις περιπτωσεις.

Συγνωμη και παλι για το θεμα, αλλα δεν περιμενα να γινει τετοια αναστατωση επειδη καποιος ειδε κατι λαθος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4530

Guest
Ο καθένας έχει την γνώμη του και είναι σεβαστή. Όμως, όταν λες πως κάτι δεν σου αρέσει καλό θα είναι να προτίνεις και εσύ κάτι άλλο.

Τέλος πάντων για να μην σπαμμάρουμε κιόλας, στον επόμενο διαγωνισμό θα βρούμε έναν άλλο τρόπο για να μην θεωρεί κανείς πως αδικείται.

Καλό βράδυ

προσωπικα εχω κανει αρκετες προτασεις (κι εχω δει ακομα περισσοτερες απο αλλους) αλλα δεν εχω δει καποια να υλοποιειται. οχι οτι εχω παραπονο κι ουτε εχω απαιτησεις, αλλα το να γινονται προτασεις αν δεν ζητηθουν και να πανε στο βροντο ειναι κατι που τελικα θεωρω χασιμο χρονου.
πιστευω οτι αν η ομαδα διαχειρησης χρειαστει προτασεις θα (μπορει να) το ανακοινωσει κι εμεις εδω ειμαστε ΤΟΤΕ να τις κανουμε ωστε να βρεθει καποια που να υλοποιηθει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή